Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4368 787

Robert Langdon série

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

pobijecmuch
20.04.2014 4 z 5

Ten kdo hltá Steelovou nebo Monyovou, tak těžko přijde na chuť tomuto románu. Ano, od této knihy mnozí asi očekávali mnohem více. Mně se jeho poslední kniha líbila i když předešlé příběhy s Langdonem byly lepší.

lucina2354
19.04.2014 2 z 5

Nucené popisy památek narušují plynulost příběhu. Druhou polovinu knihy jsem dočítala jen s velkým vypětím sil. Děj je nudný, trapně strojený a ničím mě nepřekvapil. Snad proto jsem ji četla tak dlouho, vždy půl hodiny před usnutím )... Pan Brown zřejmě není můj šálek kávy.

Nehanka
19.04.2014 2 z 5

opět nic moc...končím s panem Brownem

nightlybird
17.04.2014

Inferno jsem nečetl - nemusím taky všechno. Zato jsem ale natrefil na komentář k uvedené knize, který mne docela pobavil a tak ho dávám v plen, byť to nebylo na žádném knižním či literárním webu (někdy mám záchvaty nesobeckosti). Takže pokud se na knihu chystáte, nenechte si to ujít - třeba vás to taky pobaví. Já si letím ještě dočíst komentáře k tomu povídání.

A ty komentáře jsou taky zajímavé.

knihomol 61
16.04.2014

Asi jsem od knihy očekávala více,ale bylo to opravdu zajímavé jen popisem Florencie a Benátek. Navíc mě dosti otravovalo číst proložené italské texty,někdy přeložené ,někdy ne. Děj velice podobný jako Šifra mistra Leonarda.Jméno Langdon a postavu neměl vůbec použít,protože už jen to zpodobňuje vše s Šifrou.Jsem ráda,že jsem za knihu nevydala peníze. Nedočtenou ji vrátím do knihovny.

wamplady
16.04.2014 4 z 5

Výborná čtivá kniha s nečekaným zvratem a skvělím popisem památek, hned mám chuť se vydat do Florencie

tomvall
11.04.2014 5 z 5

Výborná kniha pro člověka, jenž miluje architekturu a umění, lebedil jsem si v popisech Florencie a Benátek a pokladů s nimi spojených.

adorjas
11.04.2014 3 z 5

Knihu som prečítala, a celú by som ju zhodnotila tak, že tí, ktorí boli fanúšikovia Browna, budú túto knihu milovať, a tí, ktorí tento žáner až tak neobľubujú, alebo už z toho žánru čítali mnoho kníh- tak táto kniha ich nezaujme...Mimochodom, veľmi zaujímavé podanie konca a autor nás vmanévroval do možného vyriešenia explozívneho populačného rastu...Hodné za zamyslenie....

225678945
08.04.2014 4 z 5

zajímavé podání konce knihy, kdy je těžké říci, zda to dopadlo dobře, či nikoliv

Ellis
08.04.2014 3 z 5

Tak tohle "veledílo" právě dočítám, chybí mi cca 40 stránek. Ještěže za beletrii už dávno nevyhazuju peníze a zásadně si ji půjčuju z knihoven. Utrácím jen za výjimky. Tuhle knihu ráda vrátím před termínem pro dalších xx natěšených čtenářů s rezervací. Asi tak do poloviny mě vůbec nebavila a pořád jsem čekala, kdy se to zlepší. I když kniha začíná dramatickou událostí, poté neustálé rozebírání a motání děje kolem Dantova pekla a italské historie mě vůbec nebavilo. Přečetla jsem mezitím jinou knížku. Pokusila jsem se vrátit k Infernu, no postupně se příběh komplikuje, pak zas "překvapivě" rozuzlovává, "vše je jinak".....no těch 40 stran už zřejmě dočtu, ale jen ze zvědavosti, co ještě šíleného tam autor zakomponoval. Navíc skoro od začátku bylo jasné, že jistá osoba nebude tím, za koho se vydává.
Tohle je zatím nejhorší Brownův počin. Na Šifru a Anděle to nemá. Snad se ani nenamáhejte to číst. Je to popis architektury, památek, Pekla atd.

Edit: dočteno. Musím říct, že teprve od 99.kapitoly mě příběh zaujal:), protože zabrousil tematicky do biologie a ta mě na rozdíl od popisu památek baví.

