Rod nebies a povetria

Rod nebies a povetria https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491731/bmid_rod-nebies-a-povetria-zY5-491731.jpg 4 690 158

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou. Asteri zatiaľ držia slovo a nechávajú Bryce s Huntom na pokoji. Lenže rebeli sa pokúšajú podlomiť moc asterov a z vládcov sa stáva čoraz väčšia hrozba. A tak keď sa Bryce, Hunt a ich priatelia zapletú do plánov rebelov, je jasné, že stoja pred rozhodnutím: nečinne sa prizerať, hoci iní sú utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A nečinne sa prizerať im nikdy veľmi nešlo. Ponorte sa do akciou a vášňou prešpikovaného pokračovania bestselleru Rod zeme a krvi, v ktorom Sarah J. Maas opäť rozvíja napínavý príbeh sveta tesne pred výbuchom - a tých, ktorí urobia čokoľvek pre jeho záchranu.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

House of Sky and Breath , 2022

klarka009
25.02.2023 5 z 5

Maasova je asi jediná autorka u které dokážu přečíst tolik stran za krátkou dobu a pořád nemám dost :D ještě se mi nestalo, že by mě některá její kniha nebavila a proto se řadí mezi mé nejoblíbenější autorky ️
Pokračování Půlměsíčního města je samozřejmě opět velká pecka
Líbí se mi, že se v knize střídaly kapitoly z pohledu více postav a to konkrétně Bryce a Hunta (bez těch by to ani nešlo :) ), Ithana který mi velmi padl do oka a jsem velmi zvědavá jak se to s ním bude vyvíjet dál a Thariona, který mi asi jako jediný v knize lezl na nervy za mě je to hloupá a zbytečná postava Co mi tu ještě docela vadilo bylo nespočet sexuálních scén, bez kterých bych se ve fantasy žánru obešla. Mám ráda když je fantasy spojené s romantikou, ale některé scény jsou za mě už přehnané a na sílu. Kdybych chtěla číst erotiku, sáhnu po ní, ale sem se mi to nehodí ‍️
Ale jinak ti co jste ještě nečetli, máte se opravdu na co těšit
Dočkáte se tu spousty zvratů, tajemství a jedné zástavy srdce na konci
Klobouk dolů nad tím jak to autorka pěkně vymyslela. Nemůžu se dočkat třetího dílu!

jopp
25.02.2023 3 z 5

Po přečtení toho dílu jsem získala alergii na slovo šukat. Kniha je pohádkou pro dospělé či dospívající ženy, plná nepravděpodobných postav, jejich charakterů a reakcí. Ale pokud to berete jako pohádku, četbu si užijete. Příběh je dobrodružný, svět zajímavý.

magdalene7
23.02.2023 5 z 5

Užasné pokračování, některé plot twisty jsem čekala a některé mě úplně odrazily do vzduchu lol. Nemůžu se dočkat třetího dílu. Prakticky nemám odpovědi na žádné z otázek z prvního dílu, ba naopak mám teďkom ještě víc otázek. Nemůžu se dočkat co se stane!

Nikoll2
23.02.2023 5 z 5

Čtení jsem musela přerušit kvůli studijním povinnostem a musím přiznat, že mi nějakou chvíli trvalo, než jsem se do děje opět začetla....ALE Sarah si mě opět získala. Opět mi potvrdila, že je jednou z mých oblíbených autorek a že bych její knihy mohla číst stále dokola.
Jedním z hlavních důvodů jsou postavy a jejich vzájemné vztahy. Sarah umí ze všech postav udělat alespoň na chvíli tu hlavní (odhalení identity Dne je samostatnou detektivkou uvnitř většího příběhu). Úžasně pracuje s jejich vzájemnými vztahy, ať už pozitivními či negativními. Upřímně si myslím, že žádná postava není v knize navíc, ačkoliv postavu Daniky už bych nechala odpočívat, a to i s jejími tajemstvími.
Nehledě na prostor, který je věnován vztahům mezi postavami, samotný děj samozřejmě není zanedbaný (vzhledem k počtu stran by to bylo i velmi smutné). Opět se jedná o příběh plný akce a zvratů, který si naplno získá a udrží vaší pozornost.
Závěr knihy je taková velká třešnička na dortu této knihy. Myslím si, že všichni nutně potřebujeme pokračování, a to co nejdříve. :D

