Inferno - Peklo

Inferno - Peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169710/mid_robert-langdon-inferno-peklo-qaB-169710.jpg 4 4379 4379

Robert Langdon série

Vzrušujúci život Roberta Langdona pokračuje! Známy a uznávaný symbolista sa tentoraz ocitá v srdci Talianska, kde sa rozpúta napínavé dobrodružstvo okolo jedného z najtajomnejších literárnych diel v histórii. Langdon sa musí postaviť tvárou v tvár súperovi, ktorý ho zavedie do sveta klasického umenia, tajných chodieb a futuristických zbraní. Kľúč na nezodpovedané otázky je skrytý medzi riadkami Danteho Pekla a symbolista sa opäť vrhá do boja s časom, aby odvrátil skazu sveta...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Inferno , 2013

Helenicka
10.10.2013 1 z 5

Zklamání. Další kniha od Dana Browna, kterou jsem dočítala s vypětím sil.

pifffka
09.10.2013

Tak nějak čím dál tím stejně. Úprk od symbolu k symbolu, s krasavicí i bez. Vyčerpaný Langdon, vyčerpaný Brown.

SuperFrankie
09.10.2013 3 z 5

Inferno je typický bestseller. Příležitostného čtenáře ohromí a zkušenému čtenáře neurazí.

Brownovi se opravdu povedlo vyprávět příběh z pohledu různých postav a díky tomu je celá kniha svižná a dobře se čte, ale po skvělé první půlce to jde společně s přesunem do Benátek dolů. Když pominu, že hádanky jsou opravdu jednoduché a umisťované na ty největší turistské atrakce v dané lokaci, tak mi pořád připadá, že s přibývajícími stránkami dochází Brownovi šťáva, až z toho je ve výsledku nemastný neslaný konec a celkově bohužel průměrná kniha.

DasaN
09.10.2013 4 z 5

Nezklamala, opět šifry a taje skrytých v Danteho Božské komedii, problematika růstu populace..... přesně moje gusto :)

mendule
09.10.2013 5 z 5

na tomhle je vidět jak jsou některé kritiky naprosto neznalé věci, Langdon si sice vytrhne kanilu po postřelení do hlavy, ale pokud to ta kritička četla celé, postřelen vlastně vůbec nebyl, byla to jen hraná iluze pro něj, aby lépe spolupracoval. Souhlasím, je to pohádka pro dospělé, ale asi je všichni dost potřebujeme, když se to tak dobře prodává a všichni to čtou. Mě se to líbilo a je mi jedno, že je to chvílema možná přitažené za vlasy. Líbí se mi jak popisuje památky Florencie, Benátek, člověk má hned chuť tam jet nebo si to aspoň najít na netu, jak to vypadá. Měli by mu platit za propagaci. Taktéž za popularizaci některých děl jako Danteho Božské komedie a mnoha obrazů...................................................

prrema
08.10.2013 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od Browna četl, byla Šifra mistra Leonarda, následovala Andělé a démoni a nyní Inferno. Tuto knihu, Inferno, řadím za Šifru. V knize se nevyskytují žádná hluchá místa a to i přesto, že mnohdy zdlouhavě popisuje historické budovy či umělecká díla, jako sochy nebo obrazy. Člověka děj vtáhne do renesanční Itálie a má chuť se tam v nejbližší době vydat. Vše je podbarveno myšlenkou na eliminaci lidské rasy, která vychází z reálných podkladů a hrozeb. Kniha se mi moc líbila a snad se dočkáme dalších dobrodružství s Robertem Longdonem.

hrona
08.10.2013 1 z 5

Pro mě zatím nejhorší počin. Když v minulém díle jsme cca na dvě kapitoly přišli o hlavního hrdinu, říkal jsem si, že už hůře být nemůže. A bohužel je, sice se kniha dá v pohodě zkousnout na dva zátahy, ale něco tak nablblého, už snad musí trknout skoro každého. R.Langdon už je tady něco mezi agentem 007 a Indiana Jonesem, přežívající úplně všechno, a to nemluvím o jeho totálním nasazení (bez jídla, vody a odpočinku) po dobu celé mise, která trvá komplet 24 hodin, za tu dobu se prožene třemi od sebe dost vzdálenými městy i zeměmi, aby jsme tu měli pestrost. K tomu všemu si autor začne hrát s dějem, hop sem, já jsem dobrý a ty zlý, hop sem, tedy pardon, ty jsi hodný a já zlý, hop sem, pojďte budeme na sebe všichni hodní. Zkrátka styl - zamotám to, ať je v tom pořádný guláš. O rozuzlení nemluvě. Upřímně lituji každého, kdo za tento velepočin utratí peníze.

Jack Bauer
06.10.2013 5 z 5

Sice je to stále podle stejné šablony jako předchozí „Langdonovky", ale hned od první stránky je to nesmírně čtivé. Tentokrát z překrásného města Florencie ve kterém jsem byl a dle knihy zjišťuji, jako bych tam vůbec nebyl. Díky Brownovi tam musím zajet znovu a rozhodně na více dní. V tomto románu hledá Robert Langdon svoje ztracené hodinky s Mickymausem :-)

Fravra
06.10.2013 5 z 5

Brownovo Inferno je napsáno velmi akčně a čtivě, aby se čtenář nemohl od knihy odtrhnout. Děj v sobě kombinuje obvyklý motiv útěku, kapesního průvodce po památkách a dějepisný výklad kultury období renezance v Itálii, zejména pak ústředního díla Božské komedie od Dante Alighieriho.

