Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3587 3587

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

evik75
23.04.2018 4 z 5

Skvělý detektivní thriller, který milovníky napínavých příběhů rozhodně nezklame.

NADEI
16.04.2018 4 z 5

Při čtení prvních stránek, jsem měla delší rozjezd, ale pak se všechno dalo do pohybu za skvělého přispění Carla a Asada, kterým to evidentně spolu šlape, takže dobré čtení.

Nany_cz
07.04.2018 5 z 5

Tato kniha mě tak nadchla, že jsem si přečetla i další knihy ze série vyšetřovatele Morcka a stal se jedním z mých nejoblíbenějších detektivů.

Kekik
28.03.2018 5 z 5

Naprostá pecka. První seznámení s autorem a hned taková bomba.
Kniha je neskutečně čtivá, zaujala mě hned od prvních slov. Ústřední dvojice, Carl a Asad, se k sobě skvělé hodí. Doplňují se. I když je téma knihy velice vážné, ba přímo děsivé, když si uvědomím, co vše si musela Merete vytrpět, je psána i vtipně- na odlehčení. Opravdu jsem se několikrát zasmála, ovšem o pár řádků dál mnou zase projelo mrazení.
DOPORUČUJI !!!
Jediné, co knize vytknu, je to, že často byli lidé, s kterými potřeboval Carl mluvit, nedostupné-buď byli na dovolené, na školení, atd... s tím, že se vrátí až za pár dní. A samozřejmě číslo na něho odmítli dát (tedy až na jeden případ, tam se Carlovi zadařilo a číslo pod hrozbou obdržel). Hrozně mě toto zdržování děje štvalo. Přesto plný počet hvězd a veliká chvála autorovi.

sagasir
25.03.2018 5 z 5

Pustit se do této četby či nepustit? To je oč tu běží.

Nové knižní krimi série se nám tu pomalu objevují jedna za druhou a je tak těžké si z nich nějakou vybrat. Pokud tak třeba zrovna váháte, zda se pustit do této série s komisařem Morkem, tak za sebe říkám, že jen s chutí do ní.

Příběh jako takový dokáže rychle vtáhnout do děje i když ze začátku možná trochu trvá, než se takříkajíc pořádně rozjede. Oceňuji i samotný nápad nevyšetřovat aktuální zločiny, ale znovu začít vyšetřovat ty nevyřešené a až z nich vlastně opět udělat aktuální případy. Líbí se mi také to, že se autor s hlavní postavou nijak nepáře a tak ji šmahem pošle do sklepa, kde se vytvořilo ono nové oddělení Q a jako hlavního parťáka Carlovi dodá muže Asada, muže arabského vzezření. Jejich vzájemná interakce je pak mnohdy velice zajímavá a dokonce i kolikrát vtipná. Samotná vtipnost v určitých pasážích knihy je dalším velkým plusem daného příběhu a působí jako příjemné zpestření. Zpět ale k hlavním postávám z knihy. Jako plus vnímám u Asada to tajemno, které jeho postavu obklopuje a těším se, že se snad něco o něm a o věcech z jeho minulosti budeme dozvídat více a více v průběhu dalších dílů této krimi série. Celkově pak tento komisařův kolega působí jako velice schopný, zajímavý, vtipný a sympatický člověk. Oproti tomu komisař Carl je takový ten typický komisařský morous (na druhou stranu co čekat od člověka, kterému zabijí parťáka a druhého doživotně upoutají na lůžko,nejspíš by jste ani vy pak nebyli na jeho místě ztělesněním smíška) ale přes to všechno i on nějakým způsobem působí sympaticky a vy mu začnete fandit a oblíbíte si ho. Tyto dvě hlavní postavy si vás nakonec rychle a pevně získají a stanou se už nadobro neodmyslitelnou součástí Olsenových knih. Celkově pak postavy v této knize dokážou zaujmout a jsou sepsané dosti realistickým způsobem. Nyní něco k samotnému ději. Ten působí jako celek čtivým dojmem, nenudí, napětí je tu tak akorát, správně graduje a hlavně nemá žádné zdlouhavé zbytečné odbočky od děje. Samotný případ v knize řešený pak působí zajímavým dojmem a je skvěle zpracován a vy tak čtete dál a dál až do konce, protože chcete vědět, jak to všechno dopadlo a proč se určité věci udály tak či onak. Rozsahově je toto dílo zase jakousi klasikou na poli tohoto žánru. Má totiž 408 stran. Což bych za sebe řekl, že je tak akorát.

