Rod nebies a povetria

Rod nebies a povetria https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491731/bmid_rod-nebies-a-povetria-zY5-491731.jpg 4 687 158

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou. Asteri zatiaľ držia slovo a nechávajú Bryce s Huntom na pokoji. Lenže rebeli sa pokúšajú podlomiť moc asterov a z vládcov sa stáva čoraz väčšia hrozba. A tak keď sa Bryce, Hunt a ich priatelia zapletú do plánov rebelov, je jasné, že stoja pred rozhodnutím: nečinne sa prizerať, hoci iní sú utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A nečinne sa prizerať im nikdy veľmi nešlo. Ponorte sa do akciou a vášňou prešpikovaného pokračovania bestselleru Rod zeme a krvi, v ktorom Sarah J. Maas opäť rozvíja napínavý príbeh sveta tesne pred výbuchom - a tých, ktorí urobia čokoľvek pre jeho záchranu.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

House of Sky and Breath , 2022

nonameperson04
07.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Mohlo to být trochu svižnější, ale šlo to. Každopádně, ta 'mrcha' Maasová nás chce donutit přečíst všechno, co napsala. To je manipulace! (Ale stejeně si přečtu i ty zatracený dvory, co jsem ještě nečetla, že jo :D) Ten konec, jakože: Čau jsem Rhysand. Aaaaaaaggggggg!!!!!

houdkic
04.05.2023 3 z 5

Druhý díl Půlměsíčního města jsem četla tak strašně dlouho, že si vůbec nic nepamatuju a nemám tucha, co se tam vlastně dělo. Celkově mě tahle série úplně moc nebaví a čtu ji čistě z toho důvodu, že mě Maasová přesvědčila o tom, že umí vytvořit parádní svět. Tento díl byl ale za mě osobně strááááášlivě zdlouhavý, neustále se něco a přitom nic nedělo. Nicméně konec (tím myslím poslední kapitolu, nikoliv epilog) byl fakt wow a byla to asi nejzajímavější část celé knihy.

Za mě tak 2,5 až 3 hvězdy, první díl byl za mě o trošku lepší.

jitka_dankova
02.05.2023 5 z 5

Neuvěřitelné pokračování detektivní urban fantasy z moderního světa. Propojení magie, strojů, mobilů, špionáže - to byla pecka. Kniha je opět psaná v er formě a soustředí se víc na děj, než na vývoj postav a navíc je tam popsáno více dějových linek různých osob. Fascinovalo mne, jak se kolem hlavní hrdinky vytváří kruh přátel a co prožívají. Měla jsem většinu knihy strach, že jim na jejich intriky někdo přijde, a mrzí mě smrt dvou postav. Romantická linka a erotické scény jsou tady, no, zvláštní, nějak mne to neoslovovalo, ale dalo se to přeskočit a opět se ponořit do děje a těch postupných vztahů a netradičních přátelství. Konec mne dostal, za celou dobu by mne nenapadlo tak promyšlené propojení s jinou autorčinou sérií knih a jsem nesmírně natěšená, co se v dalším díle dozvím a jak do sebe některé věci zapadnou jako skládačky puzzle.

Anett003
25.04.2023 4 z 5

Druhý díl se mi četl trochu hůř, než první. Asi to bylo množstvím času nepřetržitého čtení
Hodně jsem potřebovala vědět, jak to bude pokračovat s Bryce a Huntem, takže mě ,,obtěžovali hlavně Tharionovy pasáže, Rhun mě bavil a i jeho banda. Ariadna (Jo, až teď při psaní mi to došlo)
A ten konec? Fakt? Nečekala jsem to, ani mě to nenapadlo, ale jako sakra, proč ne? Maasová mě zase překvapila. A teď jen čekat na další díly.

