Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/bmid_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 5 1533 362

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

A.H.Benett
22.01.2021 3 z 5

Rod země a krve bych označila jako knihu, která v sobě skrývá spoustu překvapení, a to jak dobrých, tak špatných. Pokud hledáte v příbězích v první řadě propracované, hluboké postavy, tohle nejspíš nebude pro vás. Hlavní dvojice sice nějaké vrstvy měla, o zbytku postav to už ale říct s čistým svědomím nemůžu. Některé dokonce slouží spíš až jako kulisy a originální charaktery taky nečekejte, třeba taková Fury jako by z oka vypadla Amren ze Dvorů. Zrovna tak jsou úplně všechny jako obvykle neskutečně krásné a polovina z nich má úžasné a vzácné schopnosti, takže vnímat je jako skutečné lidi může být trochu obtížné. Nicméně jestli byste si rádi přečetli něco o pevném vztahu mezi nejlepšími přáteli, který překoná cokoli a nic ho nemůže zničit, přesně tohle v knize najdete. Mám-li být upřímná, nečekala jsem, že se Maas kdy podaří napsat něco, co mě bude tak dostávat a zároveň týrat po celou délku příběhu. Ale stalo se. Zrovna tak skvěle vykreslila pocity hlavní hrdinky, Bryce, která se musí vyrovnávat s obrovskou ztrátou a zároveň je odhodlaná dosáhnout spravedlnosti. Rozhodně se taky nemusíte bát, že byste v knize narazili na nějaký toxický vztah, který se zároveň snaží vypadat hrozně romanticky. Hlavní pár má mezi sebou vcelku hezký vztah, je vidět, že jim na sobě vzájemně záleží, a pomáhají si se smířením s děsivou minulostí. Ani spolu nespí na každé desáté straně, což je oproti Dvorům příjemná změna. Zároveň se ale musíte připravit, že Maas se opravdu nebojí neustále nadávat nebo narážet na sex a podobně, což mě osobně hrozně rušilo, připadalo mi to zbytečné a někdy vysloveně nepochopitelné. Příběh by se bez toho krásně obešel. To je ale věc názoru a každý se na to může dívat jinak.

Na konci se dočkáte velké spousty akce, zvratů a šokujících odhalení a kdybych měla vyzdvihnout jednu konkrétní část knihy, bylo by to posledních 150 stran. Pravda, nevyhnete se některým ze zajetých autorčiných stereotypů, ale celkově je konec jedna velká jízda. Řekla bych, že Půlměsíční město určitě patří k tomu lepšímu, co Maas napsala.

biskupova
22.01.2021 5 z 5

Na rozdíl od ostatních knih autorky jsem si většinu postav nezamilovala okamžitě. Chvilku jsem si myslela, že příběh nebude nic pro mě, ale to jsem se spletla. Knihu jsem si od začátku do konce užila a četla se sama, ostatně jako všechny zbylé autorčiny díla.

Julinka679
21.01.2021 4 z 5

Z této knížky mám i po dočtení rozporuplné pocity, na druhou stranu pro mě je zatím nejlepší knihou od Maasové (Trůn mě nenadchl a Dvůr je takový průměr bohužel).
Bryce je taková zvláštní osůbka, která ráda alkohol a drogy, z toho důvodu mi úplně nesedla, zato Athie mi seděl okamžitě, i s Lehabou, která je takové milé "třeštiprdlo" (možná se to zdá jen mně).
Dějová linka je zajímavá a detektivní zápletka mi přišla celkem vhodně zvolená, bohužel mi přišlo, že autorka nedokázala plně využít potenciál a zakončení vyšetřování rychle odbyla. Konec mi přišel až moc překombinovaný, na můj vkus tam toho bylo až příliš ale četlo se to hezky, rychle to odsýpalo a popisy světa i postav byly skvělé, ty Maasová prostě umí a nakonec to nebylo tak špatné jak jsem se obávala.
Ač jsem očekávala průser tak jsem byla mile překvapená, takže za mě 3,5* :-)

Rudolf14
20.01.2021 5 z 5

Je to pro mě první kniha od autorky.. přečetla jsem si jí díky databáze knih a nelituji!
Byla úžasná, chci si u knihy odpočinout od každodenních starostí a ponořit se do příběhu a to kniha splnila úžasně :)... bála jsem se jak někteří psali dlouhé popisování, musím říct, že mi to vůbec nepřišlo.. celkově mi to sedlo a ani chvilku jsem se nenudila .. ten příběh sem úplně hltala ... líbilo se mi vše láska, přátelství, intriky, rozuzlení jsem opravdu nečekala, takže za mě top! Jen doporučuji! Zkusím další knihy od autorky! :)

Aires
19.01.2021 3 z 5

Čarodějnice, měničové, víly, vodní lid i různá zlovolná stvoření žijí bok po boku ve městě Lunathion. Až do chvíle, kdy se ulicemi města začne toulat pradávné zlo, které nemělo být probuzeno. Démon, který má zálibu trhat všechny na kousky...

