Pytel kostí

Pytel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1137/mid_pytel-kosti-HsB-1137.jpg 4 1516 200

Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno? Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K".... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Bag of Bones , 1998

DK197
29.07.2020 4 z 5

AUDIOKNIHA: Téma muže, který přišel o milovanou ženu a snaží se zpracovat zármutek bylo velmi věrohodně sepsáno, líbilo se mi, že prostupovalo celou knihou a hrdinovy city byly stálé. Pak přišly na řadu duchové. Přiznám se, že jsem od nich čekala o maličko víc akce, ale to víte po poslední stránce, takže... do té doby hltáte příběh s napětím a čekáte. Spor o dítě další silné téma a zase čekání, co nastane... Takže tematicky slibně rozehraná kniha, sic zpočátku ve výsledku vlastně zdlouhavá. Pro mě s jednou silnou nevýhodou - pletly se mi postavy, což se nakonec ukázalo jako důležité pro zápletku. Užila bych si ji víc, kdybych v nich neměla tak trochu guláš. Takže moje rada - čtěte o postavách pečlivě. Další výtku bych měla k použitým erotickým scénám - přišlo mi, že většina z nich je úplně nadbytečná, samoúčelná - snad aby přitáhla či šokovala čtenáře... Ale vynahradil mi to použitý humor - hrdinovy postřehy a komentáře mě prostě bavily. Je to jedna z autorových knih, co si ráda někdy v budoucnu dám ještě jednou.

stika842
15.07.2020 5 z 5

Opět kvalitní čtení. Moc se mi líbil příběh a všechno kolem, co se dělo :)

zoew
25.05.2020

Vydržela jsem asi 80 stran a odložila jsem knihu nedočtenou, i těch 80 stran se mi četlo hrozně těžko. Kdyby autor vynechal zbytečné "okecávání" a nudné pitvání vnitřních pocitů hlavního hrdiny, mohla mít kniha tak 200 stran a určitě by se četla líp.

DarthElle
22.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Buď jsem měla extrémně dlouhé vedení nebo mistr dokázal hru rozehrát dobře natolik, že pravé vysvětlení přišlo až na úplný konec. Já si na roztáhlost příběhu stěžovat nemůžu, podle mého tam nebylo nic navíc, nic, co by se dalo odstranit, aniž by to narušilo děj. Vše mělo svůj smysl a nakonec bylo dotaženo do takového typického kingovského konce. Jen si mohl odpustit to sprosté spoilerování, za což jsem mu počas čtení nadávala. Michael Noonan byl něco zcela jiného než takový Paul Sheldon či Jack Torrance, ale co je spojuje? Jejich povolání. King jednoduše miluje spisovatelství a já jsem ráda, že jsem s ním v tomhle ohledu mohla prožít další nové i staré věci, jelikož i mě blok postihl, jenže narozdíl od Michaela se mě prozatím pustil.
Postavy byly úžasné, především malá Kyra, ten puclík, no kdo by se o ní nechtěl starat! Max Devore a Rogette byli dokonalým ztělesněním zla, snad i větším než se skrývalo na druhé straně opony. Dostali jsme se i do minulosti, která mě zaujala a znechutila svým konečným rozuzlením. Ale musím ocenit, jak krásně King v jedné větě přelinul z přítomnosti do minulosti, to bylo parádní.
A rozhodně nesmím opomenout svou nejmilejší Jo, která mi se svou nestálostí v koníčcích připomněla mě. Škoda, že nemohla dopadnout lépe, ale bez ní by byl Michael kolikrát nahraný. Byla jeho majákem v temnotě a ženou jeho srdce. Ač se tam tlačila i jiná.
Pro mě nejlepší část knihy je první a také poslední shledání s Maxem Devorem, kde se vám jen utvrdí, že stařečkové nemusejí být nutně milí, slabí a bezmocní.
Kniha se mi celkově dost líbila, sice mezi mými topkami není, ale rozhodně na ní dlouho nezapomenu, jednou se vrátím a třeba mi i skončí na poličce.

