Pytel kostí

Pytel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1137/mid_pytel-kosti-HsB-1137.jpg 4 1516 201

Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno? Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K".... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Bag of Bones , 1998

Viviana-Mori
02.10.2017 4 z 5

Leccos od Kinga se mi opravdu líbí, ale nikdy jsem se u jeho knih, které jsem doposud četla, nijak zvlášť nebála. Tady u této musím říct, že ano. Bylo to fajn čtení, jen ten konec mi pak už trochu vadil a skoro bych i čekala nějakou lepší pointu, ale víceméně dobré čtení, ze kterého jsem fakt měla těžké spaní.

YvLeZa
02.09.2017 5 z 5

Páni. Páni. Páni. Bravo, tahle kniha se opravdu povedla. Už ze začátku se začtete, podrobnými popisy vás autor vtáhne do děje tak, že už od druhé strany s hlavní postavou soucítíte nad ztrátou manželky, jako by byla vaše vlastní. Skvělý děj, na konci vše do sebe zapadá a já hltala každou stránku a nemohla se odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

sarkafo
21.07.2017 3 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst...cca po 120 stránkách přišel zvrat a kniha mne vtáhla.

pedroK
17.07.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší kingovka. Duchařina, mrazení, záhada...a nakonec to celé zapadne do sebe. Mistrovsky napsaný román. Přesně vylíčené detaily, pocity, okamžiky...proto je King king.

Jaruš7
12.03.2017 4 z 5

Audiokniha, tu neodložím, pozoruhodný příběh, sonda do citových dilemat opředených snovým iluzemi. Hrozba a následné těžko pochopitelné zločiny mají kořeny v nevraživosti​ a rasizmu v dobách minulých. Barvitě vykresleno, snad až .......

heavy66
11.03.2017 5 z 5

Pomalu pomaličku otevírá autor svůj příběh. Děj knihy se táhne jak líné letní odpoledne. Horké léto, husté lesy, průzračné jezero s chladivou vodou a krásná dívka, která potřebuje pomoc. Ale blankytné nebe se zatahuje černými mraky, Bunkerův zvonek zvoní na poplach, neviditelné dítě pláče a Sára se začíná mračit. Z temných stínů minulosti, na kterou by místní raději zapomněli, se vrací přízrak vraždy a pomsty, kletba spočívající na dětech, jejichž jméno začíná na písmeno K.

Ruzaaa
10.03.2017 3 z 5

Hned na začátku knihy jsem si říkala, že to bude super příběh, protože se hned na začátku stane neočekávaná věc. Pak následovala trochu nuda, ale stále jsem věřila, že se to pohne a začne to tam lítat. No nějak se nic nepohnulo. Chvíli jsem ani nevěděla, o co tam vlastně jde, proč je ta kniha napsaná a co je hlavní pointou příběhu :D Štěstí je, že to psal King, a proto se ta kniha relativně dobře četla, i když příběhově zrovna neuchvátila. A konec? Ten byl taky zvláštní. Konečný verdikt je, že jako OK, ale nic od toho nečekat. Pro mě zatím nejhorší Kingovka.

Lenkacz92
25.01.2017 5 z 5

Moje první kniha od Kinga, četla jsem ji před pár lety a díky jsem se stala věrnou fanynkou a čtenářkou tohoto autora. King a jeho romány! The best! :)

jisimi
21.01.2017 5 z 5

Audiokniha
Pytel kostí je neuvěřitelný hororový příběh vyprávěný samotným hlavním hrdinou. Při jeho poslechu mě to neustále nutí přemýšlet, analyzovat a moje touha přijít tomu všemu na kloub je čím dál tím větší. Moje fantazie tak běží na plné obrátky. Jenomže TOHLE, se vymyslet prostě nedá. Zjišťuji, že Stephen King je úžasný vypravěč. Dokáže každou situaci tak barvitě popsat, že mám pocit, jako bych se v ní ocitla. Kniha je plná trefných přirovnání, metafor a aforismů. Příběh je napsaný tak čtivě, že mě baví i v pasážích, kde se toho zrovna, ,,moc neděje“.

