Rod nebies a povetria

Rod nebies a povetria https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491731/bmid_rod-nebies-a-povetria-zY5-491731.jpg 4 687 158

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou. Asteri zatiaľ držia slovo a nechávajú Bryce s Huntom na pokoji. Lenže rebeli sa pokúšajú podlomiť moc asterov a z vládcov sa stáva čoraz väčšia hrozba. A tak keď sa Bryce, Hunt a ich priatelia zapletú do plánov rebelov, je jasné, že stoja pred rozhodnutím: nečinne sa prizerať, hoci iní sú utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A nečinne sa prizerať im nikdy veľmi nešlo. Ponorte sa do akciou a vášňou prešpikovaného pokračovania bestselleru Rod zeme a krvi, v ktorom Sarah J. Maas opäť rozvíja napínavý príbeh sveta tesne pred výbuchom - a tých, ktorí urobia čokoľvek pre jeho záchranu.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

House of Sky and Breath , 2022

andrejci
22.01.2023 5 z 5

Začneme malinkatou kritikou. Nepřišlo mi tak wow jak první díl. Bylo to trošičku horší, ale i tak to bylo naprosto skvělé.
Knížka mě hned v táhla. Začátek mě moc bavil. Ten jsem doslova zhltala. V druhé části jsem se trošku zasekla, ale ta třetí to napravila naprosto skvělým způsobem. Tu jsem zhlatala. Maasová opět předvedla svůj um a to, že všechno točila o 180 stupnňů během pomalu jedné kapitoly. Ten konec byl naprosto epický a famozní. Jsem neuvěřitelně zvědavá co vymyslý do dalšího dílu. Klasicky vyvstává víc otázek než odpovědí. Ale to už je u Maasové zvykem. No a ten konec?! Najednu byla poslední stránka a můj splašený tep nevěděl co má dělat dřív. Jestli další díl nevyjde do roka v angličtině tak nevím co budu dělat. Myslím si, že tento díl nebyl tak epický jenom proto aby si připravila slušný podklad na další díly.
K postavám nemám žádnou výtku. Maximálně tak to, že Bryce a Hunt se mohli víc škádlit. Ale novou laťku nastavil Ruhn a Den.
Neuvěřitelně se těším na další díl. Doufám, že Maasová překoná samu sebe. Tahle kniha vás prostě vtáhna, zničí všechny vaše představy a pak vás vrátí zpátky do reality s hromadou otázek na které nutně potřebujete znát odpověď.

zazvorka
21.01.2023 4 z 5

První díl nasadil poměrně vysokou laťku, tentokrát jsem rozpačitá. Nevím, zda je autorka placená od stránky, ale jeví se mi to tak. Příběhu by prospělo proškrtat vatu, je zbytečná. Kniha by byla i bez ní přiměřeně rozsáhlá a ději by jen prospělo, kdyby byl kompaktnější. A co se týče hlavní erotické linky - pojetí těchto pasáží a jejich množství mi připadalo nejdříve úsměvné, posléze docela únavné. A to nejen pro aktéry, ale i pro čtenáře. Navzdory oboustranné únavě jsme se ale nakonec doplahočili k zajímavému konci. Na třetí díl jsem proto zvědavá.
Mimochodem - pozorný čtenář si všimne, že prsty na nohách tentokrát nezatíná jen Bryce, ale i jeden mužský hrdina. Asi mají špatný krevní oběh, hezky to totiž prokrví chodidla.

Verunka4444
20.01.2023 5 z 5

(SPOILER) A teď nastane pravý Hel...jako po této knize čekat bůhví jak dlouho na další díl???
Maasová opět předvedla svůj um....400-500 stran čtu tak nějak v klidu a pak jedna bomba za druhou a ten konec...jako cože????!!!!Od toho zlomeného zápěstí mě napadla Laň skoro okamžitě :) Bylo to prostě super truper čtení.
Miluji Rhysanda!!!!! :) :) :)

Ella161
16.01.2023 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování plný intrik, soubojů, hádanek… Ale ten konec? Přeci to takhle nemohla ukončit!! Já POTŘEBUJI číst dál! A teď abych čekala zase tak dva roky na další díl? To nezvládnu!!!

lenka7679
14.01.2023 4 z 5

Mám smíšené pocity. První díl byl bezkonkurenčně lepší, u tohoto mi přijde, že se tu vše tak kombinovalo, až se nám to překombinovalo a je milion jedna věcí na vyřešení, ale přitom hrubý náčrtek už čtenář má. Maas jede podle osvědčeného schématu a z tohoto pohledu čtenáře moc překvapení nečeká. Avšak, píše čtivě, její postavy jsou zajímavé, popisky poutavé skoro jako živé. Jenže já se přes tohle všechno super nemohla pořádně začíst a dvěstě stránek před koncem začal knize docházet náboj a já už se začala těšit na konec.
To, že se jistě nebude jednat o poslední díl, bylo každému, kdo Maas zná jasné. Je jako přadlena, příběh přede z tisíce jemných vlákýnek a umí to zatraceně dobře. Jsem zvědavá na další díl, jelikož konec mě velmi zaujal, jen jsem ráda, že to ještě chvíli potrvá, protože potřebuji opět získat odstup a začít se těšit.

lucakuca
13.01.2023 4 z 5

Jízda! Jednička mě fascinovala více, dvojka je "jenom" úžasná. Tolik zápletek a motaniček, neskutečné! A ten divnokonec! ? Lahůdečka voňavá!
Bryce drzá, krásná a divoká zase něco počtverečkovala. :-) To zas budou nápravy na tisíc stránek aspoň!

alinamalina
12.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Co na to říct... Knihu jsem dočetla včera a bylo to... wau!!

