Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106709/bmid_dvojity-kriz-m0N-106709.jpg 5 3822 949

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

snimcibdim
15.06.2022 2 z 5

Čistokrevný bulvár. Chytlavá zápletka špikovaná explicitním sadismem, trapnou rádobyerotikou a výjevy jak z lifestylových magazínů.
Ale jako audio se to poslouchá vyloženě dobře - to uznávám.
Říkám si, že tak jako zamilované romance dostaly přízvisko "červená knihovna", zasloužil by si nějaký takový žánrový přídomek i typ literatury jako je tento. Výraz "thriller" nepostačuje, protože ten může být napsaný i seriózněji.

Anylola
15.06.2022 5 z 5

Ano, je to nechutné, až do extrému. Ale sakra, je to fakt nářez. Proč tahle série už dávno nemá svůj seriál na Netflixu? Nebo snad má?

izinkaVENDULKA
08.06.2022 5 z 5

První knížka a hned taková jízda, kterou málo která dá. Už teď Roberta miluji. V knížce Chrise Cartera nechybí nic- napětí, surovost, ale i vtip.

Vlk.kh
03.06.2022 2 z 5

Detektivky předhánějící se v rafinovanosti a sadismu vrahů a posouvající tak celý příběh za hranici uvěřitelnosti, neřku-li do absurdna, začínají být už docela únavné.

Dámaskloboukem
29.05.2022 5 z 5

Tohle je šupec.
Aspoň pro mě - detektivního zelenáče.
Do napětí spadnete už v druhé větě. (Ta první je popis data, hodiny a místa děje).
Děj je líčen hodně úsporně. Není tam ani věta, ani slovo navíc. Krátké svižné kapitoly.
To je spisovatelský dar.
Zkoušela jsem audioknihu v podání Jakuba Saice. Povedené.

A teď se musím přiznat, ze jsem to vypla asi u 6. kapitoly.
Hrozně jsem se bála.
To je důvod, proč nečtu detektivky a psychothrillery, v televizi nemůžu sledovat horory a do kina chodím pouze na komedie.
Ono mě to strhne, to jo, ale pak ty následky.
Naposledy jsem se omylem v televizi zadívala na film o dívčích punčochách ze staré Anglie. Vyklubala se z toho detektivka a já jsem se následující tři dny bála jít v noci po tmě sama na záchod.
A kam se hrabe v násilnostech, množství krve a pachatelově vynalézavosti, detektivka z viktoriánské Anglie na současného Chrise Cartera!

adela2230
27.05.2022 4 z 5

Super příběh, velmi dobře psaná. Možná bych některé části zkrátila. Jinak, ale super, člověk opravdu do konce netuší, kdo je pachatel.

Melaanie
25.05.2022 5 z 5

Nechápu, proč jsem tuhle knihu pořád odkládala. Jako za mě super. Začetla jsem se hned od první stránky. Příběh byl zajímavý, plynul rychle a dobře se četl. Těším se na další příběhy s Robertem.

Ester71
16.05.2022 5 z 5

Tak nějak jsem věděla, co mám od knížky očekávat, a bylo to tak. Dobře se četlo, vraha jsem si tak letmo tipla okolo poloviny knížky, ale pak autor odvedl moje myšlenky jinam. Přesto mě konec překvapil, rozuzlení zajímavé. Mám koupenou celou sérii, těším se na další díly! Ale musím dávkovat pomalu, aby mi brzy nedošly...

lucifess
10.05.2022 5 z 5

Byla jsem napnutá až do konce. Netušila jsem vůbec, kdo je nakonec Krucifix. Super čtení. Detektivka, která rozhodně nezklame.

Pivísek
05.05.2022 5 z 5

Na tuto sérii jsem se chystala dlouho a čekání opravdu stálo za to! Kniha byla čtivá, napínavá a vraha jsem si do poslední chvíle opravdu ani netipla - a to se mi často nestává! Detailní popisy brutálně páchaných zločinů mi až tak moc nevadí (pokud to není násilí na dětech), takže jsem nadšeně četla dál a dál a po pár večerech jsem knihu slupla jako malinu. Už se těším na další díl a autora mohu jen doporučit! :-)

Sammy.Boy
27.04.2022 5 z 5

Konečně jsem se i já dopracoval ke knižní tvorbě Chrise Cartera, na kterou slýchávám chválu ze všech stran. A veškeré pozitivní ohlasy potvrzuji už po prvním dílu! Poutavě napsané, žádná zbytečná omáčka, postavy sympatické, vražd tak akorát a hlavně maximálně povedený závěr, kdy je konání vraždícího individua i samotný DVOJITÝ KŘÍŽ čtenáři do detailu obeznámen! Z části jsem nad tímhle tipem na vraha v průběhu knihy uvažoval, ale i tak jsem byl posléze mírně v šoku. Geniální!

