Rod nebies a povetria

Rod nebies a povetria https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491731/bmid_rod-nebies-a-povetria-zY5-491731.jpg 4 690 158

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou. Asteri zatiaľ držia slovo a nechávajú Bryce s Huntom na pokoji. Lenže rebeli sa pokúšajú podlomiť moc asterov a z vládcov sa stáva čoraz väčšia hrozba. A tak keď sa Bryce, Hunt a ich priatelia zapletú do plánov rebelov, je jasné, že stoja pred rozhodnutím: nečinne sa prizerať, hoci iní sú utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A nečinne sa prizerať im nikdy veľmi nešlo. Ponorte sa do akciou a vášňou prešpikovaného pokračovania bestselleru Rod zeme a krvi, v ktorom Sarah J. Maas opäť rozvíja napínavý príbeh sveta tesne pred výbuchom - a tých, ktorí urobia čokoľvek pre jeho záchranu.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

House of Sky and Breath , 2022

TeaS2015
28.10.2022 5 z 5

Další "Máásovka", která je prostě pecka.
Člověk se do knihy zažere raz dva. Děj je tak napěchovaný, že není vteřina, kdy by se člověk měl možnost nudit.
Vzhledem ke konci, který mě mimochodem nečekaně a hodně překvapil, budu vyhlížet další díl dost netrpělivě!
Co ovšem nedělá nakladatelství, ani spisovatelce vůbec dobrou službu, jsou odfláknuté korektury. Tolik chyb jsem snad ještě v e-knihách nezažila...
CooBoo by se mělo chytit za nos a něco s tím udělat.

DreamerX9
28.10.2022 4 z 5

Musím dopředu doporučit si alespoň pročíst prvni díl jelikož mezi nimi byla velká časová smyčka a ja osobně už spoustu věcí a především postav zapomněla.
Co se druhého dílu týče líbil se mi méně než první vzhledem k tomu že každý autor je specifický a člověk už není zvyklí na takové kvantum jmen, názvů a osob které nevíte jestli je třeba si je pamatovat nebo zda se tam jen mihnou? Samozřejmě js rada ze Maasova jako jedna z mála nepíše druhé díly jako vycpávku ale opravdu dej se hodně posunul, změnil a vím že bez druhého dílu bych v dalších byla úplně ztracená.
Bylo to jako vždy parádně zpracované sice přehlcené ale co stránka to radost číst ten jazyk a nápady. Co se deje týče do té zhruba půlky se za mě dost táhnul (jupijej kdy si to Hunt a Bryce konečně rozdají?) A taková středoskolská fantasy oddechovka Ale v dalších částech knihy to bylo už pořádně rozjeté a konec jsem hltala až do posledni kapitoly která překvapila maximálně. Těším se na další díl :)))

1259
27.10.2022 5 z 5

Tak a teď jakože cože! Všechny stránky, všechny slova a písmenka sem hltala do posledního detailu, naprosto do příběhu zažraná, že sem se skoro ani přes den nevěnovala osmi měsíčnímu rarachovi, co mám doma a skončí to takhle? Jako sem naprosto uchvácena, šokována, dojata a já nevím, co ještě, ale sakra JOOOOO. Už aby byl další díl a nemuselo se na něj tak hrozně dlouho čekat.

Turante
26.10.2022 5 z 5

Jakože cože??? Tohle pokračování si prostě musíte přečíst. Je nacpané spoustou nových informací ze světa Midgardu a rovněž tak spousty akce. Jsou naznačeny nové linky (Tharion, Ithan, Rhune). Bryce a Hunt jsou jako vždy úžasní. Prostě tenhle díl stojí rozhodně za to, ale krucipísek, ten konec je infarktový :-O

bookradise
25.10.2022 5 z 5

Tohle bylo super! Knížka mě rozhodně nezklamala.
Ač musím přiznat, že místy to byl zmatek, tak jsem si knihu moc užila. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli zase víc informací o tom světě. A bylo super, jak všechno bylo propojené a pořád se nabalovaly další informace a problémy.
Hlavní hrdinka Bryce byla jako vždy super a svými plány mě ne jednou zaskočila. Hunt byl prostě úžasný. Oceňuji jak by oba pro ostatní obětovali cokoli. Oblíbila jsem si i ostatní postavy, hlavně pak ty nové.
První díl byl za mě lehce lepší, ale i tak to bylo super.
A ten konec!! Totální brain damage?!?! Jak mám vydržet čekat na další díl?
Knížku doporučuji, jen pozor na otevřený konec:).

