Zloba

Zloba
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2427 2427

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

mulder
12.09.2017 4 z 5

Díky podobnosti s Mlčením jehňátek, jak již zde bylo dříve někým zmíněno, jsem "viděl" Anthonyho Hopkinse a příběh mi přišel známý a předvídatelný. Kniha se četla lehce, krátké kapitoly mi vyhovovaly, jejich konce měly udržovat čtenáře v napětí, u mě se to bohužel nepovedlo. Ale celkově je kniha povedená a rád zkusím i jiné od tohoto autora.

Artep25
03.09.2017 4 z 5

Trošku jiná než předešlé ,ale vůbec ne špatná .Trošku jiný Hunter :) Líbila se mi .

keiko33
01.09.2017 5 z 5

Tak to bola pecka. Zatial najlepsia cast, precitane na jeden nadych. Prvych 5 knih, by som zaradila do detektivok, tuto do psychologickych trillerov. Po cely cas som mala zimomriavky. Aj ked je vrah znamy takmer od zaciatku, knihe to neuskodilo, prave naopak. Autor nam ponukol dokonaly nahlad do chorej mysle serioveho vraha. Tentoraz dovod vrazdenia nieje pomsta a o to je to strasnejsie. Aj ked tu tentoraz nebol Garcia, nevadilo to, detektivka ho zastupila dostatocne, hoci po tejto knihe mam pocit, ze autor ma nieco proti sebavedomim zenam. Akosi casto koncia zle. No a konecne na konci vsetko o Robertovi davalo zmysel. Uz z predchazdajucich knih som mala podozrenie, ze to jeho samotarstvo ma povod v minulosti. No nech som si myslela cokolvek, autor to preskocil o poriadny kus. Tentoraz bol vrah cire zlo.

JancaKube
27.08.2017 5 z 5

Kniha mě velice zaujala. Od začátku do konce byla napínavá a žádném případě nenudila. Trochu mě mrzela podobnost s Mlčením jehnatek a posléze i s Sedm. Očekávala jsem více dech berouci závěr ale i tak knihu hodnotím velmi dobře.

Reat
03.08.2017 5 z 5

Každý asi znáte pocity následující bezprostředně po přečtení knihy. Jsou různé, od smutku že kniha končí, zvláště pokud byla skvělá a zamilovali jste si hrdiny v ní vystupující, až po takové zhruba typu: "uff, to byla krávovina, ještě že už to mám za sebou". Moje pocity po přečtení tohoto kusu od pana Cartera byly takové, že jsem chvilku blbě čuměl a poté ze sebe vypravil: "No ty....(vulgarita). Už jsem pár knížek od Cartera přečetl, takže byl připravený na (skoro) vše, ale tady mě fakt dostal. Nabízelo by se tolik spoilerů, kdybych měl vyjmenovávat co všechno mě překvapilo a šokovalo, ale je velmi nekolegiální vyzrazovat do komentářů pointy nebo část děje, takže je na každém, aby se pokochal přečtením, které můžu jen doporučit. Carter se ve Zlobě malinko odklonil od stylu, kterým se prezentoval v předchozích svazcích s Robertem Hunterem, ale vůbec mi to nevadilo....naopak mi to připadalo velmi osvěžující. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. No jo, ale co bude dál? Vždyť co kniha od Cartera, tak dva dny čtení. Zbývají mi tři, sakra,....a co pak, za týden????!!!! Ach jo, život je tak nefér.....

strnecka
31.07.2017 3 z 5

Začátek slibný, ale nějak to postrádalo grády. První knihou od Cartera, kterou jsem četla, byl "Jeden za dryhým" a to mělo daleko větší spád. U "Zloby" jsem se chvílemi nudila. I když je také vskutku dobře napsána a vymyšlena, bylo tam na mě jaksi moc řečnění.

perpe2a
29.07.2017 5 z 5

skvělá, jako celá série...rozhodně styl Chrise Cartera je jeden z nejlepších...aspoň za mě.

konicekbily
19.07.2017 5 z 5

Autor se nezapřel, dál jede plným plynem vpřed. Ke svému prospěchu "zneužil" své původní povolání psychologa k objasnění příčin úchylek hlavního záporného hrdiny! A částečné CV kladného hrdiny nám bude asi zapotřebí v dalších dílech.

denča1000
11.07.2017 4 z 5

Další naprosto šokující příběh. Ze začátku celkem poklidná a nevinná detektivka, ze které se rozvinul naprosto psycho případ. Děj knihy mě šokoval víc a víc, až už jsem si říkala, že nemůže přijít nic dalšího, ale přesto přišlo. Opravdu obdivuji autorovu fantazii a velmi podrobné a přesné popisy vražd.

