Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106709/bmid_dvojity-kriz-m0N-106709.jpg 5 3822 949

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

GaleW
23.08.2022 5 z 5

Bomba, naprostá topka mezi detektivkami a navíc, Robert je sympaťák. Už se nemůžu dočkat případu číslo 2! Jsem moc ráda, že jsem začala číst pěkně popořádku.

FerryTaz
20.08.2022 5 z 5

Kniha me opet nezklamala. Skvele rozdelene pasaze a kapitoly. Pribeh, ktery ma grady a udrzi vasi pozornost, nebot kapilova vzdy konci necim co vas donuti cist dale,jen abyste za dalsi kapitolu az dve navazali na to co vas donutilo ciat dal. Jiz jsem se podruhe pristihl, ze o autorovych knihach uvazuji tak, ze si rikam, ze mi zbyva do konce nejakych 40 stran a detektivove nemaji moc voditek.Ale vysoka inteligence a pozorovaci schopnost hlavni postavy detektiva Huntera je dechberouci a zaver ma vzdy velke grády! Po precteni vas vzdy zaplavi pocit, ze kdyz je vse vysvetleno a vse do sebe zapadlo, ze byl pribeh naprosto skvele postaven a odvypraven. Klobouk dolu!

Sigurd_Lesandi
18.08.2022 5 z 5

Dlouho jsem této úspěšné sérii odolával a teď po dočtení nechápu, proč jsem se do ní pustil teprve nyní.
Jedna z věcí, která mě na této sérii vždy lákala, byla ta, že by v každém díle měla být možnost odhalit vraha ještě před tím, než vám to vyzradí sám autor. Nechápu jak, ale povedlo se mi to díky mé oblíbené taktice – je to ten nejvíc normální a nejméně podezřelý. Ale ani to mi nezabránilo si příběh maximálně užít. Naopak to vše jen příjemně okořenilo.
Hunter i Garcia jsou perfektní dvojka. Hunter je velice chytrý, rozvážný a málo co ho dokáže překvapit, a pak je tu nováček Garcia, který by se do všeho nejraději pustil po hlavě. Tato kombinace profesionála a začátečníka v oboru mě bavila.
Nejvíce mě ale na celé knize zaujala míra, do jaké byl celý příběh propracovaný. Všechno mělo hlavu a patu, nic se nedělo jen protože proč ne a mělo své opodstatnění. Místo toho, aby vám tu vrah vyzradil celý svůj plán, aby se mohl hezky pochlubit jaký to je šikula, tu je jasně odůvodněno, proč a jak ke všemu došlo.
O zvraty tu samozřejmě nouze nebyla a pár mi jich dokázalo solidně vyrazit dech. Ve chvíli, co máte pocit, že už chápete, jakým způsobem se celý případ vyvíjí, vám tam autor hodí vidle.
Lituju, že jsem se do série nepustil už dávno. Každopádně se moc těším, až se vrhnu na pokračování.

Carcaril
13.08.2022 4 z 5

Knihu jsem měl přečtenou za 3 dny. Autor píše velmi čtivě, krátké kapitoly, žádná výplň. Popisy jsou úplně jako bych to viděl ve filmu. Hlavní postava detektiv Hunter i jeho parťák Garcia jsou mi sympatičtí. Jaká to změna oproti Kim Stoneové od Angely Marsons, která mi byla z duše protivná. Je sice pravdou, že popisy vražd jsou až příliš brutální a trochu nerealistické, nicméně autor to kompenzuje skvělým stylem psaní. Je to prostě kniha do které se rychle začtete, děj dobře ubíhá a odpočinete si u toho. Je to prostě knížka na odreagování. A o tom to přece je. Přece není účelem knihy, aby to bylo vysoce realistické, abyste se museli prokousávat zbytečnými deskriptivními pasážemi a aby vám hlavní hrdina šel pořád na nervy tím, jak se chová. Tohle všechno máte třeba u Angely Marsons a její Kim Stoneové. Tady je to však jiná káva. Těším se už na další díly!