Jsou důvody, proč miluju Maasovou, vždycky dokáže překvapit a nenechá vás od knížky odejít (což je trochu na nic když máte zkouškové).

Na jednu stranu je to pořád ten stejný styl, ale já ho zbožňuju. 600 stránek se nic moc neděje a posledních 150 stránek je jedna bomba za druhou. A hlavně jako velmi nostalgický člověk oceňuju zakončení knížky a propojení, musela jsem text zakrývat rukou abych to nepřeskočila, protože bylo jasné KDO se tam ukáže (nebo spíš u KOHO se ukázala Bryce).

Jediná moje výtka se týká intimity mezi Bryce a Huntem. Nevadí mi že tam je, ani jak je dopodrobna popisována, líbí se mi že chce Sarah ničit hranice tabu. Jen mi někdy přišlo, že na intimnosti myslí v úplně nevhodných chvílích a vlastně tam každému hned ztvrdl (i ve smutnách nebo stresových situacích, to tam všichni přemýšlejí svým kašpárkem a kačenkou?!). Prostě méně je někdy více.

Podtrženo sečteno, tahle knížka byla delikatesa, přesně to co člověk od Sarah čeká a ona nezklamala. No, a teď jdu pokračovat v breku, dokud nevyjde další díl..

Charlie206
10.01.2023 5 z 5

Tato kniha mi zlomila srdce

Lavina
09.01.2023 4 z 5

Protože jsem četla druhý díl dlouho po prvním velmi mi trvalo než jsem se začetla.Bylo tam hodně postav a příběhu,které jsem si už nepamatovala a postupně musela vzpomínat.Přišlo mi,že tam toho bylo až moc.Skvěle napsané miluju Mass,ale jednička byla lepší.a konec to ani nemluvím,myslela jsem že toto je poslední díl...tak to mě pěkně naštvalo

Ahmose
08.01.2023 4 z 5

Myslím, že kto sa rozhoduje či ísť čítať Rod nebies a povetria, tak už je z tvorbou Maas aspoň trochu oboznámený, minimálne z prvého dielu. Nebudem tu teda rozoberať či sú postavy a dej v jej knihách šablónovité alebo nie. Určite sa však zhodneme na tom, že Maas sa číta veľmi dobre.
Mesto Luny 2 ma síce nesklamalo, ale ani ma vyložene nenadchlo. Oproti prvému dielu je tento pomalší a dejovo slabší. Za hlavný problém tejto knihy považujem jej dlžku. Vedel by som si predstaviť, že by mala o 120 strán menej a stále by bola super. Postavy sa dosť dlho motali v slepých uličkách a nechať všetku akciu na posledné strany mi v tomto prípade, naozaj, neprišlo ako šťastné rozhodnutie. Čo sa týka postáv celkovo, ja osobne ich mám strašne rád, takže k nim nemám čo vytknúť. Prvá naopak, oceňujem autorkinu snahu vložiť do knihy viac pohľadov a urobiť ju tak komplexnejšou. Erotických scén mohlo byť za mňa asi menej, ale v zásade mi neprekážali. Záver knihy ma prekvapil, navnadil na tretí diel a jemne znepokojil. To, čo autorka vymyslela môže celú sériu pozdvihnúť na novú úroveň, ale aj ju nenapraviteľne zničiť. Necháme sa prekvapiť. Odporúčam !

Šáriš016
06.01.2023 5 z 5

Jakože je tu málo hvězdiček pro hodnocení !!! Protože PANE BOŽE .. jakože fakt sakra PANE BOŽE !!!! Víc prozradit nemůžu, ale snad jen to, že mi to dokázalo odbouchnout mozek a moc mi to neuvažuje. Pane bože díky Sáro !! Opravdu ti děkuji, za to jak jsi geniální spisovatelka. ️

martina1199
05.01.2023 5 z 5

I druhý díl série Půlměsíční město byl báječným čtením, a pokud máte rádi tento žánr a především styl Sarah J. Maas, nebudete zklamaní :-) Ale WTF !!!! ten konec??? Z celého srdce lituji, že už nemám k dispozici další díl série, protože prostě TO JE NĚCO! Strašně ráda bych prozradila více, ale to by byl spoiler jako blázen. Vy, co jste to už četli, a máte za sebou i jiné knihy od Maas, co u nás vyšly česky, a jste fanoušci, vy jistě pochopíte moje překvapení a nadšení :-)

Veju007
05.01.2023 5 z 5

Je to tady, první přečtená kniha 2023 a rovnou jsme odstartovali fakt pořádným, 800stránkovým dělobuchem!