DatabazeKnih100
27.12.2016 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Celou dobu jsem čekala na něco, co prostě nepřišlo. Přiznávám, že bylo i několik světlých chvilek, kdy jsem si říkala, že se snad už konečně začíná něco dít, po pár stranách se však iluze opět rozplynuly. Příběh sám o sobě není špatný, ba naopak, má velký potenciál, bohužel je však na můj vkus napsán velice zdlouhavě a nezáživně.

teltri
18.11.2016 3 z 5

Vypočuté ako audiokniha. Výborný oddychový horor. Vlastne ani neviem o čo tam šlo ale krásne sa to počúvalo.

jockjock
01.11.2016 3 z 5

Tuhle knihu její pověst předchází,já ji bohužel odložil,mám plnou hlavu od něj lepších příběhů,začátek se opravdu vleče a pro mladíka jako jsem já neexistuje nějaká čekací doba,prostě čekat na to až spadne pěna u Kinga nejsem zvyklí.

sima176
17.10.2016 1 z 5

Má druhá kniha od Kinga, první jsem četla Řbitov zvířátek. Málo kdy se mi stane, vlastně možná poprvé, že knihu nedočtu. Když mi čtení nejde, tak ji na chvíli odložím a pak se k ní vrátím a většinou mě to vtáhne. Tady se to ale bohužel nestalo. Kniha mě nudila. Přečetla jsem asi 200 stran a pořád se nic nedělo, takže mě to odradilo, a i když jsem ji chtěla přečíst a bylo mi to líto, tak se to prostě nedalo. Kdyby kniha byla trochu zkrácená a rozjelo se to dříve, tak by se nic nestalo. Horory mám ráda a i recenze tady vypadaly dobře, ale bohužel no. Nuda. Zkusím jinou :)

postrach
14.10.2016

Zpočátku,mě kniha moc nezaujala,ale čím dál,jsem se jí prokousávala,tím víc,se mi zalíbyla a zaujala mě.Jsem v části,kdy se autorovy zdají děsivé sny.Knihu,jsem už pochopila,těším se na každou další stránku.

Betty11
13.10.2016 3 z 5

Jsem věrná čtenářka pana Kinga, když on vypráví jsem jako dítě naslouchající poutavému příběhu, které má vykulené oči a pusu dokořán a snad ani nedýchá. A baštím mu to všechno i s navijákem. .... Tentokrát však se takové nadšení nekonalo, Aby se pro mně něco začalo dít ,musela jsem přečíst 350 stran, vcelku nuda. Vydržela jsem, říkala si - to není možný to přijde. Přišlo, v posledních 150 stranách, pak to celkem fičelo. Omlouvám se všem zde přítomným za mě jen 3 hvězdičky - neměla jsem pusu dokořán a chvílemi i přemýšlela o tom, že tenhle kousek prostě nedočtu.

lapagerie
22.08.2016 5 z 5

Brrr, ještě teď se bojím. Četla jsem knížku o víkendu, kdy celá rodina byla pryč a pomalu jsem se potmě bála jít na záchod :D A to už dlouho nejsem "náctiletá"

tomaserd
06.08.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a přidávám jí do nejlepších knih roku 2016

estrius
26.07.2016 5 z 5

Tohle je moje nejoblíbenější Kingovka. Napínavá jako kšandy. Líbí se mi, jak se vše postupně odhaluje přesně s dokonalou kadencí. Prostě paráda :)

Anet1994
03.06.2016 5 z 5

Tohle mě prostě baví :-) Pan King opět potěšil a ukázal, že je mistrem hororů. Musela jsem se hodně krotit aby mi kniha vystačila aspoň na pět dní :-D Můžu jen doporučit

Šárka345
02.05.2016 5 z 5

Tak po zklamání ze Strážců zákona si u mě pan King opět napravil reputaci. Skvěle čtivé a neskutečně popsané "strašidelné" pasáže.