Děkuji za e-knihu @humbook a #humbookblogeri :))
#spoluprace

TerryDee
25.10.2022 5 z 5

Sarah opět ukázala, proč mám ráda její knihy a proč patří mezi mé oblíbené autory. Tohle bylo něco. ️

Miluji ten příběh. Bylo super vrátit se do Půlměsíčního města a zažívat nové dobrodružství. Bylo zajímavé, jakým směrem se kniha ubírala a co všechno jsem se postupně dozvídali. A že to nebyly zrovna maličkosti, ale přímo bomby.

Tento svět nabízí i skvělé postavy, které si oblíbíte. Bryce je úžasná hlavní hrdinka. Líbí se mi na ní, že je drsná, milující, nesobecká a obětavá. Pro ty, co miluje, by udělala cokoliv. Hunt je miláček. Líbí se mi takový jaký je. I jeho alfablbctví. Ruhna jsem měla ráda už v předchozím dílu, ale tady jsem si ho zamilovala ještě víc. Nicméně i ostatní postavy kolem našich hrdinů jsou fajn. Celkově tvoří vtipnou partu.

Takže není divu, že zbožňuji scény mezi Bryce a Huntem, Ruhnem/Nocí a Dnem. ️ U obou párů je neuvěřitelná chemie, která je tak hmatatelná a jiskřivá. ️

Jakože ten konec!? Co to do Helu bylo! Nemám slov. Jako čekala jsem všechno možné, ale tohle jsem doopravdy nečekala. Nemůžu víc prozradit, protože k tomu musíte sami dojít.

Knihu stoprocentně doporučuji. Najdete tam zajímavý příběh, skvělé postavy, jiskřivou romantiku, přátelství, humor. Myslím si, že tahle kniha za to stojí.

Hodnocení: 5⭐️ / 5⭐️

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbook_blogeri #spoluprace #humbookblogeri ️

cajakniha
25.10.2022 5 z 5

Takhle kniha je jednoduše wow. První díl je skvělý, druhý je rozhodně více akční a to už od samotného začátku. Je zde spousta zvratů, u kterých jsem napjatě četla dál, co z toho bude. Poznali jsme zde i více propracovaný svět, do kterého jsem se zamilovala.

Kniha se mi četla velmi dobře, protože styl vyprávění jsem byla zvyklá již z prvního dílu.

K samotným postavám. Bryce jako hlavní hrdinku miluju. Líbí se mi její obětavost, která je v tomto díle opět patrná. Pro své blízké by se rozkrájela a takové hrdinky miluju.

Hunta miluju od první chvíle, kdy se objevil na scéně v prvním díle. Je z něj cítit mužnost a má opět majetnickou povahu, kterou fakt miluju.

Po přečtení knihy chápu i celý hype ohledně Rhuna, který je opravdový zlatíčko a i jeho jsem si vskutku zamilovala.

Je zde opravdu velká spousta skvělých postav, které prakticky patří do Bryciny/Rhunovi party a jmenovat je by bylo na dlouho.

Přes to všechno je zde i spousta záporných postav a dozvídáme se i o minulosti hlavních postav.

Konec byl šokující, ale ne jen konec, ale už i posledních pár kapitol. Doufám, že nás Sarah nebude moc dlouho napínat a brzy se dočkáme dalšího dílu.

Knihu jsem měla možnost si přečíst díky spolupráci s humbookem.

Medasek
24.10.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Jako jedno se Sarah musí nechat a to, že její příběhy jsou fakt promyšlený. Nechápu jak tohle všechno mohla vymyslet. Jak je všechno propojený, vedlejší postavy mají fakt smysl a svět funguje i s milionem různých druhů.
A ten konec. Já se asi zblázním při čekání na další díl.