Znáte jméno Sarah J.Maas? Pokud ne, nejspíše jste strávili posledních pár let v jiném knihomolském vesmíru. Půlměsíční město je nová série od této autorky. Tentokrát jde o urban fantasy pro dospělé. Opět má rozměry velikosti XXL. Jedno kilo pekelně koncetrované fantasy s rozmanitým světem. Úvod ale připomíná let volným pádem a nepřehledný cirkus. K tomu autorka přihodila pár zvratů, intrik i anděla, který je jako chodící afrodiziakum. Kniha je ale zbytečně rozvleklá. Jednou si ji s potěšením a zvědavostí užijete. Při pomyšlení na re-reading ale padám do mdlob, protože z osmiseti stránek mě bavila zhruba polovina...

Cress
18.01.2021 5 z 5

Já ani nevím, jak se k této knize vyjádřit. Bylo to boží a všichni si to musí povinně přečíst. Kniha se stejně jako ostatní knihy Maasové četla dobře, měla spoustu zvratů a nechyběl sexy okřídlený chlap. Co více si přát?

Šáriš016
16.01.2021

Neuvěřitelný !!!! Fakt jsem se na tuhle knížku těšila ! Naprosto úžasný příběh, bála jsem se, že to nesplní moje očekávání, protože série Dvůr, co jsem četla se mi šíleně moc líbila, ale prd .. prostě pecka !! 10 z 10 !!!

farys_books
16.01.2021 5 z 5

Na novou sérii od Maas jsem se těšila už jen proto, že se mi její knihy moc dobře čtou. A musím říct, že jsem se nemýlila, protože jakmile jsem po knize sáhla, tak jsem se ani nenadála, uběhly dva dny a já měla přečteno.
Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla trošku zmatená a trvalo mi, než jsem se zorientovala ve světě, v postavách a v jejich vztazích. Pak jsem se ale začetla a už to jelo.
Taky se musím přiznat, že jsem tam viděla hodně paralel s Dvory a Trůny. Nemohla jsem se prostě zbavit pocitu, že Bryce = Aelin, Ruhn = Aedion a Hunt = Rhysand+Rowan dohromady. Později jsem to však ale přestala vnímat, hlavně když příběh začal být jiný než typicky "Maasovský". Rozhodně si myslím, že trochu detektivky příběhu hodně prospělo.
Co musím velmi vyzdvihnout, je nepředvídatelnost knihy. Jasně, něco (romantickou linku) uhodnete hned. Ale ty příběhové zvraty jsem opravdu nečekala a posledních asi 100 stran (od kapitoly 76) bylo TOP, tam jsem při čtení snad ani nedýchala.
Velmi se těším na to, co nám autorka naservíruje v dalších dílech a doufám, že budou alespoň tak tlusté a čtivé, jako byl tento.
PS: pokud nevíte, o jakou knihu jde, nebo jste nečetli anotaci, tak to ani nedělejte, jelikož spoileruje jeden wow moment, který se odehraje na až tak 80 straně.

Gabusza
15.01.2021 2 z 5

Bohužel jsem nedočetla. Autorka má můj obdiv jakou má fantazii, ale mě to vůbec nevtáhlo do děje, je to na mě hodně složité, moc osob s šílenými jmény a jednak se tam pořádně nic nedělo. Nedivím se, že má kniha tolik stran, autorka to podávala moc detailně a to není nic pro mne :) Taková Fantasy detektivka pro mladé :)) Zřejmě to není můj styl a to jsem se na ni tak těšila. Chválím teda obálku, ta se opravdu povedla.

andrejci
13.01.2021 5 z 5

Já prostě nevím jak to Maasová dělá, ale tohle mě zase rozsekalo. Od knížky jsem měla velké očekávání, ale tohle je překonalo a na konci jsem seděla jen s otevřenou pusou. Musím říct, že jsem se bála příběhu zasazeného do moderního světa. A vůbec jsem nemusela. Skvěla popsaný svět se skvělými bytostmi. Sice jsem byla ze začátku trošku zamotaná, ale potom jsem si to užila o to víc.
Bryce byla skvělá. Originální hrdinka co se s ničím nepárala a do všeho šla. Líbilo se mi na ní, že řešila problémy co může řešit i normální člověk. Hunt byl prostě skvělej. Co fakt Maasová umí tak to je vytvořit skvělého chlapa. Hned mi sedl a zamilovala jsem si ho. Dokonce postavy co tam byly jen chvilku (50 stran ze začátku) mi hodně prorostli k srdce takže jsem byla taky smutná.
Co se týče zápletky tak bych nic nevytkla. Přiznejme si, že 800 stránek na první díl je hodně. Bála jsem se, že když to bude na půl detektivka tak mě to tak nechytne. No a ten konec? Ten byl asi nejlepší co jsem kdy v životě četla. Maasová se překonala a to už je co říct. Posledních 200 stránek jsem doslova hltala. Musím říct, že jsem hodně napnutá a těším se na další díl, protože po přečtená epilogu vyvstaly další otázky. Doufám, že další díl vyjde hodně brzy. A před Maasovou se klaním, protože to co teď předvedla bylo naprosto skvělé.

