Půlnoční slunce

Půlnoční slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269587/mid_pulnocni-slunce-Cag-269587.jpg 4 1292 279

Krev na sněhu série

< 2. díl

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kasund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást. Půlnoční slunce je druhý díl duologie, kterou Jo Nesbo napsal pod pseudonymem Tom Johansen (na obalu knihy se však přiznává Nesbo, stejné je to i u zahraničních vydání).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Mere blod , 2015

marca_m
12.01.2016 3 z 5

Ačkoliv jsem velká fanynka Jo Nesba, bohužel na mě asi funguje jen Harry Hole. Stejně jako Krev na sněhu i Půlnoční slunce mě absolutně nevtáhlo do děje, nepřišlo mi vůbec zajímavé a napínavé.

mmmisulka.r
06.01.2016 3 z 5

Tak tohle byla až moc velká slaďárna:-D. Ale co, Nesbo je Nesbo, může si psát co chce, tak proč ne i romantiku :-)

KattyV.
06.01.2016 4 z 5

Nevěděla jsem, že Nesbo je takový romantik. :-)

sedlaczek
05.01.2016 4 z 5

daleko, daleko lepší než díl první, ale i tak žádná pecka

BBaarča
05.01.2016 5 z 5

Je to trochu jiný Nesbo, ale obě knihy se mi moc líbily. Druhý díl nakonec o malinko víc, i když zpočátku jsem si říkala, že mu asi jednu hvězdičku uberu. Napínavé, člověk do poslední chvíle netuší, jak to dopadne (alespoň já ne).Našla bych nějakou chybičku, ale nic podstatného. :)

HedvikaJ
04.01.2016

Sice tak trochu jiný Nesbo dle mého, ale jo...

prostěkáťa
03.01.2016 3 z 5

Oproti prvnímu dílu zklamání, přišlo mi, že autor čerpá inspiraci ze svých předešlých knih. Na druhou stranu je kniha stále čtivá.

Michaeles
01.01.2016 3 z 5

Kniha která v podstatě nemá žádnou pořádnou zápletku, je to spíše povídka, ale v ní by šlo ubrat tak polovinu stran a děj by to nijak nenarušilo. Jedinou výhodou je, že se kniha čte velice dobře protože nesbo ví jak psát, aby chytl alespoň stylem vyprávění.

M.S.
30.12.2015 5 z 5

Musím říct, že tohle je jedna z mála knih, u které je druhý díl lepší než ten první. Miluji Nesbovu schopnost vypravování, děj ubíhá, a jak tu již někteří píší, zápletka nebyla tak velká. Mně to ale nepřijde vůbec naškodu, Nesbo tím jen dokázal, jaký bravurní vypravěč je, a že i "obyčejný" příběh, který mi ale vůbec obyčejný nepřišel, pojme tak, aby to bavilo a kniha je čtivá. Jediné mínus je, že to je spíš povídka než kniha, napsat takové tři a dát je dohromady, udělal by líp. Ale co už, obchod je holt obchod. :)

Hynais
29.12.2015 5 z 5

Já jsem z knihy nadšený... Některé Nesbo-triky (například role různých detailů, které se do děje vrátí ve správný moment) jsou stále přítomny, ale přitom je to zase kapku jinak psané než Krev na sněhu I. Napětí to pro mě mělo od začátku do konce a nemuselo u toho umřít ani moc lidí - a těším se na na trojku:-)

Styblice
28.12.2015 2 z 5

Obrovské zklamání.. alespoň pro mne. Chyběla mi nějaká "větší" zápletka. Přišlo mi, jako by se celou knihu nic nedělo. Samozřejmě se to nedá rovnat s Harrym, ale musím dát pouze dvě hvězdy.

Modrina
27.12.2015 4 z 5

Nelze se neustále cpát kaviárem. Lépe si ho vychutnáme, když si pro změnu dáme buřty s cibulí. :) Půlnoční slunce jsem v Norsku zažila, takže mi vyprávění vlezlo pod kůži. No, Harry to není, ani Sonny, ale já jsem si na těch buřtech s cibulí pochutnala. :)

adikpav
26.12.2015 5 z 5

Jak to říct. Krása. A to vážně.

Petr101
26.12.2015 1 z 5

Tak nějak jsem nepochopil, proč kniha vznikla. :-) Jako povídka mohla být o dost kratší. A upřímně, růžová knihovna není můj šálek kávy. :-)

Bar16
23.12.2015 3 z 5

Ale jo... Rozhodně čtivější a lepší děj než první díl. Ale na série s HH nebo na Syna to nemá. Za mě zlatý střed.

Gagarin
22.12.2015 5 z 5

Pro intenzivnější zážitek si doporučuju počkat na zasněžený mrazivý den, zalízt si někam na opuštěnou chatu v horách a tam si to přečíst. Není to nijak lekavá kniha, takže se nebudete nijak strašně bát, ale umocní to ledovou atmosféru příběhu. Vynikající Nesbo, druhý takový autor prostě není!

Lenka.Vílka
15.12.2015 5 z 5

Nesbo mě dostal a touhle knihou v tom nehorázně pokračuje! Jestli to ještě někomu náhodou nedošlo, doporučuji a čtěte!

Joges
15.12.2015 5 z 5

Konečně první kniha od Nesba, která mě dostala. Nebyla to pravá detektivka ani drsná akční krimi, snad jen povídkový minithriller, ve kterém netekly potoky krve, naopak zde vznikl prostor pro netradiční „love story“. Nesbovi se povedlo poskládal příběh, který zasadil do odlehlé nehostinné Finnmarky. Právě ta poskytla úkryt psanci Ulfovi, který tvrdí, že sem přijel na lov bělokurů. Dále se rozbíhá zajímavý děj, ke kterému se klidně rád vrátím.

Bruklinka
15.12.2015 5 z 5

Já nevím, jak to Nesbo dělá, ale jsem přesvědčená, že kdyby sepsal telefonní seznam, tak to bude čtivé. Přestože děj nijak slavný nebyl, žádné velké napětí, ani moment překvapení, kdy bych si řekla "wow, super", se nekonal, přesto se mi to moc líbilo. A potěšilo mě, že hlavní hrdina nebyl žádný superman, ale normální, obyčejný člověk. Za mě 4,5.

Val
14.12.2015 5 z 5

A mně se to líbilo moc. A rozhodně víc, než Krev na sněhu 1. Hlavní hrdina byl sympaťák a Lea byla vyloženě úžasná. Příběh sice lehoučce předvídatelný, nicméně velmi zajímavý.... Mně prostě takový trochu odlehčený Nesbo víc než vyhovuje :-)