Popravčí

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308497/big_popravci-V7G-308497.jpg 4.72502

Robert Hunter 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Executioner, 2010

Kniha Popravčí

Čmeláček

Skvělé psycho, tohle je thriller přesně podle mého gusta :). Vynikající, dechberoucí čtení!

Vojtos

(+ SPOILER) Tato kniha je skoro mistrovským dílem.

Naprosto jsem propadnul autorovu stylu psaní, snad ještě více než u prvního dílu. Přečtete 100 stránek aniž byste si toho všimli, prostě ví, jak vás vtáhnout do děje. Co ale také ví, je jak ukončovat kapitoly - každá kapitola skončí tak dramaticky a napínavě, že prostě musíte číst dál. Doslova každá stránka je naplněna akcí a napětím.

Hlavní postavy byly neuvěřitelně sympatické a dokonale vykreslené. Když se cítily nervózně, byl jsem nervózní s nimi; když byli naštvané, byl jsem naštvaný s nimi; prostě jsem si nemohl pomoct a vše jsem s nimi prožíval, jako bych byl součástí vyšetřovacího týmu.

Přesto však nějaké výhrady k této knize mám.
Přišlo mi, že v podstatě není šance, abyste uhodli, kdo je vrahem, protože se v knize téměř neobjevil než přišlo rozuzlení. Jeho motiv a způsob, jakým oběti zabíjel, byly opravdu zajímavé, tuhle část jsem si velmi užil, včetně velmi detailních až nechutných popisů, ale myslím si, že identita samotného vraha mohla být trochu propracovanější.

Také se mi moc nelíbila dějová linka o "jasnovidce." Většinou mám takové věci rád, ale v této knize mi to přišlo jaksi nadbytečné.

Poslední věc, se kterou mám problém, je konec, kdy se Garcia dostane do problémů a Hunter ho musí zachraňovat. Znovu. Podobná situace nastala už v prvním díle a myslím si, že autor by mohl přijít s něčím trochu jiným.

Nehledě na mých pár výhrad knihu doporučuji všemi deseti.

KadetJaina

Baví mě způsob, jakým autor píše. Baví mě i brutality a případy. Ale používá až moc berliček pro odhalování případů. V tomhle případě dívku, která má vidiny vražd. Čekala jsem trochu víc reálného. Jinak případ skvělý. Trochu mě na knize unavují krátké kapitoly, které musí nutně "lákat" na další čtení, ale brzy se to ohraje.

Romalu

Chvíli jsem přemýšlela, jestli na mě knihy tohoto autora nejsou příliš silné kafe, než jsem jim úplně propadla. Neradno číst na dobrou noc, ale zážitek to je, to tedy jo!

Metla

Zase jednou bych mohla ponechat dutinu lebeční v módu minimální činnosti a použít praktickou kombinaci kláves ctrl c + ctrl v, jelikož "Popravčí" se svým stylem od úvodního dílu série příliš neliší. Dominuje vyšetřování nejzhovadilejších vražd a jejich detailní popis, detektivové jsou zatím uspokojivě normální, nezatěžují čtenáře svými traumaty ani sebedestruktivními závislostmi. Asi by to však chtělo zapracovat na psychologii trochu hlouběji, Hunter je neomylný a veleschopný, Garcia určen ke kladení přihlouplých otázek, v obou případech chybí výraznější charakterové rysy.
Překvapením bylo zapojení paranormálního prvku, což čtenáře s nohama pevně na zemi může rozhodit. Já zas tak ukotvená nejsem, vize mi vadily jedině z toho důvodu, že si touto berličkou autor usnadňoval zápletku. Jak předat kriminalistům potřebné informace? Jednoduše, stačí je ve správnou chvíli šoupnout do hlavy média. Dalším nešvarem je rádoby efektní ukončování kapitol nějakým šokovaným zvoláním, tradičně "Panebože!", častějším "No do prdele", či hojným "A kurva!". Nechci, aby se Carterovy postavy zaklínaly Prčicemi a nadávaly do plantážníků, přesto by neuškodilo vulgarity zredukovat na rozumnější míru.
Suma sumárum - takový svižně nenáročný relax pro otrlé úchyláky. Chápu, co se na téhle sérii většině čtenářů líbí, chápu i ty znechucené. Podobné brutální thrillery mě obvykle naladí pokračovat nějakou podstatně milejší knihou... pryč se špínou, hurá na Zeměplochu! 70-75%

Kopretinka784

Co říct k autorovi ? Nejprve mě zaskočila brutalita a detailní popisy. Ale po přečtení informací o něm, je mi to jasné. Každý se "zamaže" tím s čím pracuje. Takže se vůbec nedivím. A zcela chápu změnu povolání v jeho životě.
Ale zpět ke knize. Přes počáteční zděšení velmi čtivé. Díky krátkým kapitololám a touze dozvědět se, co bude dál, přečteno za necelé dva dny. Určitě po čase vyhledám další příběh detektiva Huntera. Mám tu zkušenost, že po přečtení několika knih stejného autora za sebou se mi pak děje "slévají" v jeden a nemám z knih takový zážitek.

Jessybelle

Na brutalitu jsem zvyklá ze severského krimi. Nicméně hned první kapitola mě dostala, možná proto, že mi nedávno šroubovali nohu...
Nicméně to bylo napínavé, čtivé. Dvojka vyšetřovatelů je fajn.
Tentokrát tedy musím přiznat jsem, po vysvětlení motivů vražd, s vrahem sympatizovala, ano zasloužili si to všichni do jednoho.

izinkaVENDULKA

Páni asi i lepší než ten první díl, napínavý, zvrácený, až se mi zavařily mozkové závity, jak jsem se snažila přijít kdo a proč to byl.