Nenávist

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 5 1542 376

Robert Hunter série

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Hunting Evil , 2019

Dédečko75
31.01.2022 5 z 5

Škoda zatím poslední

allart
31.01.2022 5 z 5

Teda to bol adrenalín. Aj keď ten Lucienov plán mi prišiel až zázračné dokonalý a prepracovaný a ku koncu som sa už lúčil s Hunterom, čítalo sa to výborne. Vyčítať nudu, alebo nejaké veľké nedostatky môžu byť skôr následkom povrchného čítania. Za mňa teda plný počet. Samozrejme, pre citlivé povahy nedoporučujem, ale veď napokon nie je to žiadna presladená romantika.

bezzink
29.01.2022 3 z 5

Davam hodne, hodne slabe 3 hvezdy. Nejhorsi Chris Carter. :( Dej - nula, vysetrovani - nula, napeti - nula, zvraty - prehnane, nelogicke, vysvetlovani vsem dokola jak je Lucien nejvic genialni a zrudny psychopat, co kdy zil - minus 800 bodu, totalne marna policie a milion tech dalsich utvaru, vysetrovani formou cekani na telefon - unavne, popisy vlivu vybusniny na lidske telo - otresne, zbytecne, preskocila jsem, ohrana fraze “ hodne ctu”.
Jediny Chris Carter do ktereho jsem se musela nutit.

ZuzanaZ83
28.01.2022 5 z 5

Další příběh o superchytrém detektivovi Robertu Hunterovi a jeho parťákovi Garciovi.
Lucien Folter, Robertův bývalý kamarád z vysoké a ďábel v lidském těle, uprchne z vězení. Jeho dalším cílem je Robert. Nechal ve vězení Robertovi i vzkaz aby bylo jasno, zvrhlá hra začíná....
Opět jsem maximálně spokojená. V knize se zase střídá napětí, humor, inteligence a totální mrazivost a zvrhlost. Tahle série mě fakt baví. Jen mám pocit, za Carter prostě nemůže být normální. :-)

Patapuf
24.01.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení.... i když popis výbuchu v baru a následující osud lidí vevnitř mi přišel už celkem zbytečný nebo možná až moc brutální... každý si to dokáže představit... a všiml jsme si tam jedné nedokonalosti.... když už se v tom popisu autor tak vyžíval a dal si s tím tolik práce, zarazil mě popis vedoucího, který byl v době výbuchu nakloněn k hostovi a přebíral objednávku na drink... to jako vážně?... právě se dozvěděl, že bar vybuchne... ten měl maximálně ještě sluchátko u ucha.... ale je to jenom drobnost... větší záhada je pro mě, že Roberta nenapadla Tracy, když díky Lucienovi už o jednu přítelkyni přišel....

janelka2
15.01.2022 4 z 5

Lucien je fakt hajzl,bejt takhle zlej na Roberta. Na konci jsem se fakt bála jak to dopadne. Konec mi přišel malinko překombinovanej ale co do hlavy psychopata nevidíme a logika u nich asi moc nefunguje. Od dílu jsem možná čekala malinko víc ale i tak je to oproti jiným autorům nadprůměrná knížka. Doufám že celá série bude ještě dlouho pokračovat.

Vlak7
06.01.2022 5 z 5

Krásne svižné, napínavé.
- Moc drastické, závěr přehnaný. Doufám, že v dalším díle bude T+R spolu...
Nepochopila jsem, čím ve vlaku Lucien zachránil tomu chlapci, který šel na WC, život.

pch1976
28.12.2021 5 z 5

Nejlepší co jsem od tohoto spisovatele zatím četla. Napínavé od začátku až do konce. Nečekané zvraty.

oleg121
18.12.2021 5 z 5

Najlepší diel zo série.

saryk93
13.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Jedním slovem wow. Všechny Carterovy knihy jsou skvělé a moc mě baví jeho styl a propracovanost profilů vraha. Tahle kniha byla ale něčím naprosto jiným a hodně příjemně mě to překvapilo. Konečně jsem měla možnost trochu nahlédnout do Hunterovo duše a sdílet s ním jiné emoce než jen odhodlání dopadnout vraha. Hodně oceňuji naprosto opačný motiv v knize, než je pro autora obvyklé. Pachatele v tomto případě známe od samého začátku a už jen postupně objevujeme veškeré zlo, které v sobě skrývá. Někdo tu
kritizoval popis scény v baru v momentě výbuchu. Jsem asi jiná, ale mně tahle kapitola přišla jako jedna z nejzajímavějších z celé knihy. Osobně jsem si ve chvíli, kdy bomba vybuchla, pomyslela, co přesně se s tělem člověka v ten okamžik asi stane.. V následující kapitole to bylo detailně a mistrovsky popsané a autor musel zajisté vynaložit obrovskou snahu, aby vše působilo autenticky a věrohodně, což velmi oceňuji. Naprosto nečekané zvraty, propracovanost všech motivů a konání vraha..to vše je pro Cartera typické a všichni to víme. Ale v tomto díle vše výše zmíněné dostalo naprosto nový význam. Za mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že už mě zřejmě žádný z dílů Chrise Cartera nebude bavit tolik jako tento. Ale na druhou stranu..Carter umí překvapit.