Criosphinxx
12.08.2022 4 z 5

Krucifix!!!
Začíná to jako scéna z filmu “SAW” a to je rozhodně dobrým začátkem pro detektivní příběh.

Děje se tam toho opravdu hodně a autor umí vyvolat ve čtenáři napětí, strach a i nechuť. Měl to i celkem dost chytře promyšlené a věděl jak to chce celé odvyprávět.

Hunter a Garcia mají mezi sebou vtipné slovní přestřelky a je to skvělá dvojka detektivů.

Jsem svým způsobem rád, že jsem měl teorie o vrahovi a jeho motivaci a měl jsem je správné, ale příště doufám, že na to už v mém zájmu nepřijdu:D

theMarty
10.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Po nadšení ze Zloby jsem se vrhla na Dvojitý kříž, ale připadá mi, jako by byl Hunter úplně jiná postava. Zahraju si teď taky na detektiva:

1. Chová se jinak (což je ještě v pořádku, lidi se mění).

2. Pak tu ale mluví o kolegovi Scottovi, který zemřel - a ve Zlobě to je zas kolega Kevin, který zemřel - ale úplně jinak (tak je to Robert Hunter, nebo Simír Gerkhan? Kolik těch kolegů mu sakra umřelo? :D) - a v žádné z knih se o tom druhým nezmíní.

3. Pak Robert a vztahy - ve Zlobě máme z Roberta truchlícího skorovdovce, tady je to starý mládenec (přitom Jess by už měla být mrtvá - zas ani zmínka o ní).

4. A Robert a insomnie - tady způsobena smrtí otce, ve Zlobě matky.

Jinak detektivka pohodová, ne teda nějak těžká na rozlousknutí, jen ta nesouvislost mě vytáčí.

Čmeláček
08.08.2022 5 z 5

Konečně se dostala první kniha z této kultovní série až ke mně :). A byla to fakt perfektní jízda! Hunter i Garcia jsou skvělí a já se určitě brzy pustím do dalšího dílu :).

Nuttelka
06.08.2022 5 z 5

(SPOILER) (Audiokniha)
Konečně jsem se také odhodlala a pustila se do této série, kterou každý vychvaluje do nebes :-) A jelikož miluju hlas Jakuba Saice, zvolila jsem audio verzi a moc jsem si to užila. Robert Hunter se mi zalíbil hodně a jeho parťák Garcia ho skvěle doplňuje. Jejich vyšetřování mě baví, takže se budu těšit na další díly a budu doufat, že se snad v dohledné době dočkáme dovydání i ostatních dílů v audio podobě :-)
A co týče odhalení vraha, překvapení velké to vlastně ani moc nebylo. Hodně velká náhoda, že zrovna Hunter se zaplete se ženou, která se jakože setká s tímto důležitým "křížem", i když to na něj vše narafičila. A také se mi nechce moc věřit, že všechnu tu brutalitu a a vše s tím spojené zvládne jedna žena. Ale budiž odpuštěno, mě to fakt bavilo :-)

Drahuska12
04.08.2022 5 z 5

Kniha byla čtivá, hlavní hrdinové sympatický a celý příběh vás nutil číst dal a dal.
Doporučuji a těším se na další knihy od pana autora :-)

lukaso89
01.08.2022 4 z 5

Čtivá, do děje vtahující knížka, která rychle utíkala, ale zkazilo ji z mého pohledu jen těžko uvěřitelné, až odfláknuté rozuzlení.

KadetJaina
25.07.2022 4 z 5

Až na "vyřešení vraha" mě knížka opravdu bavila. Odsýpala, líbilo se mi, jak nás táhne na jinou kolej. Nebyl tam dostatek postav, aby člověk mohl zvažovat víc podezřelých, ale ve finále to nevadilo, já mám radost, když vraha uhádnu.

pavla.ctenarka
16.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Jejda, tak od téhle knížky jsem na základě tolika kladných recenzí čekala o hodně více. Dala bych 2,5 hvězdičky. Uznávám, že příběh je velmi čtivý, dokonce se mi líbila pachatelova brutalita, protože to je něco, s čím se běžně v detektivkách nesetkávám. Bohužel mi to už od začátku přišlo jako vykrádačka slavných filmů typu Sedm (z r. 95), 8 MM (z r. 99) či Saw (z r. 04). Co ale ještě podstatně snížilo moje hodnocení, bylo neuvěřitelné rozuzlení.

