Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5316 1210

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

Mr.Pajek
14.02.2022 3 z 5

Asi nejsem úplně Hartlova cílovka..jako dobrý, ale že bych z toho byla nějak extra vydřená, to nemůžu říct. Knížka jejíž obsah v mé paměti zapadne, asi rychleji než by Patrik chtěl :D
Film jsem neviděla.

lenkaabooks
14.02.2022 3 z 5

Možná jsem ovlivněna filmem, který jsem viděla dřív a bavila se. Kniha mi až tak vtipná nepřišla, ale četla se dobře a rychle. Čtyři muži, dvacet let po maturitě bilancují své životy a popravdě spokojeni se sebou nejsou. A tak je v opilecké náladě napadne výzva a pak druhá a možná i třetí. Mezi tím se hemží manželky, milenky, přítelkyně a taky pár dětí. Moje třetí kniha od P. Hartla a sice píše fajn, ale nebýt filmu, asi po knize nesáhnu.

CAM
07.02.2022 4 z 5

Film jsem neviděla. Kniha je dobře psaná, bavila mě. Byly momenty, kdy jsem se zasmála, ale i okamžiky trapnosti a rozhodně i něco k zamyšlení. Určitě doporučuji.

Benny215
06.02.2022 2 z 5

Druhá kniha od autora, schválně jsem ji přečetl ještě než se podívám na film a co napsat, no popravdě jsem zklamaný.

kusma
05.02.2022 5 z 5

Toto mi sedlo, příjemně napsané, zábavné situace, kdy u jedné jsem se smála i nahlas, vystřídané vážnými, smutnými... ze života. Knihu doporučuji.

andrea7191
03.02.2022 3 z 5

Mám ráda autora jako osobnost, ale jako spisovatel mě moc neoslovuje. Jeho styl psaní mi moc nevyhovuje a proto si nejsem schopná ani užít knihu. Nicméně téma příběhu je zajímavé.

Mišeel1
29.01.2022 5 z 5

První kniha od Hartla, kterou jsem přečetla..bavila mě, byla to příjemná oddychovka :))

malagreta
28.01.2022 2 z 5

A tak ... číst se to dá, no.

malagreta
28.01.2022 2 z 5

A tak .... číst se to dá, no.

LucySmile
25.01.2022 3 z 5

Patrika Hartla mi moje kamarádka nesčetněkrát doporučovala a když se objevila zfilmovaná verze této knihy, řekla jsem si, že si ji nejprve přečtu.
Od knihy jsem čekala víc, ale i tak to byla příjemná oddychovka. Dost mi to připomínalo knihy od jiných českých autorů, kteří psali "humorné" knihy. Prostě neurazí ani nenadchne.

Hanncha
18.01.2022 4 z 5

Čtivá kniha, skvělé oddechové čtení k pobavení i zamyšlení.

Elen.aja
12.01.2022 2 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco od Hartla, ale zřejmě nejsem cílová skupina. Knihu jsem dočetla, ale jedna mi na ochutnávku stačila.

ptacicek
12.01.2022 3 z 5

Za mě fajn oddechovka. Kniha se mi četla krasne, některé věci mě pobavily, nad některymi jsem se zamyslela. Těším se na film :-)

Kopretina_aku
12.01.2022 3 z 5

Jestli ve mně něco z knihy zůstalo, tak možná poslední strana. Jinak to byla ze začátku komedie, později spíš tragédie o partě zoufalců ve středním věku, kteří dělají totální blbosti, někdy až za hranou trapnosti. Dějově celkem chabé. S bídou za 3*.

Lenka2533
07.01.2022 4 z 5

Hodně povedená knížka. Docela jsem se u ní nasmála. Jsem ráda, že jsem dala šanci českému autorovi :)

4345
04.01.2022 3 z 5

Odpočinkové čtení na dovolenou a ze všech knih Patrika Hartla mě tahle bavila nejvíc.

Alyx
04.01.2022

(SPOILER) Film jsem neviděla. Knížka se čte snadno, ale znovu jsem si ověřila, že mě ty mužské fantazijní světy zkrátka nebaví. Tak jako v každé červené knihovně pro ženy se musí vyskytnout zámožný prostopášník, který se zamiluje do hlavní hrdinky a vidí v ní tu jedinou, tak se v klučičí červené knihovně musí vyskytnout prostitutka, co dá hrdinovi zadarmo, a sexy doktorka. Tady uroložka, která ho nejdřív vybízí, aby vyprazdňoval semenné váčky, a pak ho vezme na swingers párty  Navíc už jsem trochu stará, abych držela masku coolgirl/pickme girl/notlikeothergirl, takže klidně řeknu, že když chlap označuje svoje dcery jako „pičí farmu“ a „harpyje“ (sranda, néasi!) a s rodinou se smíří, až když se mu narodí syn, který jediný je zmíněn jménem, je to trapné. A jestli nás výpovědi o obtěžování ve škole něco naučily, tak je to fakt, že když se před studentkou svleče profesor (sranda, neasi!), tak to poslední, na co myslí, je, že si musí podrobně prohlídnout jeho genitálie, protože je fakt vzrušená. A ukazovat penis školkovým dětem (sranda, neasi!) je legranda k popukání.

iva1154
03.01.2022 1 z 5

Velmi nerada dávám tomuto autorovi takové hodnocení, ale tato kniha se mi prostě nelíbila. Byla psána opravdu stylem vhodným pro muže - díky čemuž musím poznamenat, že manželovi se velmi líbila. Ovšem film se mi líbil a byl velmi dojemný. Hlavně skvěle obsazen. Knihu si už asi nikdy nepřečtu, jelikož už i o hlavních představách mám zkreslenou představu (díky filmu).

Jitka S.
02.01.2022 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela v ději, ale ve finále velmi dobré. Mám v plánu filmové zpracování :-)

MichaelaS081
01.01.2022 5 z 5