Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2413 2413

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

AndyK
02.01.2017 5 z 5

Kdybych měla sto hvězdiček, v tuhle chvíli je bez váhání dám. Právě dočteno a nechci se opakovat, ale tohle bylo prostě dech beroucí!!! Doslova. Prosím, Pane spisovateli, pište dál! Už mi zbývá jen jedna knížka, která u nás zatím byla vydaná a vzhledem k tomu, že jednu mám cca na dva večery... Néé, chci prostě další! :-D Myslím, že tohle nepíšu poprvé, ale jinak to nejde - zatím nejlepší autorova kniha. A jedna z mých TOP všeobecně.

NachlJ
30.12.2016 5 z 5

U této knihy prostě nemám slov. Bylo to něco jiného a stejně dobrého možná i lepšího než předchozí knihy. První případ kdy nebyl s kolegou ale s ženou z FBI. Poprvé co jsme se dozvěděli něco z jeho minulosti něco jiného než to jak studoval kde a jak rychle. U tohoto spisovatele se mi líbí že to neni tak že detektiv koukne a hned ví kdo je vrah.

Arsi
30.12.2016 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Měli jsme možnost nahlédnout do soukromí Roberta Huntera. Na všech jeho knihách je znát, že je Carter psycholog. Vše má perfektně propracované do detailů. Od knihy se nedá odejít, úplně vás vtáhne.
Po šesti knihách od Cartera si budu muset dát menší pauzu a číst něco méně drastického. Knihy od Ch. Cartera jsou opravdu skvělé a zasloužily by si víc než 5*.

Shanib
18.12.2016 5 z 5

Asi trošku šilhám, protože jsem to přečetla během jednoho dne, jak jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout. Asi nemusím říkat, že co knížka, tak to nehorázně mrazivý případ, ačkoliv u mě pořád převládal názor, že první případ Roberta Huntera byl nejbrutálnější. Po tomhle díle ale okamžitě měním názor. Ještě teď mám husí kůži. Pomalu se chystám na 7. knížku a doufám, že tentokrát tam pro Huntera bude něco alespoň trošku pozitivního, protože po tom všem, čím si prošel, by si to opravdu zasloužil.

Lenis
17.12.2016 5 z 5

Precteno jednim dechem..napinave a plne zvratů.. suor knizka !!!

anndy
15.12.2016 5 z 5

jedním slovem SUPER

Lu89
02.12.2016 5 z 5

Opět skvěle napsaný a napínavý příběh. Oproti jiným dílům zde vystupoval Hunter sám, bez Garcii a zároveň nám autor poskytl možnost nahlédnout do osobního života našeho oblíbeného detektiva.

1825
30.11.2016 5 z 5

Jsem nadsena, vyborne se cte, celou knihu jsem hltala a zapominala pomalu dychat!

davas
06.11.2016 4 z 5

Velmi kvalitní příběh,....(pro mne druhá kniha od autora po knize Dvojitý kříž )....čte se to výborně,styl mi sedí ....ale myslím si,že ty lepší knihy od autora mne teprve čekají ,přesto opakuji...velmi kvalitní

Šánka
01.11.2016 5 z 5

Chris Carter tentokrát úplně jinak a neméně dokonale!
Poprvé za celou sérii nám dává možnost nahlédnout do soukromí téměř geniálního detektiva Roberta Huntera, poodkrývá jeho stará tajemství i třináctou komnatu. Na straně druhé je kniha také vynikající psychologickou sondou do duše a myšlení psychopatické osobnosti sériového vraha.
Děsivý, napínavý, dynamický, to je opět další díl této série, po kterém se špatně usíná :-).

Brace
12.10.2016 5 z 5

Robert Hunter pošesté, přesto prvně trošku jinak. Změna koncepce knize rozhodně pomohla, protože i když jsou knihy Chrise Cartera výborně hodnocené, začínají si čtenáři stěžovat na jistý stereotyp. Možná právě proto autor zareagoval a zkusil malý experiment. Vypustil z příběhu věrného parťáka Garciu (proti tomu vůbec nic nenamítám) a vraha odhalil hned na začátku. Sice jeho provázanost s Robertem Hunterem působila trošku šroubovaně, zvláště po jistém odhalení v polovině knihy, přesto jsem byl spokojen. Popis příběhu dále netřeba uvádět, ať si tím čtenáři projdou sami. Ale za mě tleskám, Chris Carter si po delší době ode mě odnáší plný počet bodů.

