Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/bmid_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 5 1534 362

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

Suin
17.03.2021 4 z 5

Autorka je celkově výborná příběhová tvůrkyně. Má v rukou a hlavě veliké nadání jak napsat napínavý, čtivý a hlavně nápaditý příběh, který je k tomu originální. Přečetla jsem od Sarah Maas všechno a ani v jedné sérii jsem se nenudila - upřímně jsem je četla víckrát, jelikož člověk znova objeví něco nového.

Tato nová série začala velice dobře a já jen doufám že další díl bude skvělým pokračováním. Dokonce mně ani neodradilo téma andělů , kterému se ve všeobecnosti neuchyluji.

Astonius
16.03.2021 1 z 5

Musím říct, že to byla hrůza.... :-) Nevím, co jsem čekala, asi trochu úrovně, když by to snad mělo být pro dospělé, ale je to jen příšerně natahovaná slátanina pro mládež a to zařazení do dospělých je jen z důvodu těch zmínek o drogách, sexu a násilí (i když dnešní mládež se zrovna jen tak zkazit nemůže při dostupnosti zmíněného na netu..). Jestli se mi Kroniky prachu zdály příšerně dlouhé, tak tohleto je ještě mnohokrát předčilo. Člověk přečetl 400 stran, byl v půlce a pořád nic, co by ho ke knize poutalo.... Fantasy pro mne není, zdá se, tedy ne tohoto druhu, kde vystupují různé až pohádkové postavy a chovají se jako puberťáci. Nedokážu si ani dost dobře představit např. krasavici, která má "sexy kopýtko" :-) Čtení této knihy pro mne bylo ztrátou času, chtěla jsem zkusit zase něco jiného a svůj účel to v podstatě splnilo, musím si dát nutně něco vážného a náročnějšího. Chápu ale i vysoké hodnocení čtenářů mladších ročníků, kteří mají ke knihám tohoto typu blízko - já sama to už ocenit nedokážu.

Drahuska12
15.03.2021 5 z 5

Uff.
Ani nevím pořádně jak vyjádřit svoje pocity.
Asi úplně na začátku chci říct, že jsem poprvé okusila takový žánr a poprvé se setkala s paní autorkou.. Wow, wow wow.
Ze začátku jsem byla tedy šíleně zmatená z mnoha postav, světu a pro mě jakožto ne čtenáře tohoto žánru to bylo vcelku těžké.
Ale po nějakých 100 stránkách jsem byla absolutně zamilovana do hlavních postav, do celého světa.
Nemluvě o posledních 200 stránkách, plakala jsem, smála jsem se, zase plakala a pak až skoro dokonce seděla v napětí jak to dopadne.
Úžasná kniha, kterou budu doporučovat asi všude kudy budu chodit.!! Zaslouženě 5* .
PS: řekněte mi prosim, že co nejdřív bude druhý díl!! :-D

Lea_41
14.03.2021 5 z 5

Sakryš, to bylo něco. S. J. Maasová je bohyně YA literaturi. Bála jsem se že mě to bude nudit. Že bude předvídatelná, ale teď mě mrzí že nebyla delší. Moc se těším na další díl.

lucie1018
12.03.2021 5 z 5

Ach, tak tohle bylo mé první setkání s autorkou a upřímně řečeno asi i celkově s Fantasy, když nepočítám sérii Hrobů od Daryndy Jones a Hřbitovní královnu. Po prvních pár stránkách, jsem byla zmatená z neuvěřitelného množství jmen a informací o městu, rodech, atd. a bála jsem se, že knihu s 800 stranami nedočtu. Ovšem po pár stránkách jsem se zorientovala, následně zamilova, bála, nadávala, taky si poplakala a rozhodně jsem se ani jednu další stranu nenudila!
Takže prosím, řekněte mi, že bude další díl co nevidět, protože já se rozhodně už nemůžu dočkat pokračování!

