Řezník

Řezník https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274480/bmid_reznik-wVH-274480.jpg 4 380 140

Americké město Seattle děsila série vražd, která skončila až v okamžiku, kdy policejní náčelník Edward Shank v roce 1985 konečně dopadl a zastřelil smutně proslulého Řezníka z Beacon Hill. Nyní, přibližně o třicet let později, dává Shank (který mezitím ovdověl a odešel do výslužby) svůj viktoriánský dům vnuku Mattovi, jehož kdysi pomáhal vychovávat. Matt, jenž je mladý a nadějný kuchař a restauratér, naráží během renovace domu, jenž zná z dětství, na bednu, kterou nikdy předtím neviděl. Poté, co odstraní zámek a podívá se dovnitř, ho čeká děsivý objev a on se musí rozhodnout, zda ponechá to, co nyní ví, pohřbeno v minulosti, půjde na policii nebo vezme vše do vlastních rukou. Mattova přítelkyně Sam měla vždy podezření, že i její matku zavraždil Řezník z Bacon Hill – jenže dva roky poté, co byl údajně zastřelen. A spolu s tím, jak hledá pravdu a snaží se sledovat stopy dávných událostí, směřuje nyní neomylně vstříc Mattovu temnému tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

The Butcher , 2014

buldozer5
01.04.2019 4 z 5

Tak nějak jsem podle obalu věděl, co od knihy očekávat, a to jsem taky dostal. Pěkně nechutný příběh o Řezníkovi a jeho choré mysli, o jeho odporné touze zabíjet. S knihou jsem spokojený.

Nikusscha
31.03.2019 5 z 5

Wauuu....Naprosto brilantní příběh. Po přečtení i této knihy musím konstatovat, že autorka má hodně velký potenciál. Přečteno jedním dechem. I když hned od začátku víte kdo je vrah tak vám to dojem vůbec nezkazí. Ba naopak. Určitě kladně hodnotím styl psaní. Těším se další autorčiny knížky. Opravdu to stojí za přečtení!!

Jane417
04.02.2019 5 z 5

"Řezník" je hodně psycho příběh! Vrah se čtenáři odhalí asi na třetí straně, takže nebude vadit, když napíšu, že jsem netušila, že tento thriller bude vyprávět o starém, hnusném, zvrhlém, úchylném, sociopatickém, psychopatickém, senilním a nechutném dědkovi! Většího hnusáka jsem asi v knížce nezažila! Doporučuji, je to výborné, protože J. Hillier umí psát čtivě, zajímavě a poutavě!

MichaelaDankova
27.12.2018 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Naprosto skvělá detektivka, zvrácený řezník a napínavý děj !

Jiparis
30.11.2018 5 z 5

Hodně krvavé, zvracené. A sekáček vše umocňoval.

MirkaProk
08.11.2018 4 z 5

V celku dobrá kniha. Četla se dobře. A i přesto, že je pachatel znám hned o začátku, tak to neubírá na napětí.

Jirulka
11.10.2018 5 z 5

To teda byla jízda! Když se člověk začetl tak se už nešlo odtrhnout. Pořád se něco dělo a když už jsem myslela, že už mě kniha nedokáže ničím překvapit, tak se objevila věc, která mě šokovala! Jde napsat velmi dobrý thriller, i když totožnost vraha znáte hned od začátku.

radka8970
09.10.2018 5 z 5

Kniha je velice napínavá i přesto, že známe jméno vraha již od začátku knihy. Kniha mě hodně bavila a nutila číst dál a dál. Kniha je velmi čtivá a napínavá od začátku do konce. Všem moc doporučuji.

lenkavildomcova
22.09.2018 5 z 5

Wow... Skvělá kniha.

Heli20
06.08.2018 5 z 5

Tedy to bylo počteníčko,napínavé od začátku až do konce.Je pravda,ze v průběhu děje do sebe začínají zapadávat jednotlivé díly skládanky,takže konec není zas až takovým překvapením,navíc vrah je znám hned od začátku,ale stejně,fascinující jak autorka dokonale popsala uvažování sériového vraha...Četla jsem od stejné autorky již knihu Wonderland země snů,která byla také hodně zdařilá,takže ji řadím mezi své oblíbené autory a jdu pátrat po jejích dalších dílech.

Prajzič
25.07.2018 5 z 5

Moc nemám rád knížky kde víte vraha hned na začátku ,ale tady to knížce dalo všechno po čem čtenář touží a napětí se každou další stránkou stupňovalo. Za mě TOP ☆

Nixa
23.05.2018 5 z 5

I když se dozvíte vraha hned na začátku knihy, tak se při čtení rozhodně nudit nebudete :) Kniha je velmi čtivá, já se od ní nemohla odtrhnout a na konci mi bylo úplně líto, že to všechno skončilo. Autorka píše opravdu skvěle!

tulip131
17.05.2018 3 z 5

Příjemná změna, že vrah byl znám od začátku a to co vraha k tomu vedlo a další pikantnosti od konce k začátku. Čtení pohodové, ale vzhledem k tomu k vyprávění od konce tomu chybělo trochu víc krve.

leuska
28.03.2018 4 z 5

Chvilkama mi bylo až zle z toho jak byl Řezník zvrhlý (takové věci nesnáším), ale příběh jako takový se mi velmi líbil - pořád se tam něco dělo. Nejvíc mi k srdci přirostla postava Sam (to byla správňačka) a naopak jsem neměla v oblibě Matta (arogantní blbeček, kterej myslí jen na sebe a přítelkyně je mu úplně ukradená, no hnus). Autorka postavy velmi dobře vykreslila a dokázala jsem se do nich vžít, takže závěr? Ano bavilo mě to i přesto, že to bylo místy fakt nechutný xD 4*/5*

Sudin
23.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha a byla to příjemná změna, že člověk zná vraha od počátku. Četl jsem ji na dovolené a skoro jsem se zapomínal chodit koupat.

MájaM.
21.03.2018 4 z 5

Sice na začátku hned vyzrazen vrah,ale i přesto moc dobrá detektivka!:)
Zajímavý příběh,kniha má spád.
Určitě doporučuji.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

muchomurka
07.02.2018 3 z 5

Zajímavě napsaná detektivka. Sice jsem konec s překvapením i tak vytušila, ale příběhu to neubralo. Celkově to bylo čtivé, i když teda Sam by občas zasloužila, protože tolika lidem vždy slíbila, že nikomu danou informaci neřekne, že je to jen mezi nimi a vzápětí ji někomu vyslepičila. Také jsem podle popisu děje čekala, co budou odkrývat v domě Náčelníka a co všechno objeví, ale ono to bylo jinak, což nevadí, jen to není to, co jsem čekala, že v knize dostanu. Konec byl trochu kvapný a doufala jsem, že vrah bude trpět za to, co prováděl.

LůcaPůca
06.02.2018 5 z 5

Bomba :)

pipa36
25.01.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla dá se říct jedním dechem - konec (posledních cca 3-5 stránek) mě však zklamal, připadalo mi to jako z rychlíku. Proto pouze 4 hvězdy.