Řezník

Řezník https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274480/bmid_reznik-wVH-274480.jpg 4 380 140

Americké město Seattle děsila série vražd, která skončila až v okamžiku, kdy policejní náčelník Edward Shank v roce 1985 konečně dopadl a zastřelil smutně proslulého Řezníka z Beacon Hill. Nyní, přibližně o třicet let později, dává Shank (který mezitím ovdověl a odešel do výslužby) svůj viktoriánský dům vnuku Mattovi, jehož kdysi pomáhal vychovávat. Matt, jenž je mladý a nadějný kuchař a restauratér, naráží během renovace domu, jenž zná z dětství, na bednu, kterou nikdy předtím neviděl. Poté, co odstraní zámek a podívá se dovnitř, ho čeká děsivý objev a on se musí rozhodnout, zda ponechá to, co nyní ví, pohřbeno v minulosti, půjde na policii nebo vezme vše do vlastních rukou. Mattova přítelkyně Sam měla vždy podezření, že i její matku zavraždil Řezník z Bacon Hill – jenže dva roky poté, co byl údajně zastřelen. A spolu s tím, jak hledá pravdu a snaží se sledovat stopy dávných událostí, směřuje nyní neomylně vstříc Mattovu temnému tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

The Butcher , 2014

ddkk
05.03.2021 5 z 5

Už poněkolikáté musím poděkovat mým oblíbeným za dobrý tip, kterým Řezník opravdu je. Přinejmenším proto, že nekopíruje žádná profláklá schémata a klišé (aspoň já jsem zatím nic s podobnou zápletkou nečetla). A taky proto, že si některá překvapivá tajemství ponechává až na úplný konec, i když od začátku víme, kdo je kdo...

Autorka sice píše poměrně nekomplikovaně a já v celém obsahu cítila ten typicky americký přístup k psaní (nic ve zlém), ale je to kniha napsaná zručně, zajímavě a napínavě. Bylo to prostě jiné a to se také cení.

WaN635
25.02.2021 4 z 5

Byla jsem překvapená zvraty již od první kapitoly. Kniha čtivá, líbila se mi.

Jájinka
15.02.2021 4 z 5

Líbilo se mi, že jsme od začátku věděli, kdo je vrah a mohli jsme sledovat jeho kroky, myšlenky, pohnutky a postupy.

Leena
21.01.2021 4 z 5

Četla jsem až po Sklenici srdíček a musím konstatovat, že ač tato kniha byla napsaná dříve, je daleko lepší a vypracovanější.
Sonda do duše bezúhonného psychopata je velice zajímavá:-)
Zatím nejlepší kniha této autorky, nečetla jsem jen Wonderland - Země divů.

Beky
08.01.2021 4 z 5

Na můj vkus poněkud pomalejší rozjezd, ale jak už čtenář ví, která bije, tak to jede! :)) Strhující a napínavý thriller s několika
nečekanými zvraty a "efektním" koncem. :)

Johny_H.
06.01.2021 5 z 5

Naprostá dokonalost která mě sedla jako ušitá na mírů. Sice z přebalu knihy jste schopní poznat kdo je vrah pokud máte nějaké zkušenosti z knížek či filmů a autorka vám to sdělí co nejdříve sama, ale na konec i přesto je tato kniha napínavá a zajímavá. Pohled ze strany vyšetřovatel a ze strany vraha je opravdu zážitek.

katerina5544
09.10.2020 4 z 5

Skvělé čtení,originální příběh,jednu hvězdu dolů - trošku bych přitvrdila konec ;)

dom.ini
30.08.2020 5 z 5

Super detektivka! Knížka byla napínavá a od čtení jsem se nemohla vůbec odtrhnout, přestože od začátku vítě téměř všechno, což bylo pro mě velmi zajímavé zpracování. Neobjevila jsem při čtení žádné hluché místo, jednotlivé postavy byly dobře popsány a kniha se jednoduše četla jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

Tobík
31.07.2020 5 z 5

To je jeden z nejnapínavějších thrillerů, co jsem četl. Psychopata a vraha známe hned, ale to nevadí. Jen je škoda, že z toho vyklouzl tak lehce.

harena
31.07.2020 4 z 5

Číst tento thriller je jako nastoupit děsivou jízdu po horské dráze. Rozhodně velice čtivé od první stránky, ale taky často odporné. Vraha sice známe hned, ale to vůbec neubírá na napětí. Hillier se podařilo napsat dobrý thriller, ale ubírám hvězdičku za hnusné popisy znásilnění mladičkých dívek.
Určitě doporučuji pro milovníky drsnějších thrillerů.

molisa
27.06.2020 5 z 5

První setkání s autorkou, kniha mě bavila. Určitě přečtu i jiné knihy této autorky.

Hell_Rihova
08.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla jednoduše řečeno pecka. Od autorky jsem četla Wonderland, ten mi nepřišel tak skvělý jako tahle kniha. Temný, zvrácený příběh plný překvapení a intrik. Párkrát jsem si říkala, že některé pasáže jsou už dost drsné, ale naprosto dokonale seděly do kontextu celého příběhu. Doporučila bych to všem, kteří mají rádi krvavější příběhy, tady si určitě přijdou na své.

em75
31.03.2020 5 z 5

Velké překvapení. Knihu jsem dostala jako dárek a moc mile mě překvapila .. jak jako dárek,tak i obsahem. Paráda.

janina66
22.03.2020 5 z 5

Tak to tedy byla jízda!! Super. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, jak byla napínavá, i když už známe vrahy od začátku. Ale to strhujícímu ději nevadilo. Jedna z nejlepších detektivek. Až otevřou znovu knihovny, hned jdu do dalších knih autorky.

DericCaster
19.03.2020 5 z 5

Řezník je mé první setkání s autorkou, které mne bavilo. Je pravda, že při čtení tohoto detektivního příběh o sérovém vrahovi a navazujícím propletenci lidských osudů, jsem si nehty napětím neokusoval, přesto mne však čtení bavilo a kniha se mi líbila.

Hotovson
19.02.2020 5 z 5

Musim souhlasit s tim, že i když vraha známe od začátku, tak to vůbec nevadí, jelikož jeho řádění ještě zdaleka neskončilo. Policie mi tu příde trochu v pozadí, až do samotného závěru, kde se dostane do akce. Celou dobu mi byla krajně nesympatická postava Matta (snad ještě víc než samotnýho Řezníka) a vážně jsem ke konci doufal, že si ho na konci sebou vezme do hrobu, i když se v něm nakonec hnulo svědomí.

mimi55
06.01.2020 4 z 5

Napínavé od začátku do konce.

Pája699
30.12.2019 5 z 5

I když od začátku knihy se už ví, kdo je vrah, tak to pihu na kráse neubralo :-) Knihu jsem zhltla v pauzách vánočních svátků. Zajímavý a děsivý příběh v jednom. určitě si od autorky ráda přečtu další knihu.

Evišťátko
14.11.2019 2 z 5

Tak tato knížka mě vůbec nenadchla a nejhorší je,že už po týdnu si nevybavím, o čem vlastně byla.

Vik40
01.11.2019 4 z 5

Dynamický začátek knihy, ze kterého mrazilo. Trochu komplikovaně psané, ale opravdu se kniha čte dobře, O hvězdu méně jsem dal jen s ohledem na závěr knihy.