Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5339 5339

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

ssyyllvvaa
19.08.2017 5 z 5

Tuto Hartlovu prvotinu jsem přečetla až jako třetí v řadě a opět musím říci - pohodové a oddechové čtení, které má spád odpovídající možná i tomu, že autor je zároveň režisér. Pro mne je velké plus i v tom, že je z obvyklých zaručených ingrediencí namíchán vždy trochu jiný koktejl, takže nelze předvídat, jaký bude závěr. A pro ty, kdo žádnou z Hartlových knih ještě nečetli, bych si dovolila příměr, že je to něco takového jako filmy Marie Poledňákové v próze a jen pro dospělé.

Lefíček
19.08.2017 5 z 5

U knížky jsem se moc nasmála,doporučuji nečíst na veřejnosti!

Peace
18.08.2017 5 z 5

"Třídní sraz po dvaceti letech je setkáním jedinců, kteří měli v životě v podstatě podobné startovní možnosti, a teď mají příležitost zjistit, jak jich v porovnání s ostatními využili."

Knihu bych přečetla mnohem rychleji - tak čtivá byla - ale většinu příběhu jsem předčítala nahlas i příteli a královsky jsme se oba bavili. Patrik Hartl prostě umí a kdyby byly všechny oddechovky takové, vůbec bych se nezlobila :o)

PavlineCZka
17.08.2017 5 z 5

Původní záměr byl přečíst Malý pražský erotikon, nicméně tato knížka mi přišla ještě lepší. Zábavný příběh 4 přátel, kteří se hodlají postavit výzvě a změnit svůj život tak, aby korespondoval alespoň trochu s tím, co si vysnili jako 18letí kluci. Kniha je plná humorných situací, oddechové a příjemné čtení.

karel0684
16.08.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetl za den. Četla se velmi dobře a docela jsem se i bavil.

4xbabča
15.08.2017 5 z 5

Kniha mě od začátku až do poslední stránky bavila, je to příjemné a pohodové čtení. Mohu jen doporučit. A jako autorova prvotina moc pěkné.

tezzpoletsar
15.08.2017 5 z 5

Bavila mě!! Doporučuji:)

jaja10
13.08.2017 5 z 5

Super úžasná knížka. Moc jsem se u ní bavila,smutnila i zlobila. Prostě parádní knížka od suprového autora.

LadyCotton
10.08.2017 4 z 5

Knížka mě překvapila, protože jsem měla strach, že to bude něco jako Viewegh.
Velice dobře se četla. Jedná se o příběhy ze života, kterým snadno uvěříte. Do posledního řádku. To co slibuje anotace, to v knize najdete.

MayaTom
10.08.2017 5 z 5

Tato kniha mě rozhodně nezklamala. Zdánlivě obyčejné životy čtyřech kamarádu mi přinesly neobyčejnou zábavu. Kdo si libuje v typickém českém tragikomedickém stylu, tak je tato kniha jasnou volbou.

Drgajda
09.08.2017 4 z 5

Pohodove, oddechove, letni cteni. Nejvic me na tom bavily ony chvilky 'trapna', kdy se hlavni hrdinove ocitali v nezavidenihodnych, ale presto s odstupem casu a nadhledem vtipnych situacich. Ackoliv kniha byla dobra, nemuzu dat 5 hvezd, protoze Okamziky stesti, ktere jsem od Hartla cetla jako prvni, se mi libily o neco vic. Ale tesim se na dalsi tvorbu, protoze jde znat, ze se autor s kazdou knihou zlepsuje.

Danka1975
06.08.2017 3 z 5

Tak tohle mě od Hartla asi nejmíň BA :-( . tzn. nejmíň bavilo. Asi je to i tím, že jsem jeho knížky četla v opačném pořadí, jak vycházely :-) (což je zase autorovo plus, že se zlepšuje :-)).
Netvrdím, že jsem se nezasmála, nepobavila, kniha vhodná na dovolenou či na večery, kdy moc nechcete zaměstnávat mozkové závity, ale nicméně nějaké to poselství rozhodně má :-).
Takže doporučuji, ale pokud s Hartlem začínáte, tak tuhle jako první, nebo ji přeskočte :-). . . . ale to je jen můj názor :-)

pidalka777
01.08.2017 5 z 5

No co dodat smála jsem se od začátku až skoro do konce

arthera
01.08.2017 1 z 5

Asi jsem z klubu nafrněného čtenáře, ale tady spisovatelské řemeslo dost utrpělo. Stylistická stránka hodně pokulhává, věty jsou často napůl spisovně a hovorově, bez ohledu na to, že jsou vyřčené jednou osobou. Což působí dost nekonzistentně a rušivě.
Příběh dobrý, ale podle mě nic na knihu, navíc kdyby byla kniha vysázená normální velikostí písma, byla by z toho taková harlekýnka. Ona to vlastně taková harlekýnka je, akorát že bez těch "horkých doteků a miliony polibků". Vnímám tak trochu ambice nahradit na trhu místo po Vieweghovi.
Chápu, že je to oddechovka, ale sorry Patriku, to už píše líp můj brácha do svého deníčku. Asi mu řeknu, ať ho vydá, když tu čtu tolik nadšených ohlasů ;-)

essidaven
31.07.2017 5 z 5

Souhlasím s větou uvedenou na přebalu, že se jedná o lehké čtení o těžkém životě. Příběhy všech kamarádů mě velmi bavily a místy rozesmály, akorát ten konec, poslední odstavec, mě docela překvapil, to jsem opravdu nečekala. Prostě život, no.

marwinmh
31.07.2017 5 z 5

Za mě příjemné a místy dost vtipné čtení ze života.

omgjako
28.07.2017 4 z 5

Mně se to líbilo. Na takové letní odpočinkové čtení je to fajn.

AnetaKor
27.07.2017 5 z 5

České autory nemam moc rada, protože všechny knížky od nich mají podivné stejnou atmosféru, ale tahle je uplne jiná. Příjemná, milá a pozitivní. Můžu jen doporučit.

haski
25.07.2017 5 z 5

Ikdyž je to prvotina, má něco do sebe. Sledovat aspoň chvilku partu kluků, kteří přerostli do dospělosti, každý po svém - je docela zajímavé. Líbí se mi, že i přes překážky se dokáží ještě navzájem podržet.

Bustedka
24.07.2017 5 z 5

Od Hartla jsem žádnou jinou knihu nečetla, ale samozřejmě jsem měla vzhledem k jeho profláknutosti obrovské očekávání. A nezklamalo mě to, naopak. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, s úsměvem na tváři.
Je to takové oddechové čtení, dokážete se vžít do situací, dokážete si vše jasně představit.