PS: Nádherná obálka. Ta se povedla a je opravdu nádherná

Tanya007
11.01.2021 5 z 5

Nevím,co napsat jiného, než "panebože", já tuto autorku prostě žeru! Sotva jsem dočetla, už bych sahala pro další díl.... Její knihy jsou pro mě návykové a tato nová série není výjimkou...

padajicidvere
11.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Pokaždé mě dostane. Nechápu jak to dělá..tentokrát jsem se i připravila. Kombinace fantasy od Maasové a detektivky? To je splněný sen! O to víc jsem se snažila případ vyřešit, opravdu snažila. Některé pasáže se daly celkem snadno předvídat jako s tím jedem v noze k použití nebo schovaným protijedem, ale zápletka? Neměla jsem nejmenší šanci. Příběh mě naprosto pohltil, že jsem nebyla schopná vnímat okolní svět, natož si vytvářet vlastní teorie. Jen nadšeně přijímat další a další věty a kapitoly. Hlavní postava mě popravdě neoslovila tolik jako Aelin nebo Feyer, ale po pár stránkách jsem jí přišla na chuť jako Hunt, tady ne tak doslovně.. No ale co je ve skutečnosti? Neneeee! Zase mě dostala! A samozřejmě, že jsem bulela jako želva..už to asi bude tradice. Celkově mi ale systém zařazení různých stvoření, zotročování, nadřazení Asteri atd. připomínalo systém z Vidořádu.. hodně připomínalo.

Arlienen
11.01.2021 5 z 5

Do knihy jsem se pustila mezi čtením Skleněného trůnu. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Bryce mi byla od začátku sympatická. Stejně tak Ruhn, Connor, Lehabah a Danika.
Líbila se mi ta detektivní zápletka a to politické pletichaření.
Co mě dostalo.... Ten zatraceně sexy anděl Hunt. Dozvěděla jsem se celý jeho příběh, ale i tak mě překvapil. Jeho postoj chápu a nedivím se, že chce pořád vzdorovat.
Jsem zvědavá, co bude v následujícím díle. Protože jak píšou další čtenáři, Maas nenechává původní páry spolu. ( Celeana /Aelin - Dorian, Chaol a nakonec Jeřáb. Feyre - Tamlin a nakonec byla s Rhysem.)

gabca5316
10.01.2021 5 z 5

Ufff, to byla prostě jízda.. Nějak se to vyvíjí, už si myslíte, že víte jak a pak.. Bác, úplně jinak, a to se mi strašně líbí, jak si autorka hraje se čtenáři. Příběhu nechybělo nic, velká láska, drama, smrt..Jsem zvědavá, jestli to Bryce a Huntovi spolu vyjde, když v Trůnech a Dvorech spolu první dvojice nezůstala.???? Ale ač jsem nadšená, prvních sto stran úvodu do příběhu je náročných.. Doufám, ze série bude pouze o dvou dílech ????

Tonibolava
10.01.2021 5 z 5

Bla to první knížka kterou jsem od SJM četla a rozhodně nebyla poslední. Většina lidí tu píše že prvních sto stránek byli zmatení a spíše je přečkali. Mě knížka bavyla od prvního do posledního slova. K tomu aby jste se zorientovali vám stačí využívat mapu a přehled rodů který máte na začátku knihy. Přestože se některé věci dali předvídat, nacházeli se tam i věci které dokázali naprosto vyrazit dech. Za mně úžasný svět, perfektní příběh a dechberoucí postavy.

Veve721
09.01.2021 4 z 5

Popravdě... Začátek byl tak překvapivě slabý, až jsem se sama sebe ptala, jestli tuhle knížku opravdu napsala ta úžasná S.J. Maas. Hned od prvních vět je čtenář vhozen do děje a autorka ho okamžitě zasype desítkami názvů ulic, městských částí, vedlejších postav i politických uskupení a to bez jakékoliv snahy usnadnit orientaci v příběhu. Hlavní hrdinka Bryce mi byla neskutečně nesympatická svými drogovými excesy a nadutostí. Navíc docházelo k častému opakování stejných informací, vedoucím až k umělému natahování děje. (Například zkuste spočítat, kolikrát je zmíněno, že čarodějka Jesiba umí měnit lidi ve zvířata. Hodněkrát. Stejně jako to, že si Bryce neustále šouchá nohu, protože ji bolí...)

