Půlnoční slunce

Půlnoční slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269587/mid_pulnocni-slunce-Cag-269587.jpg 4 1292 279

Krev na sněhu série

< 2. díl

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kasund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást. Půlnoční slunce je druhý díl duologie, kterou Jo Nesbo napsal pod pseudonymem Tom Johansen (na obalu knihy se však přiznává Nesbo, stejné je to i u zahraničních vydání).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Mere blod , 2015

astroweb
08.02.2017 5 z 5

Přečetl jsem docela dost autorových knih, ale mám pocit, že tenhle příběh patří k absolutní špičce. Silný příběh, takže velmi silný a krásný dojem.

Akimus
03.02.2017 3 z 5

Pochmurné, nepříliš záživné, ale ne úplně špatné. Na ukrácení dlouhé chvíle to celkem jde.

Jirinamac
29.01.2017 3 z 5

Očekávala jsem, že bude navazovat na jedničku. Hodnotím za 3, asi v mé paměti moc dlouho nebude.

pemla
28.01.2017 4 z 5

Dobrá oddechovka. Netypický Nesbo, příběh o lásce, žádná z postav není černá či bílá (Joo, postavy prostě Nesbo fakt umí). Beru to jako takové čtení do vlaku. Lepší než jednička. Nic víc, nic míň.

april4
27.01.2017 4 z 5

Možná, že kdyby tuhle knížku napsal Nesbo jako první, nebo byla od jiného autora, měla by pozitivnější ohlasy. Jsme určitým způsobem rozmazlení "Holeovkama", které jsou opravdu o level výše, ale i tak nemám Půlnočnímu slunci moc co vytknout. Opět skvěle popsané osoby, prostředí, situace i chvilky napětí ..... na mě prostě Nesbeho styl vyprávění zabírá :)

Jelen51
26.01.2017 4 z 5

Z prvniho zklamani, že hlavní hrdinou není ten stejný co byl v prvním dílu, jsem se rychle oklapala a kniha se mi líbila. Žádný extra krvák ani detektivka (což mě u Nesba překvapilo), ale vlastně to se mi na knižce líbilo nejvíc. Taková oddechovka a čtivé. Po dlouhý době kniha s happy endem.

annstoll
24.01.2017

Podle kritiků dosahuje prý mnohem vyšších kvalit než Krev na sněhu. Nicméně mě tento díl celkem nudil, nic mě zde nějak nepřekvapilo, nemělo to takový spád. První díl mi dal vše, co mi zde chybělo.

kusma
23.01.2017 5 z 5

Napínavé, čtivé - já jsem plně spokojena. Líbilo se mi to i víc než první díl této série.

Gi-Gi
22.01.2017 4 z 5

mé první setkání s autorem, kterého jsem se trochu obávala. jedněmi velebený jedněmi zatracovaný, za mě dobrý, jiný, ale čtivý a zajímavý. Podle komentářů níže, to není klasika tohoto spisovatele. líbilo se mi, tak uvidím, jestli se pustím do další...

jirka7739
16.01.2017 3 z 5

Podél mě trochu slabší než "první díl", místy moc přiřazené za vlasy. Příběh ale zabavil a knihu jsem přečetl tak za hodinku.

helusa2
14.01.2017 5 z 5

Zase trochu jiná detektivka než ze série s HH. Proč ne? ;-) Tak ryzí happyend na závěr byl sice nečekaný, ale já jsem za něj ráda (aspoň nejsem tak vystrašená a můžu se hned pustit do Levharta, který na mě čeká :-D).
Díky pkweb.eu a následujícímu odkazu jsem pochopila, proč jsou obě "Krve" tak jiné než ostatní "nesboviny". Doporučuji přečíst:

Žemlák
30.12.2016 5 z 5

Sice krátké, ale rychlý a zajímavý děj. Zaujalo víc než první díl.

Mia-13
27.12.2016

Spíše delší povídka, která je naprosto rozdílná od Harryho Holea nebo Lovců hlav. Jednoduchá kniha, bez velké zápletky, romantická a docela nudná. Popsání severské oblasti a úplně jiného způsobu života je velice poutavé a na knize pro mě jediné zajimávé.

dan-sam
15.12.2016 3 z 5

Říkal jsem si, že bude docela obtížné navázat na první díl tak, aby celek dával smysl, ale nakonec se to docela podařilo. Krajina daleko na severu Norska je vylíčená velmi věrně, především pocity člověka z jihu, který ji navštíví. Oproti prvnímu dílu jsem sice postrádal ten ohromny "wow efekt," kdy autor přijde s nějakým geniálním zvratem či vysvětlením něčeho zdánlivě nesmyslného. Kladně hodnotím i propracovanost motivů jednotlivých osobností knihy.

xxtom
14.12.2016 4 z 5

Děj knihy příjemně utíká a do poslední kapitoly není jasné, jak skončí.

whiolet
29.11.2016 5 z 5

Opět velká spokojenost. Při čtení této knihy na mě dýchala severská syrovost bytí...

Jaruš7
29.11.2016 5 z 5

Překvapivě laskavá, výborná detektivka, po řadě drsných příběhů je tento citlivý a oduševnělý, takže další rozměr je upřímně vítaným zpestřením jeho skvělé spisovatelské reputace.

gonegirl
25.11.2016 4 z 5

Po Harrym Holeovi to byla sice trochu změna, ale to nic nemění na tom, že Nesbo opět vydal mistrovské dílo. Jeho myšlenky formulované v slova a věty jsou balzámem na duši a četba jeho knih je úžasným čtenářským zážitkem. Už mi chybí jen Lovci hlav, na které se hodlám vrhnout o vánocích :)

iveta3689
23.11.2016 4 z 5

Příjemná knížka, spíš delší povídka. Dobrý námět, uvěřitelné postavy, svižný děj.

nakavusterezou
07.11.2016 5 z 5

Je to zas něco jiného, než jsme zvyklí třeba na detektivky s HH. Líbilo se mi. Jo Nesbeho miliji a stále víc a víc propadám do hlubin.
Více a více se zamilovávám do jeho stylu vyjadřování. Všechno co napíše, mu hltám a věřím mu každé slovo.