Elize
22.10.2022 5 z 5

Znovu dostáváme nářez 100% Maasové a je to zkrátka jedním slovem pecka! Když už má čtenář pocit, že to nemůže být lepší, tak nakráčí Maasová s grácií svou vlastní a vytře nám všem zrak. Znovu neskutečně povedené dílo, kdy se kombinuje tvrdost a krutost, kterou známe ze Skleněného trůnu a vztahové zápletky ze série Dvorů. Tento díl se nese v trochu jiném duchu než první - zatímco první díl postupně gradoval až do epické bitvy, tak ve druhém díle máme spíš sled akčních událostí protkaných vztahovými a erotickými pasážemi, které rozhodně nemohou chybět. Naprosto famózně zpracované je střídavé vyprávění z různých úhlů jednotlivých postav. A ten konec? Jedna obrovská BOMBA, kterou Maasová shodila na své čtenáře... u jakéhokoliv jiného autora bych si řekla, že si ukrojil příliš velké sousto, avšak u Maasové mám pocit, že to vše měla už dávno vymyšlené od té doby, kdy Azriel poprvé vytasil Pravdivého. Dá se už jen poznamenat, že celý Marvel universe se může jít zahrabat... nyní už pro nás je MAAS UNIVERSE! Autorka nám opět dokázala, proč jsou všechny autorky v tomto žánru tak daleko za ní. Nezbývá, než netrpělivě čekat na další díl... Rozhodně doporučuji, kniha je psaná tak, že musíte neustále otáčet na další a další stránku. Mám takový pocit, že i kdyby dílů bylo padesát a psalo se jen o běžném životě hlavních postav, tak se nezačnu nudit, až tak vám všechny postavy přirostou k srdci!

books.monca
22.10.2022 5 z 5

Druhý díl Půlměsíčního města, který se odehrává ve stejném městě, ale nese se trochu v jiném dechu, než první díl. Je to příběh povstalců a plný zvratů.
Kniha má nějakých 780 stran a bohužel hlavní zvraty se začaly dít až po nějakých 200 stranách. Začátek byl hrozně zdlouhavý a nic moc zajímavého se tam nedělo, ale jakmile jsem se tím prolouskala, nemělo to chybu. U konce zjistíte, že autorka měla vše od začátku do detailů promyšlené a všechno do sebe krásně zapadá.
V tomto díle jsem si dost oblíbila Ruhna a ještě víc jsem si zamilovala Bryce.
Romantická linka byla skvělá jako vždy od Sarah J. Mass
U konce jsem absolutně neměla slov. Bylo to úžasné a geniální!
Jestli váháte nad přečtením tohoto dílu, protože vás třeba první moc nebavil, už jenom kvůli tomuto konci, byste si to měli přečíst, protože ten opravdu stojí za to.
Jinak knihu opravdu moc doporučuji!
@humbook #humbookblogeri

Ketfl
21.10.2022 5 z 5

Druhý díl se nese trochu v jiném duchu, než díl první. První díl spíš takový srdceryvný, ale tento byl plný akce. Střídání pohledů různých postav a postupné odhalování pravd mě dost bavilo. Je fakt, že jsem si chvílemi i říkala, že se to trochu táhne, ale v závěru má Sarah vše do detailu vymyšlené, aby to dávalo smysl. Tohle na jejích knihách zbožňuji, že jsou naprosto dokonale vyšperkované a vymyšlené do nejmenších detailů. Dost čtenářů kritizuje erotiku v ději. Je fakt, že jsem taky občas koukala, ale na druhou stranu mně ta erotika zase tak nevadí. Přiznám se ale, že mi celkově byla možná víc sympatická linka kolem Ruhna. Kdo je agentka Den jsem tedy bohužel věděla už na začátku, protože sleduji různé zahraniční grafiky a kreslíře fan artů, takže jsem se trochu vyspoilerovala už dopředu, ale vůbec mi to nevadilo a moc se těším, jak se ten vztah bude rozvíjet v dalším díle. A teď se dostávám k tomu hlavnímu, a to je ten konec. Jako vážně? Čekala jsem všechno možné, ale tohle opravdu ne. Prostě to pro mě byl totální šok a jsem úplně hotová z toho, že teď budeme muset kdovíjak dlouho čekat na další díl. Celkově jsem si knihu maximálně užila a moc se těším na pokráčko.

