Inferno - Peklo

Inferno - Peklo
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169710/mid_robert-langdon-inferno-peklo-qaB-169710.jpg 4 4387 4387

Robert Langdon série

Vzrušujúci život Roberta Langdona pokračuje! Známy a uznávaný symbolista sa tentoraz ocitá v srdci Talianska, kde sa rozpúta napínavé dobrodružstvo okolo jedného z najtajomnejších literárnych diel v histórii. Langdon sa musí postaviť tvárou v tvár súperovi, ktorý ho zavedie do sveta klasického umenia, tajných chodieb a futuristických zbraní. Kľúč na nezodpovedané otázky je skrytý medzi riadkami Danteho Pekla a symbolista sa opäť vrhá do boja s časom, aby odvrátil skazu sveta...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Inferno , 2013

simona5r
06.01.2014 5 z 5

Dan Brown nezklamal. Jako vždy dočtení 1 kapitoly láká začít číst hned tu další. Vše se odehrává v 1 den a zápletky jsou občas překvapující. Jen místy bylo podle mě zbytečně moc popisů míst, ale aspoň jsem si mohla pěkně představit místo děje.

Nelly
06.01.2014 3 z 5

Brown mě v tomto díle dost zklamal. Věřím, že spoustu čtenářů, kteří se nezajímají o umění a architekturu, zdlouhavé popisy odradí. Chvílemi mi kniha připomínala spíše cestovní bedekr. Snad další kniha bude mnohem lepší.

Ellesime
05.01.2014 5 z 5

Klasický Brown. Historické památky, napětí, zvraty, velmi VELMI aktuální téma, překvapivý, ale o to lepší konec. Po zdlouhavém Ztraceném symbolu je starý dobrý Brown opět zpátky. I když měla Šifra i Andělé trošku větší švih, dávám pět hvězd, protože se mi to líbilo kvůli všem výše uvedeným důvodům.

kessey
05.01.2014 2 z 5

Popravdě průmerný thriller, kdyby nešlo o Browna, tak zapadne bez povšimnutí mezi hromady dalších. Místy je kniha překombinovaná a navíc už při čtení netajím dech, protože je mi jasné, že Langdon zase přežije, aby nás mohl ohromovat při dalším dobrodružství při němž ho bude doprovázet další super inteligentní, vtipná a zábavná královna krásy. Neobjevuje se tu nic nového, Brown v podstatě vykráda sám sebe.

Balenka
04.01.2014 4 z 5

Po podľa môjho názoru nevydarenej knihe - Stratený symbol, je toto znova Dan Brown ako ho poznáme. Nechýbalo napätie, prekvapivý koniec a pútavý dej. Za jediné mínus považujem príliš zdĺhavý opis pamiatok..

Jaička
04.01.2014 5 z 5

Po přečtení Inferna,jsem dospěla ke dvoum rozhodnutím... Chtěla bych se podívat do Florencie a nikdy nepošlu kozu do Afriky,neboť příroda zřejmě ví co dělá,tak jako v říši zvířat.... Skvělá knížka!

NikaV
03.01.2014 4 z 5

Napínavé scény, které jsou v tom nejlepším přerušeny dlouhými, pro mne nezáživnými popisy. A tak jsem hltala každý napínavý odstavec s obavou, kdy zas přijde "kulturní vložka " :-) Prostě takové čtenářovo mučeníčko. A to já někdy ráda... :-) Takže celkový dojem z knihy dobrý, plno nečekaných zvratů, nepředvídatelná pointa.

Už vím, z čeho pochází slovo "karanténa".

Chtěla bych hodinky s Mikymausem.

Dane, nebylo to naposledy... :-)

jindrusa
03.01.2014 5 z 5

Napínavé, nezklamalo!!!!

fry
02.01.2014 5 z 5

Perfektní příběh, který nutí k zamyšlení. Přečteno za dva večery.

ugisha
02.01.2014 4 z 5

Pan Brown píše knihy jako na běžícím páse a podobné jsou si jako vejce vejci. Hlavní hrdina nejí, nespí, stále však utíká, překonává překážky a do toho ještě stihne řešit hádanky ;) Vůbec to nebylo špatné, jen trochu překombinované a příliš nabité akcí, na úkor uvěřitelnosti - což si tato kniha jistě za cíl neklade - je to spíš taková pohádka pro dospělé, kde skoro všechno dobře dopadá. Ovšem čtivost to má obrovskou :)

Moňule13
02.01.2014

Po Ztraceném symbolu, který mě až tak moc nezaujal, jsem měla trošku obavy, jaké bude Inferno, ale líbilo se mi hodně. Robert Langdon je prostě sympaťák, památky ve Florencii a Benátkách nádherné, hlavní hrdinka trošku jiná než jsme zvyklí a hrozba světové pandemie zajímavé téma. Za mě rozhodně ano.

Jitka S.
02.01.2014 5 z 5

Splnilo mé očekávání...i když jsem se na začátku obávala, že se bude autor opakovat, ale ne...celkem mě dostal s odhalením "spolubojovníka":) a absolutně jsem se nenudila!!

Trautenberg
02.01.2014 4 z 5

Jako vždycky - zběsilá honička, řešení hádanek jak v táborové bojovce od Foglara a trocha historie a filozofie. Čte se to dobře, má to spád, časté zvraty.

kacimilek
02.01.2014 4 z 5

Malinko odlišná knížka v porovnání s ostatními "langdonovkami". Nekončí ani typickým happy-endem, jako v předchozích. I přesto má své kouzlo, které mě rozhodně přivede i k dalším možným pokračováním. Důvodem je možná právě ta rozdílnost, kdy Brown ukazuje, že nepíše jen příběhy na jedno brdo.

Nemerose
02.01.2014 5 z 5

Výborná, trošku odpočinkovější, ale neuspí

Rocker007
01.01.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetl během asi 3 dnů (ani ne) a zaujala mě. Myslím, že popisy památek, města atd. jsou důležité pro pochopení celého děje. Občas mi připadalo, že autor píše stále stejně - tedy padouch, Langdon a jeho partnerka, několik zásadních zvratů. Přesto je. kniha čtivá, myslím že vyvolá otázky. Zakončení je fantastické. Občas až nepředstavitelné náhody snad u Browna nejsou tak překvapivé. :) Za mě 5 hvězd.

Snad jako odpůrce Applu jsem se zhrozil v pasáži, kdy je starší paní nazýván iPhone 4 miláčkem a co by si bez něj počala. To je snad přehnané.

beran25
01.01.2014 2 z 5

Trochu se do toho spisovatel zamotal ...

stelusha
01.01.2014 4 z 5

Mne sa páči, akým štýlom Brown knihy píše, sú napínavé, pútavé a viem sa do nich "vžiť". Táto nie je výnimkou avšak, čo mi na tejto knihe prekážalo bolo príliš veľa opisov budov, malieb a sôch. Pre mňa sú to nezáživné, nezaujímavé opisy a aj tak si to neviem predstaviť podľa toho ako to opíše. Príbeh ale pútavý, dobrá zápletka aj obraty v deji.

MagdaS
31.12.2013

Kniha se četla dobře, i když jsem někdy váhala, jestli nečtu cestopisného průvodce... Ale stejně pořád přemýšlím, kdo Brownovi napsal Šifru mistra Leonarda - podle mě se tomuto románu zatím žádná jeho kniha nevyrovnala.

149.149
30.12.2013 5 z 5

Jako vždy naprosto úžasné!