rycccy
11.03.2021 5 z 5

Tak to bylo něco. Je to trochu jiné než u jiných knih, kde to začíná celkem pomalu. Tady vás to vrhne hned do děje a jste trochu ochromeni, což může někomu vadit, protože spoustu věcí, které chcete pochopit jsou v průběhu vysvětleny, ale až opravdu v průběhu vyprávění. Byl jsem z toho samozřejmě taky rozčarován, ale úplně mi to nevadilo, nejdříve jsem si totiž přečetl ukázku (první dvě kapitoly), protože co si budeme povídat těch stránek není zase tak málo a kupovat si takovou "bichli" a pak zjistit, že se vám kniha nelíbí – škoda peněz. Za další, pokud nemáte od této autorky už něco načteno, tak to, už bych určitě doporučil přečíst si ukázku. Já jsem se s touto autorkou setkal poprvé u této knihy. Samozřejmě vím, že už má za sebou hezkou řádku vydaných knih, ale jelikož mě osobně se musí líbit obálka, aby mě kniha upoutala a sáhl po ní, tak se musím přiznat, že ty její série, co se týká obálek mě vůbec neupoutaly, až tedy na tuto a jsem vděčný, že jsem se rozhodl jí koupit. Pokud máte rádi knihy od autorek YA fantasy Cassandra Clare, Holly Black atd. tak určitě neváhejte je to skvělé kniha. A to že se zdá, že je kniha velmi velká a stránek nekonečně ????, tak jsem zjistil, že mi to ani nevadilo a opravdu mě tento příběh pohltil a měl jsem ho za pár dní přečtený. A když už si budete myslet, že už je to dlouhý a přijde vám, že je to stále dokola (hledají – nemůžou najít), tak vězte, že tam jsou zvraty, které nebudete čekat. Mám velké nutkání pořídit si další knihy od této autorky ????.

PS: popravdě jsem čekal, že tam bude mít i více prostoru Sabine, podle toho, jak to na začátku vypadalo. Ta postava mi přišla jen tak do počtu.

PPS: Měl jsem trochu obavy, že Bryce bude po celou dobu taková chladná. Naštěstí se to pak změnilo, ale trochu si počtete, než to přijde.

houdkic
11.03.2021 4 z 5

Nebudu lhat, ale zezacatku jsem byla docela zklamana do ceho jsem se to pustila. Vubec jsem nechapala, co se deje, kdo je kdo (protoze mit pro jednoho cloveka nekolik jmen je proste hardcore), a tak nejak me to nebralo. Trvalo mi asi 150 stran nez jsem se do toho zacetla, ale pak uz to ubihalo bleskove.

Pribehu se musi nechat, ze je zase o necem jinem, co tady doted bylo. Sice tam bylo hodne ukecanych detailnich casti, ktery na me uz byly trochu moc, ale ve vysledku se mi to libilo. Postavy mi teda k srdci moc neprirostly a zatim jsem si k nikomu nenasla cestu (krome Syrinxe).

I kdyz bych dala knizce na zacatku 2-3 hvezdy, tak nakonec davam 4. Znovu to uz ale cist nebudu, nicmene pokracovani si prectu rada.

PS: Tolik chyb jsem v knize už dlouho nezažila. Překlepy bych ještě nějak snesla, ale napsat oblečený místo oblečení a podobný zvěrstva, nechápu.

venacava
28.02.2021 4 z 5

SJM umí vždy překvapit příběhem, který zasadí do prostředí, které ač je vymyšlené, tak vás pohltí a napadne vás.. Ty jó, tam bych chtěla alespoň na chvilku být!
Tato kniha (a možná asi i celá série) bude detektivní fantasy což je příjemné spestření.
SJM umí skvělé psát a s ní se nenudíte, protože umí děj obohatit o zvrat a nečekaná překvapení.
Ale bohužel tentokrát mi přeci jen něco jakoby chybělo? Její knihy jsem zatím vždy četla s takovým zájmem, že bylo pro mě těžké se odtrhnout, ale nyní jsem četla několik dní a ani v sobě nemám ten neutuchající pocit "už aby byl další díl"
Možná je to tím, že se mi vlci líbí více než andělé :)
Samozřejmě doporučuji přečíst, odtrhne vás to od nynější situace.
A musím přiznat, že ve všech těch názvech jsem měla zmatek, ale tak po 1/4 knihy jsem se chytla.

sArKa236
28.02.2021 3 z 5

Knížka se mi vesměs líbila. Slyšela jsem názor, že by vlastně ani nemusela být tak dlouhá, ale já si třeba detektivní pátrání Bryce a Hunta užila, hlavně pro to, že jsme tak posupně a detailněji poznávali ostatní postavy, a zároveň jsme mohli sledovat, jak se vztah B a H postupně mění. I tak, posledních 200, 250 stánek jsem přečetla jedním dechem - je to psané tak, že knížku prostě nemůžete odložit.

janca6129
25.02.2021 3 z 5

Tak nějak nevím, co si o Půlměsíčním městě myslet. Váhám mezi 2 a 3 hvězdami... Nakonec jsem se rozhodla pro 3, a to jen pro to, že poslední kapitoly byly nabušené emocemi, že i slza ukápla. :D

Nicméně. První třetinu jsem naprosto nedávala. Totální guláš v postavách, rasách, celkové hierarchii... Myslím, že by nebylo na škodu to dávkovat postupně a ne stylem "hrc, hrc, tady to máte". Měla jsem sto chutí knihou švihnout do kouta a nikdy se k ní nevracet. :D

V pořadí několikátá YA fantastika, kde hlavní hrdinky fetujou, pařej... nebo rovnou všechno dohromady. To už se musej sjíždět i víly, proboha?

