Prostá pravda

Prostá pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376454/bmid_prosta-pravda-Rf1-376454.jpg 4 926 233

Pensylvánské městečko Paradise je oázou klidu a míru, dokud se ve stodole jednoho farmáře nenajde mrtvé novorozeně. Záhy se ukáže, že matkou dítěte je osmnáctiletá Katie Fisherová, neprovdaná dívka ze sekty Amišů, velmi striktní protestantské církve, jejíž členové dodržují pravidla tzv. prostého života. Oblékají se jako v 19. století, nepoužívají auta ani elektřinu a odmítají středoškolské vzdělání. Aby měla zbožná amišská dívka nemanželské dítě, a navíc ho zavraždila, je téměř vyloučené, ale proti Katii existují velice pádné důkazy. Obhajoby se ujme cynická, zatrpklá advokátka Ellie, která je s obviněnou vzdáleně příbuzná. A aby se dopátrala pravdy, musí advokátka nějaký čas s Amiši žít… Prostá pravda je nejen strhujícím soudním dramatem, ale především velmi zajímavým průhledem do života Amišů, zásadních otázek rodinného života a generačních rozdílů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Plain Truth , 2000

VladkaBU
17.03.2014 5 z 5

... o Amiších jsem nikdy neslyšela, a tak jsem do dozvěděla zase něco nového. Hezký příběh stále bez pravdivého rozuzlení. Čtivé, zajímavé, rozhodně lepší než Desátý kruh.

Neri
27.02.2014 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo s jakým zaujetím budu číst příběh o Amiších a navíc o zločinu, který měla spáchat amišská dívka. Ale bylo to tak strhující a plné emocí, které mnou cloumaly od začátku knihy až do jejího konce a tak hrozně přesvědčivé, že jsem měla pocit, jako kdybych se osobně ocitla uprostřed děje. Úžasná kniha, jedna z těch na které se nezapomíná.

Alca007
21.05.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.
Pravda je malinko zdlouhavá, ale člověk se i dozví věci které by jinak nezkoumal.
Nad závěrem jsem spekulovala a byl to jeden z tipů, za přečtění stojí, doporučuji

simonabr
12.04.2013 3 z 5

Člověk se dozvěděl plno věcí o životě Amišů, ale samotný příběh Katie a její mrtvého novorozeněte byl dost rozvleklý, zdlouhavý a strhující mi nepřišel ani náhodou, např. když Katie 100 stran tvrdila, že žádné dítě neporodila, ikdyž gynekolog tvrdil pravý opak atd. V knize mi chyběly pocity jejího otce, snoubence, matky ... jako to Jodie mívá v jiných knihách.

ivankaax
22.10.2012 5 z 5

Kniha mě nadchla, nepřišlo mi to zbytečně natahované a ke konci utnuté. Pro mě byla napínavá od začátku až do konce a pořád mě příběh nutil číst dál a dál.
Jenom úplný konec jsem tušila už za polovinou knihy, takže nepřekvapil.

kroftik
29.02.2012 4 z 5

Zajímavá knížka, díky níž jsem se nejen dozvěděla, že nějací Amišové vůbec existují, ale i jakým způsobem žijí a přemýšlí. Nevšední příběh, který se výborně čte, i když musím souhlasit, že i mě zaskočilo, jak rozvláčně příběh plyne a najednou ho utne poněkud rychlý závěr.

Layss
21.02.2012 4 z 5

Také jsem o Amiších doteď pouze jen slyšela, ale díky této knížce jsem získala docela dobrou představu, jaké jejich myšlení je. Knížku jsem přečetla opravdu rychle, i když mi občas přišlo, že je zbytečně zdlouhavá.

Ellis
13.02.2012 4 z 5

Celkem zajímavý příběh o lidech, kteří žijí velmi prostým a dle jiných omezujícím životem. Jde o církevní sektu, jak jinak. Četlo se docela dobře, jen to bylo tak od poloviny ke konci dost natahované než začal soud a samotný závěr je utnutý zase moc rychle a mně chybělo dokončení osudů postav.

bookcase
02.02.2012 5 z 5

Velmi čtivé a působivé.

rose
18.01.2012 4 z 5

Zajímavé reálie, o Amiších jsem dosud neměla ani ponětí, spousta osudů. Tahle autorka to umí napsat napínavé od začátku do konce. Skoro detektivní příběh. Můžu doporučit.

-Lenicka-
16.05.2011 4 z 5

Zajímavý příběh na nevšední téma .. můžu určitě všem doporučit!!

bovinka
21.11.2010 5 z 5

Zajímavý příběh, velmi čtivé.

kamik
30.11.-0001

nesmírně působivý příběh - napínavý a musím říct, že si člověk uvědomí a zarazí, jak se kdo rozhodne žít.