Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5286 935

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

eulalie8332
19.02.2015

Bohužel, přes všelijaká nadprůměrná hodnocení, mě kniha zklamala. Bavila, ale očekávala jsem o hodně více po přečtených recenzích od zdejších čtenářů. Kniha děsivá rozhodně nebyla, děj byl strhující pár posledních kapitol, což je opravdu škoda, pokud má kniha 350 stran, začátek byl téměř nudný, děj byl předvídatelný.

CamilleTyler
16.02.2015 3 z 5

Děsivé to rozhodně nebylo, ale napínavé určitě. Velmi jsem soucítila s hlavním hrdinou a konec byl taková třešínka na dortu, čekala jsem ho a byla jsem za něj ráda, jen podtrhl ten krásný kontext.

ujunka
13.02.2015 5 z 5

Wau! Tohle bylo neco! Zacatek me trosku nebavil ale pak se to rozjelo. Nejsem zadna cíťa ale tuhle knizku jsem tak nejak furt mela v sobe a premyslela co bude dal .... Potom to vsechno okolo Gaga, to uz jsem si rikala, ze je i na me moc ....zkratka pet hvezd, tady neni co resit!

zanetkov77
09.02.2015 5 z 5

Moje první knížka od Kinga. Ze začátku jsem se sice trochu nudila, ale potom se to tak nečekaně zvrtlo, že jsem od knihy nemohla odtrhnout oči a na druhou stranu jsem zase nechtěla číst dál, protože jsem věděla, co přijde. A musím dodat, že se mi moc líbil epilog. Můžu říct, že mě King jako spisovatel opravdu zaujal a už teď mám doma připravenou další z jeho knížek.

yank3e
09.02.2015 5 z 5

Po delší době jsem si přečetl zase něco od Kinga a knížka mě utvrdila v tom, že psát vážně umí. Zajímavý příběh se čte sám, uvěřitelné postavy a sympatické mi bylo i prostředí Ameriky 80. let. Ta atmosféra na vás dýchne podobně jako v jeho dalších knihách.

Tygřička
05.02.2015 5 z 5

Super kniha, ale myslím že svého křečka až umře pohřbím raději vzadu na zahradě.

ivana5609
04.02.2015 4 z 5

Chvílemi mi děj přišel trochu nezáživnější, ale vše nakonec vynahradily ty chvíle napětí a pro mě celkem překvapivý konec. :)

Sonne
28.01.2015 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od Kinga četla, musím říct, že jedním slovem je to PECKA. Neskutečně strhující děj, poslední třetinu jsem přečetla snad na jedno nadechnutí a potmě jsem se doma necítila úplně dobře... Opravdu chytlavý, nenucený a dokonale promyšlený děj.

Danca88
18.01.2015 5 z 5

Rychlý úvod do děje a téměř od začátku je v knížce určité napětí, které člověka nutí číst dál a dál. Marně přemýšlím, jestli v knížce byl nějaký moment, kdy bych se nudila.. Knihu jsem dočetla ve dvě v noci a přiznám se, že po strhujícím závěru jsem ještě hodinku nemohla usnout :) Pecka.

Salonka
13.01.2015 5 z 5

Teda, milý Řbitove zviřátek...

... si DOKONALÝ. Dostal si ma svojou typickou ´kingovskou´ nonšalantnosťou, ktorá ma zasahovala do hĺbky môjho neistého bytia. Si pravdepodobne tým najbizarnejším románom, aký som kedy čítala, ale pritom tak zázračne jednoduchým, s krásne a jemne vyladenou hranicou medzi typickou normálnosťou a čírym šialenstvom. Táto hranica je naozaj veľmi, veľmi tenučká.

Niekedy ma z Teba mrazilo do špiku kostí, niekedy som nedýchala, niekedy sa mi vlasy ježili hrôzou, niekedy mi bolo nevoľno. :-)

Pán King, pre toto Vás zbožňujem. Už sa nebojím len starých hotelov, ale aj nevinne vyzerajúcich lesných cestičiek. :-) Čo keď ma zavedú na tajomné miesta, na miesta, kde ani smrť nie je definitívna?

martunka
13.01.2015 5 z 5

Super. Je to správně děsivé a přitom je to hlubší příběh. Ráda se k této knize vracím.

tovlasek
03.01.2015 5 z 5

Dle mého názoru, pro mne zatím nejlepší Kingovka. Děj byl vskutku originální, postavy uvěřitelné a celé to působilo skutečným dojmem. Jedna z mála knih u kterých jsem měl chvílemi skutečný strach a pro jistotu jsem se několikrát porozhlédnul po pokoji, jestli tam skutečně něco není. Poslední stránky jsem četl jedním dechem a jak už to bývá u Kingovek, závěr mě skutečně nezklamal.

andream
03.01.2015 5 z 5

kRÁSNÉ, od půlky jsem sotva odlepila oči, čte se to jedním dechem, jediná trošku vada - nebála jsem se ani trošku, nicméně napsané úžasně.

mailo-s
02.01.2015 5 z 5

Pro -Tereszka : Obávám se že budeš zklamaná. ffilm se jako ve většině případů nepovedl ikdyž si tam pan king hodil malou roličku.

Tereszka
02.01.2015 4 z 5

Ještě se mi nestalo, abych se u knížky bála, asi jsem z těch filmů co jsem viděla, tak vycvičená, že se mnou již nic nezamává.
Každopádně pro mne byla knížka čtivá, i když trochu předvídatelná, což na příběhu moc neubíralo. Atmosféra skličující a ponurá, tak jak horor být má. Nejvíce mne, ale dostal konec, ta poslední věta spojená s mou představivostí.
Jelikož je i filmová adaptace, kterou jsem neviděla, jsem zvědavá, jak se toho filmaři ujali, snad nebudu zklamaná.

veronie
18.12.2014 5 z 5

Naprosto nejúžasnější a nejděsivější kniha, kterou jsem zatím četla. Nasadila laťku hodně vysoko a další kingovky ji budou špatně překonávat. Začátek knihy mě bavil, na konci už jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl strhující, v závěru hrůzný, šokující, no zkrátka horor jak má být. Dokonalé.

PS: teď si jdu přečíst nějakou pohádku na uklidnění :)

kiki11
24.11.2014 5 z 5

Naprosto suprová kniha, rozjezd byl sice pomalejší, ale druhá polovina knihy a konec má opravdu grády. Vřele doporučuju, přečetla jsem to jedním dechem.

Gordson
18.11.2014 4 z 5

Moje první kniha od Kinga, pomalejší začátek, který může některé odradit, ale když se se jím prokousáte, příběh dostane spád a neodtrhnete od ní oči. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Konec stojí za to. *MEOW* *MEOW*

alice0054
02.11.2014 5 z 5

Pro mě ze všech kingovek jedničkou!

Séboun
21.10.2014 4 z 5

Moje první Kingovka.

Pro budoucí čtenáře mám jednu radu: Nenechte se v žádném případě odradit pomalejším rozjezdem, protože mi věřte, že v závěru nebudete vnímat nic z toho, co se kolem vás děje - budete totiž beznadějně vcucnuti do děje a nebudete věřit vlastním očím!

4/5