Takže. Vracíme se k Bryce a Huntovi, kteří se snaží žít normálním partnerským životem po šílených událostech z první knížky, ale dlouho jim to překvapivě nevydrží. Povstalci proti Asteri zbrojí a Bryce je spolu se svými přáteli opět vtažena do mocenských bojů. A tentokrát půjde opravdu o život.

Nejprve řeknu, že druhý díl se mi četl mnohem lépe, než první. Svět i postavy už jsou mi známé, a tak jsem se dokázala mnohem lépe orientovat. Hunt mě úplně nebavil, za to Ruhn! Zbožňuju. Nikoho nepřekvapí, že knížka je plná zvratů a já nečekala ani jeden. A v jednu chvíli jsem fakt hodně zaslzela.
Čtenářský deník mám popsaný milionem poznámek, tak snad, až se dočkáme dalšího dílu, si budu ještě něco pamatovat.

Letošní rok bude rokem SJM, minimálně celé Dvory rozhodně padnou! Teď už musí!

hadris
05.01.2023 5 z 5

Děj pár měsíců po první knize, plný nečekaných zvratů a překvapení...
Co se mi na knize nelíbí jsou ty rádoby erotické scény, spíše je to porno, což se mi vůbec k Sarah nehodí, ale bohužel...
Konec byl strašný, u první knihy se dalo říct, že uzavřený, ale v tomto díle naprosto na houby, otevřeno všemi směry a než vyjde další, budu muset přečíst znovu oba díly...

behunka
05.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Trochu horší než první díl, ale stále dobré. Až na ten konec. To jako fakt?? Teď už se nemůžu na další díl vybodnout. Prostě si ho musím přečíst. A protože vyjde bůh ví kdy, budu muset číst i 2 předchozí abych si osvěžila o co jde. Těch 1500 stránek mě asi zabije / čtu , nevařím, nespím, neuklízím/.
Pár věcí mi moc nesedělo. Třeba zatínání prstů na noze / zkuste si to/. Nevím jestli je to i v originálu, nebo jen výplod překladatele, ale je to na každé stránce a fakt mě to štve.
Dále kdy jako Danika dokázala dělat všechny ty věci a ještě vše před Bryce tajit?? Vždyť byly nerozlučná dvojka.
Proč každý musí někoho mít?? A proč Rhun a světlo dne neměl víc prostoru??
No těším se na další

biskupova
30.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Knížka skvělá, plná nečekaných zvratů a úžasných komplexních postav. Ten konec byl opravdu šokující a nečekaný, ale líbí se mi jak autorka dokázala propojit své světy. Nebylo to sice tak dobré jako první díl, takže za mne čtyři a půl hvězdičky.

kathaerina
27.12.2022 4 z 5

Musím říct, že druhý díl nebyl tak povedený jako první. Normálně se do Maasové začtu okamžitě a ani nevím o světě, ale s touhle knihou to prostě neklaplo. Nemohla jsem se do knihy dostat celých těch 780 stránek a musím říct, že to je fakt škoda. Taky si myslím, že knize nepřispělo ani to ustavičné střídání pohledů. Nefungovalo mi to ani u série Skleněného trůnu a nefunuje to ani s tímhle. Pohled Thariona mi navíc nepřišel vůbec zajímavý, jen taková výplň - no a to jeho ustavičné fňukání o říční královně… Bro, I get it ale už mlč prostě. Nicméně poslední kapitola byla opravdu brutální, tu jsem celou probulela a jak je zvykem, totálně mě nabudila na další díl.

Foxie89
27.12.2022 2 z 5

Asi úplně vybočuju z ostatních čtenářů, ale mě to přišlo jako patlanina. Konec mě namíchl natolik, že si další díl asi ani nepřečtu. Erotické scény byly přeloženy odporně a na každý stránce se někomu probouzel nebo tvrdnul “pták”. Za mě opravdu velké zklamání, kdy si autorka vymýšlela charaktery postav tak, jak ji to přišlo pod ruku a Danyka měla nejspíše dvakrát delší dny, aby to všechno stihla. Jediný dobrý odhalení mi přišlo o Asteri. Dějové linky s Tharionem a Ithanem jen zbytečně roztahali děj a nic nového nepřinesli. Těším se, až si teď přečtu nějaké fantasy, kde každé páté slovo nebude šukat, pták nebo vlhkost :)

Zlata979
22.12.2022 4 z 5

Ubrala jsem jednu hvězdičku, a to za ty někdy až nechutné sexuální scény. Jako porno ve fantasy příběhu fakt nemusím. Jinak se kniha četla pěkně.

Brunnetka
22.12.2022 5 z 5

Tak ale, co ten konec? Tohle jsme si nedomluvili teda :)
Kniha je boží, tak jako první díl, má rychlý spád a čtenáře okamžitě děj pohltí. Přiznávám, že jsem měla problém vyznat se ve jménech, těch je tam opravdu moc, ale ději to neubližuje vůbec. Rozhodně doporučuji, pokud váháte se čtením, tak není na co čekat, Bryce a Hunt už na vás čekají....