Amolein
15.03.2020 4 z 5

Vcelku průměr. Kdyby to nebylo tak zdlouhavé, byla by kniha mnohem lepší. Prvních dvě stě stránek bylo spíš utrpení, teprve pak se to dobře rozjelo a čtení bylo trošku napínavé.

Tahle kniha je takovou Kingovou klasikou, jenom toho strachu u mě nevyvolala tolik, kolik bych si přál. Strašidelný dům ani duchové prostě hororově nepůsobili. Nejvíc mě přitahoval zajímavý příběh. Bohužel byl až nadmíru natahován. Neustále se opakující motivy mi časem už vadily. Podbízivá erotika, která se musela opakovat každých deset stránek, aby čtenář udržel pozornost, taky nebyla vhodná.

Postavy byly zajímavé. Rozhodně rozporuplný byl samotný hlavní hrdina. Na to, kolik mu bylo a ženatý už byl, tak mi přišlo hodně zvláštní, jak neobratně si počíná s novou známostí. Nejvíc se mi asi ale líbila malá Kyra spolu s Mettie.

Zlajda95
11.03.2020 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Sám o sobě ten příběh rozhodně není špatný. Hlavní hrdina je mi sympatický, několikrát jsem se musela zasmát nad jeho myšlenkovými pochody a poznámkami. Hlavní dvě (lidské) záporné postavy opravdu budily hnus. Zápletka okolo duchů není překvapivá, ale nenudí, je to taková klasika. Ale ten děj tentokrát ubíhal opravdu strašně pomalu... neubíhal, vláčel se, plazil se, a teprve v posledních pár kapitolách se něco děje - a to vyvrcholení je pak strašně rychlé, že jsem se v tom začala ztrácet. Z tohoto důvodu nemohu dát vyšší hodnocení než 3*.

andrea7191
19.02.2020 4 z 5

Od této knihy jsem čekala hodně a jsem ráda, že mě nezklamala. Nijak se nevymyká stylu psaní Kinga a to je dobře, nechybí napětí, zápletka a trochu toho "duchovna".

Mooneylan
05.02.2020 5 z 5

Po dlouhé době další King, ke kterému jsem se dostala. Díky bohům za to! Příběh se dá řadit do klasické "kingovky" - je tam spisovatel, malé dítě se speciálním nadáním a nějaké to nadpřirozeno. Co víc si přát? Jedině klid na čtení, abyste si to pořádně užili. Tak směle do toho! :)

Mona-Lisa
01.02.2020 4 z 5

Hodně těžkopádný rozjezd, který se dá překonat, jen když už máte od Kinga něco přečteno. Odměnou byl slušný začátek (ale opravdu až od cca strany 200), kvalitní zápletka a akční (a pro mě místy nechutný) závěr. Když s tímto autorem máte v plánu teprve začít, rozhodně nedoporučuju jako počáteční knihu. Mohlo by vás to odradit a to byla škoda. Má mnohem lepší díla, které jdou k věci, jsou bez zbytečného balastu a okecávání. Každopádně i jeho slabší kousky si drží čestné místo v knihovně. Tady to bylo mimo jiné díky části s vozíkem a kameny, přípravě na soud a kličkami, kterými King několikrát zvrátil příběh úplně jiným směrem a to mu dodalo šťávu aspoň na 4 hvězdy.

igor6114
20.01.2020 5 z 5

Jajaaaj! Ako keby to bolo včera. Moja prvá kniha od Kinga :) Mal som 14 a mal som z toho velkolepé nočné mory...

Sisi394
16.01.2020 5 z 5

Opet skvely zazitek. Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to skvele stravenych 25 hodin. Scena s kamenovanim v jezere a smrt methie pro me byla nejvic emotivni.

