Zloba

Zloba
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2427 2427

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

MH.
02.01.2018 5 z 5

Tyjo! Nejsem velký fanda kriminálek ale Carterovi nikdy neodolám. A opět toho nelituji, autor odvedl skvělou práci.
Je pravda, že je to výjimečně místy až moc "vyumělkované" a detektiv Hunter je trochu superhrdina ale.. jako každý správný superhrdina má i Hunter své vnitřní démony, které na něj dorážejí. A ve zlobě ještě silněji než v předchozích knihách. Moc se mi líbí netradiční scénář vytržený z rutinní stavby kriminálek, perfektní je práce s psychologií postav, kladných i záporných. Záporných obzvlášť, i přes to, že je konání vraha zvrácené, Carter dokáže skrze mysl vraha jeho pohnutky skvěle popsat. A to až tak, že mě trochu mrzí, že ho nevyslýchali ještě o něco déle. :)) Perfektní knížka, a ode mě velké doporučení pro všechny, kdo chtějí vyzkoušet nové, dobré krimi!

Jaaanule
16.12.2017 5 z 5

Skvělý!

Dumicek
14.12.2017 5 z 5

Opět naprostá bomba. Miluju Cartera a jeho zvrácené knihy, plné brutality,napětí až se tají dech..jen mě vždycky mrzí, že se mi nějaká postava zalíbí a on jí nechá umřít, ale asi mu to odpustím a budu ho hltat dále a dále :)

tulip131
13.12.2017 5 z 5

Knihu jsem doslova zhltla. Musím říct, že příjemná změna, kdy RH, ve 2/3 knihy nevyšetřoval, nevyslýchal, nebyl na místě činu, jen poslouchal vyprávění svého starého kamaráda a že vyprávění bylo jak se patří krvelačné, brutální, sadistické. Až v poslední třetině se aktivně RH zapojil a opět nechybělo spoustu krve a chytrosti na obou stranách. Jedinečný příběh.

Ivanka0070
11.12.2017 5 z 5

Opět napínavé od začátku do konce.. Carter je prostě bůh detektivek.. Hltala jsem každou stránku, každou kapitolu jako u každé jeho knihy. Kniha plná zvracenosti, napětí a nečekaných zvratů, ostatně tak jak jsme u Cartera zvyklí. Nemůžu se dočkat na jeho další díla a doufám, že bude ve své famózní práci ještě pěkně dlouho pokračovat! Zbožňuju ho!

Radunnie
10.12.2017 4 z 5

Špatné to vůbec nebylo, to ne, ale celou dobu mě iritovala neskutečná podobnost s mým nejoblíbenějším filmem (a nejde o Mlčení jehňátek). Přitom se knížka čte jedním dechem, má švih, napětí, propracovanost jí nechybí, jen ten závěr mě mírně řečeno zklamal.

barcc85
07.12.2017 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu...!!! Tolik neuvěřitelných zvratů, wauu.... přečteno téměř na jeden zátah.

švícko
05.12.2017 4 z 5

Bylo to trochu jiné a proto 4,5. Konec to "podržel". Je to stejně můj nejolíbenější současný autor. Lidé tu píší o brutalitě, ale to k tomu jeho psaní patří. Knihy Chrise nemají "hluchá" místa a já stále hledám někoho s podobným stylem.

levánoha
22.11.2017 4 z 5

Z knih, které jsem od Cartera četla mě Zloba asi nejméně nadchla. Když čtěte již několikátou jeho knihu, už vás moc věcí nepřekvapí a ty hrůzy tak nějak zevšední...
Také Hunter na mě začíná působit jako nějaký superhrdina. Skoro nespí, nejí, pije jen kávu a skotskou a přitom je schopen třeba uběhnout i desítky kilometrů.
Vadí mi, že celou dobu v příběhu nikdo neví, proč se děje to, co se děje, až na konci knihy Huntera jako vždy napadne skvělá myšlenka, díky které se vše rozuzlí. Nicméně by mě zajímalo, jestli je postava Luciena smyšlená, nebo může člověk s takovou nesmírnou sebekontrolou a sebeovládáním opravdu existovat.
Od Cartera si dávám na čas pauzu...

elisa194
16.11.2017 4 z 5

Tak takovou knihu jsem četla poprvé. Nemohla jsem prestat cist.

aja0661
13.11.2017 5 z 5

Brilantni!!!

TessaJean
30.10.2017 4 z 5

Opět bravurní dílo!! Díky krátkým kapitolám, které vždy skončí tak, že musím pokračovat dál se knížka čte rychle a je velice napínavá. Autor píše velice čtivé příběhy.:))

Ječmínek
25.10.2017 4 z 5

Dobrá kniha, promyšlená, čtivá. Kolik knih už bylo v tomhle žánru napsaných, a autor přesto vymyslel nový napínavý příběh. Neříkám jedinečný, protože to už asi ani nejde. Bál jsem se, že se začnu ve druhé polovině nudit, nebo že konec spadne do béčka, ale ne, autor to udržel na slušné úrovni celé.

ivana1975
17.10.2017 5 z 5

No paaaani... Toto je uplne nieco ine ako doteraz... Musim sa priznat ze som mala miestami aj dost, ale hovorim bravoo. Kniha a cesky preklad klobuk dolu...

kneprulka
14.10.2017 5 z 5

Genialni

Vesina
13.10.2017 5 z 5

Jiná než ostatní, ale přesto skvělá !!

reeper
05.10.2017 2 z 5

Nesdílím nadšení většiny čtenářů. Se čtením jsem skončil na stránce, kdy vrah začal s Karen. Odporné. Kniha jeden za druhým se ještě dala, ale toto opravdu ne.

allyce
26.09.2017 3 z 5

Nadšení tady zcela nesdílím. Ano, bylo to hrozné, bylo to drastické, bylo to šokující...
Ale taky to bylo chvílemi nudné a mnohomluvné ...

Lucibuska
25.09.2017 5 z 5

Zloba se vymyká dalším knihám z této serie Chrise Cartera. Je jina a vrah je znám hned od začátku. Ale vůbec to příběhu neuskodilo, ba naopak. Líbí se mi, ze se autor pustil i do trosku jiného příběhu, než jsem od nej zvykla. Opravdu se mi kniha moc líbila a stále platí, ze serie RH je moje nejoblíbenější! :)

Celupka
24.09.2017 5 z 5

Zatím pro mě nejlepší kniha od Chrise Cartera. A pokud toto byl pravdivý příběh, jak píše na začátku, tak to potěš pánbůh...