Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5339 5339

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

PetraBery
05.06.2017 4 z 5

Vtipná pohodová kniha ze života. Bilance uplynulých 20ti let od maturity, snaha o změnu v životě i obyčejné radosti a starosti čtyř přátel středního věku. Kniha se čte svižně, nikde to nedrhne a já jsem se opravdu skvěle bavila. Rozhodně autor píše čtivě a já se budu těšit na další dílko.

Lienilda
05.06.2017 4 z 5

Malá knížečka, přečtená za 2 dny. Mně se (na rozdíl od posledních komentujících) líbila ze 3 autorových knih nejméně. Začátek se vyvíjel slibně, ale pak ty zajímavé úkoly vyšuměly doztracena. Každopádně stojí za to přečíst.

Petra88
04.06.2017 4 z 5

Kniha se četla sama. Zajmavé zápletky i rozuzlení. Vtipné a lehké čtení. Líbila se mi víc než Okamžiky štěstí.

Beruska18
03.06.2017 4 z 5

Kniha je čtivá a příběh má spád. Některé situace byly opravdu úsměvné a těžko uvěřitelné, že by do toho ti chlapi šli, ale bavilo mě sledovat jejich životní kroky ....

Pistácie
02.06.2017 5 z 5

Za mě rozhodně dosud nejlepší autorova kniha. Paradoxně jsem nejprve přečetla všechny předchozí, i když se zde jedná o jeho prvotinu. I tak si myslím, že tenhle příběh měl jasný a opravdu čtivý příběh a spád. Bavilo mě to a nenudila jsem se ani chvíli, což se u dvou předchozích nedá vyloučit. Obecně jsou skvělé všechny, ale tahle u mě vede na celé čáře. Jen z toho svižného a zajímavého příběhu mě osobně docela překvapil ten možná podivný a celkem rychle utnutý závěr, který neříkám, že byl špatný. Jen jsem z toho byla taková v minutě rozčarovaná. Celkově tomu nemám moc co vytknout, za mě ano, parádní.

Renatecka
28.05.2017 3 z 5

Příjemná oddychovka ze současnosti, překypující mezilidskými vztahy. Kdybych knihu četla, aniž bych předem věděla, kdo ji napsal, myslím, že chlapský rukopis je tam tedy hodně hmatatelný.

mynamail
25.05.2017 5 z 5

A jo, tohle jo. Mně se prostě tenhle styl psaní = vyprávění líbí.
Je fakt, že kdybychom měli literární střevo, tak mnohé z našich zážitků - správně popsané - by jistě daly na spoustu takových knížek.
Čtyři spolužáci - jeden po návratu z mise v Afghanistánu, druhý režisér nekonečných seriálů, třetí šťastný otec samých dcer, čtvrtý úspěšný majitel IT firmy, kteří si chtějí po maturitním srazu dokázat, že ještě nejsou sráči. Už pestrost tohoto složení je zárukou pestrých příběhů. Pozor - ne vše je jenom velká sranda. Závěr donutí snad každého se zamyslet. Nad postavami i nad sebou samotným... Zvlášť pánové se jistě v některé z postav poznají :-)
Hned závěr první kapitoly mě dostal. A posílání nahatých videí mě zastihlo s knížkou večer u postele dítěte, tak jsem se chechtala potichoučku do peřiny.... Ke konci jsem pro změnu pofňukávala...
U knížky si určitě odpočinete. Kapitoly nejsou dlouhé. Ideální do tramvaje.
Super!

Pitbullka
24.05.2017 5 z 5

Odpocinkova knizka na dve odpoledne. Bavila me, nenarocne a vtipne cteni.

Maanna
22.05.2017 3 z 5

Není to určitě literární veledílo, které by přetrvalo staletí, ale kniha je čtivá a dobře řemeslně napsaná. Některé situace jsou poněkud hůře uvěřitelné a některé postavy trochu schématické, ale i tak jsem se přistihla, že těm chlápkům nakonec celkem fandím.

josska
21.05.2017 3 z 5

moje druhá knížka,byla jsem trochu zklamaná,Okamžiky štěstí byly lepší,uvidím co ta třetí

PetK
16.05.2017 5 z 5

Kde jste byl tak dlouho, Partiku? :-) Už mám přečteno/poslechnuto všechno a normálka jsem se zamilovala. :-)

Vlajdula
14.05.2017 5 z 5

Kniha mě hrozně bavila, přečteno za dva večery.

perpe2a
14.05.2017 5 z 5

Úžasná, opět mě P.H nezklamal a budu se moc těšit na jeho další knihu. Zatím za mě jeho nej jsou Okamžiky štěstí, ale i tato se moc povedla. Doporučuji.

marimari
13.05.2017 5 z 5

Rychle přečteno! Pobavila jsem se, odpočinula. Vtipně , s nadhledem a optimismem podané životní situace, i když nejsou k smíchu. Vřele doporučuji!

Lost Soul
13.05.2017 3 z 5

Vtipné, ale zklamal mě konec - jak se autor rozhodl vše ukončit na pár stranách.

Koškin
08.05.2017 3 z 5

Jak vieweghovské... Jednoduché, oddechové čtení, se zápletkou, která baví a s dostatkem humoru a sexu. Žádná vysoká škola uměleckých příběhů, ale poctivé zábavné řemeslo. Hodí se do jakéhokoliv období, dlouhé zimní večery, deštivé dny, letní prázdniny, prostě dobře vyplní, trochu naplní.

barbora8564
05.05.2017 5 z 5

Nejprve jsem četla Malý pražský erotikon, poté jsem sáhla po této knížce. Obě se mi líbily, u obou jsem se zasmála, ale zároveň mě dojaly. Skvělá oddychovka, na léto jak dělaná!

misaa.p
05.05.2017 5 z 5

Po knize jsem sáhla po předchozím čtení Okamžiků štěstí, které byly velice vydařené. Stejně tak tato knížka. Neznám moc knih, u kterých bych se upřímně nahlas smála, a tato to rozhodně splnila! Hodnotím pozitivně.

1alena1
04.05.2017 4 z 5

Poslední dobou hodnotím knížky ne podle hloubky myšlenek a komplexní kvality, ale podle toho, jestli mě dokáže zaujmout tak, že ji přečtu na jeden či dva "zátahy" a pobaví (zasmála jsem se i nahlas v metru) a potěší. A to se mi přesně u tohoto titulu stalo. Miluji srazy bývalé třídy či bývalých kolegů z práce, protože osudy lidí jsou tak nevyzpytatelné, že mě to moc baví se všemi si prožívat jejich neuvěřitelnosti - osud není ani spravedlivý, ani milosrdný - musíme se snažit s ním nějak vyjít !!!

Kabátice
03.05.2017 3 z 5

Úsměvná knížka, která pobaví. Možná proto, že hrdinové řeší krizi tak zvláštními způsoby. Zajímal by mě mužský názor na tuto knihu. Z komentářů vyplývá, že knihu čtou hlavně ženy. Myslím si, že chlap by řekl: ,,Je to úplná blbost!"