MishRarach
23.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Na to, jak obrovský fanoušek Maasové jsem, tak tady pořád nevím, jak se s touto sérií vypořádat. Na to, že ten díl mám doma už od okamžiku, kdy vyšel a to i v anglickém originále, dohrabala jsem se k tomu až teprve teď. A že mě to stálo teda velké úsilí. Myslela jsem si, že si předtím přečtu jedničku, ale když jsem to vzala do ruky, tak mě to tak ukrutně nebavilo, že jsem nebyla schopná se někam dostat. Takže jsem druhý díl začala číst a doufala, že se nějak chytím. A ze začátku jsem se fakt nechytala. Prolog mě teda ukrutně nebavil, protože jsem z toho byla zmatená jak lesní včela a četla jsem ho asi na třikrát. Když se pak děj přesunul ke známým postavám, tak mi zase trvalo než jsem si zvykla na "Hell" a tu vulgární mluvu. Úplně se mi to moc nelíbí. A musím se přiznat, že s Bryce jako hlavní hrdinkou mám asi nějaký osobní problém. Taková dobrá duše a zároveň dost povrchní a volnomyšlenkářská? Vážně je to taková kombinace? Úplně se mi to k sobě nehodí. Ale co mě nebaví na Bryce a Huntovi, mi docela dobře vynahrazují ostatní postavy. Hlavně mám teda moc ráda Ruhna, Deca, Flynna a Ithana. Tihle pánové mě neskutečně bavili. A musím říct, že pak když se příběh trochu rozjel, tak mě to i začalo bavit a byla to ta skvělá Maasová, co to má tak brilantně vymyšlené.
Ke konci jsem to hltala jedním dechem a rozčilovala, že nejsem schopná číst rychleji. Šílela jsem, že vlastně moc nevím, co se děje a kdo je na čí straně. Samozřejmě jsem měla nějaké tipy, ale Maasová mě klasicky doháněla k šílenství. Agentku Den jsem odhadla až na potřetí. Shame on me.
A ten konec? Olaláá.. Napadlo mě to, když se dozvěděla pravdu o Asteri. Úplně se nabízelo, propojit tuto knihu se světem, který už dávno vytvořila. Jednou jsem při psaní povídky udělala něco podobného. Spojila jsem dvě linky k sobě. Jako proč ne, ale uvrhlo mě to do velkých obav. Série Dvorů je pro mě srdeční záležitostí. Žádnou knižní sérii jsem nečetla tolikrát a žádnou z nich nemám tak poničenou od neustálého čtení. A v žádných jiných knihách nenajdu vždycky něco nového. Dvory nejsou tolik zaměřené na to všechno, co se tam děje, ale hlavně na nějaký vývoj postav a je to vyloženě srdeční záležitost. CC je spíše dějová série a já se upřímně řečeno bojím, co nás dál čeká, jestli náhodou to nezpatlá do jednoho hrozného bordelu. To by mě dost mrzelo. Takže za mě knížka a série pro lidi, kteří mají rádi nové světy a příběhy. Na mě to je stále docela chaos nebo byl minimálně ze začátku. Rozhodně teď ale nepřestanu číst, i když se za to časem asi budu dost nesnášet, protože mě, jak znám Maasovou, čeká hooodně slz.

slepÝVoko
16.04.2023 4 z 5

Druhý díl této série se mi trošku táhl. Rozvleklý děj a hlavní zápletka byla slabá, nebo jsem měla jiná očekávání. Ale je to Maasová a kniha se i tak četla dobře, chtěla jsem vědět co bude dál, žít s hlavní hrdinkou ve městě a užívat si celý svět. Konec byl šokující a konečně to správné tempo!
Wau!! Konec byl takový, že čekání na další díl bude utrpení a jsem hodně zvědavá jak to autorka zvládne!!!

Pettato
15.04.2023 4 z 5

Zajímavý příběh se spoustou postav a zápletek. Musela jsem se více soustředit, abych se ve všech postavách orientovala a některé pasáže se mi zdály zdlouhavé. Ale Maasová umí skvěle a čtivě psát. Mám její knihy moc ráda a rozhodně doporučuji

luca321
06.04.2023 4 z 5

Tak tohle byl úplně jiný level. Knížka je přímo nabitá zvraty, které člověk nemůže očekávat a ten konec?! Jsem hrozně zvědavá, jak se s tím Maasová teď popere a jak to bude s pokračováním obou sérií. Nechápu, jak někdo může vymyslet tak propracovaný svět a děj, aby vše dávalo smysl a nestalo se ani jednou, že tam něco nesedí. Taky moc oceňuji, že je tam jedna jakoby hlavní dějová linie se všemi postavami, ale do toho je tam plno jiných linií těch určitých postav. Za mě je to spíše 4,5. Půl hvězdy strhávám za trochu už nereálné erotické scény, které mi tam už občas i vadily. Jinak moc povedený a doufám, že další díl bude stejně epický jako tento.

