Řezník

Řezník https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274480/bmid_reznik-wVH-274480.jpg 4 380 140

Americké město Seattle děsila série vražd, která skončila až v okamžiku, kdy policejní náčelník Edward Shank v roce 1985 konečně dopadl a zastřelil smutně proslulého Řezníka z Beacon Hill. Nyní, přibližně o třicet let později, dává Shank (který mezitím ovdověl a odešel do výslužby) svůj viktoriánský dům vnuku Mattovi, jehož kdysi pomáhal vychovávat. Matt, jenž je mladý a nadějný kuchař a restauratér, naráží během renovace domu, jenž zná z dětství, na bednu, kterou nikdy předtím neviděl. Poté, co odstraní zámek a podívá se dovnitř, ho čeká děsivý objev a on se musí rozhodnout, zda ponechá to, co nyní ví, pohřbeno v minulosti, půjde na policii nebo vezme vše do vlastních rukou. Mattova přítelkyně Sam měla vždy podezření, že i její matku zavraždil Řezník z Bacon Hill – jenže dva roky poté, co byl údajně zastřelen. A spolu s tím, jak hledá pravdu a snaží se sledovat stopy dávných událostí, směřuje nyní neomylně vstříc Mattovu temnému tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

The Butcher , 2014

smithynka
31.10.2019 5 z 5

I když známe identitu vraha hned na začátku knihy, tak se při čtení člověk rozhodně nenudí. Kniha je velmi čtivá a má zajímavý příběh. Autorka píše opravdu skvěle a je škoda, že napsala jen čtyři knihy.

Arcis2
23.10.2019 5 z 5

Také moje první kniha od této autorky a vynikající volba. Kniha má spád od začátku do konce. Mohu jen doporučit.

postrach
09.09.2019 5 z 5

Ten zacatek,me zklamal.Trochu pomaly rozjesd,ale to co se delo potom....Uz jsem knihu nedokazala odlozit.Zaver akvely.Chystam se na dalsi autorcinu knihu.

JančaP.
05.09.2019 5 z 5

Naprostá pecka.

cukrovka
13.08.2019 5 z 5

Super napínavé a mrazivé čtení. Na zajímavosti neubralo ani to, že vraha od začátku známe.

EvaSupovic
28.07.2019 5 z 5

No docela jsem se začetla, vtáhlo mě to do děje. Doporučuji určitě.

orinka3
26.07.2019 5 z 5

Můj zdravý rozum se sice vzpírá uvěřit, že by se toto skutečně mohlo stát, ale jako čtenářka říkám: jen víc takových detektivek! Dobře a přehledně napsaná, chytře vygradovaná a přesto, že od začátku víme, kdo je vrah, pořád není jasné, jak to všecko dopadne.

moudivlacek
24.07.2019 5 z 5

První kniha od této autorky a velmi povedená volba. Od začátku víte sice, kdo je vrahem, otázkou ale zůstává, kdo z hrdinů si to uvědomí a v jakém vztahu s Řezníkem je. Samozřejmě lze odsoudit jeho mladého příbuzného, ale nic není ani černé ani bílé.
Každopádně jsem ráda, že Sam po dlouhé době pochopí, že její dosavadní přítel není pro ni ten pravý. Je to někdo z dětství, který si to uvědomuje také, ale čeká na svou příležitost. Jestli ji dostane a v jakou chvíli, to se dozvíte, když si knihu přečtete.
Pro milovníky skvělých detektivek mohu jen doporučit.

peitho.1
12.07.2019 5 z 5

Přiznám se, že jsem byla zpočátku trochu skeptická, přeci jen o čem může celá kniha být, když je identita vraha prozrazená hned v první kapitole... Ale nakonec se ukázalo, že se jedná o pořádně napínavý kousek od kterého je těžké se odrhnout. Byla to prostě neskutečná jízda a já mohu milovníkům napínavých thrillerů jen doporučit.

malazluta
14.06.2019 4 z 5

Hodně slušná detektivka, napínavá, která drží tempo od začátku do konce.

Nikkaa
06.06.2019 5 z 5

No, ještě před koncem knihy jsem byla rozhodnuta dát méně * ale rozhodně tohle bylo dobrý psycho... Fakt wostre dokonale hnusný v dobrém slova smyslu... A dokonce to mělo i svůj happyend

Martina1805
05.06.2019 5 z 5

Neskutečná detektivka plná napětí nemohla jsem se od ní odtrhnout a myslela jsem že si vezmu dovolenou, abych jí dočetla. Vřele doporučuji všem milovníkům napětí a zápletek.

lenuskav
01.06.2019 3 z 5

Me to teda moc nechytlo ???? Asi tim,jak clovek vedel vsechno od zacatku...

ivana1975
28.05.2019 4 z 5

dobre uletená psychačina... Ja som sa bavila

monci6485
18.05.2019 5 z 5

Skvělá detektivka.

Dopi70
09.05.2019 5 z 5

Vynikající příběh a mistrovské podání.

MarKy95
06.05.2019

Dost hustý, neuvěřitelný, jaký to byl psychopat.

Costanzo
22.04.2019 5 z 5

Dlouho jsem nečetla něco tak mistrovsky napsaného. Vraha odhalíme na třetí stránce, což pro mne bylo naprosto nečekané. Od té třetí strany se to rozjede takovým způsobem, že máte vykulené oči a hltáte každou kapitolu. Bravurní příběh o tom, jak legendární sériový vrah zvaný Řezník naprosto ošálil celý svět a byl aktivní přes 30 let. Neuvěřitelné a místy opravdu nechutné, nicméně tomu aspoň říkám krimi.

Skyer
18.04.2019 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že by mě tato kniha mohla bavit. Podobné žánry ani moc nečtu.
Většinou mám problémy se začátky - nebaví mě, jak se se vším musím seznamovat a jak je to spíš popisné, než aby se tam opravdu něco dělo. Ale v Řezníkovi? Překvapivé odhalení, které bylo hned na začátku, mě vyvedlo z omylu, že se mi kniha nebude líbit a já příběh hltala až do konce. Protože přeci jen - dozvědět se, kdo je vrah hned v začátku a sledovat vyšetřování z jeho pohledu? To jen tak někde nenajdete.

Ivulka432
07.04.2019 5 z 5

Detektivka "naruby" - od první strany čtenář ví, kdo je pachatelem, ale stejně autorka umí příběh poutavě vystavět a rozvíjet. Opět mě odpuzoval obal knihy i název, ale kniha mnohonásobně předčila moje očekávání. Doporučuji výborná detektivka - za mě 5*.