Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3580 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Janadvorackova
08.09.2017 3 z 5

Knihu načetl František Dočkal. Někto tu uváděl jiné jméno. Že by vznikly dvě verze?
Příběh byl předvídatelný, což je u detektivek průser. Bohužel proto mě bavil jen málo. O duševním zdraví vězněné po tak dlouhou dobu trochu pochybuji, ale byla jsem její fanda, to zase jo. Bohužel tak od půlky knihy mi bylo jasné, kdo je padouch. Jeho motiv je navíc pěkně divný. Nebyl jediný, komu se toho dne stalo něco zásadního. Moc to hrotil, sobec jeden.

Kacenak
29.08.2017 5 z 5

Zpočátku jsem se bála, že mě po Harrym a Joonovi hlavní postava vůbec nezaujme, a taky že jo. Morck je starej morous. Ale jeho parťák to dobře oživuje. Společně to pak vytvoří supr tým, co mě baví. Takže i přes počáteční obavy hodnotím příběh velmi pozitivně, je to čtivý, má to spád, zajímavou myšlenku, napínavej průběh. Jistě si dám i další díly! :)

Daskak
23.08.2017 4 z 5

Skoda, ze od zacatku vime kdo to udelal. Ctive.

dominika2585
21.08.2017 4 z 5

Seveřané to s detektivkama prostě umí! Žena v kleci je má první kniha od tohoto autora, a v knihovničce na mě čeká i druhý díl. Příběh mě bavil, detektiva Morcka i jeho asistenta jsem si poměrně rychle oblíbila. Zhruba od poloviny příběhu mi bylo jasné kdo je Meretiným věznitelem, ale nijak to na kvalitě knihy neubralo. Určitě se podívám i na filmové zpracování, abych mohla díla trochu porovnat. Jednu hvězdičku nechávám volnou pro další případy oddělení Q :)

Danago
17.08.2017 5 z 5

Komisař Carl Morck je přeložen do oddělení Q, které je vytvořeno speciálně pro něj a má se zabývat nevyřešenými případy. Před pěti lety beze stop zmizela mladá politička, tělo se nikdy nenašlo. Morck nachází spoustu nesrovnalostí . Je možné, že tato žena stále ještě žije, může být tak dlouhou dobu uvězněná a týraná na neznámém místě?
Knížka je naprostá bomba! Velice mě překvapila a ohromila. Takto si představuji dobrou detektivku. Doporučuji!

Johhanka79
16.08.2017 4 z 5

Kniha mne velice bavila, jen jsem ani ne v půlce věděla, kdo je pachatelem:-D. Knížka je čtivá, velice čtivá, tak doporučuji na víkend.

Melic
15.08.2017 4 z 5

Dobrá detektivka, napětí narůstá plynule od začátku do konce. V jednu chvíli jak se blížilo rozuzlení, jsem se přistihl, že nedokážu číst tak rychle, jak jsem si v rámci hltání děje přál.

Kiki22
13.08.2017 4 z 5

Ženu v kleci jsem poslouchala jako audioknihu cestou na dovolenou. Příběh má svižný spád, je poutavý a velmi u mě boduje postava Asada, která je komická, ale zároveň jeho minulost vzbuzuje otázky. Mrzí mě jen dvě věci - že nejsem schopna zcela pochopit narážky na politiku v Dánsku a že pachatele lze odhalit poměrně brzy. Velké plus ovšem za vztah bratr-sestra a otázky viny u Carla i Merete.