Barbara182
18.02.2023 4 z 5

Při čtení jsem se opět dobře bavila, řekla bych, že tahle série je pro mě guilty pleasure, protože je vlastně jedno, co se odehrává v ději, hlavně když se postavy špičkují :-) Jinak to bylo o trochu méně zabávné než předchozí díl kvůli tomu, že se autorka víc věnuje i ostatním postavám (byť i jejich příběhy jsou zajímavé). A úplně se mi nelíbilo odkrývání dalších a dalších tajemství Bryceiny nejlepší kamarádky Daniky (je to jako nekonečná studnice :-( nebo odhalování dosud skrytých vazeb mezi postavami, u kterých byste to absolutně nečekali (ještě kousek a bude to připomínat telenovelu :-( A mínusové body dávám i za ten hodně otevřený konec - jak dlouho teď budeme muset čekat na pokračování, no? :-)

Bookaholik
16.02.2023 5 z 5

Tahle knizka je pro me jedno velke WOW! Bavila me od zacatku do konce. Dopadlo to absolutne mimo ma ocekavani a z konce jsem vlastne strasne nadsena, prestoze ted asi budu muset zase dlouho cekat na to, jak to dopadne :D I ten prehrsel pro me az prilis detailne popsaneho sexu jsem ochotna autorce za ten konec odpustit!! :D

Kalokaghatia
15.02.2023 5 z 5

Jsem strašně zvědavá na pokračování. Fakt.
Jinak mě tento díl asi neuchvátil jako předchozí. Chvílemi se mi čtení táhlo. Obešla bych se i bez detailních popisů kdo, komu, co olízal. Ale Bryce je úžasná hlavní hrdinka. Já mám ráda vyprávění z pohledu více postav a jsem ráda, že víc prostoru dostali i vedlejší postavy. Příběh je nabitý akcí, intrikami, láskou a vtipem. A ten konec...

pajinkad
15.02.2023 5 z 5

Opět o důvod víc si myslet, že spisovatelka Sarah J. Maas je jedničkou ve svém oboru! Jak já jí zbožňuji.

Druhý díl ze série půlměsíčního města jsem začala číst v prosinci, bohužel se mi zezačátku děj mírně vlekl. Kvůli předvánočnímu shonu a touze spíše koukat na K drama jsem knihu dočetla až minulý týden. Nemohl jsem se dokopat k jejímu dočtení, ale naštěstí mě to pohltilo a už neustilo! Chemie mezi Bryce a Huntem je úžasná, dějové linky i dalších vedlejších postav jsou skvělé (např. Ruhna a agentky Den :-)). Partnerovi jsem četla pár pikantnějších scén, kterých v této knize opravdu nebylo pomálu (ale za mě nikterak přehršle vulgární ;-)). Co mě ale absolutně dotalo byl ten konec...... jedno velké WOW, ze kterého se stále nemohu vzpamatovat! Už aby byl další díl!

anonym02
14.02.2023 5 z 5

Původně jsem se ke knize vyjadřovat nechtěla, ale po přečtení pár předchozích komentářů prostě alespoň ve zkratce musím.
Vzhledem k tomu, že celá série má údajně být trilogií, neumím si představit, že příštím dílem všechno skončí. Maasová opět dokázala, že je úžasnou spisovatelkou a všechny ty dějové linie, které zvládla nacpat do jedné knihy? Prostě klobouk dolů.
Někomu možná mohly některé pasáže přijít zbytečné, ale myslím si, že právě intimní momenty hlavních hrdinů, které autorka neopomněla barvitě popisovat, dotvářejí celý příběh a nutí čtenáře po celém světě, aby si ho zamilovali. Tento díl na mě zapůsobil o hodně víc než ten první a opravdu obdivuji autorku, jak zvládla vymyslet neskutečně propracovaný svět(y), skloubit romantiku s detektivkou a spoustou napětí.
Za mě dvěma slovy - absolutní pecka.

