Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2016 475

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

Michnicka
19.03.2019 4 z 5

Poprvé dávám o hvězdičku méně, protože to bylo jako vždy skvělé a napínavé čtení, nebyla jsem tak napnutá jako u ustatních knih tohoto autora. Nicméně jsem ráda, že mám v knihovně všechny jeho knihy a za chvilku, se moc ráda vrhnu na další. V této knize jsem vraha netipovala, jelikož jsem ho ani nepostřehla a důvod k tomu co a jak dělal mi přišel hodně zvláštní...

Vikos
16.03.2019 5 z 5

Bomba!

Lkomrska
14.03.2019 5 z 5

Já ho fakt musím pořád jenom chválit. Opět a zas, skvělý autor, skvělá kniha,přečteno na jeden nádech.

SimonaP
02.03.2019 4 z 5

Opět super, přečteno opět rychle, napínavé, svižné. Nevím, co dodat.

wendy4968
22.02.2019 5 z 5

Precteno jednim dechem. Bomba

Pihulka
22.02.2019 5 z 5

Byla jsem napnutá jak kšandy, super.díky čtenářské výzvě mám dalšího oblíbeného autora, knížka skvělá

SilvieSisinka
19.02.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení. Carter prostě píše drsné detektivky. Originální náměty na knihu... Nevím kde to pořád bere. Těším se na další knihu :-)

Klaaarka
18.02.2019 5 z 5

Super.

LeHor
13.02.2019 5 z 5

Skvělé, nešlo přestat. Nechodit do práce, přečetla bych naráz. Během čtení jsem si opakovala 4 tel. čísla mé rodiny. Doporučuji!

lachtan77
08.02.2019 5 z 5

Určitě už je zbytečné vychvalovat tady Cartera, to ví každý kdo od něj něco přečte. Před čtením Hovoru se smrtí jsem tady psal, že si dám od Huntera pauzu. Předchozích sedm dìlů jsem totiž zhltnul raketovou rychlostí :) Říkal jsem si, že zatím dám pár ''obyčejných" detektivek, ale vydržel jsem to bohužel jen týden. Za tu dobu jsem stihl tři knížky. Jenže ten pocit, že mám i osmý díl byl silnější než já. Včera jsem prostě neodolal a začetl se. Teď po třech hodinách intenzivního čtení jsem moji závislost dokonal:) Teď už vím, že nemá cenu na nic čekat a vrhnu se rovnou do posledního dílu.

JitkaHambi
04.02.2019 5 z 5

Opět se budu opakovat, ale opět nemohu jinak než dát plný počet hvězd a opět musím napsat, že Carter a "jeho detektiv" Robert Hunter jsou prostě nejlepší :-)

biki
17.01.2019 5 z 5

Další výborný thriller, který by se dal označit za standartní dílo z mistrovské "kuchyně" Chrise Cartera. Opět jsem nucena dát nejvyšší hodnocení, protože Carterův standart je o několik etáží vyšší, než u autorů řady jiných podobných děl. Je to také další příběh o tom, jakým tragickým způsobem (podobně jako v knize Jeden za druhým) mohou do života lidí zasáhnout sociální sítě. Bodík navíc za postavu pana J.
Pozn: hodnotím v časovém odstupu. Shodou okolností jsem knihu četla někdy v době, kdy si ty dvě zastydlé puberťačky natáčely a on-line sdílely svou zběsilou jízdu s nešťastným koncem tam někde u Mostu. Z morbidní zvědavosti jsem občas nahlédla na diskuse pod příslušnými články - většina diskutujících se shodla na tom, že bylo štěstí, že s sebou nevzaly ještě někoho dalšího.

Niu
14.01.2019 5 z 5

Zase nemůžu jinak než za pět hvězdiček :-) Další skvělá a napínavá detektivka-thriller, pro mne s nečekaným rozuzlením. Carter cílí na současný svět - sociální sítě, čímž ještě víc přibližuje případ k realitě. Doporučuju.

Dumicek
11.01.2019 5 z 5

Chris je pro mě prostě srdcovka. Jeho knihy jsou pro mě na prvním místě. To jak Vás dokáže vtáhnout do děje, jak se u knihy klepete, napětím ani nedýcháte- to pro mě umí jedině on. Jeho známá brutalita už mi tolik nevadí..prostě si na to zvyknete a k jeho knihám to prostě patří. Kdyby od toho odpustil, tak už by to pro mě nebyl ten Carter se vším všudy. Tenhle díl byl opravdu skvělý a úžasně promyšlený. Prostě nemám co bych vytkla..

marek7167
28.12.2018 5 z 5

Kniha právě dočtena spolu s řadou zdejších komentářů. Chápu rozpoložení některých čtenářů co se děje knih týče, rozuzlení dějové linky, nemožnosti "zosobnit" si Roberta ani Carlose... to vše je ale v knihách kompenzováno neskutečně čtivou formou, jakou jsou psány, nemožnosti odpoutat se od knihy před dočtením posledních řádků poslední strany, zpravidla zajímavým motivem vražd, perfektní názornou ukázkou psychologických zákoutí lidské mysli a chování člověka... co víc chtít. Navíc u posledních knih vnímám ještě něco navíc, a tím je jeden ústřední problém současné době, nad kterým se čtenář musí po dotčení chtě nechtě zamyslet... ať už to je šikana, zvrácenost moderní "kyber"doby, sociální sítě, stalking apod. ... Pokud by to šlo, dal bych tentokrát 6*. Apropó... kdo se při čtení nepokusil vybavit si telefonní číslo nebo datum narození svého kamaráda, bratra, rodičů....(?)... :-)

morava
19.12.2018 5 z 5

Nutne potrebuji recept na cteni knih od tohoto autora ! Recept na to , jak cist jeho knihy, aniz by jste nechodili spat az v brzskych rannich hodinach, protoze styl zakonceni jedne kapitoly, vas primo nabada k rozecteni dalsi, tim padem nestihate usnout jeste v noci. Takze, jestli nekdo takovy recept ma, tak sup sem s nim :-)

Dandy1
16.12.2018 5 z 5

Carter mistrně střídá kapitoly v nejzajímavějším okamžiku. Takto nás nutí číst dál a dál. Prostě super kniha, i když dost drsná.

Almenka
11.12.2018 5 z 5

Kdybych mohla dat šest hvězdiček tak dam.Tenhle dil byl bombasticky

Janaves
08.12.2018 5 z 5

Moje první kniha od Cartera a líbila se mi moc.

Kamil2
25.11.2018 5 z 5

Po delší době jsem opět sáhl po knize Chrise Cartera. Autor se drží svých zajetých kolejí, které mu zaručují u čtenářů úspěch. Atmosféru umí vytvořit tak hustou, že by se dala krájet a ještě by trochu zbyla. Napětí doslova leze k každé stránky a jeho knihy jsou hutné, nemilosrdné a čtenáře nutí neustále číst dál a dál. Ne nejedná se o světový bestseller, který si budu pamatovat roky, ale svůj účel splnila tahle kniha dokonale.