Řezník

Řezník https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274480/bmid_reznik-wVH-274480.jpg 4 380 140

Americké město Seattle děsila série vražd, která skončila až v okamžiku, kdy policejní náčelník Edward Shank v roce 1985 konečně dopadl a zastřelil smutně proslulého Řezníka z Beacon Hill. Nyní, přibližně o třicet let později, dává Shank (který mezitím ovdověl a odešel do výslužby) svůj viktoriánský dům vnuku Mattovi, jehož kdysi pomáhal vychovávat. Matt, jenž je mladý a nadějný kuchař a restauratér, naráží během renovace domu, jenž zná z dětství, na bednu, kterou nikdy předtím neviděl. Poté, co odstraní zámek a podívá se dovnitř, ho čeká děsivý objev a on se musí rozhodnout, zda ponechá to, co nyní ví, pohřbeno v minulosti, půjde na policii nebo vezme vše do vlastních rukou. Mattova přítelkyně Sam měla vždy podezření, že i její matku zavraždil Řezník z Bacon Hill – jenže dva roky poté, co byl údajně zastřelen. A spolu s tím, jak hledá pravdu a snaží se sledovat stopy dávných událostí, směřuje nyní neomylně vstříc Mattovu temnému tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

The Butcher , 2014

jarka2222
26.11.2016 5 z 5

Tak se mi podařilo najít detektivku, která by napětím a dějovými zvraty mohla soutěžit s knížkami Chrise Cartera. Skvělé, skvělé, skvělé!!!!! Objevila jsem spisovatelku, jejíž knížky budu určitě netrpělivě vyhledávat. Pošlete mi zprávu Vy, kterým se při čtení posledních cca 40 stránek nezrychlil tep:-))))

edith79
09.10.2016 5 z 5

Paráda. Něco tak dobrého jsem nečetla pár let zpátky. Postavy, zápletka, motiv, všechno dokonale vymyšlené, neskutečně napínavé a přitom vcelku civilně a jednoduše napsané. V knize nemuselo být sto postav, jak je tomu v poslední době v thrillerech zvykem, autorka si vystačila s několika, zato perfektně vykreslenými figurami z nichž ani jedna nenudila. Vážně skvělé počtení.

adela3429
24.09.2016 5 z 5

Wow, wow, wow! Opravdu vynikající thriller! Většinou se u knih nebojím, ale Řezníkovi se to místy podařilo, až jsem si nadávala, proč ho sakra čtu v noci :D Je to vážně mrazivé a napínavé! :)

BlackWidow
16.09.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se velice těšila a nezklamala. Děj byl napínavý od začátku do konce. I když vrah byl znám hned na začátku,zjistit,proč a co ho k tomu vlastně vedlo,bylo docela zajímavé. Jak to dokázal takhle skrývat a maskovat před svým okolím a vlastně až do posledního dechu pokračovat v tom,co začal,bylo neskutečné. Docela mi bylo Sam líto...

Duli
02.09.2016 5 z 5

Pěkná knížka od začátku do konce. Přečteno velmi rychle, nechce se od ní odcházet :-)

perpe2a
22.08.2016 5 z 5

po delší době opět super kniha, které dávám 5 hvězd. super se četla, byla napínavá a ten závěr ...wow..

Mischone
20.08.2016 3 z 5

Zajímavý námět, kdy se nedozvídáme vraha až na samém konci, ale pídíme se po tom "proč" vlastně to vše bylo tak a tak. To bylo to jediné proč jsem knihu vlastně dočetla.. Doteď kroutím hlavou nad tímto:
"Hudebníkem v rodině byla vždy Marisol. Absolventka Julliardu a několik let klavíristka ve filharmonii v Seattlu. Až do dne, kdy zemřela, pak vyučovala hře na klavír a Edwardovi stačilo hrát roli pozorného publika." - Jak může někdo vyučovat na klavír, když je vlastně po smrti? ...
Nebo když někdo táhne bednu po zemi, položí ji na stůl a pak ji kočka shodí lehce hlavou na zem? ..Cože? ... nevím zda je to chyba překladu ale bylo tam víc podobných věcí a tím pádem se mi nechtělo dál číst.

Didi15
19.08.2016 4 z 5

Tak tohle je za 4*:)..Bavilo mě to, i když jsem věděla, kdo je vrah atd. Pěkně zvrácený vrahoun:)

Sandruše
10.08.2016 5 z 5

Téměř u žádné pasáže jsem nemusela přivírat oči nebo se ksichtit znechucením...já jsem se nad tím skvělým popisem naopak tetelila blahem...úžasně zvrácené!:)
Skvělý zážitek a výborný wonderland překonán za poctivých pět hvězdiček!

radka73
09.08.2016 5 z 5

Začátek knihy byl nudný, zamotaný. Možná jsem se moc nesoutředila. Ale vyplatí se počkat, pak se do knihy zakousnete, že ji přečtete jedním dechem až do konce. Stojí to za to.