Zajímavý a dosti kontroverzní je ústřední motiv celého díla, zejména pak fakt, že autor se slovy ústředních hrdinů staví spíše za jeho radikální ale dosti nehumánní (a ne zcela promyšlené) řešení i tím, že morálně relativizuje, kdo je zloduch a kdo kladný hrdina.

Vzhledem k přímočaré struktuře děje (odehrávající se během jednoho dne) a atraktivním exteriérům se kniha přímo vybízí ke zfilmování. Takže si knihu přečtěte co nejdřív, aby vás pak neovlivnila filmová podoba.

Lucy81
05.10.2013 5 z 5

Tak knihu jsem četla jedním dechem, až mi bylo líto, když jsem ji přečetla. Každopádně je moc podařená, mě se zdá rozhodně lepší než Ztracený symbol, který si budu muset asi ještě znovu přečíst, možná mu pak příjdu více na chuť.

Anre3
03.10.2013 3 z 5

Abych pravdu řekla, tato kniha se mi tak nelíbila, jak předchozí knihy od Browna, ale i přesto je to celkem napínavé čtení.

karelk
01.10.2013 5 z 5

Konečně něco od Browna, co není přebarvený DaVinciho kód. Má to děj, zajímavou zápletku, místy se to sice trošku loudá, ale i tak jsem to přečet za víkend. A hlavně:

SPOILER ALERT::::

konečně něco, co nedopadne úplně růžově a čtenář se na danou problematiku podívá trošku jinak...

SimonaZ
01.10.2013 5 z 5

Vážně skvělá kniha, typický Brownovský styl :) druhá nejlepší kniha o R. Langdonovi - Andělé a Démoni jsou zatím nepřekonatelní :)

bukiet
29.09.2013 3 z 5

Langdon sbalí babu a proběhne s ní několik památek a muzeí, aby našel cestu k vyřešení problému. Ke konci dojde, jako obvykle, u některých postav k morálnímu veletoči. Při četbě se mne zmocňoval pocit, že Brown před psaním strávil hodně času hraním hry Assassin's Creed 2.

lift666
28.09.2013 4 z 5

Rozhodně lepší a zajímavější než Ztracený symbol, ale Andělé a démoni josu Andělé a démoni :D
Dan Brown svou prvotinu ságy Roberta Langdona dosud nepřekonal.

Air15
28.09.2013 3 z 5

Většina knihy se mi četla dobře, je to svižné a rychlé čtení. Na každé straně se něco děje. Ovšem závěr mě zklamal, působilo to na mě, že předchozí děj byl popřen, a že vlastně "o nic nešlo". Ač dojde, u konce k velice znepokojujících věcem, jako by to všem tak nějak bylo jedno... Čtenáře také zarazí řada nelogických chování jednotlivých postav (ikdyž na to jsem u Browna zvyklý).

petulienka126
28.09.2013 4 z 5

Asi najlepsia kniha od Browna. Take odpocinkove citanie na dlhe chvile....

baghira
27.09.2013 4 z 5

Co jsem čekal, to jsem dostal. Dějové zvraty, přátelé co nejsou přátelé a nepřátelé ze kterých se stanou přátelé, co platilo už neplatí a všechno je stejně jinak. A už vůbec nevím, jestli to nakonec dopadlo dobře nebo špatně. Tak či onak, myslím, že to patří k tomu lepšímu, co Brown napsal.

Clara del Valle
23.09.2013 1 z 5

Bože, a to myslela jsem si, že skok camerlenga z nebe přímo na náměstí sv. Petra je bizardní dost a hned tak něco ho nepřekoná, ale to jsem se tedy hodně spletla. Tak překomplikované rozuzlení, jaké má Inferno, to se málo vidí. Hodní jsou zlí a pak zase hodní, ti chladní a bez skrupulí na chvíli prozří , ale je jim to houby platné, ruka zákona je dostihne, magor chce vyhladit lidstvo, ale vlastně nechce, vodítka k viru umísťuje ausgerechnet na ta turisticky úplně nejfrekventovanější místa, A jako třešinkou na dortu je vysvětlení, jak to vlastně bylo na začátku v nemocnici a jak je to vlastně s tom amnézií, tam už to míří do parodie a smějete se na celé kolo. A přitom dokud se kniha odehrávala ve Florencii, tak mě to hodně bavilo, Benátky, to už pokulhávalo a Istanbul, tam už je cítit bezradnost a křeč. Je to čtivé, ne že ne, ale výsledná pointa a tím pádem celá kniha Inferno je pro mne velkým zklamáním. Pokud někoho zajímá Peklo, tak to už je lepší Kulhánek a jeho Vyhlídka na věčnost, tam se člověk alespoň zasměje.

AlesXXX
23.09.2013

Souhlasím, že Inferno je asi nejhorší román. Dodám: společně se Ztraceným symbolem. Nevím, ale přijde mi, že D. Brown je už úplně mimo. Dle mého soudu, kdyby knihu napsal někdo jiný, nenajde ani vydavatele. Prodává se jen díky jménu. Příběh není ani napínavý ani zajímavý a už vůbec ne dobře napsaný. Naprosto neporovnatelné s Anděly nebo předchozími knihami.
U žádné z jeho předchozích knih se mi nestalo, že mě nezajímalo pokračování. Prokousal jsem se do cca 3/4 příběhu a knihu odložil. Nestálo to za tu \"námahu\". A to jsem do knihy vkládal poměrně velké naděje, díky prostředí ve kterém se měla odehrávat.

Abych nebyl úplně kritický, tak si myslím, že Inferno bude super film. A to hlavně díky prostředí Florencie. I ta základní kostra příběhu může být zajímavá, nebude-li ji Brown prznit svým příšerným stylem.