Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2885 632

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

katynka78
15.04.2023 4 z 5

Vůbec netuším, proč to poslouchám. Vím, že ty brutality nesnesu číst, měla bych to tak nějak před očima víc než když to mám jen jako audio. Ale i tak se občas zarazím, jak strašné to je. Carter je za mě totální magor, který ale umí opravdu bravurně psát a to je asi to, proč je tak oblíbený.
Má to spád, žádné zbytečné kafrání, veškeré popisy mají svůj důvod a obrovským plusem celé této série je ústřední dvojka Hunter a Garcia. Jo a aha, tak proto to poslouchám, já vlastně miluju tyto dva. Jsou nejlepší z mnoha knižních kriminalistů, naprosto mi vyhovují.
Ale i přesto vím, že všechny díly číst neboli poslouchat nebudu.
Plusem je taky to, že to vlastně nemusíte číst popořadě, protože Carter vám v každém díle vysvětlí, proč je Hunter takový, jaký je. A to je fajn.
Ale pořád si myslím, že je to opravdu trhloň, teda myslím Carter :-) A já tím pádem taky, protože to s napětím poslouchám. Líbí se mi totiž taky to, že Carter opravdu vysvětlí motivy pachatelů a nenechá své čtenáře na pochybách a to je taky obrovská výhoda jeho knih.

SedllY
16.03.2023 4 z 5

Oproti druhému dílu zlepšení, ale pár věcí mi u Cartera začíná vadit. Snad se s dalšími díly zlepší a možná to někdy bude i na plný počet.

TheEvelyn
15.03.2023 5 z 5

No kruciš... Tohle je opravdu geniální série. Na to, jak jsem se zpočátku bála začít číst tuto sérii, tak zpětně si říkám, čeho jsem se vlastně bála? Jsem tak strašně ráda, že čtu všechny díly v řadě, tudíž mé komentáře se ještě objeví u následujících dílů této série. Nenacházím slov... Stále nechápu, kde autor bere takové nápady, motivy vraždy apod. Snad takové nápady zůstanou jen a pouze v knize. Líbí se mi, že detektivové umějí pracovat s informacemi a dokáží se v případu posouvat postupně. Robert Hunter a Carlos Garcia jsou nerozlučná dvojka a doufám, že nadále i budou! Na druhou stranu i v této knize se nacházejí jisté překlepy, které mi osobně zase tolik nevadily, ale čekala bych, že takový kvalitní obsah bude mít minimální překlepy. Jdu rovnou tedy číst další díl.

ninano
05.03.2023 4 z 5

V současnosti asi největší konkurent severské literatuře - tedy hlavně co se brutality a zvrácenosti v pohnutkách sadistických vrahů týče. Ale nutno uznat, že Carter píše mnohem čtivěji a "jde na to" tak nějak přímočařeji.

fis.rena
01.03.2023 5 z 5

Mno, jak začít...? Mám husinu ještě teď. A proč? No protože je přeci vědecky dokázaný, že když ležím a zhasnu lampičku u postele jako poslední zdroj světla, žádný bubák na mě nemůže. A nemůže na mě právě proto, že jsem POD PEŘINOU! Pod peřinu si žádný bubák netroufne přeci! Ale Carterovo bubák je drzej, podlej a rafinovanej a pravidlo peřiny je mu úplně fuk! Děkuju tedy za Huntera a Garciu, úspěšné lovce bubáků, protože bych si jinak nehty uhryzala. Opět perfektní práce a laťka se drží stále v nebeských výšinách.
Jediné, co mi vadilo, byl překlad, a to konkrétně slova "anžto"...prosím vás, co je to za paskvil? Aby za to paní překladatelka neměla taky pod postelí překvapení...aha?

Metla
21.02.2023 4 z 5

Nevím, kam na ty brutální úchylárny Carter chodí, ale chtěla bych to vědět... abych se tomu místu mohla hodně širokým obloukem vyhnout. Vážně, takový hnus se v mozku duševně zdravého člověka nezrodí. Přesto je série "Robert Hunter" čtivým představitelem drsných krimi thrillerů moderního střihu, ve kterých dominuje hlavní hrdina se svými "super"schopnostmi, vyšetřování formou analýzy forenzních důkazů, počítačového pátrání i nějaké té logické dedukce. Způsob, jakým byl z Huntera vytvořen génius, je poněkud úsměvný: všichni kolem něj (tedy především jeho parťák a šéfová) obvykle kladou neskutečně debilní otázky, čímž vzniká efekt "mezi slepými jednooký králem". Plusové body dávám za nečekané překvapení v závěru, jisté osobě jsem prorokovala delší životnost.
Pokud máte rádi napětí a nejste cimprlich ohledně nechutností páchaných na lidských obětech, potom Chris Carter možná píše právě pro vás. Akorát nečekejte žádnou vysokou literaturu, pouze svižný odpočinek v krvavé koupeli. Jednou za čas, proč ne, ovšem nemohla bych tuhle sérii číst souvisle díl za dílem. 75%

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Opět geniální a neskutečně charismatický Hunter!!!! Co víc dodat? Že vraždy byly zas zvrácený, nechutný a odporný? Kde se to furt v Chrisi Carterovi bere? Tuhle sérii musí číct každý, kdo má rád detektivky!

munka
24.01.2023 4 z 5

Ďalší skvelý Carter a jeho hrdinovia Hunter a Garcia. Napínavé čítanie od začiatku až do konca.