Další věc,co mi vadila, byly totálně super krásný kočky a nadsamci. O nikom se nedočtete, že by byl nějak slabý nebo něčím odlišný, nedejbože ne zrovna koukatelný. Naopak všichni oplývali děsnou krásou, šarmem a odvahou.

Co se mi naopak líbilo, byla pomalá, sice od třetiny okatá, romantická linka. To jsem žrala. :D Chvílemi mi bylo úplně fuk, jak to nakonec s městem dopadne, hlavně se dozvědět, jak na tom bude vztah hlavních protagonistů!

A nečekané závěry, ty byly super.

blanka5960
24.02.2021 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a jsem nadšená. Asi tak dvě kapitoly jsem váhala zda to bude pro mne, bylo tam mnoho postav a názvů a já se tak trochu ztrácela.
Ale s každou přibývající stránkou vše začínalo dávat smysl a já hltala příběh čím dál tím víc.
Popis fantasy světa a starobylého města byl super, vše jsem si dokázala představit, navíc mapa která je v knize vše krásně doplňuje. Popis postav skvělý, mnoho z nich se staly mými oblíbenci. Vše jsem prožívala s Danikou i Bryce, Huntem a spoustou dalších. Byla to emoční jízda, bála jsem se, smála jsem se, plakala, byla naštvaná, šokovaná, překvapená i dojatá.
Byla to pecka, dlouho jsem nic tak dobrého nečetla.

Mojepočteníčko
24.02.2021 5 z 5

Tohle byla pecka! A já to opravdu nečekala, protože mám s autorkou poněkud komplikovaný vztah. Její tvorbu miluju, ale zároveň ji kvůli některým aspektům (zbytečně dlouhé, nicneříkající pasáže a opakovaní konkrétních výrazů) nesnáším. Její novinku jsem si předobjednala a nemohla se dočkat až si ji přečtu.
Jedním slovem - doporučuji! Bylo to dlouhý, skvělý, užila jsem si každou stránku, zamilovala si postavy, byla nadšená, dojatá, naštvaná i zklamaná. Vyzkoušejte a uvidíte sami !

Hodnotím 5/5

Afrodedek
23.02.2021 5 z 5

Pomalý rozjezd, trochu otravná podoba k předchozím příběhům Trůnů nebo Dvorů, ale ke konci neskutečně napínavé a skvělé!!! ;-)

Terkasup
21.02.2021 5 z 5

Ahoj lidi .
Že začátku mě příběh s klamal čekala jsem něco jiného. páč sem četla celou sérii Skleněný trůn a Dvůr růží.
Pribech mi prijede spíš na spusob detektivky z jiného světa ( do detektivek semslo zactu spíš nečtu)
Ale čím víc se blížím ke konci knížky tím je to napínavější a těší se člověk jak to dopadne
Osobně takový konec sem nečekala a těším se a doufám že bude pokračování .

hanaseidl
18.02.2021 5 z 5

Ze začátku jsem byla dost otrávená. Vadilo mi, že autorka míchá různé kultury (Řeckou a Severskou mytologii). Navíc ani ze spojení magie a techniky jsem nebyla nadšená. Na jednu stranu středověkké chování a na druhou stranu mobily. Ale po pár stránkách mě knížka vtáhla do děje a úplně mi to bylo jedno. Smála jsem se a plakala a užívala si každou stránku.

vinebitch
18.02.2021 5 z 5

PERFEKTNÍ! Od autorky jsem přečetla sérii Skleněný trůn a na to, že tohle je první díl série mi rozhodně přišel lepší než první díl Skleněného trůnu. Postavy mi přišly sympatické, zamilovala jsem si Lehabu. Jediné co bych tomu vytkla by asi bylo to, že byl začátek docela natahovaný - ano pořád se něco dělo, ale bylo to rozprostřeno do mnoha kapitol, ale co už :) Každopádně jsem knihu v poslední čtvrtině nemohla odložit a prostě jsem ji musela dočíst. Neskutečný konec. Moc mě zajímá, čím bude pokračovat druhý díl.
A moc se mi líbil Easter egg ze Skleněného trůnu :)

NikolaJ.
18.02.2021 5 z 5

Probrečela jsem posledních asi dvě stě stran! Na začátku mi to přišlo celé chaotické a už jsem si říkala, že je to asi první kniha od SJM, která se mi nebude líbit. Ale po nějaké době jsem si zvykla na svět i na postavy a zamilovala jsem se do ní skoro stejně jako do Skleněného trůnu.

