Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308497/bmid_popravci-V7G-308497.jpg 5 3159 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

LaPetja
06.09.2018 4 z 5

Byla toho napsána spousta. Chris Carter ale pozvedl detektivní žánr na zcela novou úroveň. Pecka!

hasič
03.09.2018

Zbožňuji Cartrovu tvorbu.

TheMarki
31.08.2018 5 z 5

Napinava, velice ctiva, nadchnul me hned první dil. Cte se samo, místy detailně popsány vraždy (pro úplně slabé povahy to není). Doporučuji!

Knižníkritička
28.08.2018 5 z 5

Za mě nejlepší autor vůbec. Jeho knihy jsou napínavé a konec vždy překvapivý. Robert Hunter je mi strašně sympatický a jeho příběh miluju. Zbožňuji všechny díly, ale nejlepší jsou podle mě Popravčí, Zloba a Hovor se smrtí

JessyPitt
17.08.2018 5 z 5

Prostě zase jedním dechem, tyhle detektivky me vždycky dostanou..

Nixa
10.08.2018 5 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než první. Vrah který vraždí lidi právě tím způsobem čeho se nejvíce bojí? To je opravdu mrazivé a kruté. Robert a Garcia jsou velmi sympatičtí a hned jsem si je oblíbila. Opět čtivé a napínavé!

kotuldaa
04.08.2018

Knížka vás pohltí od začátku až po konec.

Makyyy
01.08.2018 5 z 5

Další skvělý kus tohoto autora.Prelouskano za 1 odpoledne.Doporucuji!

Johnyk
31.07.2018 4 z 5

předchozí mě zaujal víc

MirkaProk
25.07.2018 5 z 5

Další skvělá kniha od Cartera

Adelajda_4
16.07.2018 5 z 5

Druhé setkání s autorem bylo stejně skvělé jako první. Ačkoliv jsem si chtěla dát trochu pauzu od severských detektivek a přečíst si něco méně drsného, s Carterem to úplně nevyšlo. Řekla bych, že jsem dost "otrkaná", ale v některých pasážích bylo mírně špatně i mně. Poměrně drsné syrové popisy i surovost vraha, o to není v knize nouze. Kniha je skvěle napsaná, má zajímavý motiv a postavy obou detektivů jsou velmi sympatické, tak snad nám oba dlouho vydrží. :)

amanda99
08.07.2018 4 z 5

Druhá knížka od autora a nedala se snadno odložit,super a doporučuji,prožívala jsem to jako bych stála hned vedle obětí.

Holanka
07.07.2018 5 z 5

Tohle je již druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a jsem nadšená. Kniha mě nezklamala. Ohromila mě. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Příběh je svižný, dynamický, akční, napínavý a naprosto strhující román, který mě pohltil a nemohla jsem ani spát. Moc knihu doporučuji, je to velmi dobré a napínaví čtení. Musela jsem dát nejvyšší hodnocení a už se nemohu dočkat dalších dílů.

Blafoun
13.06.2018 5 z 5

Druhá kniha byla stejně super jako ta první. V kostře příběhu se u mě sice občas vynořil pocit lehkého deja vu z první knihy, ale zážitek ze čtení mi to nepokazilo. :-) Je to napínavé, pohlcující, trpíte spolu s oběťmi, nenávidíte vraha a chcete ho dostat co nejdříve... co více si od krimi žánru přát? Z Carterových knih je cítit, že spravedlnost existuje a dřív nebo později přijde. Není potřeba žádného šíleně překombinovaného děje s absurdními zvraty současných rádoby bestsellerů aby byl požitek z knihy jak má být.
Carter se právě zařadil mezi mé nejoblíbenější autory a těším se na další případy v podání Huntera a Garcii.

danny_21
11.06.2018 3 z 5

I druhé setkání s tímto autorem a jeho hrdinou končí hodnocením v lepším průměru, protože kromě krvavějšího popisu ukončení života a následnému bádání na místě činu, nenabízí nic nového ve srovnání s tím, co v tomto žánru s výjimečným kriminalistou ( Hunter nicméně není žádné eso, i když Carter se ho z něj snaží dělat ) bylo už napsáno. V tomto případě ubylo příhodných náhod, motiv uvěřitelnější než minule, jen nechápu, proč autor představil postavu psychotroničky, která byla pro celkový děj nakonec nepodstatná - že by v figurovala v dalších pokračováních ? Navíc doufám, že se ze záchrany parťáka opět v závěru nestane pravidlo, ještě to do třetice s Robertem Hunterem zkusím - 65 %

sun.from.ibiza
07.06.2018 5 z 5

Opět musím dát plný počet. Nejsem žádný "čajíček", když jde o popisy vražd. Nicméně, když jsem se dostala k vraždě s krbem... poprvé v životě se mi udělalo trochu nevolno. Mám tušení, že na tuhle knihu dlouho nezapomenu. Carter je génius, jsem nadšená, že v jeho knihách není nikdy žádná komedie navíc a mám chuť se pustit do dalšího dílu. Ale protože vím, že budu nešťastná, až tuto sérii dočtu, raději si dám nějaké odpočinkové fantasy.

Ještě bych ráda dodala, že Mollie mě opravdu hodně bavila, vůbec by mi nevadilo, kdyby se ještě v nějaké další knize objevila.

nicole1990
03.06.2018 5 z 5

Opět dokonale napsané je až hrozné,co dokáže šikana a jakého netvora z nás může udělat... Akorát mě trošku štvalo,že se tam prolínali dva druhy vražd takže místama jsem v tom měla zmatek.. Vrah by mě ani v nejmenším nenapadnul tipovala jsem někoho uplně jiného.

TessaJean
31.05.2018 5 z 5

Znovu sázka na jistotu. :) Ačkoliv detektivky moc nečtu, musím říct, že od Chrise bych přečetla všechno bez nějakých obav, že mě to snad nebude bavit. Úžasná kniha a jdu se hned pustit do další..

Edlik
21.05.2018 5 z 5

Opět skvělé. Nechybí napětí a příběh je zamotaný. Vrah je naprosto nelítostný a vraždy jsou neuvěřitelně brutální. Většinou mi to nevadí, ale několikrát se mi opravdu udělalo špatně. Pro slabší povahy to místy může být až moc drsné.

mirka71
14.05.2018 5 z 5

Stejně jako Dvojitý kříž skvělé, napínavé do poslední chvíle, konec překvapil, chvílemi fakt drsné.