Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3170 704

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Kalina
07.06.2020 5 z 5

Opět strhující příběh. Opět spousta brutality. Ovšem byla chvilka kdy mi bylo vraha trochu líto. Vím, že neodolám a začnu číst další knihu z této série.

zpevSusannah
04.06.2020 5 z 5

Aaaaaach, já si prostě chrochtám!
Nemůžu si pomoct, ale z téhle nově objevené krimi série jsem zatím nadšená. Nic tomu nechybí - sympatická detektivní dvojice (tentokrát bez sebedestrukce, chlastu a prášků na nervy), dobře promyšlená a ještě lépe naservírovaná zápletka a samozřejmě originální provedení vražd (asi pro někoho budu vyznívat jako psychicky labilní jedinec, ale ono to bylo vážně fascinující...).
Už teď se těším na další krimi chuťovku v podání šéfkuchaře Chrise Cartera.

Knihomolka97
04.06.2020 5 z 5

Knihu jsem začala číst včera kolem 7 večer a před půlnocí dočetla. Dvakrát jsem chtěla odložit, že půjdu spát...ale to nešlo. Musela jsem vědět, kdo je vrah!
Bylo to opět hodně krvavé, brutální, kruté, někdy až nechutné a napínavé až do konce, zkrátka klasický Ch. Carter. Slabším povahám určitě nedoporučuju. :D

careras.c
03.06.2020 5 z 5

paráda...čtěte vážení...

kramlinka88
31.05.2020 4 z 5

Malinko slabší než první díl, konec takový uspěchaný, proto jedna hvězda dolů, ale i tak super :-)

Madi
29.05.2020 4 z 5

Hovor se smtí zatím nepřekonán, bohužel.
Třetí kniha od Cartera a ta schématičnost je do očí bijící. Hunter všechno ví, protože všechno četl, vlastně by zastal celé kriminální oddělení a Garcia by si měl koupit letenku zpátky do rodné země, protože je k ničemu. Všechny ženy naprosto nádherné a dokonalé. Nějaká ta koitusovačka na jednu noc. Finální stíhačku vraha vyřeší samozřejmě jen a pouze Hunter.
SPOILER:Prního odhaleného vraja jsem netušila, ten druhý byl podle mě docela jasný.

Andynka
29.05.2020 5 z 5

To byla teda jízda.
Vše, co jsem vytkla v prvním díle je pryč.
Tohle bylo napínavé, strhující, nechutné... Prostě to mělo vše, co jsem si od příběhu přála.
Nenudila mě ani jedna stránka a moc jsem si přála, aby to neskončilo.
Štěstí, že toho autor napsal tolik.
A nejvíc zajímavé je, že kniha má samozřejmě hlavního hrdinu. Ale v knize vám ho autor nenutí. A tím pádem je vlastně na vás, jaký si k němu uděláte vztah. Je to taková skromná postava, která ale je nanejvýš obdivuhodná!
Skvělé čtení.

Misoso
28.05.2020 5 z 5

Za mňa je táto kniha super Chris Carter znovu nesklamal. Napätím mi pripomínal Sebastiana Fitzka. Je tam pár scén, ktoré sú kruté a dosť podrobné popísané, takže som to dlho predýchaval. Ako som spomína pripomína mi Sebastiana Fitzka, a to vďaka tomu, že do posledného momentu netušíte kto, čo, kde, ako?, ale koniec vám uzol rozpletie. Mnohokrát sa sám divím ako autor dokáže napísať takýto geniálny príbeh. Určite to stojí veľa námahy, takže odporúčam ale pozor na nechutné scény!!
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

Seabeast
27.05.2020 5 z 5

Po Dvojitém kříži se pro mě nejednalo o pokračování v sérii, které by překročilo vysoko nastavenou laťku debutu, ale i tak se kvalitativně jedná o výborně čtivý počin! Přestože je šablona víceméně podobná, nelze si prostě duo Robert Hunter a Carlos Garcia nezamilovat. Chris Carter mě rozhodně nezklamal.

