Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3580 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Oddělení Q mám moc ráda. Hned od tohoto případu si mně ochočili a já jim zůstanu věrná. V žánru jde o takovou čistou linii, která nemá ambice se stát nějakou filozofickou sondou. Je to prostě čistá kriminálka, která popadne, nutí číst do noci, jak už napsali jiní přede mnou, a pak i trochu vzpomínat a litovat, že už to zkončilo.

DeniisaK
09.02.2017 4 z 5

Kdyby téměř od samého začátku nebylo jasné, kdo je pachatelem, tak bych určitě přihodila i tu pátou hvězdu.

BarBarBar
06.02.2017 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné čtení. Jen mě trochu zklamala předvídavost pachatele. Málokdy se mi stalo že bych odhalila vraha takhle rychle natož abych ho vůbec odhalila. Ale příběh byl silný a určitě budu ve čtení pokračovat :-)

whiolet
02.02.2017 5 z 5

Knížka se četla skoro sama. Bylo v ní vše co má dobrá knížka mít. Carl s Asadem se skvěle doplňují a oba jsou sympatičtí. Zápletka knihy byla skvěle napsaná. Nedivím se, že se už natočily 3 filmy o oddělení Q.

oskli
22.01.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Carl mě prostě bavil a Asada jsem si přímo zamilovala. Jenom jsem doufala, aby se z něj nakonec nevyvrbil nějaký zloduch :-) Všechny postavy, i ty méně významné, jsou vykreslené tak, že se při čtení skoro zhmotňují. Kniha je dokonale chytlavá hned od samého začátku, dvě dějové linie se krásně prolínají, nic nepůsobí rušivě... člověk chce číst dál a dál, aby se dověděl víc a víc. Takhle má podle mě vypadat detektivka (že člověk nedokáže knihu odložit ani s přicházející půlnocí, ani s následujícími hodinami... i když moc dobře ví, že ráno bude litovat).

TessieB
12.01.2017 5 z 5

Přečteno během pár dní. Vtáhlo mě to do děje, že jsem spala i jen 4 hodiny, jelikož jsem se nemohla do noci odtrhnout. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

MartinG
09.01.2017 5 z 5

Skvělý spisovatel. Doporučuji.

Danago
06.01.2017 5 z 5

Kniha byla celou dobu napínavá. Přečetla sem ji jedním dechem.Hlavní hrdina se mi hodně líbil. Doufám, že bude celá série takto dobře napsaná, určitě si přečtu další díly. Pro milovníky severských detektivek rozhodně doporučuji!

joslin
06.01.2017 4 z 5

Přiznám se bez mučení, že jsem první viděla film.. což se mi jen tak nestává, ale k oddělení Q jsem se dostala jak slepý k houslím. Film i knížka se samozřejmě od sebe sem tam odlišují, ale koncept je stejný a já jsem byla šťastná, že jsem Adlera Olsena objevila. První díl je trošku opatrnější a Asad nemá ještě tolik prostoru a neprokazuje se tak inteligentně jako v dalších dílech.. (miluju ho), ale Carl je pořád stejný ubručený sympaťák. Sem tam odbočení do soukromého sektoru, ale parádní zápletka příběhu ve mně zvedala adrenalin.. DOPORUČUJI!

BlackBlade
04.01.2017 5 z 5

Vynikající román, který se četl velmi snadno a měl velmi zajímavou pointu. Závěrečný souboj trošku zklamal, možná až moc komplikovaný (omotávání trhavin kolem krku), ale jinak velmi poutavé čtivo :)
Nechci porovnávat Harry Holle, Millenium nebo Joona Linnu s Carlem Morckem, na to nemám buňky, ale tento příběh a hlavní hrdina se mi líbil. Pro milovníky severských detektivek rozhodně doporučuji!

pikoa
03.01.2017 5 z 5

Přečtená jedním dechem. Napínavá, překvapivá. Carl je sympaťák, kterého si zamilujete. Seznam knih pro přečtení se tímto rozšiřuje o další díly. Kdy já to budu číst? Za mě 5 hvězdiček.

mynamail
01.01.2017 4 z 5

Knížku jsem si vybrala podle hodnocení a byl to dobrý tah. Četla se výborně. Asi od půlky jsem tušila, kdo a proč se za vším skrývá, ale to vůbec nevadilo. Fandila jsem těm dvěma "bláznům" z oddělení Q, aby na to taky přišli... :-) ...
A mám ráda šťastné konce, takže za mě dobý.

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

Tuto knížku mně doporučila knihovnice, takže jsem ji četla jako první. Hned jsem přišla na chuť skvělé vypravěčské schopnosti autora, jeho smyslu pro humor a týmu oddělení Q, zatím tvořené Karlem Morckem a Assadem. Postavy jsou vykreslené dokonale a vtipně. Samotný příběh Ženy v kleci (doslova) je poutavý a šokující dohromady. Skvělá kniha, doporučuji!

iLuciferie
27.12.2016 4 z 5

K "severským detektivkám" jsem si před tímto autorem cestu vůbec nenašla, takže tato knížka je z první, co se mi líbila - sympatický hrdina, není přehnaně psychologická, četla se mi zkrátka velmi dobře.

ewisek22
16.12.2016 5 z 5

Takže moc děkuju, že už tak přeplněný wishlist knih, které si chci přečíst, po přečtení první knihy od pana Olsena se tímto nacpal k prasknutí:) Byla to jízda a ten Carl Morck je mi velmi sympatický. Skvěle se doplňuje s Asadem. Líbilo se mi i střídání minulosti a současnosti. Prostě nemám výhrady a spisovatele si ukládám do svých oblíbenců a dávám knize samozřejmě plný počet hvězdiček:)

Láďa92
09.12.2016 5 z 5

Výborná kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem :)

Liberush
04.12.2016 5 z 5

skvělý!! :) chystám se i na další knížky :)

simona5r
03.12.2016 2 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Upřímně musím říct, že jsem se těšila, až knížka konečně skončí. Bylo to nejspíš tím, že se mi nelíbila zápletka, kdy je celou dobu žena někde zamčená a týraná. Vše probíhalo strašně zdlouhavě.

Woolsey
02.12.2016 4 z 5

Moje první přečtená kniha od pana Olsena. Podle hodnocení jsem čekal "něco víc". Jsem zvyklí na Joa Nesbøho a jeho styl psaní. Nicméně i styl psaní pana Olsena se mi líbí, je to něco jiného, jen si na to musím zvyknout.

JustWomen
23.11.2016 3 z 5

Kniha mě nepotěšila, pachatelův motiv mi nesedí, časové úseky mučení byly předlouhé a závěr přeslazený. Snad jen hodně povedené postavy.