Ale nemůžu říct, že by mě Rod zeme a krvi vůbec nezaujal - líbilo se mi pozadí moderního světa, kde magičtí tvorové žijí v přítomnosti lidí a magie jde ruku v ruce s technikou. Jako pozitivum vnímám také kapku detektivky, kterou Maas překročila hranici fantasy. Navíc, po slabším začátku už to bylo jen lepší a lepší. Z Bryce se po tragické smrti kamarádky stala úplně jiná osoba. Nová Bryce mi byla mnohem sympatičtější a i přes její protivně vzpurnou povahu mi brzy přirostla k srdci. Stejně jako padlý anděl Hunt. Zhruba někde za polovinou knihy jsem stále vnímala jisté nedostatky, pak ale přišla poslední třetina, díky které jsem přehodnotila vše, co jsem si o knížce do té chvíle myslela. Závěrečná část byla dechberoucí, epická a naprosto neskutečná. ❤️ Nedalo se odtrhnout, dokud jsem nedočetla. Konec vás prostě donutí odignorovat slabá místa zbytečně ukecané úvodní třetiny.

Jako celek hodnotím nadprůměrně - S.J. Maas prostě umí psát epické fantasy, nad kterými budete ponocovat celou noc.

marprot
07.01.2021 5 z 5

Byla jsem mile překvapena. Od autorky jsem zvyklá na skvělé čtení, takže mě zajímalo, jestli i touto knížkou si udrží prestiž. Ke konci jsem už nemohla dělat nic jiného než sedět a číst. Nenechat se odradit prvními 100 stránkami je nejdůležitější, fakt to stojí za to! :))

Čtecímaniak
06.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od vyhlášené autorky Sarah J. Maas. Sarah je Spisovatelka s velkým S. Takový čtenářský požitek jsem už dlouho nezažila.
Prvních 100 stran je takových ,,o ničem'', kde vás hodí do vody a vy se topíte a plavete proti proudu. Tak jsem se cítila. Je tam strašně jmen a vy už ani nevíte, kdo je kdo, kdo s kým co má atd.
O nějakých 50 stran později se to už začíná rozjíždět. Nastupuje pan Hunt, který si hned přivlastnil moje srdce. Mám slabost pro anděly, nom.
Bryce, jako ženská postava mi neskutečně sedla. Většinou na ně nadávám, jaké jsou vypatlané a ufňukané, ale Bryce měla svůj charakter. Sarah ji vykreslila jako opravdu hodně silnou ženskou postavu, což moc autorů nedělá. To, s čím se musela vypořádat... Strašně statečná postava.
SKVĚLÝ SVĚT! Kde na to ta ženská chodí? Má cenu ho popisovat, když já to popíšu jako stickmana, ale originál je Mona Lisa? Ne. To si musíte přečíst. :3
(NASTÁVAJÍ MOŽNÉ SPOILERY. ČÍST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!)
Začíná se nám tu rojit románek, mezi Bryce a Huntem... Ze začátku to vypadalo dost divně a byli vůči sobě strašně odtažití, ale u konce? Hunte, nechceš existovat? Chci tě v mém životě.
*přiřazuje do jejího seznamu fav shipů*
A konec, který jsem nechtěla ukončit a být ve světě Půlměsíčního města celý život se uskutečnil. Vážení, Sarah to ukončila a já budu čekat skoro dva roky (počítáme český překlad) čekat na druhý díl. To si z nás chce udělat Maas dobrý den? Tak dlouhooo? Ne, děkuji.
Kniha je originální, čtivá a skvělá. Určitě přečtu i ToG a Dvory. Jsem zvědavá. :)
hodnocení: 5*/5*

Zuzka12627
05.01.2021 5 z 5

Prvních cca 100 stránek bylo těžké si zvyknout na prostředí děje, ale potom už jsem jen četla a četla. Po přečtení se těším na další díl. Autorka opět nezklamala.

LadyAlena
05.01.2021 5 z 5

Čekala jsem něco jiného, zprvu jsem byla až klamaná, protože sérii dvůr trnů a růží jsem četla snad 5x a pokaždé mě série vnitřně uspokojí, skleněný trůn, další super serie. Musím ale uznat, že když jsem se do prostředí a děje dostala, vidím to velmi nadějně a těším se na další pokračování