Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5339 5339

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

Gatao
09.10.2017 5 z 5

Kniha u které člověk vyprskává smíchy. Odpočinková četba.

majulda
07.10.2017

Tato kniha se mi od Hartla líbila nejvíce, protože mi až na pár střeštěností přišla nejreálnější. Je to oddechovka, která vám v závěru přece jen něco dá.

SakuraLuci
06.10.2017 4 z 5

Milá oddychovka ze života.

yellowbanna
04.10.2017 3 z 5

Druhá šance pro Patrika Hartla dopadla o něco lépe než Pražský erotikon :-) Alespoň mě tentokrát zaujala zápletka a čekala jsem, jak celý příběh dopadne. Žádná velká literatura to není, ale jako oddechovka to tentokrát nepůsobilo jako úplně zbytečné čtení.

lagina
04.10.2017 4 z 5

Je zvláštní, že jsem tu knihu četla... a vůbec jsem si na ní nepamatovala...
Příjemné čtení, děj Vás vtáhne, oddychovka :)

piney
03.10.2017

Příjemná veselá kniha. Občas jsem kroutila hlavou nad příhodami postav, ale stejně, nebo možná přávě proto, mě bavila. Bylo zajímavé sledovat rozdíly mezi těmi čtyřmi muži v knize a jejich náhledem na život.

parley3
02.10.2017 5 z 5

Jak uz bylo napsano. Kniha prectena za par hodin, presto vsak me bavila. Opravdu patri mezi odpocinkove cteni.

helča5
28.09.2017 5 z 5

Paráda,nasmála jsem se,dobře se četla,doporučuji všem.

ElizabethK
24.09.2017 3 z 5

Příběh mě zaujal a knihu jsem měla brzy přečtenou. Jedná se o vtipnou oddechovou knihu vhodnou například na cestování. Nad tragikomickými situacemi hrdinů jsem se musela několikrát zamyslet, bylo zajímavé sledovat vývoj jejich příběhů. A konečně mě velmi nadchlo autorovo vykreslení jednotlivých charakterů - příběhy čtyř přátel se prolínaly a zprvu jsem měla problém se orientovat, do děje mě však autor hladce přenesl během několika málo kapitol.
Bohužel s odstupem času musím konstatovat, že ve mně kniha vůbec nic nezanechala. Zkrátka číst, při čtení se pobavit, dočíst a zapomenout.

pe.placha
22.09.2017 3 z 5

Knížku jsem četla až po "erotikonu", který se mi líbil o trochu více. Ale za přečtení rozhodně stojí.

Markushka
22.09.2017 4 z 5

Bavila jsem se nad příběhem čtyř kamarádů, kteří bilancují v poločase. Každý je jiný a přemýšlí o světě trošku jinak; bavili mě právě ty rozdíly mezi nimi, ale i to kamarádství, co je spojuje.. Přečetla jsem rychle, lehce a s úsměvěm..

laker4life
21.09.2017 5 z 5

Kniha o chlapech, pro chlapy. Četl jsem po Erotikonu a nadchla mě víc. Dobře poskládaná parta, vtipně napsáno, skvělá oddechovka!

Věrča18
21.09.2017 4 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla až po Okamžicích štěstí. Jednodušší téma, čtivější, vtipnější, zábavnější však byla rozhodně.

amorito
20.09.2017 3 z 5

Když jsem u kamarádek pátrala po nějaké opravdu vtipné a zábavné knížce od českého autora, bylo mi řečeno, ať sáhnu po Hartlovi, že tam se určitě nespletu. V rychlosti jsem si prohlídla i pár komentářů na DK a řekla si, že to s ním tedy vyzkouším.

Možná byla chyba na mé straně, že jsem čekala moc, nebo v celkovém naladění po přečtení jiných knížek... Žádný zázrak se totiž bohužel nekonal a poté, co jsem v polovině knížky pochopila, že už asi nemá smysl si natěšeně říkat: "Kdy už to přijde?", začala jsem být lehce zklamaná.

Na druhou stranu ale musím říct, že se mi knížka četla dobře, byla oddychová a místy i vtipná.

KristýnaBook
19.09.2017 2 z 5

Celkem dobrá kniha, ale učitě patří mězi slabší od Hartla.

kikiodvi
16.09.2017 3 z 5

Ideální společník na cesty ve vlaku (lehká, skladná...)!
O vtipné chvilky nebyla nouze a vždycky jsem se těšila, co se těm čtyřem stane. Hlavní postavy pro mě byly uvěřitelné, ale jak už je autorovým zvykem, některé situace dovádí dost do extrému. Byly momenty, kdy mně zrovna ty extrémy vadily.
Celkově hodnotím jako dobrou oddechovou knížku, i když by klidně mohla být více propracovaná. Hlavně závěr se mi zdál hodně zrychlený, jako by to autor chtěl co nejdřív ukončit.

DK197
14.09.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Patrik Hartl může být se svou tvorbou spokojený. Pátou hvězdičku ovšem ubírá fakt, že mi trochu trvalo se do knihy začíst a malinko uspěchaný konec, zdá se mi.

emma_belle
13.09.2017 5 z 5

Celkem chápu úspěšnost autora a proč je tak In. Hodně mi připomíná Michala Viewegha - ale ne tím, že by ho kopíroval, ale tím, že při jeho knihách mám podobný pocit a taky nutkání je dočíst až do konce.
Přečteno i pokračování a těším se na další knihy.

sirojezkin
12.09.2017 odpad!

Knihu jsem četla na doporučení kamarádek, které byly nadšené. Mě se nelíbila. Postavy se pohybují ve společnosti, ve které bych se nikdy nechtěla pohybovat a nepohybuji já. Mí kamarádi a já se bavíme jinými věcmi a řekla bych, že slušněji. Na můj vkus velice hrubé a sprosté. Další knihy už číst nebudu. Jinak pana Hartla jsem viděla několikrát v televizi a ani se mi nechce věřit, že to napsal on. Zdál se mi velice slušný a sympatický.

Doemit
11.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha na oddech, líbil se mi každý život i když bych asi nechtěla osobně prožít ani jeden z nich :D Patrik opět nezklamal, už ho v té knížce i vnímám, použití slov a výrazů pro něj typické :) Těším se na další knihy, jen tak dál!