barbara2455
11.02.2023 5 z 5

Uzasne.ako spojila svoje serie je neskutocne...je to najlepsia spisovatelka co som citala....a to som citala vela knih...ale Sarah J. Maas je top!!!!milujem jej tvorbu....plakala som...smiala som sa....a predychavala som...uzasne.... najhoršie je cakanie....tak si znovu precitam seriu s Freie a Rhysandom....velke dakujem za spisovatelkinu tvorbu

Siwan
11.02.2023 5 z 5

No tak opět ve stylu autorky naprostá pecka. Za mě ještě lepší než první díl a ten se mi líbil hodně. Tady jsem naopak už od začátku byla napnutá jak špagát. Nebudu se dlouze rozepisovat o tom, co všechno tady bylo skvělé, protože to bylo všechno :)
Četla jsem hned v návaznosti na první díl, navíc postavy mi přirostly k srdci, takže jsem neměla problém se v nich vyznat a líbilo se mi, že měli i svoje vlastní věci k řešení mimo hlavní linky.
Každopádně ten konec!!! Tak to je taková pecka, že každého kdo četl Maasovou už dřív to zvedne ze židle :))) Naprosto dokonalý nápad :)
No a teď už jenom vytrpět to čekání na závěrečný díl :)))

whiolet
08.02.2023 4 z 5

Ze začátku mi dělalo velký problem se do knihy začíst.
Samu sebe jsem překvapila, že jsem se celkem orientovala v jejich světě, po tak dlouhé době.
No nakonec jsem se začetla, ale nadšená moc nejsem.
Spoustu věcí mi tady nedávalo moc smysl, vadilo mi taky dost chyb v korekci a celkově mi kniha přišla jenom jako taková nezáživna vata po prvním díle a tomu co nás teprve čeká.
Konec byl nejzajímavější na celé knize, konečně pořádný zvrat!
Věřím, že třetí díl bude pořádná jízda.

michaelakrivka
07.02.2023 5 z 5

Knihu jsem si koupila na předobjednávku jaki dárek k svátku sama pro sebe. S. J. Maas je v současnosti moje neoblíbenější a nejčtěnější autorka. Knihu jsem začala číst, ale asi po sto stránkách jsem ji odložila, protože jsem neměla čas ani chuť číst. Teď jsem se k ní vrátila a za týden jsem ji celou dočetla. Wow! Příběh a hlavně ten konec! Čtení jsem si užila a můžu za sebe doporučit. Už se těším na pokračování!!!!! Asi to čekání nevydržím.

AnnaPanulis
06.02.2023 4 z 5

Ze začátku jsem měla celkem problém si vybavit některé vedlejší postavy, tak jsem musela trošku pátrat na internetu a zároveň dávat pozor na spoilery.
První díl byl úžasný a já jej přečetla jedním dechem, ale z druhého dílu mám stále smíšené pocity. Sice to je trošku táhlejší díl, to mi však nevadilo. Postavy mě bavily, a to i ty úplně nové charaktery, kterých bylo dost. Nové/staré zapeklitosti udržely dostatek akce, ale co mě vyloženě vytočilo, byl závěr knihy.
A pokud jako já patříte mezi lidi, kteří si nejprve přečtou poslední větu knížky a až poté se pustíte do knížky od začátku, tak POZOR! U tohoto dílu to opravdu nedoporučuji. Mohli byste si vyspoilerovat zásadní informace.
Týden jsem přemýšlela, jak knížku hodnotit a stále jsem trochu naštvaná, ale v tuto chvíli udělím:
4 hvězdy,
třeba to jednou změním, ale mé pocity jsou prostě rozporuplné a radši dám trošku lepší hodnocení. Přeci jen nakonec zbydou snad jen ty hezké vzpomínky.

terikus
05.02.2023 5 z 5

Ten konec... BOŽE MŮJ!!!! Škoda, že další díl je v nedohlednu, protože tohle je teda něco...