Nikolieta
03.04.2014 5 z 5

Dan Brown je jeden z nejlepších autorů thrillerů. Jeho knihy jsou propracované, důmyslné. Umí si s vámi velmi pohrát v průběhu celé knihy. Tuto nevyjímaje. Na můj vkus je však Inferno až příliš propletené. Konec je rozvleklý a tím zbytečně zdlouhavý. Kdyby celý děj ukončil o těch pár domnělých konců dříve, udělal by lépe. I tak ale stojí za přečtení- pořád je to neotřelý svět Dana Browna

brona2651
31.03.2014 1 z 5

Vše už napsal "kokosek", víc nemám co dodat.

Highlander
29.03.2014 4 z 5

Musím říct, že jsem čekal něco 'trošku jiného'. Ale rozhodně nejsem zklamaný, knihu jsem zhltnul jako jednohubku. Není to pro mě nejlepší Brownovka, ale rozhodně je to skvělá kniha popisující další bláznivě zamotané dobrodružství profesora Langdona, u které jsem se ani trošku nenudil. Jen ten závěr mi přišel trošku 'moc'.

Moonrose
26.03.2014 4 z 5

Browna mám moc ráda, ale tato jeho zatím poslední kniha mě moc neoslovila, dokonce mě i místy nudila.

hannah2000
21.03.2014 5 z 5

Po přečtení zdejších hodnocení jsem byla zvědavá, jak bude kniha působit na mě. A musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena. Zhodnotila bych ji takto.
Jedná se o typickou "Brownovku". Mnoho historických informací z minulosti Florencie, Benátek a pod. (a to velmi velmi zajímavých informací) je spojených kriminální zápletkou, kterou nás provází známý a sympatický Robert Langdon. A vše je podáno tak dokonale manipulačně, že při čtení se naše představy ubírají zcela jinou cestou, než kam směřuje skutečnost. Proto zažije čtenář několik velmi šokujících zvratů v ději. Když jsem na tyto zvraty narazila, nelenila jsem a přečetla si znovu některé předchozí části, jestli tam náš dononalý Dan Brown náhodou neudělal nějakou logickou chybu. A ne, neudělal. On jenom umí u čtenáře vyvolat ze správně popsaného děje bez pozdějších znalostí zcela mylné závěry. A v této knize je to dokonalé. A mimochodem, během čtení knihy jsem dost často seděla u wikipedie a zkoumala historii Benátské republiky, prohlížela si obrazy a prohlížela si památky. Tak poutavě na mě Brownův popis historie zapůsobil. Tuto knihu hodnotím jako velmi povedenou.

astroweb
20.03.2014 5 z 5

Oproti některým negativnějším hodnocením já jsem byl knihou nadšený, přečetl jsem téměř všechny Brownovy knihy, ale tuhle pokládám za jedničku.

astroweb

čef
20.03.2014 5 z 5

Knihu jsem si užil, čtení jsem si pěkně zpříjemnil vlastními vzpomínkami na návštěvy mnoha míst děje. Příběh je samozřejmě podobný dalším dílům autora, ale to neva. Když si od něj dáte na nějaký čas klid, oceníte potom lépe vždy přítomnou myšlenku, gradaci napětí a překvapivý konec o vybroušeném stylu nemluvě. Rozhodně laťka vysoko.

Verrrunka
18.03.2014 3 z 5

Kdyby šlo dávat půl hvězdičky, tak tam ještě přihodím, ale takhle půjdu radši trochu níž. Kniha je čtivá, bavila mě, ale zhruba poslední 100 stran mi to úplně zkazilo. Nevím, proč se musel Brown vrhat až do takového sci-fi, klidně by to sneslo i menši katastrofu. Tohle bylo prostě dost přestřelené. Nicméně motiv Dantovy Božské komedie byl dost zajímavý, někdy mi ale přišlo, že tam Brown cpe úplně zbytečné informace, jen aby bylo vidět, že toho jako hodně ví.
Pro mě už prostě ani nic Šifru nepřekoná.

mrnka.t
16.03.2014 4 z 5

Dobře promyšlené, napínavé. Je to podle mě však nejslabší článek série s Robertem Langdonem.