MisakCZE
12.01.2023 4 z 5

Opět parádní jízda, netřeba se více rozepisovat.

Babo
03.01.2023 4 z 5

Další případ vyřešen. Začínám být namlsaná a začínám hledat chybičky. Není jich mnoho,tedy ani se nedá mluvit o chybách,které by moje oko objevilo,spíš vady na kráse.
Snad až přemrštěná genialita Roberta Huntera,problikávající informace z novinových článků,drobnosti nad kterými by se málokdo zamyslel a ejhle pachatel je na světě.
Obdivuju každého,který si vzpomene,že před dvaceti lety potkal někoho a ví,co měl oblečené,jakou měl náladu atd. Já si nepamatuju,co jsem měla před týdnem k obědu.
To jsou ale jen drobnosti,aby se něřeklo,že všemu věřím. Kniha je opět skvělá,má spád
a je zárukou napětí . Takže doporučuji .

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

Faila
13.11.2022 4 z 5

Další skvělý díl plný všeho, co si můžete od dobré detektivky přát. Promyšlený děj plný napětí, propracované a zajímavé postavy a nápadité běsnící vraždění. Rozuzlení je jako vždy překvapující.

VeruMalfoy
12.11.2022 3 z 5

Tenhle díl mi přišel opět slabší než druhý díl. Nějak jsem si do příběhu nedokázala začíst. Začal mě bavit v podstatě až na konci. Zbytek knihy mi přišel tak nějak průměrný. Řekla bych, že co se dějových zápletek týče, tak tato kniha byla nejslabší. Snad bude další kniha ze série lepší.

Marley_Kid
04.11.2022 5 z 5

Opět perfektní, poslouchal jsem jako audioknihu. Jediná věc, přes kterou jsem se téměř nepřenesl, bylo posloucháni té Czenglish výslovnosti. Ještě jednou uslyším "Džejms Smis" tak si bouchnu hlavu o zeď fakt :D

veruptackova
29.10.2022 4 z 5

Třetí případ Roberta Huntera je opět brutální, detailně popsaný a skvěle zpracovaný. Ne tohle není hezké čtení a pokud opravdu některé pasáže nebudou pro slabší povahy. Na druhou stranu musím smeknout před Chrisem Carterem a jeho schopností vystavět perfektní zápletku a vyvést vás z omylu, když už si myslíte, že něco nějak dopadne. Autor mi totiž zatím v každém díle připravil minimálně jedno takové překvapení. Tentokrát však nehodnotím plným počtem, protože už jsem si zkrátka zvykla na jistou úroveň Carterovým knih a také osobně preferuji případy, kdy mohu postupně odhalit vraha na základě stop. Rozhodně však budu v této detektivní sérii pokračovat, protože patří mezi ty nejlepší, které v současné době vychází.

Já jsem Nočního lovce poslouchala jako audioknihu, protože jsem interpretaci Jakuba Saice podlehla a i když tuhle sérii mám doma v knižní podobě, vždy raději sáhnu po audioverzi.

lucakuca
03.10.2022 4 z 5

Hunter zase válí! Chudák, takovej vyšetřovací magnet na hnusovinky!
Zase čtivej hnus!

zelvonik
01.10.2022 5 z 5

Po třetí knížce se Carter stává mým oblíbeným autorem - opět rychlý spád, zajímavá zápletka, dobře se to čte a baví mě to.

Pivísek
28.09.2022 5 z 5

Chris Carter mě každou knihou dokáže překvapit. Jak může pořád vymýšlet brutálnější a nechutnější způsoby vražd!? Sotva jsem dočetla třetí díl a už se nemůžu dočkat, co vymyslí v tom dalším. Za mě palec nahoru! :⁠-⁠)

Jančislava
18.09.2022 3 z 5

Knihu mi půjčil kamarád, že je pěkná jen trochu drsnější. Celkově to nebylo špatné, jen mě nebaví to úmyslné napínání, kdy na konci kapitoly něco najdou a dozvím se to až za další dvě kapitoly.

hana1039
05.09.2022 5 z 5

Ani se tu nemusím nijak vypisovat, tahle série je brutální, ale skvělá...ty konce jsou fakt napínavé, že to už vypadá, že další díly budou bez hlavních vyšetřovatelů, ale to se nestane ještě ( doufám )... teď si dám trochu oddech,po třech dílech za sebou potřebuji změnit žánr :-))