Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3580 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

midloch
26.08.2016 5 z 5

Mám rád severské detektivní filmy a tak jsem Ženu v kleci i Zabijáky dřiv viděl než četl. Konečně jsem se ale dostal i k prvním čtyřem částem knižní série. V prvním díle tedy vznikne oddělení Q a hned se chopí prvního případu zmizelé političky. Při porovnání s filmem musím říct, že postavy v knize mi přijdou lépe napsané a mám je i radši (ať již je to Carl nebo Asad). Kniha je velmi čtivá a tak ji člověk přelouskne za velmi krátký čas a ani mu to nepřijde. Rozhodně si dílo zaslouží plný počet hvězd.

moudivlacek
25.08.2016 4 z 5

První setkání s autorem, a jsem mile překvapena.
Sice trochu pomalý rozběh, ale komisař Carl měl od první chvíle mé sympatie, a možná ještě větší jeho nový pomocník. Rovněž můj obdiv získala hrdinka politička, klobouk dolů její síle a vitalitě.
Děj - naprosto šílený a naprosto geniální
Už se moc těším na další díl.

Vlastina67
21.08.2016 4 z 5

velice napínavá kniha, určitě si půjčím další díly.

vsvobo
19.08.2016 4 z 5

Skvěle napsaný krimi román. Nějak se poslední dobou to tohoto žánru zamilovanávám. Moje první kniha od autora a už mám doma další dvě! Výborně napsané a do poslední stránky napínavé.

Susan94
17.08.2016 5 z 5

Rozhodně velmi čtivá, místy vtipná detektivka. Podle mého názoru je to ten typ knížky, kterou dokážete přečíst jedním dechem. Velmi mě zaujali pasáže s Merete, opravdu neuvěřitelné popsané pocity člověka uvězněného tak dlouhou dobu. Věřím že i další díly budou skvostně napsané.

adulik23
09.08.2016 5 z 5

veľmi dobré čítanie, od začiatku do konca napínavé, pomocník Asad sa mi veľmi pozdáva, je to taká milá komická postavička, teším sa na ďalší príbeh zo série :)

Michaeles
06.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četl. Opravdu velice promyšlený příběh do úplného konce. Na začátek seznámení s oddělením Q o jeho vzniku a pak hned do akce. U knihy jsem se opravdu bavil od začátku do konce.

Recenze již brzy na www.vsude-plno-knih.blogspot.cz

allebra
03.08.2016 5 z 5

Na Adlera-Olsena jsem se chystala už delší dobu. Připomněl se mi, když jsem nedávno viděla film podle jeho knižní předlohy „Vzkaz v láhvi“ a protože se mi osvědčilo číst knižní série postupně, pustila jsem se do Ženy v kleci. Kniha mě chytla od prvních stránek a jen velmi nerada jsem ji odkládala. Vyšetřující dvojice z nového oddělení Q nemá chybu, výborně se doplňuje. Líbil se mi Carlův svérázný postoj a styl humoru, i někdy až roztomile těžkopádný přístup jeho tajemného parťáka. Postavy jsou skvěle vykreslené a další plus je střídání dějových linek. Těším se na pokračování!

Sorrow
25.07.2016 5 z 5

Bravurně vymyšlená zápletka, skvělý motiv, vymakaná psychika, hlavní vyšetřovatel sympaťák a jeho parťák plný tajemství, které nám Jussi postupem času snad odhalí. Jsem naprosto nadšená a co nejdříve určitě sáhnu i po pokračování :)

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super čtení.

Petrstik
03.07.2016 5 z 5

Poutavý thriller o bezbranné ženě, která musí snášet utrpení, o jednom paličatém kriminalistovi a o pachateli, který nezná slitování.

lapagerie
28.06.2016 4 z 5

Napínavá detektivka s dvěma časovými liniemi se mi líbila. I když nejsem milovník krimipříběhů, sem tam se nechám zlákat a s Ženou v kleci jsem neudělala chybu. Zápletka stála za to, zaujalo mě líčení myšlenek uvězněné ženy a její postoj k situaci. Detektiv je sympaťák, asistent se zdá trochu natvrdlý, ale i zdání může klamat.
Až zas budu chtít přečíst nějakou detektivku, nejspíš sáhnu po další Olsenově knize.

Sheldon
13.06.2016 5 z 5

Olsena jsem začal číst díky tomu, že jsem v kině viděl zfilmovaný třetí díl série oddělení Q Vzkaz v láhvi a říkal jsem si, že tomu dám šanci. Jedničku jsem si tedy přečetl až po trojce a dvojce a musím říct, že to bylo vynikající. Skvěle napsané postavy, prostředí autor evidentně dopodrobna prozkoumal a myšlenkové pochody hlavního hrdiny z tohoto dělají skvělé čtení. Ač detektivky nebo thrillery moc nečtu, tohle je fakt bezva.

Aleh
05.06.2016 5 z 5

Žena v kleci se mi dostala do rukou, aniž bych o to nějak moc usilovala. Ač jsem nebyla velkým příznivcem severských detektivek, kniha mě okamžitě zaujala již prologem. Bylo to napínavé od samého začátku Stále jsem obracela stránku za stránkou, abych se dozvěděla, jak děj bude dál pokračovat. Autor popisuje děj ve dvou rovinách - práci dánského komisaře Carla Morcka, který krok za krokem odkrývá tajemství kriminálního činu po dlouhých pěti letech a zároveň popisuje osud dánské političky Merete Lynggaardové právě v oněch uplynulých 5 letech. Po Složce 64 je to druhá kniha Adlera Olsena, kterou jsem četla. A obě jsou úžasné. Udrží čtenáře napnutého jako strunu od začátku až do konce. A tak to má být.Co víc si může autor přát ?

cloughie79
02.06.2016 4 z 5

Po přečtení této knihy jsem se pustil i do dalších.

ivoiro
29.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Napětí se prolíná s jemným humorem.

haluz
26.05.2016 5 z 5

První kniha od tohoto autora - a jsem v pasti, chci další a další :)

Peslik
24.05.2016 4 z 5

Tato kniha mě velmi bavila, počet stran tak akorát na oddychové čtení, které je napínavé a čtivé zároveň. Už teď se těším na další díl. Carl Morck se mi moc líbí,jsem zvědavá jak se jeho život na oddělení Q bude vyvíjet.

Frenkis
20.05.2016

Na tuto knihu jsem přišel letos během nemocenské v ségřině knihovně. Nejdříve mě vyděsila tloušťka knihy, jelikož jsem snad nikdy ještě takovou nečetl. Nakonec mě bylo líto, že jsem jí přečetl tak rychle. Zkoušel jsem si knihu ,,šetřit" aby mě vydržela celou nemocenskou, ale nešlo to. Děj je velmi poutavý a napínavý, až do posledního okamžiku.
Zajímavé je prolínání popisování pocitů uvězněné ženy a pátrání detektiva Morcka. Doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé příběhy.

hanap
19.05.2016 5 z 5

Dlouho jsem této knize odolávala, nelíbil se mě její název. Nyní po přečtení jsem nadšená, napínavá zápletka, mě sympatický vyšetřovatel, na víc to dobře skončí. Výborné.