Ale abych jen nechválila, musím teda vytknout šíleně špatnou úroveň korekce knihy. Zakoupila jsem eknihu, která už je dle mého mínění opravdu za dost vysokou cenu, a je fakt plná šílených chyb (typu "vyděl") a různých překlepů. Navíc to je teď nějaká novinka, že slova končící na -ie se neskloňují? Sofie, Amelie, selkie... vůbec jsem to nepochopila a četlo se to opravdu hrozně. Moc mě to mrzí, ale v tomto směru to byla veliká bída a člověka to za ty peníze opravdu zamrzí.

zuzak82
20.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Knížky od S.J.Maas patří mezi mé nejoblíbenější. První díl se mi líbil. Než jsem se pustila do čtení druhého dílu, tak jsem si ho znovu celý přečetla a zase bych mu dala 5*. Ale tento díl je pro mě velké zklamání.
Především se mi zdálo, že děj je hodně rychlý a zhuštěný. Obsahoval několik překvapivých odhalení, ale tím, že jich bylo až tolik, tak to na mě působilo až násilně. Objevuje se hodně nových postav, které však mají často málo prostoru, takže když mají mít nějaký emocionální dopad na našeho oblíbeného hrdinu/hrdinku, tak to moc nefunguje. Osobně bych raději méně překvapení, méně nových postav a více času věnovaný budování vztahů a prohloubení děje .
Co mi ale vadilo nejvíc, byl nadměrný počet sexuálních scén a sexuálních narážek mezi hrdiny. Podle mě byla více jak polovina zbytečná a Maasová je ještě neumí psát tak dobře, aby mě bavily půl knihy (ano tak hodně jich tam je). Je to zvláštní, ale od ní mám mnohem raději, když buduje postupně napětí a touhu mezi hrdiny nebo přátelské vztahy, než "instantní" románky a spojenectví. Což se potvrzuje třeba v lince Dne a Noci, která podle mě funguje dobře, protože postavy mají čas spolu normálně hovořit a řešit problémy.
Závěrečná kapitola byla dobrá a už se těším, co autorka vymyslí. A budu jen doufat, že příště ubere na sexu a přidá na pořádném budování atmosféry a vztahů, což jí šlo v minulých sériích mnohem lépe.

6493
20.10.2022 5 z 5

MILUJU MILUJU MILUJU
*****
Jelikož jsem totální fangirl, když přijde na SJM, nemohla jsem čekat na český překlad a knihu jsem přečetla v originále už někdy v březnu. Takže recenzi píšu s časovým odstupem a nebudu tak zabíhat do úplných detailů, spíš se pokusím shrnout pocity, které ve mně zůstaly i po zhruba sedmi měsících.
*****
Z kraje bych ráda chvíli pěla chválu na autorku. Když se zkusíte zamyslet nad tím, proč má takovu "fame" a celá její komunita je tak "vyhajpovaná", dojdete k závěru, že to nebude jenom jejím talentem a citem. Talentovaných autorů a skvělých knih je na přehrabování vidlemi, ale SJM umí jednu sakra důležitou věc. Umí dokonale přemýšlet, plánovat, vizualizovat a logicky skládat dohromady. Její tvorba je neskutečně rozsáhlá a pokud by autorka byla jenom o trochu míň, no, jako SJM, její knihy by byly pouze fajn doplňkem do knihovny a nejspíš bysme se k nim už nevraceli. Ale top a totální magie je to, že díl za dílem dokáže poskládat dohromady všechno, co se jí urodilo v hlavě, složit to do jednoho nádherného a komplexního díla a všem nám totálně vytřít zrak.
Uf, fangirl část je za mnou.
*****
Po víc jak půl roce ve mně kniha stále zanechává živé pocity a asi tak bambilion emocí, které bych všechny jen těžko vyjadřovala. Smutek, zlost, bezmoc, vzrušení, naděje, strach a další se ve mně střídaly s každou kapitolou, na závěr vše luxusně dovršeno totálním štěstím (bez spoileru, ale vzrušením a štěstím jsem brečela, křičela, skákala a vůbec se všelijak expresivně projevovala). Podle mě je tahle kniha jednoduše lepší než terapie, dostane z vás všechno a zanechá jen radost a pocit naprostého uspokojení.
*****
K již oblíbeným postavám se přidává pár dalších. Opět jsou komplexní, dokonale propracované, a i když jsou to postavy vedlejší, rozhodně nehrají druhé housle. Z hlediska postav se dočkáme super zvratů, naprosto nečekaných okamžiků a objasnění a rozšíření vztahů a jednotlivých pozadí postav (pozadí jako příběh, ne zadek, ehm). Když se po přečtení podíváte na nějaké FB skupiny (např. HOSAB Recovery), dočtete se velkou spoustu konspiračních teorií, kde některé z nich jsou dost k zamyšlení a pomůžou vám přežít dobu, než SJM vydá třetí díl. Spousta těch teorií se váže právě k postavám, dál nebudu nic prozrazovat, kdo bude chtít, může kouknout :)
-------
Takže, pokud jste knihu ještě nečetli, koukejte mazat do knihkupectví a pusťte se do toho! Já si jdu už posedmé přečíst poslední kapitolu...