Aymira
11.10.2016 5 z 5

Uf! Tak tohle bylo moc moc dobré. Kniha je jiná než předchozí Carterovy romány. První polovinu knihy jsem dokonce malinko pochybovala o tom, zda mě baví tolik jako ony předešlé. Chyběl mi Carlos, protože tentokrát Hunter vše vyšetřuje sám. Navíc se děj neodehrává v Los Angeles, ale na východním pobřeží. Půlka knihy je plná psychologických her. Ale pak se to najednou všechno rozjelo, vše do sebe zapadlo. A pokud jsme si v předchozích knihách říkali, že vlastně nevíme nic osobního o Robertu Hunterovi, najednou se to změnilo a na povrch vyplula celá jeho minulost. Kniha útočí na city čtenářů, protože i mně ho bylo moc líto a jednu chvíli jsem se neubránila slzám. Jeho osud by si nepřál nikdo.

Lucka385
10.10.2016 5 z 5

Ani další kniha Ch.C. mě nezklamala. I když byla napsaná jinak než všechny ostatní, měla styl, tempo, napětí a zvrat. Jako všechny ostatní. S každou další nově otevřenou knihou od tohoto Pana spisovatele se ptám sama sebe:,, Co pak si asi tentokrát přichystal? " Kdy dojde Ch. Carterovi fantazie? No, snad to nezjistíme. Těším se na jeho doposud snad ???poslední??? napsanou a u nás vydanou knihu - Já jsem smrt.

MelodyFox
07.10.2016 5 z 5

Žánr, který mně sedí nejvíc, nicméně po přečtení budu potřebovat menší oddych... Kniha je skvělá, čtivá, plná zvratů a na mojí duši určitě zanechala nesmazatelnou stopu... Budu ji muset ale nějakou dobu trávit a přečíst si něco jemnějšího. Tím nechci nikoho odrazovat od přečtení, naopak, na každého kniha zapůsobí alespoň malinko jinak :)

davaprd
02.10.2016 5 z 5

asi zatím nejlepší

stehlicek
25.09.2016 4 z 5

I když jsem knihu zhltla za jediný večer, musím bohužel konstatovat, že se mi ze všech Hunterovek líbila nejméně. Carter si asi řekl, že tentokrát to zkusí jinak, aby byl originální, ale já si říkám: proč měnit něco, co funguje? Chyběl mi tam WOW faktor, kdy do poslední chvíle nevíte, kdo je pachatelem. Tady ho znáte téměř od začátku a zbytek jsou hlavně psychologické analýzy... Jo a taky mi vadila neoriginalita - některé scény byly jako vystřižené z Mlčení jehňátek, jiné z filmu Sedm. Jsem zvědavá, jaká bude příští kniha.

Januli
22.09.2016 5 z 5

Knížka, která se čte sama. Moooc dobrá.

Meaki
14.09.2016 4 z 5

Chris Carter je svým povoláním psychologa doslova nakažený a tato "nemoc" prostupuje i do jeho díla. Lucien, sériový vrah a hlavní záporák, je skvěle psychologicky sestavená postava. Mimo toho, že je skvěle promyšlená, je taky samozřejmě vymyšlená, a na tento fakt poukazuji proto, že snad nikdo by nenašel podobnou postavu v reálném světě. Lucien Folter je nereálná postava a my všichni, co jsme Zlobu četli, to víme. Ovšem otázka zní: Vadí to? Mně tedy ne. Naopak. Nereálné postavy v knihách mám nejraději, pro mě je kniha únikem z reality a nereálné postavy mi dokazují, že se při čtení knihy ocitám v jiné realitě než té naší. A krom toho, kde jinde se sejdete s (téměř)dokonalým psychopatem, sériovým vrahem než v knize? (Jasný v televizi také, ale ta se neumí tak dobře zabrat do hlubin psychiky jako kniha.)

Verka123
02.09.2016 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha od Chrise Cartera. I když vrah je známý v podstatě od začátku, děj nepostrádá napětí a zvraty. Zajímavě jsou popsány myšlenkové pochody vraha i Huntera a konečně se zde trochu odkryje Hunterova minulost.

happy-smile
02.09.2016 5 z 5

Konečně přišel velký zlom. Příběh není dle předem dané šablony jako pět předchozích dílů. Dokonce se tady ani nevyskytuje Garcia. Autor ukázal, že umí napsat kvalitní knihu i když se odchýlí od zaběhnutého schématu. Je to super, jsem opravdu zvědavá, jak bude vypadat další díl.