WowKokinko
08.12.2021 4 z 5

oooh anoooo... hra na kočku a myš :)

chamyl
07.12.2021 3 z 5

Vždy, když čtu Garciovy a v tomto případě především Hunterovy příběhy, tak si říkám, jak je super, že nežiji v LA…
V tomto případě ovšem hodnotím zatím nejníže, k čemuž přispěly především dva důvody:
1. Karty jsou od počátku jasně rozdány a my víme nejen kdo stojí na které straně hřiště, ale dokonce i kde. Nejedná se tedy o klasické policejní vyšetřování a odhalování pachatele, ale pouze o hledání způsobu, jak ho dopadnout, což u mne snižovalo procenta napětí. Dobří proti geniálnímu zločinci se supermanovskými schopnostmi, které pro mne v několika případech byly už obtížněji skousnutelné (za vše uvedu závěrečnou změnu vzhledu).
2. I přestože je brutalita v Carterových dílech poznávacím znamením, tak zde již sklouzávala do samoúčelné manýry zřejmě s cílem dokázat, že hranice může být ještě dále, než je. Věnovat celou jednu kapitolu podrobnému popisu účinku výbuchu na anatomii lidského těla… Ale proti gustu žádný dišputát.
Nicméně kniha nenudí, pouze jsem si, na rozdíl od ostatních doposud přečtených příběhů této dvojice, tento případ neužíval jako obvykle.

sramkovamichala
02.12.2021 5 z 5

První kniha autora, která navazuje na předchozí díl. Opět žádné zklamání.

Monuli36
29.11.2021 5 z 5

Neni co dodat.Opět super knížka.Jen ten konec,je na mě už moc překombinovaný...

Peťulka3
23.11.2021 5 z 5

Pecka! Jako bylo mi jasný, že to dopadne dobře. Ale stejně jsem si říkala, jak se z tohohle chce vylízat!

Denisa232623
09.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Zatím předposlední ze série a musím říct, že ač je tu spousta komentářů, že jste Carterem přesyceni, mě to stále baví. Jako vždy napínavé, děsivé.. Co mne mile potěšilo, tak fakt, že konečně nešlo o život jen Garciovi a ukázal se zde jako hrdina. Co naopak malinko chybělo, že nevím jak to dopadlo ve vztahu Huntera a Tracy. Věřím, že se vše v dalším díle dozvím, ale zde to pro mne bylo taková neukončené. Nicméně celkově jsou jeho knihy velice propracované a jakmile dočtu poslední díl, Hunter i Garcia mi budou chybět.

WaN635
02.11.2021 4 z 5

Odporné, odpudivé, zavrženíhodné. Přesně takové chování je pro Luciena typické, a přitom s tak prudce inteligentní myslí, by mohl dokázat spoustu dobra. Huntera mi bylo líto, Garcia v tomto díle perfektní. Ale upřímně, musím si dát od Roberta chvíli pauzu, protože tento díl budu nějakou dobu zpracovávat.

Janniska
01.11.2021

Z prvu do mě tenhle díl vůbec nešel.Ne a ne se začíst.Na slabší rozjezd ale měl dobrej dojezd.Napínavé zvraty,geniální zápletka.Tak trochu mě mrzí že série bere konce.No,brod je ještě daleko…

Pavcitko
07.10.2021 4 z 5

Kniha je opět skvělá, líbila se mi, ale opět se mi zdá, že se z toho dalo vymačkat ještě víc napětí. Závěrečná scéna šokovala, ale autor nám nejdříve něco tvrdí a o pár stran dále nám tvrdí něco jiného, najednou scéna vypadala jinak, ale všichni jsme zvrat čekali, už jsme na něj zvyklí z předešlých knih.

Princezna22
06.10.2021 3 z 5

Chytlavé, čtivé ale něco tomu chybí jen nevím co... Takova ta třešnička na dortu. Nevím, asi už jsem tím spisovatelem presicena.