Balci007
08.07.2017 5 z 5

Perfektní, přestože jiné, snad ještě lepší než ostatní díly, zatím rozhodně nejdrsnější. Přečten během jednoho dovolenkového dne - nešlo jinak, nešlo odložit:)

Aleh
07.07.2017 5 z 5

Sám autor zmiňuje, že tento thriller se zásadně liší od těch předcházejících. A já dodávám. Má pravdu - je zatím nejlepší, který jsem od něho četla. Napadlo by vás, že sériový vrah, který vraždil oběti po celých Spojených státech téměř 25 let, bude dopaden hned na začátku děje a to ještě úplnou náhodou a přitom to až do konce neubere knize na napětí? I tak vás čeká kriminální případ, který přináší jedno děsivé odhalení za druhým. A závěr je úplně nejnapínavější. Skvělý thriller. Už teď se těším na ty další od Chrise Cartera.

Radza
07.07.2017 5 z 5

Trosku jinak pojate, ale stale napinave jako sle.. :)

Drahuš
30.06.2017 5 z 5

Vždy si říkám, že už to nemůže být lepší....a ono je, skvělá kniha, skvělý autor a skvělý Hunter!!

mispulin
25.06.2017 5 z 5

Jednoznačně plný počet hvězd. Velice těžko jsem vždy knihu odkládal a vlastně jsem se už těšil, až začnu znovu číst.

Karelvovsik
22.06.2017 5 z 5

Příběh je hodně odlišný od předchozích knih Crise Cartera ,ale i tak je plný napětí a dějových zvratů . Čtenář se v knize hodně dozví o minulosti detektiva Roberta Huntera (pro mě další plus). Možná díky tomu, že je úplně jiný, se mi příběh líbil zatím nejvíc ze všech Carterovek.

michelleczsp
20.06.2017 5 z 5

Když jsem začala číst, tak mě nejvíc dostala věta "napsáno, dle skutečného příběhu a lidí". Jak zmínil sám autor, tato kniha se značně liší od ostatních, hlavně v tom, že je to psychologický thriller. Když začnete číst, tak nemůžete přestat, protože pořád čekáte, co se stane dalšího, jak je možné že pachatel toho tolik ví o Robertovi a jak je zvrácený.
V knize celkem velké odhalení, na které svým způsobem "skalní fanoušci" čekali od prvního dílů. A musím říct, že závěrečná smrt mě mrzí, ale tento díl se opravdu povedl a myslím, že si v něm každý najde, něco svého.

Kikuše007
07.06.2017 5 z 5

Od Chrise Cartra mám již přečtené všechny díly, a musím uznat, že tato se mi z celé série líbila nejvíc. Skutečnost, že byl vrah známý prakticky od začátku, mi absolutně nevadila, protože to bylo obrovskou součástí jiného děje než v ostatních dílech. Také to že Robert a Lucien byli staří přátelé, mě velmi zaujala, protože díky tomu jsem se mnohé dozvěděla o Robertově minulosti což mi na něj dopřálo úplně nový pohled a o to ho mám radši. A samozřejmně dechberoucí závěr knížky nezklamal, od okamžiku kdy Lucien sdělil že zabil Robertovu snoubenku až do okamžiku kdy ho chytil, jsem četla na jeden dech, nedalo se odtrhnout. Prostě nejlepší série detektivek, které jsem kdy četla a hned se pustím do nové již v prodeji Hovor se smrtí a opět se na tu knížku těším jako malé dítě na ježíška

Matne
02.06.2017 4 z 5

Toto je určitě nejoriginálnější kniha ze série o detektivu Robertu Hunterovi. Je zde mnohem větší důraz na psychologii hlavních postav příběhu a Robert Hunter zde dostává mnohem lidštější tvář, dalo by se říci, že se zde kromě ve všech knihách dokola omílaných skutečností dozvíme něco nového a zásadního a že se zde postava Roberta Huntera někam posune. Nebudu zde psát o čem to bylo, ale ta závěrečná pasáž s cestou do Satanova sklepa mi velmi připomínala konec filmu Se7en. A přiznám se, že jsem si myslel, že kniha i podobně skončí, že Maddy najdou mrtvou, protože to tak Lucien vypočítal, že když bude dost zdržovat, nebude šance na její přežití a tím přiměje Huntera, aby ho zabil. PS: Garcia mi vůbec nechyběl :-)

Pavlnka
21.05.2017 5 z 5

Opět super. Prostě neskutečné čtení.

PetraBery
20.05.2017 5 z 5

Šestý případ detektiva Roberta Huntera, tentokrát bez jeho parťáka Carlose. Případ od počátku jiný, neboť sériový vrah nás provází celou knihou. Detektiv se musí vydat hledat nejen v mysli bývalého kamaráda, ale i ve své minulosti. Opět výborné zpracování, tato série je prostě skvělá!