Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2413 2413

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

Lenka40
22.04.2017 5 z 5

Tentokrát to bylo trochu jiné . Nazvala bych to soubojem mozků , ale opět to nemělo chybu u konce knihy mě málem ranila mrtvice .Jinak už mám doma jen JÁ JSEM SMRT a pak už se budu jen klepat než vyjde další kniha

DejnaDee
04.04.2017 5 z 5

Naprosto úžasný thriller. Nechybí mu absolutně nic. Je napínavý, má dokonale promyšlený děj, který ani na chvíli nenudí, dokonale propracované postavy. Jedním slovem je to skvělé dílo.

martin5337
31.03.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší díl série, k plytké brutalitě, kterou se vyznačovaly Carterovy knihy a na které byly založeny, přibyly dějové zvraty, Hunterova zajímavá minulost a vše, co čtenář žádá od novodobého thrilleru. Autor dokázal udržet čtenářovu zvědavost po celou dobu děje...

dikobraz
17.03.2017 3 z 5

Zatial najlepsia zo serie. Ale opat to nejde viac ako za tri. Nenudil som sa, namet dobry. Ale, nejak mi tam chybalo napatie, kedze Robko je super mozog, vedel som, ze na nieco pride a vsetko bude fajn. Konecne sa autor odhodlal niekoho obetovat. A nieco nove sme sa dozvedeli o Robertovi. Okrem toho, ze skolu zvladol skorej a zabil matku.

lea735
17.03.2017 5 z 5

Už jsem si pomalu zvykla na surovost a nesmírnou brutalitu knih Chrise Cartera, mám za sebou Nočního lovce, to taky bylo velmi brutální čtení.
Nicméně, detektivka je skvěle napsaná, bravo, nenudila jsem se ani chvilku. Super mozek Roberta Huntera mě baví a Lucien byl tak hnusný ,že se mi zvedal žaludek a chvilkami jsem musela knihu odložit. Je to našlapaná kniha dějem, dokonale promyšlené, velmi pěkně napsané a je to lepší kniha než zmíněný Noční lovec. Nějaký čas si dám od Chrise Cartera odpočinek ,abych nečetla jen o úchylech. Robert Hunter, mi budě chybět, takže se vrátím ke čtení zcela určitě. Pro mne je nejlepší autor detektivek pan Carter. Čtivé , napínavé, promyšlené . Obávám se ,že jsem se poprvé zamilovala do knižní postavy.

pavčape
16.03.2017 5 z 5

Moje druhá kniha Chrise Cartera, takže mám jen malou možnost srovnání. Po přečtení Sochaře smrti jsem se nemohla dočkat další knížky, ale můj pocit ze Zloby je trochu rozpačitý. Nemohu tvrdit, že by se mi nelíbila, že by nebyla napínavá. Trošku jiný scénář s tím, že vrah je znám již od prvních stran knih, mi nijak nevadil, příběh se vyvíjel a gradoval. Ovšem co mi vadilo, byla ta hra dvou supermozků - Roberta a Luciena. Přišlo mi to neskutečně nadsazené. Nicméně knížka stojí za to! Tolik vražd a tak surových? Snese srovnání s Hanibalem Lecterem .

IvusP
13.03.2017 5 z 5

Waaau... paráda! Takhle by měl vypadat ukázkový, skvěle promyšlený a bezchybný thriller.... Víc není potřeba dodávat, rozhodně doporučuji, kniha se zařadila mezi má nejoblíbenější díla... :-)

Grbu
11.03.2017 5 z 5

Uf... četla jsem už skoro všechny jeho knížky a nutno podotknout, že jsou všechny na stejné "brdo", nikdy jsem se nenudila... ale tahle mi stejně ze všech přišla naprosto nejlepší! Chvilkami trochu připomíná Mlčení jehňátek a agentčiny návštěvy u Hanibala... ale i tak musím hodnotit, že mne kniha opravdu dostala... a před autorem smekám...

sabca
02.03.2017 5 z 5

Tak to byly nervy. Zajímavé tím, že vraha poznáme brzy ale seznamujeme se s jeho praktikami zabíjení. Napínavé od začátku no a konec, to se kniha nedala vůbec odložit. Souhlasím s komentářem pode mnou pro mě zatím také nejlepší. Doporučuji

hatuli
01.03.2017 5 z 5

Teda to je jízda, za mne 5*****...skvělé, propracované,promyšlené, zatím nejlepší díl ze série.. Wow.. Skvělé a doporučuji!!

