Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5339 5339

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

JanaDor
06.07.2017 4 z 5

Už rozumím, proč jsou knihy tohoto autora tak oblíbené. Píše velmi čtivě a jeho děj se odehrává v českém současném prostředí, které je čtenářům blízké. K tomu dokáže dobře vystihnout postavy a rozehrát děj na více stranách s následným propojením. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne jako jednohubku. Styl knihy vedle čtivosti nepostrádá lehký vtip a nadhled. To vše dohromady dává skvělou knihu pro chvíle odpočinku.

trudoš
04.07.2017 3 z 5

Čekal jsem nenáročnou komedii o setkání spolužáků po 20 letech a dostal obměnu Románu pro muže. Což by ani tak nevadilo, nebýt obehraného motivu krize středního věku, jenž v české tvorbě hraje prim snad jakékoliv zápletky. Ale abych nebyl za škarohlída, na příběhu mě ani tak neštval styl humoru, s nímž jsem se míjel, ale nevyužitý potenciál, se kterým šlo odehrát daleko zajímavější představení.
Ústřední nápad totiž funguje, jen jej Patrik Hartl použije všehovšudy dvakrát. A přestože vyprávění neoplývá bůhvíjakým rozsahem, překvapivě má tendenci se zasekávat, jako by si v určitých momentech nevědělo rady kudy dál. Pár slušných scén tu ovšem je, nepopírám.
Horší pořízení jsem měl s ústřední partou kamarádů, ve kterých se člověk těžko hledá. Voják, ajťák, děvkař a moula. Teď se smějte a hlavně ztotožňujte. Navíc vztahy mezi postavami připomínají spíš televizní seriál než reálný život a já moc velký příznivec telenovel nejsem. Ale na konci se dle pravidel Trháku všichni ožení a to se počítá.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Humorné situace ze života. Nebudete se při čtení knihy nudit ;-)

zuzana7837
30.06.2017 3 z 5

Jako oddechovka fajn, ale takové prvoplánované, víc se mi líbil Malý pražský erotikon. Výzva, kterou si hlavní hrdinové dali, mi přišla trochu přitažená za vlasy..

triatlet
29.06.2017 3 z 5

Přečíst hartlovku jsem bral jako výzvu během školního roku 2016/2017. O autorovi mluvili známí, kolegové, studenti.
25.6. jsem otevřel Hartlovu prvotinu, jejíž celý název jsem si před tím nepamatoval. Takže jsem po Karlovi a Prvokovi končil občas u Čtečky, místo Tečky a na Šampona jsem zapomínal.
27.6. jsem dočetl. Výhodou je, že můžete číst, i když kolem vás běhá v dešti asi tucet křičících harpyjí, teda studentů :-)
Text je nenáročný, místy vtipný; pro mě zaměnitelný s lepšími vieweghovkami z minulého století. I když jsem absolvoval pár výzev, tak první protisráčský úkol mi připomíná scénu z Diskobříběhu a nešel bych do něj. Ani bych nemohl, protože můj telefon slouží pouze k telefonování a nějaké videové MMS neovládá.
Četl jsem vydání z r. 2015 (4. dotisk), takže mě překvapily nevychytané chyby jako Mayovky, Pražský krysařík nebo čárka před a v souřadném poměru mezi dvěma vedlejšími větami.
A celou dobu jsem musel přemýšlet, jestli skutečně někde organizují třídní srazy po 20 letech ve všední den...
Nicméně charakteristika ústředních postav z toho hartlovského pražského Beverly Hills je tak plastická, že na Prvoka, Tečku, Karla a Šampona nezapomenu, i když pořadí v názvu si pamatovat asi nebudu :-)

Madam.art
27.06.2017 4 z 5

Tahle knížka si na nic nehraje a to je na ní to nejlepší. Jednoduchý příběh, čtyři kamarádi, nápaditá zápletka a břitký chlapský humor. Smála jsem se od srdce, a proto patří k mým oblíbeným. Zejména u Hartla platí - méně je více.

papayka
26.06.2017 3 z 5

Hodně lehká oddychovka. Žádný další smysl bych v knize nehledala - prostě na dovolenou ideální :-)

mario.nette
25.06.2017 odpad!

Tak za me ne....vzdala jsem to po dvou kapitolach. Na me noc sprosty, sex...tohle cteni neni absolutne pro me, fuj :(

střapatá
24.06.2017 3 z 5

Hodně nenáročná kniha, až mě její jednoduchost obzvlášť ze začátku dost vytáčela. Pak už jsem si buď zvykla, nebo se kvalita lehce zvedla a nakonec mě kniha vesměs bavila. Až se budu zase chtít odreagovat, po Hartlovi opět sáhnu.

adaml1
23.06.2017 5 z 5

Vtipná, oddechová a skvělá kniha.

Petrasim
23.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Hezky se četla a byla to taková super pohodovka. Určitě si přečtu i ostatní knížky od Patrika Hartla a už teď se na ně moc těším.

Keddie
21.06.2017 5 z 5

Vynikající kniha. Četl jsem ji velice rychle. Opravdu nevím, kam na ty nápady autor chodí.

pastelka53
18.06.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka nad kterou není potřeba přemýšlet.
Zasmála jsem se, občas z něčeho protočila oči. Zvládla jsem díky tomu vypnout a odpočinout si od všedního života a naučit se i pár zajímavých sprostých slov či slovních spojení!
Čekala jsem sice jiný konec, ale co se dá dělat.

Ať žijí harpyje!

babsi66
16.06.2017 3 z 5

Když od toho nic nečekáte, budete nejspíš mile překvapeni. Zápletka je zajímavá, hrdinové se dostávají do nečekaných situací a občas je to i celkem vtipné. Přes co jsem se bohužel nedokázala přenést, byla stylistika. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že mi to úrovní připomíná zdařilou slohovku studenta gymnázia, než jakýkoli literární počin.

Bigluska
15.06.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Makaa
13.06.2017 5 z 5

Za mne rozhodně velká pecka! :) Neskutečně jsem se u knížky pobavila - a ještě mi vylepšila už tak úžasnou dovolenou na Krétě. Doporučuji!

Eva88
13.06.2017 4 z 5

Prostě Hartlovka. :-) Čtivé, oddechové, svižné.

pocketka
06.06.2017 5 z 5

Velmi dlouho jsem odolávala knihám Patrika Hartla. Bála jsem se, že to bude další Viewegh. Jaké překvapení to bylo, když jsem několikrát vybuchla smíchy. Kniha se četla tak lehce, nepamatuji si, kdy jsem se naposledy tak pobavila. Hned jsem si koupila další knihu od autora. Doporučuji.

Mali88
06.06.2017

Moje první knížka od Hartla a dobře jsem se bavila. Knížka se četla velmi dobře, rychle. Celé to bylo svižné, že jsem přestala vnímat okolí a všechny okolo. Tak jako se směji, když slyším Hartlův smích, jsem se smála i tady. Krásně mi knížka zpestřila pár jízd autobusem.

lucie5078
06.06.2017 5 z 5

Vtipné jako autor samotný. Oddychovka, hezky se čte, člověk se u ní zasměje. Doporučuji.