Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5354 5354

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

1alena1
04.05.2017 4 z 5

Poslední dobou hodnotím knížky ne podle hloubky myšlenek a komplexní kvality, ale podle toho, jestli mě dokáže zaujmout tak, že ji přečtu na jeden či dva "zátahy" a pobaví (zasmála jsem se i nahlas v metru) a potěší. A to se mi přesně u tohoto titulu stalo. Miluji srazy bývalé třídy či bývalých kolegů z práce, protože osudy lidí jsou tak nevyzpytatelné, že mě to moc baví se všemi si prožívat jejich neuvěřitelnosti - osud není ani spravedlivý, ani milosrdný - musíme se snažit s ním nějak vyjít !!!

Kabátice
03.05.2017 3 z 5

Úsměvná knížka, která pobaví. Možná proto, že hrdinové řeší krizi tak zvláštními způsoby. Zajímal by mě mužský názor na tuto knihu. Z komentářů vyplývá, že knihu čtou hlavně ženy. Myslím si, že chlap by řekl: ,,Je to úplná blbost!"

MiliKry
02.05.2017 3 z 5

Ultra oddychovka s vtipnými kousky, přečteno rychle.

Faila
02.05.2017 3 z 5

Ačkoliv mě čtení Hartlovy prvotiny nijak nenadchlo, rozhodně mě bavilo, občas doopravdy rozesmálo i doopravdy rozesmutnilo. Místy mi příběh přišel lehce neuvěřitelný, ale koneckonců život takový někdy je, takže ani tohle bych téhle knížce nemohla vyčíst. Hartl má dobrý smysl pro drama a co se mi na jeho knížkách líbí asi nejvíce, je právě jeho schopnost vrstvit jednu katastrofu za druhou, až má čtenář pocit, že už je toho fakt moc - a pak přidá ještě jednu. A přesto z jeho knih necítím tragédii, spíš lehkost a nepatrný úsměv, který má člověk na tváři tvrdému životu navzdory. Najust.

DenisaBook
29.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih u mě v knihovně. Vtipná, opravdu se u ní smějete nahlas a to se mi už moc nestává. Pro mě jednoznačně velmi dobrá kniha.

monulka
26.04.2017 3 z 5

Hmm, tak nevím. Nelze panu Hartlovi upřít, že píše velmi čtivé oddechovky, místy vtipné, místy vážné. Člověk tu knihu nemůže odložit. Ale pak je dočteno a co zbylo? Za mě spíš nic než něco. Okamžiky štěstí mě bavily o něco víc, Erotikon jsem nečetla, ale zatím se zdá být nejlépe hodnocen.. No uvidíme, ale tato kniha mě až tak moc nepotěšila.

Jordyz
24.04.2017 4 z 5

Mám moc ráda všechny knihy od tohoto autora. Je to příjemné čtení, krásně vztahově nedokonalé, opravdové a komplikované. Oddychovka na neděli, nešlo odložit a opravdu jsem si celý den užila u knihy :-)

souxie
22.04.2017 5 z 5

Jednoduché čítanie o komplikovanom živote... odporúčam

RomanaK
17.04.2017 5 z 5

Kniha se čte úplně sama. Je první knihou, kterou jsem od autora přečetla. Už se těším na erotikon.

Manyna
17.04.2017 3 z 5

Takhle - po skvěle napsaném Erotikonu nemůžu dát lepší hodnocení. Vztahově propletené knihy, ve kterých mnohdy někdo najde, Hartl umí. Ale tady mi to přišlo malinko nedotažený, a ačkoliv nejsem puritán, tak použití méně vulgarismů by nebylo na škodu. Beru to ovšem z pohledu ženského, myslím si, že toto je ideální kniha pro muže. :)

Zuziiik
11.04.2017 5 z 5

Tak prvotinu pana Hartla řadím hned vedle Erotikonu na první místo......bylo to skvělé čtení...........

Lumíček
10.04.2017 5 z 5

Super. Musim rict, ze se mi kniha libila vic nez Maly prazsky erotikon. Poutave cteni o jednotlivych clenech, ale i vsech pohromade. Libilo se mi, jak se jednotlive deje prolinaly, proc nastaly situace tak, jak nastaly a co jim predchazelo. Plneni ukolu: dokaz, ze nejsi srac taky super, ja bych nezvladla hned prvni ukol :)

zuzepka
08.04.2017 5 z 5

Za mě příjemná oddechovka. Najdou se v ní zejména lidé v podobném věku.

sarka45
29.03.2017 2 z 5

Asi jsem měla přílišná očekávání, která se nenaplnila. Téma zamyšlení se nad vlastním životem a pokusem o jeho změnu je pro mě velice zajímavé. Ale mužské nahlížení na tento problém je mi asi poněkud cizí. Hrdinové této knihy se o změnu svých životů pokusili pro mě naprosto nepochopitelným způsobem, povrchním a nedospělým. Nikoho z nich jsem si vlastně neoblíbila, nerozuměla jsem jim. Asi jde o "mužskou záležitost" :-). Divadelní tvorba tohoto autora se mi líbí mnohem více.

mariva
25.03.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka, ani jsem nečekala, že mě knížka bude tolik bavit. Chvílemi to byla legrace, chvílemi vážné. Bylo zajímavé nahlédnout do mužského světa tak, jak to vidí muž. Většina románů má ženské hrdinky a tohle byla příjemná změna.

bagel
20.03.2017 4 z 5

Pro mě druhá autorova kniha a opět čtivá, ne tak vtipná, spíše k zamyšlení.

hanulka26
19.03.2017 4 z 5

Zábavné, vtipné, čtivé dílko o krizi středního věku které mě bavilo a samo se četlo.

veerdisek
17.03.2017 5 z 5

Kniha obsahovala pro mě naprosto všechno. Hravost, vtipnost, vášeň, ale v určitých chvílích to bylo velmi napínavé, prostě ze života. Pan Hartl má u mě velké uznání. Ráda čtu jeho knihy. U této knihy jsem se dokázala zamyslet i nad svým životem. Uvědomila jsem si, že jsem se na tomto světě konečně našla; že vím, co chci; mám vedle sebe skvělého partnera a ikdyž život přináší občas karamboly, je vlastně fajn. :) a chybami se člověk učí, což si myslím, že toto přísloví knihu vystihuje. P.Hartla jsem objevila až u jeho třetí knihy, která mi byla dána darem a za to děkuji. Opravdu pohodové čtení :)

MorriconeTheGod
14.03.2017 2 z 5

Hartl mě zaujal u Krause, tak jsem si řekl, že něco od něj zkusím. Musím nicméně říct, že jsem zklamaný. Je to vlastně dost velká krávovina, i když na druhou stranu nehorázně chytlavá a čtivá. Připomíná mi to nějakou Ulici nebo podobnou pitomost cílící na nejnižší pudy, nicméně celkem zábavné to je.

JaKa1974
13.03.2017 5 z 5

Vtipná kniha, čtivá, ze života... Po přečtení Vás donutí i k lehkému zamyšlení se nad životem.