Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4368 787

Robert Langdon série

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Sosovica
18.02.2014 5 z 5

Knihu hodnotím ako knihu, ktorú som prečítala a neporovnávam ju s inými, od tohto autora. A preto sa mi veľmi páčila. Napínavá, zaujímavá, tak akurát zamotaná a skončila inak, ako som čakala - pre mňa 100%. Snažila som sa od nej nič neočakávať, keďže ma odrádzali komentáre typu - od tohto autora najslabšia, ten istý štýl písania a podobne. Každý autor má svoj štýl a rukopis, takže to nie je nič neobvyklé a porovnávať dve knihy nie je môj štýl, tak ako neporovnávam nič iné. Každé dielo je jedinečné. Takže ju určite odporúčam.

Maat
18.02.2014 3 z 5

Ze začátku jsem se do Inferna nemohla začíst, postrádala jsem ten nutkavý pocit vzít knihu, číst a nepřestat. Kniha je zajímavá, nejvíc jsem si asi užila popis Florencie a Istanbulu, památek, nicméně zápletka mi přišla moc vyumělkovaná.

technik1965
17.02.2014 4 z 5

Predchádzajúce tituly sa mi zdajú lepšie napísané, táto kniha má veľa strán a málo napätia, a veľa tu autor opisuje mestá, ulice, diela.

ninive
17.02.2014 4 z 5

Tahle kniha je úplně první knihou od D. Browna, která se mi dostala do ruky, takže nemohu srovnávat, nicméně jsem s ni ohromně spokojena a mám pocit, že jsem poznala celou Florencii i Benátky, už se těším na další jeho knihy na které se už chystám :)

Lulla71
17.02.2014 2 z 5

Moc mě bavilo při čtení koukat do Google Maps a procházet se spolu s Langdonem ulicemi Benátek, Florencie a Istanbulu. Je to opravdu zážitek. Jako turistický průvodce vynikající. Jako detektivka od Dana Browna určitě nejslabší, co zatím vydal. V této knížce ničím nepřekvapil - použil stejné postupy a už se z nich staly kliše.

aktak1203
17.02.2014 4 z 5

Úplně nesouhlasím s komentáři, které vyjadřují zklamaní. Mě se kniha líbila. Četla se sama a vůbec jsem se u čtení nenudila. Téma, nad kterým bychom se měli zamyslet všichni. Jestli vám přijde autor předvídatelný, najděte si jiného, protože vetšina spisovatelů píše podobně, je to jejich styl a mě právě ten Brownův vyhovuje.

Lenisk@
15.02.2014 3 z 5

Tuto knihu bohužel musím hodnotit jedním slovem - zklamání. Možná jsem se na knihu dlouho, dlouho těšila. Možná jsem od ní čekala něco jiného. (...)
Nezapomenu však říct něco pozitivního - posledních 150 stran bylo strhujících. Kdyby byla kniha psána tímto stylem celou dobu...
No, třeba bude další Brownova kniha lepší!

Ladys
14.02.2014 2 z 5

Bál jsem se a očekávání se bohužel splnilo. Nejslabší, co jsem od Browna četl. Vlastně ani nejsem zklamaný. Někdo tu píše o nesouhlasu se zklamáním. Jeho právo, samozřejmě. Ale to, že Brown píše pořád podle stejné šablony, mi nikdo nevyvrátí.

miba
14.02.2014 2 z 5

Velmi slabé, působí nepřirozeně a uměle.

Roob
13.02.2014 2 z 5

Čekal jsem od autora mnohem více,něco nového,něco s jiskrou a hlavně realistického.Trochu mi to připomíná RAMBA,vše vyřeší se svým IQ nad 150.Je to prostě sportovec na dlouhé tratě kde jen čas pomaloučku utíká.Dost mě Brown zklamal.Jen za obal bych dal pět hvězdiček,ten jediný se mi líbil.

patas.burda
12.02.2014 4 z 5

Pro mě zatím rozhodně nejslabší díl s Langdonem, protože je prostě uplně stejný jako ty ostatní, které mají alespoň nějakou šťávu. Tady jde opravdu jeno o honění a utíkání před někým koho jsme ani pořádně nezaregistrovali a celé je to takové rozblemcnuté. Pro mě zatím zůstává na prvním místě Andělé a Démoni.

Myska7
12.02.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla díky naplánovanému představení v rámci Listování. Thrillery nikdy nebyly mým šálkem kávy, ale Brownův styl mě jednoznačně dostal a stránky mizely jedna za druhou až jsem nevěřila, že jsem už na konci. Příběh byl poutavý a závěr překvapivý.

karelcedr
11.02.2014 3 z 5

Četl jsem to jedním dechem. Dlouho nebylo jasné kdo je kdo. Ale jakmile se to vyjasnilo, už to ničím nepřekvapilo. Ten závěr chtěl lépe vygradovat.

