Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4368 787

Robert Langdon série

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Petra28
26.05.2014 5 z 5

Čtenářsky naprosto spokojená .... příběh, zápletka nebyl příliš přitažený za vlasy :-)
Jinak popisově je kniha výborná.

hanapek
23.05.2014 3 z 5

Děj této knihy byl, na můj vkus, příliš překombinován. Ale jak již zde někdo napsal, hned bych se vydala do Florencie a Benátek.

NeznámáL
22.05.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Asi zatím nejlepší Brownova knížka. Děj skvěle vymyšlený, jako vždy - nečekaný konec. Langdonovy hodinky s Mickey Mousem jsou nejlepší. :) Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Přečtete si jednu stránku a mezitím se stane tolik věcí, že si prostě musíte přečíst další. Doporučuji. :)

Macek58
20.05.2014 5 z 5

Výborné čtení .... nyní už jenom zajet do míst , kde se děj odehrával :-)

Yorika
14.05.2014 4 z 5

Po přečtení této knihy mám touhu podívat se do Florencie....

Sandruše
10.05.2014 5 z 5

Tuto knihu stavím na pomyslný piedestal už jen pro inspiraci Dantem - skvěle zvolené téma a já tleskám, pane Browne.

Market = )
09.05.2014 4 z 5

Ale jo. Nemám ráda ty jeho příšerný postavový zvraty a tentokrát mě opravdu dožral, ale výsledným dovysvětlením si mě zase udobřil :-D. Každopádně mi to co do "teď to vypadá nějak, ale za 250 stran zjistíš, že je to úúúplně jinak" přišlo hodně překombinovaný :-(. Na druhou stranu oceňuju menší množství vysvětlujících a popisujících pasáží. Bylo to fajn :-).

olsmen1
07.05.2014 5 z 5

Z Brownovek zatím nejlepší kniha. Posledni 100 stran jsem jen hltal :-)

v.e.v.er.ka
04.05.2014 5 z 5

super, já byla naprosto spokojená, to co jsem od Browna čekala jsem dostala a přísla mi lepsí než Ztracený symbol....

kikina28
30.04.2014 3 z 5

Když to v práci četl můj kolega a komentoval to slovy, že kdyby Brown napsal jen posledních sto stran, tak je to bezvadná kniha. Tehdy jsem kroutila hlavou s tím, že autor tak skvělé knihy, jako je Šifra ..., nemůže napsat něco, co mě chvílemi bude nudit. Ale po přečtení jsem mu musela dát za pravdu. Popis všech bazilik, chrámů, kostelů a uliček se spíš hodí do nějakého průvodce, dějově naprostý nesmysl a konec docela akční. Na to, jaký kniha ještě před vydáním způsobila "humbuk", jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale pouze půjčila. A s radostí vrátila.
Rozhodně to není kniha, ke které bych se po nějaké době opět vrátila.

Sheemas
29.04.2014 4 z 5

Inferno je další klasická ,,Brownovka", perfektní zápletka, krásná města, chytrá pomocnice a popisy památek....
Hlavní hrdina běží jak o život chrámem, kostelem nebo katedrálou a přitom sleduje všechny malby, symboly a stíhá je vysvětlovat (kdy, kdo, kde). Někdy je to až únavné a odvádí čtenáře od děje. Ale to nic nemění na tom, že má kniha skvělý závěr, který nutí k zamyšlení.
Přesto všechno nedám na tohoto spisovatele dopustit a další knihu stejně budu mít v knihovně.

Saj Mon
28.04.2014 4 z 5

Užíval jsem si popisy Florencie a Benátek (Přiznám se, že při čtení knihy, jsem měl otevřený notebook a vyhledával jsem si památky, obrazy, ...). Příběh nezklamal, ba naopak. Nečekané záplety a hrozící katastrofa, nad kterou by se měl každý zamyslet. :)

Hedwik
28.04.2014 4 z 5

Přiznám se, že na to, jak jsem se na knihu z těšil a jaký byl kolem ní humbuk, bohužel jsem byl ze začátku spíše zklamaný. Od Browna jsem přečetl vše a jeho rukopis a dějové linky má už člověk trochu zažitý. Když jsem začal číst, absolutně mě nic nepřekvapilo (krásná, inteligentní doktorka, padouchové a jiné), ale moment...něco se přeci jen objevilo, zvrat, který mě ke knize přitáhl a který nastudovaný brownovský rukopis trochu změnil a i když jsem nedočítal s pocitem největšího uspokojení a s hlavou zmatenou, byl jsem pozitivně překvapen a rozhodně bych doporučil pro přečtení.

Sklenička
28.04.2014 2 z 5

Nějak jsem se do toho nezačetla, na rozdíl od jiných knih s Robertem Langdonem.

Sidonie.j
26.04.2014

První stránky mě moc nenadchly, ale pak se příběh opravdu hezky rozvinul a i díky detailně popsaným památkám dostane člověk chuť podívat se do Florencie a Benátek...Konec jsem čekala malinko jiný, ale každopádně to bylo dobré čtení.

dasi
25.04.2014 5 z 5

Další z brownovek, která stojí za přečtení. Rozhodně se chci zajet podívat do Florencie, které pan Brown tak úžasně popsal.

danipos
23.04.2014 4 z 5

I já se přidám ke skupině, která je s knihou spokojena. Sice se stále domnívám, že Šifra byla nejlepší, ale možná je to dáno tím, že byla první a že tu nic takového do té doby nebylo. Jinak v podstatě autorovi nemohu nic vytknout ... velmi čtivý příběh, příjemný způsob psaní ... prostě se to dobře čte a nenudí a to je asi to, co od knih očekávám. U mě za 4 hvězdičky.

nikorka
22.04.2014 3 z 5

nič moc, už to nie je ono..

Kate.S
21.04.2014 5 z 5

Po celkem značné kritice další Brownovy knihy jsem se Inferna docela obávala, ale po jeho přečtení se hrdě přidávám ke skupině lidí, kterou příběh zcela okouzlil. Od tohoto autora jsem četla tři knihy a Inferno mě oslovilo nejvíce. Proto jsem také nadšená, že knihu mám doma a ještě k tomu s podpisem Dana Browna. Zúčastnila jsem se též akce Listování, která Inferno představovala a při čtení jsem si živě představovala hraní Lukáše Hejlíka a jeho společnice. Jak jinak, tak je kniha opět čtivá. Pro mě samozřejmě velmi zábavná a zajímavá. Dan Brown se mi tentokrát trefil do noty. Prostředí podle mě vybral dokonale a pracování s Dantovou Božskou komedií je úžasné. Je sice pravda, že scénář se opakuje jako u ostatních Brownových knih, ale autor mě námětem tolik nadchl, že to snadno přehlídnu. Inferno jsem určitě nečetla naposledy a budu vyhlížet další Brownovu knihu. Bylo by hezké, kdyby tentokrát vybral naší úžasnou Prahu.

Katuska88
20.04.2014 5 z 5

Když jsem přistupovala k této knize, neustále jsem si říkala, vzhledem ke všemu, co jsem o Infernu doposud slyšela, včetně ostatních příspěvků, že nemůžu posuzovat podle ostatních brownovek, ale budu k té knížce přistupovat jako k samostatné knize. To jsem dodržela. A když nebudu srovnávat se Šifrou nebo s Anděly a démony, musím dát 5 hvězd. Brown je prostě Brown a nečekejte vybočení z jeho stylu.
Místy mi kniha připadala trochu překombinovaná. Nějakým způsobem mi připomíná Anatomii lží, i když téma je jiné.
Number one pro mne prostě zůstanou Andělé a démoni.