michaella03
17.02.2021 5 z 5

Tak já dočetla před dvěma dny, ale stále nevím, jestli dokážu sesumírovat všechny myšlenky a pocity :D
Nejdřív jsem Půlnoční město nechtěla kupovat vůbec, protože u Skleněného trůnu jsem skončila u trojky a řekla si, že tohle už nikdy víc; pak jsem si i modlila, aby to nebyly zbytečně vyhozený peníze :D. Ale tohle? Ještě že jsem se nenechala odradit a koupila si ji!!!
Asi tak do půlky téhle bichle jsem si říkala, proč někdo dává do anotace tak velkej spoiler, ale v porovnání s událostma, které přišly později, mi pak hlavou proletělo, že nám vlastně nic moc neprozradili.
Tahle kniha je naprostá bomba a jízda. Na každé straně se něco děje, všechno má svůj smysl. Autorka nás sice hodí do úplně nového světa a plav si, ale postupně jsem se v tom začala orientovat a už to jelo. Ta kniha má všechno: od radosti a drzých poznámek, až po flirtování a neskutečné jiskření mezi Bryce a Huntem, až po smutek a slzy (bože, asi tak 150 posledních stránek jsem skoro v kuse probrečela :( :))
Jo, sice tam jedou drogy a sakra dost vulgarismů, ale je to součást téhle bichličky a příběhu a něco, co mě k ní z části přitahuje.
Akorát teda škoda, že máme k dispozici jen dvě sexuální scény a ani jedna dokončená. Snad příště :D.
Je to opravdu skvělá knížka, troufám si říct, že doknce ta nejlepší, co jsem přečetla (nebo se k těm nejlepším alespoň řadí).
Takže Maas moc děkuju a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

"That´s the point of it, Bryce.. Of life. To live, to love, knowing that it might all vanish tomorrow. It makes everything that much more precious."

Andi
16.02.2021 1 z 5

Tahle autorka u mě skončila. Dostala druhou šanci, je to větší hrůza než ten její "Dvůr." Ten byl jenom nudný. Tady se snažila o jakýsi "cool" jazyk, protože teď to napsala pro teens přece. Jediné co udělala bylo, že postavy jí mluvily sprostě a brali drogy. Nedoporučuji to tedy vůbec číst. A už vůbec si nepřeji, aby to četly děti. Při čtení knih se mi v případě "programovacího" obsahu zapne kontrolka. Dávám na intuici. Nelíbilo se mi ani oněch milion druhů a ras, v "Černé čarodějce" se to dalo, tady to bylo nepřehledné. Haló nad jejími knihami upřímně nechápu. Na téhle bichli se mi líbilo pouze jediné - obálka. Toť vše.

lotofhs
16.02.2021 5 z 5

Včera jsem dočetla a musela, jsem se na to prospat, abych mohla napsat komentář. :D
Jedna z nejlepších knih do Sarah. Jo řekla jsem to. Nemůžu jí vynachválit dostatečně, pokaždé mě autorka překvapí tím, jak dokáže vymyslet zcela nový svět.
ZA MĚ SI TO MUSÍTE PŘEČÍST VŠICHNI protože:
- jsou tam skvělé postavy, jedna lepší jak druhá, hodně jich je na zabití, které ehm ehm nebudu nic spoilerovat ;)
-zajímavý nový svět, který mě pohltil svojí obsáhlostí, absolutně nepobírám jak Sarah dokázala tohle vymyslet a směstnat do 800 stran, má za mě velký obdiv
-romantická linka mezi hlavními postavami není vytvořená uměle, postupně se vyvíjí a na nic se nepospíchá, poznávají se a utváří si pouto, což je velké plus, ke konci knihy vás to donutí je milovat
- Bryce mi strašně připomíná v něčem Celaena ze Skleněného trůnu - panovačná, drzá, odvážná, neodpouští, ale na druhou stranu jsem se k ní klaněla v posledních 300 stranách za její odvahu, sílu a lásku k Danice a dalším.
- Konec knihy nám naznačuje, že vše tak lehké nebude a nastanou další šokující odhalení
- Ani na minutu, jsem se nenudila, každá strana měla smysl
- Jsem ráda za pohled tří lidí, opravdu jsem si Ruhnana, Bryce a Hunta oblíbila :) nejlepší bylo jejich trio, když společně pracovali
- Sarah ubrala erotických scén, které jsou jí často vytýkány, za to jiskření mezi Huntem a Bryce bylo neskutečné :D
- V neposlední řadě - ne uprostřed knihy nemáte ani zdání, co se stane na konci, všechny vaše teorie se změní a Sarah vás dostane do kolen
- Slzičku za všechny padlé postavy, kromě těch dvou hajzlů (kdo ví, ten ví)

Za mě to má vše - skvělou strašidelnou atmosféru, napínavý děj u kterého budete hltat každou stranu a budete číst do noci, skvělé postavy, které si prošli hellem, ale pořád bojují, slibující další díl, plný další akce, odhalení.

"Through love, all is possible"