Říjnový seznam

Říjnový seznam https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234744/mid_rijnovy-seznam-fXz-234744.jpg 4 806 271

Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou. Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu. Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam... Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The October List , 2013

bigben
01.05.2019 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, děj se odvíjí pozpátku a největší pecka je rozuzlení..v podstatě dvě poslední kapitoly. Pak jsem se znovu vrátila na začátek. Povedená práce pana autora:-)

Kizuizi
27.04.2019 5 z 5

Skvělé! Zajímavý nápad a kniha udrží napětí až do konce. Za mě prostě super :)

veselaa
26.04.2019 3 z 5

Námět knihy není špatný,ale trochu jsem tápala v postavách a párkrát jsem se ztratila.Možná to bylo tím,že jsem knihu docela odkládala.Konec, vlastně začátek, byl pro mě nejzajímavější a vše do sebe zapadalo.

Iva1988
21.04.2019 4 z 5

Nejprve jsem měla problém s tím, že kniha je psána od konce. Ale později jsem se začetla a byla jsem překvapena celým dějem.

leonessa
19.04.2019 5 z 5

Skvělé, neočekávané překvapení.

Zdekat
18.04.2019 2 z 5

Kniha hlavně nečekaným závěrem zajímavá, Ale nečetla se mi úplně dobře a když jsem se k ní vracel párkrát po přestávce několika dní, tak jsem měl problém se orientovat v ději. Ten se vrací po krátkých úsecích pořád zpět a někdy unikají při četbě momenty a postavy, které se zdůrazní a vysvětlí až při četbě dalších - časově dřívějších kapitol. Párkrát jsem i listoval zpět, abych si něco oživil a děj mně dával smysl.

Dita333
15.04.2019 4 z 5

Zezačátku mě kniha příliš nebavila, ale na konci jsem byla opravdu ráda, ze jsem ve čtení vytrvala.

allfonsa
09.04.2019 1 z 5

Kniha psaná od konce? Možná dobrý napad, jen kdyby tam nebylo tolik postav a příběh nebyl tak zamotaný... Za mě teda obrovský zklamání, do knihy jsem se musela nutit, ještě že nebyla tak dlouhá :-)

david9690
05.04.2019 4 z 5

Zajímavý počin, autor mě doslova nachytal a překvapil. Ta časová opačnost je velice originální, nápaditá a čtenář si na to musí zvyknout - ještě jsem nic takového nečetl. Drobnou vadou na kráse je to že kniha vás doslova nutí číst víceméně souvisle, protože pokud si to rozvrhnete třeba na 1-2 kapitoly denně tak ztratíte všechny detaily a souvislosti a pak při dalším příležitostném čtení se pak těžce vzpomíná na to co tam bylo. A zde je to postaveno právě na takových velmi drobným a detailních informacích, takže rozhodně doporučuji vyhradit si pro knihu třeba volný víkend a číst co nejvíce souvile. Ale bavilo mě to a myslím že je to opravdový originál jaký se jen tak nevidí. Rozhodně nadprůměrné čtení.

kika 13
04.04.2019 4 z 5

Mě tedy dostal konec.Neměla jsem ani správný odhad na hlavního podezřelého.

Pauline23
01.04.2019 4 z 5

Kniha je opravdu zajímavě pojatá. Ze začátku jsem měla problém přehodit výhybku na zpětný chod....ale podařilo se. Daniel mě neseděl od začátku a pak mě bylo jasné proč. Díky výzvě přečteno. Za mě netradiční a originální.

munka
01.04.2019 3 z 5

Od detektívky očakávam, že má vyšetrovanie bude držať v napätí. Výsledok akoby som vedela na začiatku, ale prečo sa to všetko dialo som sa dozvedela až v prekvapujúcom krátkom závere. Prečítané kvôli výzve.

nai.ivka
31.03.2019 4 z 5

Zvláštní kniha, ale kdyby to bylo napsané obráceně, tak už by to nemělo to kouzlo nečekaných zvratů, všechno by se vyzradilo na začátku. Nejsem si jistá, že bych chtěla ještě nějakou podobnou knížku číst. Koupila jsem si ji hned jak vyšla a zkoušela se začíst, až napotřetí jsem se donutila kvůli čtenářské výzvě, jinak by asi zůstala rozečtená. Dala bych 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo.

koolsavage
28.03.2019 3 z 5

Chvilemi hrozna nuda, cetla jsem to strasne dlouho, ale pointa fajn, tak to celkove pozvedava me hodnoceni. Ale, ze bych knihu nekomu doporucila, to urcite ne.

Mothermoth
24.03.2019 4 z 5

S každou přečtenou kapitolou prudce roste zájem, od poslední čtvrtiny už se nejde odtrhnout. Stavbou velmi zajímavá a obsahem poutavá záležitost.

konformita
22.03.2019 4 z 5

Fakt zajímavé. Dočtete a pak si musíte přečíst první kapitolu. Takovou knihu jsem ještě nečetla. Jednu hvězdu ubírám, protože mi tam NĚCO chybělo.

martina.culik
22.03.2019 2 z 5

Musela jsem se dost přemáhat, abych knihu vůbec dočetla. Nápad napsat knihu od konce je zajímavý, ale musím přiznat, že mi to dělalo dost problémy.
Kniha mě začala trochu bavit tak kolem strany 300, takže těsně před koncem, kdy začalo být jasné, že je všechno trochu jinak, než se zdá.
Jednalo se o první knihu, kterou jsem od Deavera četla, ale nejspíš to nebyla ta nejlepší volba.

IVANA0123
19.03.2019 4 z 5

Pro mě hodně netradiční, ale vůbec ne špatná detektivka. Bylo zvláštní, jak každá kapitola působila, jako by začínal nový příběh a jak postavy v dalších kapitolách "ožívají". Detektivka se dobře čela, měla spád i napětí a pro mě nakonec nečekaný závěr a to jsem si ke konci myslela, že už "vím". Myslím, že by si zasloužila víc než 79 procent, které má nyní. Já dávám 4,5* - minimálně za nápad a čtivost.
(3/19)

Ishir
19.03.2019 5 z 5

Super nápad napsat knihu od konce k začátku. Myslím že se to autorovi povedlo. Dobře se kniha četla a mělo to spád a jsou v ní překvapivé zvraty.

Alizon
17.03.2019 3 z 5

Tak bohužel - toto mi úplně nesedlo. Na jedné straně zajímavý koncept a konec je opravdu překvapivý. Na druhé straně mám úplně stejné pocity jako kap66. U detektivek oceňuji postupné spojování jednotlivých dílků skládačky, policejní vyšetřování, drobné náznaky. Tady nám sice autor postupně osvětluje, co předcházelo určité situaci, ale dlouho si nespojíte nic s ničím. Naštěstí jsou kapitoly krátké, tak čtení ubíhalo rychle, i když jsem knihu s klidným svědomím i na delší dobu odkládala. Nic mě nalákalo - celou napjatou - číst dál, což je věc, kterou prostě od detektivky očekávám. Poslední kapitoly jsou opravdu překvapivé, ale pro mě fádní zbytek knihy už moc nezachrání.