Popravčí

Popravčí obálka knihy
Mé hodnocení:

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308497/popravci-V7G-308497.jpg 4.71977

Robert Hunter 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, BB art

The Executioner, 2010

Kniha Popravčí

zd0981
29. březnaodpad!

Nedočetl!
Nemá smysl ztrácet čas takovou hloupostí, když mne čeká sousta lepších knih.
Kromě toho LA ve evokuje vzpomínky na M. Connellyho a jeho Harryho Bosche, se kterým se tohle nemůže vůbec srovnat.

astra3

Napínavé od začátku do konce. Vůbec jsem netušila, kdo se mstí. Už se těším na další případ.

e.s.e.t.

Stejně jako první Robertův případ i tahle druhá Carterova symfonie hnusu je moc bezva. Děj odsýpá, všechny postavy a jejich životní osudy jsou uvěřitelné, skoro až mrazivě reálné. Za dva dny přečteno, přičemž mi to na konci bylo zase líto.
Rozhodně minimálně 5* z 5. A pokud máte možnost si Cartera přečíst, jděte do toho!

Aleh

Dalo se to čekat. To je prostě Carter. Sadistický pachatel je na vraždy dokonale připraven. Dopředu má zjištěno, čeho se budoucí oběť nejvíc obává a tím také na oběť zaútočí. Obdivuji však lidi, kteří stojí na té pomyslné druhé straně zločinu, Lidi, kteří už něco dokázali, něco umí a ve svém oboru jsou na svém místě. Na takové lidi má policie v Los Angeles štěstí. Takovým je i Robert Hunter. Když se Robert Hunter a jeho věrný společník Carlos Garcia objeví na scéně, mohou se pachatelé násilných trestních činů už začít obávat, protože je nemine spravedlivý soud.

Ahmose

"Viem, čo ťa dokáže vydesiť na smrť," zašepkal

Z tejto knihy som nadšený. Milujem Carterov štýl. Ďaľší skvelý detektívny triler. Kapitoly sú pomerne krátke, čo knihe dáva skvelú dynamiku. Dvaja hlavný detektívi - Hunter a Garcia sú veľmi sympatická dvojka, myslím, že nejde si ich neobľúbiť. Do deja postupne vstupuje viacero zaujímavých postáv, ktoré vďaka tomu aké sú, rozširujú pole potenciálnych páchateľov. Ten, kto vraždí, má svoje kroky dôkladne premyslené, je evidentné, že na spáchanie brutálnych činov sa poriadne pripravoval a že každú z obetí dobre poznal. Pracuje totiž s ich strachom. Bonusové body za to, že som neuhádol vraha
Upozorňujem, že autor si neberie servítku a naturalisticky opisuje obete vrážd, takže viem si predstavit, že Carterov štýl nesadne každému. Ale ak vám toto nevadí, tak vám Kata môžem len doporučiť!!!!

Kanylka

Prostě vám běží mráz po zádech. Jen mě tak občas při čtení napadlo, kde pan spisovatel čerpá inspiraci. Víc hvězdiček dát nemůžu....Mám raději Larse Keplera a Adlera Olsena.

Arwen777

Dlouho jsem Cartera ignorovala, protože nemám ráda moderní vlnu brutality. Pak jsem na něj ale jednou narazila v Levných knihách a říkala jsem si, že mu dám za těch pár korun šanci. Sice první díl už neměli, ale co naděláte. I doma mi ležel dlouho, než jsem se odhodlala...
No, nelituji. Pravda, brutální to opravdu je. A nechutné. Zezačátku jsem si říkala, jestli to mám za potřebí. Ale příběh mě držel a nepustil. Dvojice detektivů je velmi sympatická, hlavně Hunter, přesně ten typ správného neohroženého hrdiny, přitom vnímavý, citlivý, sečtělý a chytrý. Sen většiny žen... Vyšetřování se mi líbilo, přišlo mi uvěřitelné, ještě že my laici nerozumíme úskalím techniky.
Motiv a zápletka byly správně komplikované a zamotané, konec dokonale napínavý.
Takže tolik o mém odporu k těmto řemeslně napsaným brakovkám, prostě to s námi spisovatelé umějí. Ale jednou za čas - proč ne. Snad už se konečně otevřou obchody, abych mohla v Levných knihách nenápadně koupit další díl...

alzbeta2843

V tomto dieli si ma hlavný hrdina Hunter získal snáď ešte viac. Ja len dúfam, že autor jeho život viac rozvinie v ostatných knihách. Veľmi ma zaujíma tá jeho minulosť a samozrejme i budúcnosť. Čo sa týka príbehu, tak bol opäť parádny, myslím že odteraz bude Carter moja známka istoty. Asi som úplný masochista, ale mne sa tento štýl páčí. Jediná scéna, ktorá mi bola nepríjemná bola tá scéna so psom. To som zakrývala ústa.