Rodaw
30.07.2016 5 z 5

Jennifer Hillier prostě umí psát vynikající thrillery!!! Úžasné, napínavé a překvapivé čtení. Líbilo se mi, že jsme my čtenáři od začátku věděli, kdo je vrah a kdo to dělá a i tak to má neuvěřitelný spád a náboj:)) neustále se něco děje! Super!!!

Siraelxy
24.07.2016 4 z 5

Po Wonderlandu, který mě nijak moc nenadchl, jsem nic moc neočekávala, i když bylo anoncováno, že je Řezník mnohem lepší. ....A je :-) Vraha znáte skoro od začátku knihy. Proto ji taky vnímáte trochu jinak. Nezabýváte se tím, kdo je vrah, ale vším ostatním. Vším, co u knih, kde vrah není znám, nevnímáte. Více na: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/07/jennifer-hillier-reznik.html

anndy
19.07.2016 4 z 5

Pomalý rozjezd, ale závěr dost překvapivý - i když jsem to tušila

Nikolaoss
15.07.2016 4 z 5

Po přečtení Wonderlandu jsem se na tuhle knihu hrozně těšila a musím říct, že mě paní autorka opět nezklamala. Sice mě nejdříve zarazilo, že už v první kapitole jsem věděla, kdo je vrah, ale nakonec se to ukázalo jako chytrý tah. Vrah byl popsán jako poměrně dost silná osobnost a kdybych nevěděla, co vím, asi by mi byl i sympatický. Takto mi při „jeho“ kapitolách běhal mráz po zádech z toho, že mu vidím do hlavy a z velice zdařilého popisu jeho nutkání k dalšímu mordu. Navíc vrah neustále krouží kolem hlavních hrdinů a nebyla by to paní Hillier, kdyby nevyužila příležitosti věci zamotat ještě daleko víc děsivým a šokujícím způsobem. Některé scény byly celkem nechutné. Ne že by paní Hillier zacházela do moc odporných podrobností, ale představivost udělá svoje a tu ona tedy probrat k životu umí. Celkově se sice nejedná o dílo, které by mě přinutilo uchváceně mlčet, ale zároveň je to kniha, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah a udržela si mě po celou dobu v plné čtenářské pohotovosti. Nejsem úplný milovník trillerů, ale knihy paní Hillier si vždycky ráda přečtu. Můžu všem doporučit!

Danago
12.07.2016 5 z 5

Od začátku mě knížka chytla, byla napínavá až do konce

ambasador
10.07.2016 1 z 5

Tak tahle ne. Značně amatérské počtení, už od prvních stránek mě kniha nechytla a šlo vidět, kam to směřuje. Možná jsem přemlsaný kvalitními thrillery, ale tohle byla opravdu strašná bída

acupoflucy
07.07.2016 5 z 5

Báječně čtení. Nemám slov.

DariDerek
05.07.2016 5 z 5

Jedním slovem - perfektní. Od autorky mám zatím přečteno vše, co vyšlo, ale teď opět stoupla na mém žebříčku o několik příček nahoru. I když víme, hned od začátku vše, tak přesto je to napínavé jak kšandy, je to trochu nechutné a zvrácené a je to děsně cool. :-) Více když tak píšu v recenzi v záložkách, ale opravdu, tohle by si žádný fanoušek Jennifer neměl nechat ujít :-)

Lidudu
04.07.2016 4 z 5

Teeda! Autorka v poděkování tvrdí, že si nemyslí, že by byla talentovaná. Ja tvrdím, že tahle dáma má tolik talentu, že jí musí téct i z uší.
Jsem touhle knížkou naprosto unešená. Nepamatuji se na jedinou nudnou pasáž, řečeno bylo pouze to důležité a bylo to tak úžasně nechutné, že nemám ani slov. Dost mi vyhovovalo, že vrah byl odhalen již na začátku a čtenář mohl tak po celou dobu jen sledovat, jak to dopadne.
Jdu vyhodit sekáček na maso a pro jistotu si oholit hlavu a vám Řezníka vřele doporučuji!

tigrislinda
01.07.2016

Moc zajímavé počteníčko, napínavé od začátku až do konce, chvílemi jsem měla husí kůži a tak nenadálé až bizardní zvraty, které jsem nečekala.., prostě jsem knížku jen nerada odkládala, přečetla jsem ji za dva dny..doporučuji!!!