Arlienen
30.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Knihu hodnotím až s odtupem. Četla jsem ji mezi svátky, které byly ve znamení nemoci, únavy a totálního chaosu. Stejně jako mnozí čtenáři, tak i já jsem měla výpadky ohledně toho, o čem jsem četla v prvním díle a co se tam stalo. Postavy jsem si pamatovala, aspoň tohle mě nebrzdilo ve čtení.
Massové nelze upřít, že píše čtivě. Kapitoly mizí pod rukama rychlostí blesku. Napětí a akce jde ruku v ruce s romantickou linkou mezi Huntem a Bryce. Co mi trochu kazilo můj čtenářský zážitek, bylo to věčné slintání a rozplývání mezi Bryce a Huntem. Nicméně knihu hodnotím jako NAPROSTOU BOMBU. INFARKTOVÝ STAV mi zapříčinil konec knihy. Nemůžu uveřit, že autorka spojí svět Bryce a Hunta s Dvory! Potřebuju nutně pokračování!!

michaela_books
29.01.2023 5 z 5

Než jsem se pustila do druhého dílu Rod nebes a dechu, tak už jsem si vůbec nepamatovala, co se vlastně už všechno odehrálo v jedničce… ale naštěstí musím říct, že to postupně celkem rychle v hlavě naskákalo zpátky a navíc tomu hodně pomohla i sama autorka, kdy v rámci jednotlivých postav vlastně vzpomíná, co se událo a napomáhá to tak v celkové návaznosti na tento příběh. Zkrátka těchto skoro 800 stránek jsem si užila jako u každé knihy od Maasové, protože už víme co očekávat a stále mě to neuvěřitelně baví.. ale ten KONCEC!! – Doufám, že teda brzy dostaneme nějaké vysvětlení a objasnění, protože to co se tam odehrálo nebo bylo jenom tak lehce “naťuknuto”, bylo fakt neuvěřitelné a šokující … mám teda i nějakou teorii, takže jsem fakt zvědavá a nevím zda se i trošku bát.
Jinak za mě skvělé nové postavy, seznamujeme se a zároveň odhalujeme spletitosti děje z prvního dílu a docházíme tak i k celkovému dalšímu propojení u této série a návaznosti tak jak to bylo např. u Skleněného trůnu… Pokud rádi čtete od této autorky všechny knížky, tak není co řešit… Minulý rok u nás vyšly dvě její knihy a moc doufám, že brzy napíše něco dalšího, abychom se měli zase na co těšit.

stozarka
26.01.2023 5 z 5

Sarah prostě umí. Postavy jsou živé a uvěřitelné. Je to nabité svaly, chytrostí, sexem a lidskostí. Tohle buď milujete, nebo nesnášíte. Jak dokáže vše tak propojit? Tím myslím maličkosti, díky kterým vám pak začne záležet na postavách a jejich osudech. Nikdy jsem se u žádných knih necítila tak, jako u jejích. Konec si doporučuji nechat na doma, já si ho dala ve vlaku a lidi kolem si nejspíš mysleli, že mám mental breakdown. Miluju to a nemohu se dočkat na další díl!
Mimochodem se mi líbí, jak lidé píšou, že první byl byl lepší než druhý. Možná je to tak, ale stále je to jako srovnávat Lamborghini a Ferrari. Obojí je stále špička.

__Vev__
26.01.2023 5 z 5

Já tu Sarah miluju. Opravdu. Jak ona dokáže na téměř 800 stran napsat něco tak skvostného. To nepochopím.
První díl byl o kapku lepší, protože já mám přece jenom ráda, když ty vztahy začínají a dva představitelé objevují své city. Ale zde máme i tak nový vývoj vztahu!
Ruhn, to je láska. A vývojová linka mezi ním a Dnem, je jedna z nejlepších věcí v knize.
Troufám si říct, že na čtení jsou knihy složitější, než autorčiny předchozí série. Jsou více propracované. Obrovské množství postav, nadpřirozených bytostí, ve kterých se člověk musí orientovat. Tohle dělá z knihy naprostý fenomén a já to naprosto zbožňuju.
A ten konec. Úplně že WHAT?! Ta poslední věta mě ve dvě ráno téměř rozplakala radostí a šokem. Bože. Další díl bude epický a já raději ani nechci vědět, za kolik let () vyjde.
Miluju tuhle sérii, miluju autorku. Miluju a klaním se.

LilianaFalcon
22.01.2023 5 z 5

Předchozí díl se mi líbil o chlup víc. Tentokrát to na jednu stranu bylo všechno neuvěřitelně zamotané a na druhou stranu vlastně předvídatelné.
A ten konec?! Pecka :-D Krásně to všechno Maas propletla.