Alča I.
25.05.2020 5 z 5

Toto byla moje druhá kniha od tohoto autora a ještě jsem plná zážitků ze čtení. Super detektivka, plná napětí. Už se těším na další.

sedw
21.05.2020 5 z 5

Další parádní kniha od Cartera. Myslel jsem, že po prvním díle mě nebude mít čím překvapit, ale opět jsem se nechal strhnout. Hunter a Garcia jsou prostě sympaťáci a Carter má hlavu na originální vrahy a způsoby, kterými své činy provádí.

Adýsek69
19.05.2020 5 z 5

S každým dalším dílem mám pocit, že už to nemůže být lepší, ale ono může. Je to neskutečně čtivé a dokonalé. Jsem zvědavá na další díl

blackoutzuzi
19.05.2020 5 z 5

Víte co bylo na tomhle díle nejlepší? Nejen námět - vrah, který ví o tom, čeho se jeho oběti nejvíc bojí a záměrně to proti nim použije, ale především ta pointa a vyústění příběhu. To je prostě na medaili. O stylu psaní ani nemluvě - čtivý jako blázen, totálně vás to vtáhne do děje, spousta akce, napětí, ale i násilí - takže nedoporučuji slabším povahám. Za mě velký skvělý. Doporučuji všem milovníkům krimi románů!

Arlienen
18.05.2020 5 z 5

Tato kniha mě držela v napětí od začátku až do konce, proto dávám 5 ⭐

IVANA0123
15.05.2020 5 z 5

Pokud se u takto brutální detektivky dá říct, že se mi líbila a že jsem si to užila, tak ano - líbila se mi, byla super. V této knize totiž nešlo jen o vrstvení brutálních vražd jedné za druhou, ale zápletka a motiv byli originální a hlavně vyšetřování bylo v porovnání s prvním dílem mnohem propracovanější. Sledovat logické myšlenkové pochody geniálního detektiva Huntera byla rozhodně zábava. A že je tento detektiv skoro neomylný, tak na to jsem si už u tohoto druhu detektivek zvykla a stal se z toho takový standard, který mi nevadí. Takže za mě víc než spokojenost a dávám 5*
(5/20)

Margherita_N
30.04.2020 3 z 5

OK, právě jsem omylem smazala komentář, se kterým jsem se tu odpoledne vyšívala. Ve stručnosti jsou moje dojmy z Popravčího lepší než z Dvojitého kříže (zaznamenala jsem v celé knize snad jen třikrát „jejda“, to je zlepšení o tisíc procent, tentokrát ale bylo mimořádně frekventované „do pr...“). Malinko mě znepokojuje autor sám - vyflákne se na popis vyšetřovatelů, představí je jen velmi stručně a povrchně (García působí naprosto zbytečně), ale jakmile se dostaneme k popisu extrémně brutálních vražd a dohadům o osobnosti vraha, tak to je jízda. Tady by to chtělo trochu vyvážit a předstírat aspoň mírné zaujetí životem detektiva Roberta Huntera (a jeho parťáka asi poslat zpátky do Brazílie). Tři hvězdičky jsou nicméně tentokrát oprávněné, Dvojitý kříž jsem jimi dost nadhodnotila. P. S.: Zajímalo by mě, proč mají všechny ženské postavy v knize krátké vlasy.

Petrasim
28.04.2020 5 z 5

Kniha byla opět super. Carter snad nikdy nezklame.

lištička123
22.04.2020 5 z 5

Chris Carter je promě prostě král trillerů. Děj frčí od začátku až do konce. Jste stále v napětí. Moc mě vyhovují krátké kapitoly. Za mě opět povedené a sázka na jistotu.

anishta
22.04.2020 5 z 5

To jsem přesně potřebovala! Geniální, pomstychtivý, surový a zvrhlý vrah, co se toho nebojí. Autor umí nastolit tu správnou atmosféru a překvapit, kdo je pravým vrahem. Robert Hunter je sympaťák a Garcia za ním zas tak moc nepokulhává. Tak nějak doufám, že by si na další případy mohli Mollie ponechat :D

Patapuf
21.04.2020 5 z 5

Za mě spokojenost... Kniha má spád a hlavní hrdinové jsou v pohodě... zápletka taky paráda... jediné na co sem si musel zvyknout jsou kapitoly... ze začátku mi to přišlo celkem dost nasekané... vím, že tím autor zvyšuje napětí, ale občas mi to přišlo jako když místo na film koukám na fotky.... jinak dobrý