TVer
19.10.2022 5 z 5

Tato kniha se mi líbila mnohem víc než první část. Postavy jsou napsaná naprosto skvěle. Zároveň se tam toho děje víc než v té první části. Naprosto zbožňuju postavu Ruhna.
Je vidět, že autorka to má vše přemyšlené tak 5 knih dopředu protože se ten příběh skvěle doplňoval. Přečetla jsem si opravdu jedním dechem.

Sarah J. Maas rozhodně ví jak u čitatele vyvolat spoustu emocí na pár stranách. Konec knihy mě naprosto dostal. Nemůžu se už teď dočkat 3. knihy.

lena.o.knihach
18.10.2022 5 z 5

Sarah J. Maasová mě snad nikdy nezklame. Pokaždé si říkám, že další její kniha už nemůže být lepší a samozřejmě mě vždycky vyvede z omylu, protože mě každé pokračování úplně rozseká. A Rod nebes a dechu mě totálně zničil.

Bryce, Hunt, Ruhn a další do party byli skvělí. Většinu z nich jsem si oblíbila už v úvodu Půlměsíčního města a nyní si mě získali i ti ostatní, kteří dostali více prostoru. Samozřejmě se objevily nové postavy a čtenáře dokáží dostat na svojí stranu, i když to nemusí být vždy ta správná.

Vyjadřovat se ke konci nemůžu, i když bych ho nejraději vykřičela do světa. Závěrečné části (a nejen ty) autorka umí prostě na jedničku. Dokázala to ve Skleněném trůnu a dokazuje to neustále. Klobouk dolů, jak to má v tomto případě vše promyšlené. Tenhle konec byl brilantní a Rod nebes a dechu tím posunul úplně na jinou úroveň.

terari95
18.10.2022 5 z 5

Za mě totální bomba, druhý díl se mi líbil ještě vice jak první. Děj hezky ubíhal a dělo se toho strašně moc a střídání různých pohledů bylo taky super. Sama jsem si trochu vyspoilerovala některé věci pri hledání postav na netu, ale zase jsem diky tomu chápala proč se chovali tak jak se chovali. Posledních cca 50stran mě rozsekalo jako zatím žádná jiná kniha a jsem zvědavá jak na tohle Maas v další knize naváže, za mě to byl ještě horší konec, než když ve skleněném trůnu Maeve unesla Aelin.
Jediné co mi na knize docela vadilo, stejně jako v posledních dvorech je nadbytek sexuálních scén. Ano kniha je určena pro dospělé, ale fakt nepotřebuji ve fantasy knize přibližně 10x číst detailní popis toho jak si to převážně Hunt a Bryce ale i ostatní rozdavaji po celém městě i jinde (Hunt a Bryce ještě převážně na veřejnosti) jako 1-2x ještě dobře, ale pokud se v tomhle chce Maas nějak vic angažovat tak ať si napíše Harlequinku nebo erotický román a je to‍️
I přes tento nedostatek a přes to, že Hunt a Bryce jsou u mě na pomyslném žebříčku mých sympatií k hlavním párům až na posledním 3.místě, dávám plný počet bodů, protože, Maas to prostě umí a nikdy nevíte co od ní čekat a mam pocit, že každá její další kniha je lepší a lepší.
A teď už mi nezbývá nic jiného než nedočkavě vyhlížet pokračování.

katerina0148
17.10.2022 4 z 5

Tentokrát jsem měla u této autorky problém se na začátku knihy začíst, nějak mě to nepohltilo. Postupně se to rozjelo a zlepšilo. Co mi začíná u autorky vadit jsou až prehnane pasáže plné sexu, které se bohužel objevují v čím dál větší míře. Dalším problémem jsou časté překlepy v knize, kdy člověk přemýšlí k jaké postavě to vůbec patří. Závěr byl dost neočekávaný a jsem zvědavá jak na to autorka naváže dalším dílem.

Darktherka
17.10.2022 5 z 5

Za mě skvělá kniha, sice nebylo slzavý údolí jako u předchozího dílu, ale i tak to stalo za to. Plno akce a úplně šílený konec. Takže teď zas netrpělivě čekat na pokračování.