Jakira
20.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda...ač to že začátku vůbec nevypadalo a já se tentokrát vůbec nemohla začíst, nakonec se to zlomilo a druhou půlku jsem hltala jak divá. Na to, ze se jedná o první knihu série, je to perfektní čtení. Promyšlené, akční, žádné zbytečné okecávaní situací a co si budem... Hunter je proste sympaťák. Ze zkušeností vím, že dobří autoři zrají ve svých sériích jako víno, takže věřím, že další knihy budou taktéž trefou do černého.

ctenarkaEva
19.04.2022 5 z 5

Napínavý, ale na mě tedy hodně drsný příběh - mrazivé popisy vražd. Ráda bych si přečetla i další díly, tak snad najdu odvahu. Podle recenzí je brutalita zastoupená asi v každém dílu.

MarqueeMoon
19.04.2022 5 z 5

Tuším som narazil na ďalšieho super-návykového spisovateľa detektívok. To bolo niečo!

Atak
18.04.2022 5 z 5

Tak to vypadá, že jsem našel další sérii která je velice čtivá a budu mít zase na co se těšit. Poutavě napsáno, sympatický duo detektivů. A hlavně do poslední chvíle jsem neměl zdání kdo je zahradník;)

Tereza137
18.04.2022 4 z 5

Řekla jsem si, že po roce si přečtu tuto sérii celou znovu a musím říct, že je to ještě lepší, než první čtení! Vím sice, kdo byl vrah, vím, co se v knize odehraje, ale absolutně mi to nevadilo a v ničem nebránilo, spíše naopak!

I když už jsem vraha znala, stále mě to překvapovalo, co všechno byl ochoten udělat, a kam až byl ochoten zajít. Více jsem se v tom čtení zaměřila i na jeho postupy a opět to bylo dokonalé, všechno to do sebe nakonec zapadlo.

Prostě Chris Carter opět nezklamal a vím, že všech jeho 11 knih je naprosto famózních .

sulcova91
12.04.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která si zaslouží nejmíň dvojnásobek hvězd!

DK197
11.04.2022 5 z 5

AUDIOKNIHA: Přiznám se, že s odstupem času mám dojem, že těchto pět hvězdiček je mírně nadsazených, protože jako jiní čtenáři mám problém s tím uvěřit, kdo je vrah. S postavou jako takovou problém nemám, naopak mě autor obalamutil a přisoudila jsem jí v příběhu původně úplně jinou roli. Ale podívám-li se na to z pohledu biologie a fyzikálních sil, prostě nevěřím, že by to ta postava zvládla spáchat. A to by si u jiných sériích vysloužilo hvězdu dolů... Jenže já byla tolik uchvácená audiopřednesem (pan Saic čte jednoduše skvěle), postavami (Robert a Carlos jsou příjemná dvojka), bizarností vražd i nápaditostí vraha (skoro se mu povedlo spáchat dokonalý zločin)... a vůbec celým konceptem vyprávění, že jsem v tu chvíli nemohla jinak. Takže tak něco mezi 4 - 5 hvězdou, ale rozhodně doporučuji.

Miitenka
09.04.2022 5 z 5

Ač jsem začala číst sérii o detektivu Hunterovi dost na přeskáčku, řekla jsem si že by bylo dobré doplnit chybějící díly. Začala jsem tedy prvním, a v některých situacích mi dost připomínal poslední knihy. Ale i tak mohu říct, že jsem byla velmi spokojená, příběh byl napínavý, nečekaný a čtivý. Poslední půlku knihy jsem zhltla za den.

memphisz
27.03.2022 4 z 5

Popravdě je to brakové krimi plné klišé a někdy i již vyvrácených kriminalistických postupů, ale bylo to napínavé a prostě mě to nepustilo. A to i přesto, že jsem totožnost vraha odhadl již před půlkou knihy, což se mi většinou nestává.

Carter přišel s dalším tvrdohlavým detektivem se zálibou ve whiskey a s drsnou skořápkou skrývající bolest z přílišné přítomnosti smrti. Vykreslil neutěšený svět Los Angeles plného prostitutek, pasáků, zvrhlých večírků, drog, násilí a vražd. Prostě, kde je moc peněz, tam padají i ty poslední morální hranice. Má to jak starý noirový, tak syrový nádech moderního krimi.

U knihy nemusíte moc přemýšlet, vypněte a pusťte se do honby za brutálním sériovým vrahem!

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965