Veronika33
07.08.2017 4 z 5

Kniha ma veľmi bavila, veľmi zaujímavý námet a spracovanie. Ľutujem len to, že som pred knihou videla film čiže moment prekvapenia nebol. Teším sa na ďalšie knihy od spisovateľa.

swon
03.08.2017 3 z 5

Nepochybně se všichni shodneme na tom, že severských detektivek je mnoho a tato nijak nevybočovala z průměru. Četlo se to svižně, člověk byl zvědavý, co se bude dít dál. Tato zvídavost mě ale za půlkou bohužel opustila, protože bylo jasné, kdo je vrahem/pachatelem/člověkem toužícím po pomstě či jak jej ještě jinak nazvat. Dialogy Carla a Asada mi místy přišly až tragikomické. A tak nakonec mě nejspíš nejvíc zajímá, jaký život měl Asad, než přišel do Dánska.
Každopádně potěšilo mě, že se často mluví o místech v Kodani. Jako bych v tom Tivoli znova byla...

Jacck
24.07.2017 3 z 5

lehce nadprůměrná detektivka pro čtení na dovolenou a na zabití času, která však nijak zásadně neobohatí. Jedinou originální věcí byla ta hyperbarická komora. Docela se mi líbily postavy Karla Morcka a Asada a Karlův černý humor. Přečetl jsem i následující knihy série oddělení Q a hodnocení bych dal podobné, protože všechny ty knihy jsou si podobné.

lucy.sankova
16.07.2017 5 z 5

Hltala jsem každé slovo. Ještě ten den, co jsem knihu začala číst, jsem ji i dočetla. Tak neskutečně skvělé to bylo. Výborné. Nemohla jsem se odtrhnout. Příběh byl vynikající, měl grády, zápletku a nečekaný konec. DOPORUČUJI.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Tak toto nemělo chybu. Super napsané. Severská krimi nikdy nezklame.

Lee7
29.06.2017 4 z 5

Wau páni, vážně jsem měla husí kůži.. Mpc dobře napsané a těším se na další díl. Opravdu se člověk vnoří do děje. Dva parťáci se mi začínají líbit :)

kkristynaa
24.06.2017 5 z 5

Od tohoto autora jsem jako první četla Zabijáky a musím říct, že mě kniha ne úplně nadchla, mám ráda napínavé detektivky, kdy netuším co se stane, takže se mi kvůli toho do Ženy v kleci úplně nechtělo, ale nakonec mě to fakt překvapilo. Úplně jsem se až do toho utrpení co Merete prožívala vžila a představivost jela na plné obrátky. Nejvíc se mi líbí jak spisovatel píše, není to jen snůška nudných teorií, ale člověk chce opravdu číst dál a dál, dokonce jsem se i párkrát zasmála. Takže pokud někdo hledá fakt dobrou detektivku, tahle nezklame.

Dukatka
22.06.2017 5 z 5

skvělá kniha. severská detektivka s Karlíkem v hlavní roli :D

Mikako
14.06.2017 5 z 5

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale nijak zvlášť mě nelákala. Kolikrát jsem jí otevřela a nakonec jsem sáhla po jiné. Asi to bylo tím, že když je nějaká kniha, nebo autor, hodně vychvalovaná/ý zpravidla mě zklame. To samé jsem očekávala od Ženy v kleci.
Ale tohle je ono! Konečně kniha, která mě nutila číst kdy jen to aspoň trochu šlo. Měla vše - sympatické postavy, výbornou zápletku, napětí, originalitu a skvělý konec. Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem kdy četla! :-)

tomkoutsky
08.06.2017 4 z 5

Detektivka.

Loginus
07.06.2017 5 z 5

To nejlepší co jsem v žánru četl. Alespoň pokud jde o zábavné detektivky. Postavy se chovají skvěle a dává to smysl. Asad s Carlem jsou super, tohle mohu s čistým svědomím doporučit každému.

nikol1774
31.05.2017 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala a nějak se mi jí číst nechtělo. Když jsem si teda řekla, že si jí přečtu moc jsem od ní neočekávala. Ale... byla jsem hodně mile překvapena, kniha mě opravdu zaujala. Děj jsem hltala a pořád chtěla číst dál, nedala se odložit, pořád mě zajímalo jak to dopadne s každým řádkem víc a víc. Byla to hrdinka. Zasloužila by si skončit líp.