Fififjonka
23.02.2017 4 z 5

Zloba vůbec není špatná, ale mě prostě nezaujal hlavní záporák. Byl to takový neslaný nemastný odvar všech možných psychopatů, nenašla jsem na něm nic originálního ani fascinujícího. Hodně mi to připomínalo Mlčení jehňátek, ale tomu se asi s takovouhle zápletkou nedá vyhnout. Psychouš dokonce použije "Quid pro quo" hlášku. Je to dobré, ale Carter má lepší.

Roubas
09.02.2017 5 z 5

Jsem moc rád, že jsem před několika lety narazil v Levných knihách na paperback Dvojitého kříže. Právě jsem dočetl šestý díl s Robertem Hunterem a opět se dostavilo stejné nadšení jako u každého předchozího dílu. Objektivně řečeno je Hunter prototypem dokonalého detektiva, velice inteligentní, s postavou boxera, doktorským titulem z psychologie a k tomu samozřejmě nějaká ta nespavost, panák whisky a ne příliš šťastná minulost. Celé to zní jako klišé, ale co naplat, když já toho Huntera prostě žeru. To jeho klidný a inteligentní vystupování. Teď ještě čtenáři dokonce mohli nahlédnout do hloubi jeho duše. Troufnu si říct, že takovýhle psychopat tu možná od Hannibala Lectera nebyl. Třešničkou na dortu je, že se čtenář u Carterovo knih ještě trochu vzdělá. Smekám a piště prosím dál.

Demonlover
03.02.2017 2 z 5

**Chris Carter v sobě nezapře dvě věci : znalost sociální psychologie a svoji neobvyklou (nelekněte se ..... asi tušíte,co?) sexuální orientaci.Mimochodem, myslím, že GL komunita, po celém světě je na něho pyšná a tvoří podstatnou část jeho čtenářů.
Komu nejsou tato fakta známa, může mít problém pochopit určitý charakter jeho postav, zejména specifický charakter obětí.
Já myslím, že Chris Carter už ničím nepřekvapí.

miuk
01.02.2017 5 z 5

Nejlepší kniha za poslední dobu!!

alena8596
31.01.2017

Vřele doporučuji všem,kdo má rád napětí,už se těším,že si koupím od tohoto autora další knihu.

kulatina
28.01.2017 5 z 5

Tak tohle je nejlepší kniha od Cartera, navíc založená na skutečné události. Neznám lepšího autora, a navíc chlap, a jsem z něj úplně nadšená. Dosud jsem četla většinou ženské autorky, ale Carter to zlomil. Opět čtivý napínavý thriller od začátku do konce, vše promyšlené do detailu bez jediné chybičky. Je to pátá kniha od tohto autora, ale tohle mě tak dostalo, že pět hvězdiček je pro mne málo. a já nominuji na knihu roku. :-)

hellena1523
21.01.2017 5 z 5

Tentokrát to byl opravdu docela silný kalibr. Přesto mě Carter neodpudil. Píše skvěle a naprosto mi sedl. Baví mě ta propracovanost do nejmenšího detailu, kterou už rozmazleně začínám považovat za Carterův standard.

JessyPitt
17.01.2017 3 z 5

Mám tohoto spisovatele ráda, ale tento díl byl na mě už moc krvák..Samá krev a odpornosti - až moc podrobné líčení mučení obětí a tak... To jak se děj s jeho přítelem vyvíjel byl poměrně předvídatelný. Za předvídatelnost a až nadměrnou přílišnou krvelačnost dávám 3 hvězdy...

ArwenAragorn
12.01.2017 5 z 5

Hustě hnusný. Naprosto ujetá mašina na zabíjení, která u vražd i experimentuje. Tak to dopadá, když někdo nezapomene na kamaráda ze studií. Od autora zatím nejlepší kniha, ale myslím, že i nejbrutálnější.

iris861
04.01.2017 5 z 5

Tak za mě nejlepší díl z celé série. Četla jsem jedním dechem,dlouho do noci. Nemohla jsem se odtrhnou. Pak teda ty divoké sny,které se mě zdáli o knize.