ZAČÁTEK SPOILERU
Nevím jak vy, ale já měla už od počátku dva podezřelé. Brendu a doktora Winstona, kteří podle mě jako jediní disponovali potřebnými znalostmi a vybavením. Postřehla jsem, že vícero indicií směřuje k Brendě, ale pořád jsem byla přesvědčená, že je to autorova hra se čtenářem. Nevěřím, že by žena byla schopná někoho pověsit na kříž, zdrogovaného chlapa odtáhnout do dodávky atp. Čekala jsem nějaké geniální vysvětlení, proč je pachatelem doktor Winston, takže pro mě přišlo zklamání :-)
KONEC SPOILERU

Mathiola8
16.07.2022 5 z 5

Jo tak to šlo. Napětí, spád, zápletky. Hodně dobré.

Tavoj
13.07.2022 3 z 5

Nějak nechápu, jak tahle série může mít tak vysoké hodnocení. Osobnosti mi tam přijdou prvoplánové, občas lehoučce nechápavé aby vynikl geniální pan detektiv Hunter. Na něj jsem si nakonec zvykl a oblíbil si ho.
Příběh je ale lehce "béčkový" a plný otřepaných klišé. Také je mi hrubě nesympatické pózérské prostředí Hollywoodu, ale to je můj problém.
Dávám 3 hvězdy nejspíš díky tomu, že jsem slyšel audio verzi, kterou perfektně ztvárnil pan Saic.

Latimer
10.07.2022 5 z 5

Carter je nejlepší! U první knihy mne udivilo, že dává "životopis" všech postav v knize. Nikde jinde jsem se s tímto nesetkala. Ale pak se mi to zalíbilo. Popisy míst vraždy, vyšetřovací metody, napětí a způsob, jakým řeší ve svých knihách zvraty, z něj dělají nejlepšího krimi autora vůbec.

Crozz
06.07.2022 4 z 5

Člověk si furt říká, hergot kdo to bude až do poslední chvíle, takže ideální knížka která drží v napětí.

Lída27
05.07.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha,Carter je prostě nejlepší,jeho knížky prostě žeru....

jan0504
03.07.2022 4 z 5

Prvá skúsenosť so spisovateľom. Veľmi dobré, čitateľné, ale na mňa až moc prehnane brutálne a sadistické, ba by som povedal - až neuveriteľné. Neverím, že by toto všetko vrah dokázal...

Kat9
30.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Hvězdička dolů za ten zbytečný a přehnaný dodatek v pitevně na konci.

kaja9825
17.06.2022 4 z 5

Už jsem párkrát viděla doporučení na Chrise Cartera a jelikož se mi kniha hodila do Čtenářské výzvy, tak jsem se rozhodla tomu dát šanci.
Takže moje díky patří všem, co se vyskytují na fb skupině Knižní závisláci, protože tohle byla teda jízda.
Detektiv Hunter mi byl od prvních stránek neskutečně sympatický a na rozdíl od jiných knih tohoto žánru, zde byli scény, které odlehčovali atmosféru a kdy jsem se i usmála.
Série vražd se nakonec vyřešila až téměř na konci knihy, kdy už jsem skoro brečela, jen abych zjistila kdo je vrah.
Každopádně jsem malinko zklamaná co se týká popisu těch vražd a detailů. Z recenzí a ohlasů jsem čekala nějakou naprostou nechutnost, na kterou jsem se těšila, ale to se nakonec nekonalo.
I přes tenhle malý nedostatek rozhodně plánuji další díly s detektivem Hunterem

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965