Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308497/bmid_popravci-V7G-308497.jpg 5 3169 704

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

georginaa
03.03.2018 5 z 5

Cartera knihy čtu jako kdyby se mi promítal film. Tak skvěle napsaný styl, který je od A-Z. Jde přesně ze dne na den, jako kdybyste toho byli součástí, provádí vás po celém vyšetřování a stáli jste opodál a jen shlíželi, jak vás vede k dovršení cíle.

ThomasRuhe
20.02.2018 5 z 5

Když napíšu, že kniha byla výborná, tak to bude otřepaná fráze, která je tím pověstným nošením dříví do lesa.
Jako čtenář musím nejvíce ocenit Carterovu schopnost podnítit ve mně chuť a touhu přemýšlet a pátrat po pachateli, obětech ( co je spojuje) či motivu.
Tohle považuji za jasný důkaz kvality jeho tvorby. Brutalitu zločinů chápu jako prostředek k tomu, abych přál úspěch detektivům, kteří zločiny vyšetřují. I tohle funguje.
Zvláštní je, že po dočtení, kdy se objasní odpovědi na otázky proč a kdo? Tak se dají vrahovy činy pochopit.
Zkrátka Carter zase naplno zabodoval. 100%.

pavlina9305
20.02.2018 5 z 5

Druhá přečtená kniha od Cartera, pěkně popořadě.. Skvělé čtení, napínavé, strhující. Líbí se mi, že se knihou neprolínají jiné dějové linky, žádné kecy okolo, pěkně se jde na věc, skvělá práce. Některé popisy vražd mi stahovali hrdlo. Carter umí zatáhnout čtenáře tam, kde ho chce mít.

Lenourt
16.02.2018 5 z 5

Geniální. Není víc co dodat. Někdo říká že to je předvídatelné, tak buď jsem natvrdlá anebo se prostě nechávám unést příběhem a čekám, jak to dopadne...

Susenka_thefox
04.02.2018 5 z 5

Na dotisk této knihy jsem čekala asi půl roku, po tom co se nedala absolutně nikde sehnat. Nicméně čekání se vyplatilo. Chris Carter opět nezklamal a potvrdil prvenství v mém žebříčku oblíbených krimi autorů. A ty brutalitky na něm miluji nejvíc! Těším se na další.

ivana1975
01.02.2018 5 z 5

Tak toto bola dalsia uzasna jazda. Vela krat som som sa az zastavovala nad prepracovanostou deja... Ja som velmi spokojna a ked mam povedat pravdu ani neviem ktora kniha o Robertovi a Carlosovi bola lepsia. Vsetkych osem je uplna pecka

Jane417
28.01.2018 5 z 5

"Popravčí" je kniha, která je napínavá a plná akce od začátku do konce. Chris Carter napsal skvěle promyšlené zápletky, které vás vtáhnou a už nepustí, dokud nepřestanete číst. Vraždy, které se dějí, jsou brutální, šílené a nechutné. Oběti umírají pomalými a trýznivými způsoby... umírají způsobem, kterého se nejvíc bojí. Vrah je blázen a nemá slitování. Hunter a Garcia musí vraha dopadnout... co mají všichni zavraždění společného a proč vrah vlastně vraždí? Dokonalé psychokrimi! Popisy jsou většinou opravdu brutální a nepředstavitelné, ale autorův styl psaní vás nutí číst dál! Po Dívce v ledu, kterou jsem četla před Popravčím... tak toto je jiná káva... dost silná a kvalitní!

harvan69
18.01.2018 5 z 5

Taky je to moje druhá kniha Cartera s Hunterem a Carlosem. Rozhodně si postupně, jak jdou knihy za sebou, přečtu celou sérii. Tato kniha je ještě co do popisu způsobu vražd drsnější než první kniha. Kde ti autoři na to berou fantazii? Ovšem kniha skvělá, příběh propracovaný, vrah těžko předem odhadnutelný a doporučuju ji. Teď si ale od krvárny dám oddech. To se taky nedá číst pořád.

Tazz1
13.01.2018 5 z 5

Druhé setkání s Panem autorem Carterem a opět fenomenální. Napětí od začátku do konce. Autor si hraje s kapitolách, kdy dočtení jedné nutí hned začít číst další. Stálo mě to pár přejetých stanic v metru ☺. Prostě skvělé čtení...

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Je to můj druhý Carter a mohu říci, že opět výborný. Je to teda místy hodně nechutné, drsné, děsivé, ale já si občas takovou pořádnou krvárnu ráda přečtu. Robert i Carlos se stali ihned po přečtení prvního dílu moc oblíbenou detektivní dvojicí. Já vím, že s vrahy by člověk soucítit neměl, ale člověk se neubrání pocitu, jak je jednoduché sejít z cesty, jak nás ovlivňuje to, co v dětství člověk zažije. Někdo se z takového příkoří dokáže dostat a vzít si z něj to dobré, stane se z něj slušný člověk a někdo to nedokáže, zahořkne a pak jednou se stane něco, co ho neodvratně přivede na tu špatnou cestu, cestu pomsty.

Lkomrska
27.12.2017 5 z 5

jako vždy - perfekní

michaela0741
28.11.2017 5 z 5

Opět výborný počin autora

Welinie
21.11.2017 5 z 5

Parádní! Fakt jsem si čtení užila. Dej rychle odsýpal. Zadne zdržovaní, žádná hluchá místa. Uz se těším na další díl.

tulip131
21.11.2017 5 z 5

Opět poutavé čtení a překvapení kdo je vrah. Musím říct, že i důvod vraha proč dělal, co dělal byl zajímavý. Rozhodně doporučuji.

karantena
19.11.2017 5 z 5

Naprosto,strhující kniha,plná napětí a brutality.

levánoha
09.11.2017 5 z 5

Chris jako vždy nezklamal. Nastavil laťku vysoko a co čekáte, to také dostanete. Akorát si čím dál tím víc všímám pravopisných chyb v jeho knihách, obzvláště předložek s a z, to je trošku trapas...

Dobby888
04.11.2017 5 z 5

Po prvním dílu, mě i tato kniha pohltila. Vyšetřovatelé mi prostě sedí v každém ohledu, děj probíhá rychle, žadné zbytečné obkecávání, prostě paráda :-)

March
28.10.2017 5 z 5

Naprosto strhující, moje druhá kniha této dektivni dvojice a "kluci" si mě opravdu získali. Napeti, zápletky, hltala jsem dej jedním dechem, už mám třetí díl a není na co čekat. ...

konicekbily
22.10.2017 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, strhující děj mě nutil stále pokračovat ve čtení. Hlavní hrdina Hunter je akceptovatelný a je můj oblíbenec.
Jak Dvojitý kříž i Popravčí jsou dobře napsané knihy, další díl si přečtu.

Ráčkajda
22.10.2017 5 z 5

Tato série je prostě nejvíc, naprosto super, nedá se od ní odtrhnout a nutí číst a číst. Ovšem jít se pak v noci např. napít,je pro mne naprosto vyloučeno:-)