Amika
10.02.2014 3 z 5

Na Inferno jsem se velice těšila, avšak do jisté míry jsem byla zklamaná. Příběh je to velice poutavý a chytlavý, avšak po zkušenostech z předchozích románů jsem různé zvraty (zejména v postavách - jednou na Robertově straně, o pár řádek dál najednou proti němu s patřičným dlouhým a mnohdy už opravdu naivním odůvodněním) čekala a už jsem z knihy bohužel neměla takový intenzivní zážitek. Děje Brownových románů se odehrávají do jisté míry identicky a začíná mi to bohužel vadit. Nicméně se ale budu těšit na další Brownovu knihu, minimálně abych se poučila o dalších historických okolnostech, postavách či městech...Snad to bude Praha ;))

kokosek
10.02.2014 2 z 5

Dočetl jsem nejnovější, nejskvělejší úplně nej Browna - sakra co to kecám, tohle nemá být reklama, nikdo za to platit nebude. Ale takhle nějak by to asi autor chtěl, jenže...
Takže znovu a pravdivě. Dočetl jsem jednu z nejnudnějších knížek za posledních 40 let. Fakt se mi nestalo dlouho, že jsem vůbec neměl chuť kížku dočíst, byl jsem po první třetině tak otrávený, že jsem fakt nechtěl pokračovat.
Jestli teď čekáte, že napíšu, že ten zbytek knihy už byl dobrý, tak se velmi ale opravdu velmi mýlite. nic takového se nestalo. Prostě nuda pokračovala až do konce a podle mého si tuhle knihu oblíbí tak maximálně nějaký student architektury nebo někdo, kdo chce jet do Florencie. I když i ten bude potřebovat ještě jiného průvodce, takže kniha opravdu nepomůže ani cestovatelům.
Pane Browne, umíte to setsakra líp. Marně jsem hledal v tomhle díle něco co bylo v Pavučině lží nebo Digitální pevnosti - nápad, myšlenku. I v Šifře je hlavně děj a popis památek je tak nějak lehce do děje vpašován. Tady je to naopak o památkách a jedné hodně staré básni. A to je málo.

Rozmarýna Rozm
09.02.2014 4 z 5

Líbí se mi téma knihy, jak zabránit přelidnění. Až do chvíle přesunu z Florencie do Benátek jsem to četla jedním dechem, pak mě to několik kapitol nudilo, ale opět to nabralo spád. Když už se přišlo na to, co virus způsobuje, chtělo to rychlý konec, závěr však byl zbytečně protažen. I tak se mi to líbilo, přečetla jsem všechny jeho knihy a stále považuji za nejslabší Šifru mistra Leonarda. V každém případě jsem začala toužit po cestě do Florencie.

Wyder
08.02.2014 4 z 5

Řemeslně dobré, přesně toto jsem od Browna čekal a nezklamal. Ale taky nepřekvapil, bohužel...

mariva
08.02.2014 5 z 5

Dan Brown u mě opět zabodoval. I když jsou jeho knihy psány podle stejného schématu, každá z nich má originální námět. To, co tu mnozí krirzují, časté popisy památek a historie, se mi právě u této knihy hrozně líbilo. Na rozdíl od Washingtonu ve Ztraceném symbolu, jsem si při putování Florencií, Benátkami i Istanbulem mohla jednotlivá místa reálně vybavit ve vzpomínkách. Tím mi celý děj připadal živější a poutavější. A podobně jako někteří přede mnou jsem konstatovala, že bych se měla znovu podívat na místa, ve kterých se děj odehrával. Asi by bylo zajímavé vzít si s sebou Inferno jako průvodce.
Jen snad malá výtka - autor samozřejmě nemůže mít všechny údaje z vlasního osobního poznání popisovaných míst, proto občas něco neodpovídá realitě. Třeba nepřetržité proplouvání "desetiposchoďových lodí" benátskou lagunou "dnem i nocí", kdy jedna proplouvá a tři další stojí v řadě za ní a čekají, až budou moct proplout - to je hodně přehnané. Tyto lodě do Benátek připlouvají, ale je jich jen několik za den, ráno přivezou turisty, v podvečer je zase odvezou. Benátský přístav není tak velký, aby jich tam mohly být desítky. Ale přesto dávám knize plný počet hvězdiček, zaslouží si je.

Pavlnka
08.02.2014 4 z 5

Určitě zajímavá kniha, ale připadá mi, že to je psáno podle šablony. Konec mi přišel takový rozpačitý - pořád jsem čekala ještě něco. Jiné knihy autora se mi líbily více. Možná jsem byla až moc natěšená :)

Kac.Pop
07.02.2014 5 z 5

Autora zbožňuji a tohle je jeho nejlepší práce. Příběh, který vás překvapí hlavně v momentech, kdy si myslíte, že víte rozuzlení. Četla jsem jedním dechem, jak u Browna taky jinak? :-)