Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308497/bmid_popravci-V7G-308497.jpg 5 3170 704

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

mirka71
14.05.2018 5 z 5

Stejně jako Dvojitý kříž skvělé, napínavé do poslední chvíle, konec překvapil, chvílemi fakt drsné.

Ivi835
14.05.2018 5 z 5

Skvělá četba

Sudin
10.05.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé, místy drastické. Akorát ta druhá dějová linka s Řezníkem už mi přišla moc a byla taková nemastná, neslaná. Kvalitní jednohubka po jiných komplikovaných příbězích plných zvratů.

josska
06.05.2018 5 z 5

Tak to byla jízda,napínavá,místy drastická,krátké kapitoly super.Těším se na třetí díl ...

Enamorada
01.05.2018 4 z 5

Kvalitní napínavá knížka, na můj vkus vraždy příliš brutální:) Vyhovovaly mi krátké kapitoly, dodávaly knize spád a čtení se dalo snadno přerušit, když potřebujete odběhnout. I když místy bylo těžké odtrhnout se. Zajímavý nápad, ale podle mého názoru nebylo všechno dostatečně vysvětleno a já nemám ráda nejasné věci:)

knihomolka525
01.05.2018 odpad!

děj čten na přeskáčku

ILoveBooks258
01.05.2018 odpad!

Na chlup stejná jako všechny detektivky co se snaží působit jako výtvor spisovatelského génia. V jednu chvíli je hodně detailní a v druhé se na detail úplně kašle.Nad knihou jsem zívala a téměř mne příběh unudil k smrti-Nejlépe fádní a strašně "děsivá".Děj byl místy až k smíchu.A název?Tím se kniha pohřbila do mého osobního žebříčku 5 nejhorších knih.

lenka7679
27.04.2018 5 z 5

Opět skvělý díl, řekla bych o trošičku horší než než první, ale tak o kočičí fousek. Jdu na další díl, tak doufám, že to bude opět skvělé počtení. Robert je jako klaďas prostě skvělý Garcia jako parťák nezůstává pozadu. A příběh se čte opět sám a tentokrát jsem si vraha netipla.

Lotka
19.04.2018 5 z 5

Detektivka, která si i u druhého pokračování udržela svou úroveň. Hlavní hrdinové detektivové neztratili nic na sympatiích a příběh poutavý až do konce.

esfinge
16.04.2018 5 z 5

Carter se cte proste skvele. Kratke kapitoly, ktere me nutily cist jeste a jeste a jeste...Skvely, i kdyz tedy dost morbidni pribeh. Urcite si prectu dalsiho Cartera

ivoiro
13.04.2018 5 z 5

Bylo to moje první setkání s tímto autorem. Určitě se pustím i do dalších příběhů této série, ale něco mi v příběhu scházelo. Není to kniha, která by mě držela a nepustila.

vladka1695
08.04.2018 2 z 5

Kostrbaté,povrchní, naprosto obyčejné. Spousta nereálných náhod,kterým se dá pouze zasmát.Bohužel,je spousta mnohem lepších knih tohoto žánru.

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Tak dalších 342 stránek úžasné knihy od Cartera.Musím říct , že Chris Carter opět nezklamal. Zase chytáme psychopata , který za sebou nechává zohavené mrtvolky. Tohle je moje 3 kniha od Cartera a určitě si pořídím další a třeba se mi konečně při četbě podaří správně typnout vraha .Zatím jsem neměla úspěch . Takže opět moooc doporučuji .

Art82
05.04.2018 5 z 5

Tak to bylo zase něco. Fakt dobrá detektivka, prostě detektiv Robert a jeho parťák nezklamou. Trochu krvák, ale bez toho by to nebylo to pravé Carterovo dílo.

saez
03.04.2018 5 z 5

Moje první setkání s Carterem a jistě ne poslední. Má výborný styl, krátké kapitoly mi vyhovovaly a děj byl drsný, místy i vtipný, měl spád a rozhodně nenudil. Těším se na další knihu.

Jablotro
31.03.2018 5 z 5

Tak měla jsem trochu strach, že po Dvojitém kříži, což bylo naprosto skvělé dílo, už tak nějak budu vědět co mám očekávat a kniha už nebude tak strhující. Omyl! Jsem opět nadšená, nemám co vytknout a ani tentokrát jsem neuhádla pravého pachatele. Motiv byl k zamyšlení, pro tuto dobu absolutně hodící se. Možná by to měli přečísti někteří puboši, aby se nad sebou zamysleli. Opět ráda doporučuji!

Misan1993
30.03.2018 5 z 5

Druhý díl Huntera a další paráda. Co víc říct. Škoda, že nemí v hodnocení šestá hvězda.

Twinny
26.03.2018 5 z 5

Do prvního dílu jsem se zamilovala, čekala přes měsíc na Popravčího. Hned, jak se opět dostal do knihkupectví, jsem pro něj běžela. A byla to teda jízda. Zítra navazuju Nočním lovcem, doufám, že mě kluci nezklamou.

Marabu
11.03.2018 5 z 5

Carter absolutně nejlepší čtení posledních roků v detektivním žánru. Akce a spád nenechá kmihu odložit dokud tělo dokáže být vzhůru.

efka.saf
06.03.2018 5 z 5

Mé první setkání s Chrisem Carterem, které dopadlo famózně! Na autora jsem narazila už před nějakým časem a překvapilo mě vysoké hodnocení všech jeho knih, takže jsem věděla, že se do něj dřív nebo později pustím. Co mě ale trošku odrazovalo, byla naturalisticky popisovaná zvěrstva, o kterých se zmiňoval nejeden čtenář v komentářích, a i když můj žaludek za ta léta už něco vydrží, pořád jsem váhala. Pak ale přišla zpráva z knihovny, že Popravčí čeká a nebylo již cesty zpět :).

Už v první kapitolce nás Carter krásně naladí na svou vlnu sadou mučeníčka, a i když se mi žaludek poprvé otočil kolem své osy, hned jsem věděla, že tohle mě už nepustí. Nesmírně oceňuji kratičké a úderné kapitoly, ve kterých autor dávkuje napětí pomalu a postupně a nejednou jsem přečetla o 50 stran víc, než jsem měla v plánu, a to jenom proto, že autor zakončoval kapitoly tak, že jsem prostě knihu nemohla odložit. Oba vyšetřovatelé mi okamžitě padli do oka a já děkuji autorovi, že z nich zase neudělal alkoholové trosky, které případ nerozlousknou bez flašky vodky z večerky za rohem. A co samotné vraždy? Jo, tak tohle byla tedy síla. Carterova fantazie v tomto ohledu očividně sahá dál, než fantazie běžného smrtelníka a já musím říct, že zvlášť v jednom případě mi opravdu běhal mráz po zádech. Nikdy bych se nechtěla ocitnout na Carterově seznamu nepřátel :).
Co se týče rozuzlení, nemám opět jedinou připomínku. Autor poodhaluje pravdu postupně a nic v knize není navíc ani v ní nechybí. Prostě pecka každým coulem a já jdu pozlatit místo v knihovně, kam hodlám knihy Chrise Cartera ukládat!