Emilie.Black
23.03.2023 4 z 5

Na čítanie tejto knihy som sa tešila aj napriek vyspoilerovaniu skoro celého deja fanartmi na instagrame. A to čo sa stane na konci som vedela ešte pred kúpou samotnej knihy. Aj napriek všetkému som spočiatku čítala kapitolu za kapitolou s nadšením, no potom prišli aj tie "nudné" pasáže a mňa akosi prestali zaujímať Bryce s Huntom a o Tharionovi nehovoriac - jemu som vôbec neprišla na chuť.
Taktiež, ak sa zamyslím nad Danikou, tak ona musela byť nejaká superžena, lebo v tak mladom veku toho stihla akože neskutočne veľa+ tajomstvá a ešte aj stíhala párty s Bryce, čo mne prišlo trochu nelogické, ale ok.
Zato časti s Rhunom som si doslova vychutnávala a bavil ma vzťah medzi ním a agentkou Svetlo dňa, jej odhalenie bolo TOP! Takéto zvraty mám rada.
Úprimne sa mi asi viac páčila prvá časť, asi preto som túto knihu čítala dva mesiace. Ale aj napriek všetkému som si čítanie užila a teším sa tretiu časť.

TynaBehuncikova
22.03.2023 5 z 5

Nechápu, jak zvládne jeden člověk vytvořit tak komplexní, zajímavý, originální a rozsáhlý svět... Vymyslet do něj fakt skvělé, pochopitelné postavy, které ale současně nejsou ani předvídatelné ani černobílé... To celé zasadit do napínavého příběhu se zápletkou jako detektivní pátrání, který ani chvíli nenudí. A ještě k tomu všemu pracovat na chemii vztahů s pár hot scénama jako bonusem? Jakože jak?

Začínám Maasovou podezřívat, že je to vlastně její životopisný příběh a ona sama je Bryce. A když osvobodila Midgard od Asteri, rozhodla se všem povědět svůj příběh.

Kateřina10
18.03.2023 5 z 5

Sarah J Maas mi dluží další terapii

Pajuss27
13.03.2023 5 z 5

Knihu jsem dočetla a zůstala jsem v šoku. OKAMŽITĚ potřebuju další díl. Já Sarah prostě miluju.

Sixtinka144
11.03.2023 5 z 5

Tak i já jsem konečně dočetla tento skvost, a nemohu být více než nadšená. Maas je pro mě bohyně, moje nejoblíbenější autorka vůbec. Na každou její knihu se neskutečně těším, a ani druhý díl Půlměsíčního města nebyl výjimka. Předešlý díl jsem četla hned když vyšel, takže jsem si ze začátku nepamatovala nějaké detaily, ale když jsem se začetla, tak jsem se ihned vzpomněla. Celý tento výborně fungující fantasy svět je úžasně napsaný. Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je skvěle vymyšlené. Postavy naprosto zbožňuji, jsem ráda, že se nám zde hodně střídají pohledy všech hlavních postav, nejenom napříkald Bryce a Hunta. I když toto není žádná oddechovka, protože u toho musíte přemýšlet, naprosto jsem se tomu oddala a zamilovala jsem si znovu tento svět. Největší třešničkou na celém dortu byla poslední kapitola, a hlavně poslední věta. Ta kniha mě několikrát rozložila a zase složila, ale po té poslední větě jsem nemohla několik nocí zamhouřit oči, aniž bych nad tím nepřemýšlela. Maas to prostě zase dokázala, a jsem moc ráda, že píše takto úžasné knihy i nadále.

janca6129
06.03.2023 4 z 5

S. J. Maas opět dokázala, že je doslova královnou nečekaných zvratů, šokujících odhalení či epických konců. Ač knížka trpí neduhem pomalejšího startu, s postupem času přechází ve strhující vrstevnatý příběh, jenž na sebe nabaluje nová dobrodružství a završuje koncem, po němž se budete cítit doslova hrozně. (Že musíte čekat tak dlouho na další díl.)