Rolada88
08.01.2020 1 z 5

Tak tohle byla kingova slabší kniha. Kinga miluju a jsem u něj zvyklý na detailně rozepisovane postavy a děje. Vím že dokáže napsat 50stranek o konkrétní náladě hrdiny ale tohle bylo pro mě moc. Moc rozepisovane a přišlo mi že chodí kolem horký kaše. Hlavní hrdina mi byl dost nesympaticky. 40lety vdovec s věčnou erekci na dvacetiletou buchtu u který neví jestli ji má sáhnout na zadek nebo ne . A scénka jak se nechá strčit do jezera od 90leteho dědy na vozíku a jeho 90lete asistence který ho pomalu umlátí holí a ukamenují tak to mi uz přišlo hodně přes čáru. Nevim když to shrnu duchařiny málo hodně kecání okolo a nic z toho. A to mi ještě 50 stran chybí snad se přemluvim....

Lady.Lucrezia
19.12.2019 5 z 5

Horrorová romance, která má sice Kingovsky pomalý rozjezd, ale pak vám z ničeho nic ukradne duši.

Lucuschka
02.12.2019 5 z 5

Parádní příběh... skvělý vypravěčský styl... úžasný příběh... Opravdu povedená kniha, kterou jsem četla s napětím, co se stane, co bude dál a jak tohle skončí. Rozhodně doporučuji.

Anushka1
19.11.2019 3 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se do této knihy začetla. O čemž svědčí i to, že jsem ji nakonec četla něco přes měsíc. Podobně dlouhé knihy čtu mnohem rychleji. Duchařské téma mám celkem ráda, ale tady mě to nějak nevtáhlo do děje. Nakonec se ukázalo pár celkem zajímavých zvratů. Ale finální zúčtování bylo takové hodně urychlené, když vezmu, jaké vyprávění tomu předcházelo. Kingovi dávám málokdy 3 hvězdy, ale tady bohužel musím.

RyonMathrin
14.11.2019 4 z 5

Hodně dobrý duchařský příběh a odhalování kostlivců ve skříni. Říkal jsem si, že něco podobného, samozřejmě ne tak koncentrovaného, se mohlo někde stát nebo třeba i stalo (nevím, jestli King čerpal ze skutečnosti, nekopal jsem tak hluboko, tedy ehm..., nerýpal jsem v tom). Někdy to bylo tak napínavé, že se mi nechtělo opustit auto, ve kterém jsem audioknihu poslouchal. I když musím říct, že první třetina knihy byla až moc rozvláčná. Ale od setkání Mika s Mattie to začalo konečně víc odsýpat.
Pozor, dále spoilery!
Co mi na knize vadilo byl fakt, že sympatická, hned druhá hlavní hrdinka přišla o život. Jako jo, přeci jen v rámci žánru je to asi oukej, ale osobní pocit, že ve vyvrcholení děje ji šlo někam jen odstranit sedmnácti různými způsoby, pro mě přetrvává. I tak to však byl strhující čtenářský (poslechový) zážitek. Třeba scéna s kamenováním Mika v jezeře byla opravdu velice sugestivní. A ještě jeden detail - Mike z pohledu první osoby popisuje, jak se v některých situacích bojí. Ovšem některé další paranormální příhody popisuje neuvěřitelně chladnokrevně. Možná ale soudím špatně a po mnoha nocích strávených ve Smějící se Sáře bych to vnímal jinak.

MrKrahujec
02.11.2019 3 z 5

No, konec sice leccos (ne-li mnohé) napravil, ale přesto je tohle trochu slabší, jakoby nevyváženější a trochu moc užvaněné.

Samema
02.10.2019 5 z 5

Miluji duchařské knihy a tato to splnila na 100 procent ,mě se osobně líbila moc a byla napínavá až do samotného konce

Patapuf
11.09.2019 1 z 5

Asi teď urazím spoustu Kingových fanoušků, ale tohle byla katastrofa... a to taková, že i když to byla první kniha od autora, nevím jestli budu mít někdy chuť zkusit další... celkový styl psaní mi nesedl... ty časté odbočky (sny) mi na plynulosti děje moc nepřidali... nesedl mi ani hlavní hrdina a celkově jedině co mi přišlo na této knize strašidelné byl způsob jak byla napsaná... za mě absolutní zklamání...

Laylak
02.08.2019 5 z 5

Napinave, tajomne, za mna dobre citanie, ktore ma nutilo citat dalej a dalej az do konca.