Protože závěry umí Maasová doslova epické a také k naštvání otevřené a plné otázek.

A já to miluju, stejně jako partičku neeticky přitažlivých hrdinů, erotický náboj, po kterém jsem rudla až na pozadí, a šílenou dávku čtivosti napětí.

Co je ovšem naštváníhodné, je zatraceně špatná redakční práce. Nakladatelé, kajte se, fakt.

uzivatel9575
05.03.2023 4 z 5

Slabší než první díl, dost se to táhlo a 4. hvězdu dávám kvůli zakončení, které by mohlo pokračování naprosto epicky vyhnat opět do nebes!

pikilo
04.03.2023 5 z 5

Strana 775, posledni veta. Docetla jsem asi v 10 hodin vecer. A jedna jedina veta zpusobila ze jsem na dalsi 4 hodiny nemohla usnout. Ted me ceka nekolikalete utrpeni pri cekani na dalsi dil. Pribeh jako vzdy sklevy, rozvlekly ale cert to vem, je to proste uzasne.

sebemi
02.03.2023 5 z 5

Nedokážu sespsat své myšlenky, nedokážu to kvůli poslední větě, poslednímu slovu. Myslím, že jsem prodělala menší infarkt, nemohla jsem dýchat a pak jsem se začala bezmezně radovat jak blázen. Ano, ano, anooooooo, já se tak těším na to,co přijde, neb ..... Miluju tě Sarah, já tě sakra miluju.

denniys
28.02.2023 4 z 5

Miluju Maasovou, ale prostě tentokrát to tam není. Nemohu dát plný počet, prostě nemohu. První vadou knihy je délka, tentokrát by snesla o 200 stran míň, je plná vaty. Další problém jsou erotické scény, né že by mi vadily - to vůbec, ale přišlo mi to strašně strojené, pořád stejné výrazy dokola, prostě tohle se Sarah nepovedlo.
Příběh sám o sobě není špatný, ale první dvě třetiny drhly a konec nemá sílu to zachránit. Propojení s jinou sérií je zajímavé a do dalšího dílu by mohlo vlít šťávu, uvidíme.
A co bylo na knize úplně nejhorší, byly ty chyby! Takových překlepů! Skloňování jmen mi také dělalo problémy. Tohle je vůči kupcům knih opravdu sprosté. Vždycky to bylo tak, že kniha měla být vzorem spisovné češtiny, bohužel dnes už to tak není. U chyby číslo 20 jsem přestala počítat a nebyla jsem ještě ani ve třetině knihy. Za to samozřejmě autorka nemůže, ale kazí to dojem.
Doufám, že v dalším díle se Sarah vrátí v plné síle, tak jak ji známe a vytře nám zrak.

MichaelaJan
27.02.2023 5 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem rychle potřebovala pokračování. Ale začátek mi dal strašně zabrat, musím se přiznat, źe jsem to proložila i jinou knihou. Ale tak po 150 stránce jsem se opravdu začetla, po půlce jsem to začala opravdu hltat a na konci jsem si trhala vlasy, protože potřebuji další díl ! Co mě opravdu nebavilo byly kapitoly s Tharionem, ty pro mě byly utrpení a moc mě nezajímaly. Ale co se týče hlavních postav těm nemám co vytknout. Ke konci to byla prostě jedna velká jízda napínavého děje a úžasných zápletek. A ten konec ?! Ten mě úplně dostal do kolen ! Než vyjde další díl určitě si knihu přečtu znova. Je strašně smutné, že na pokračování musíme čekat tak dlouho. Všem fanouškům držím palce, aby jsme z toho čekání nepřišli o rozum !!!

Kapkaťapka
27.02.2023 4 z 5

Za mě druhá kniha série dobrá, ale na 91% v hodnocení to není. První díl se mi líbil více, tady jsem se musela do čtení nutit.
Série Skleněný trůn byla naprosto úchvatná, ale tady mi přijde, že se nápady vlastně docela opakují a už to nemá takový šmrnc