Jestli se chcete začíst do dalšího zajímavého případu, poznat další na jednu stranu nesourodou dvojici vyšetřovatelů, kterým to však po čase začne docela i klapat a nebo si chcete přečíst další kvalitně zpracovanou kriminálku, tak klidně sáhněte po Ženě v kleci a třeba ji po jejím dočtení ohodnotíte jako já 85 %. Myslím, že nám tu vzniká další kvalitní krimi série, tak jsem zvědav, jak se jí bude dařit dál. Zatím má Olsen tímto jejím prvním dílem solidně našlápnuto k úspěchu.

astra3
20.03.2018 4 z 5

Začátek slabší, pak se to rozjelo. Carl mi trochu leze na nervy, ale Asad je dobrej. Už se těším na pokračování.

kuruteku
08.03.2018 3 z 5

Hafiz al Asad a Carl Morck jsou uvěřitelné a v podstatě sympatické postavy typických detektivů - insiderů outsiderů (tj. u policie a přesto si jedou po svém). To okolo už mi tak symptické nepřišlo - šlo to, ale úplně to pravé ořechové to pro mne nebylo. Paralelní příběh oběti už příliš brzy dával odpověď na to, kdo je hlavní pachatel. Prostě detektiv sympaťák (jako van Veteeren, Linna, Hole, Wallander a další), ale příběh samotný slabší.

fair_isle
07.03.2018 4 z 5

Po nějaké době jsem se vrátila opět k tomuto žánru a musím říst, že Morck se mi zavrtal pod kůži - jeho chování a řešení některých situací, navíc jeho hlášky - četlo se to samo....

Milly22
02.03.2018 5 z 5

Božská kniha, dostala jsem od švagrové k Vánocům třetí díl, který jsem měla přečtený za dva dny. Potom jsem sháněla předchozí a přitom jsem se zamilovala do autora a s nedočkavostí čekám na každou novou knihu.

kalache
02.03.2018 4 z 5

...jedna z mála politiků,kterého by někdo hledal,což?...

Mia69
27.02.2018 4 z 5

Za mě, velmi dobře čtivá krimi

Pavlin.a
27.02.2018 5 z 5

S Adlerem-Olsenem jsem to měla tak, že jsem nejprve viděla filmy (Ženu v kleci a Zabíjáky) a oba se mi líbily, atmosférou, obsazením i příběhem. Ale když jsem se o pár let později konečně dostala ke knihám, byly jednoznačně lepší. Líbí se mi, jak se střídají dějové linky z minulosti a současnosti. A Asadovy mimózní vtipy o velbloudech!

PepaS409
25.02.2018

Dostal jsem se ke knize čistě náhodou a hned mne nadchla. Nepostrádá napětí ani humor. Skvělý čtení!

polednice1705
23.02.2018 4 z 5

První setkání s Adlerem Olsenem a dopadlo na výbornou.....

Niu
19.02.2018 5 z 5

V oblíbených autorech mi přibyde i tento. Knížku jsem přečetla za jeden den a nedokázala jsem přestat číst. Nečekala jsem, že mě to vtáhne tolik do děje, ale jo. Na těch detektivech bručounech, co si dělají věci stejně po svém, přece jen něco je. A nikdy jsem se nenasmála u detektivek tak, jako při diskusích Morcka s Asadem. Příběh byl velmi promyšlený. Kam na to ti spisovatelé chodí? Každopádně pokračuju v sérii.

Šura
15.02.2018 4 z 5

Po Jo Nesbovi jsem potřebovala změnu a sáhla jsem po této dánské detektivce. Po pár přečtených stránkách mě vtáhla a nepustila, dokud jsem nedočetla. Pár velmi napínavých večerů zakončených slzami... Dobré. Půjdu do druhého dílu, jestli jej v knihovně ukořistím :-)

Nestorkea
11.02.2018 4 z 5

Dobré to bylo. Sice jsem hned na začátku odhadla, kdo je hlavní padouch, ale i přesto se kniha četla dobře, rychle ubíhala. Carl mi sice zpočátku nebyl moc sympatický, ale srovnal se. A jsem zvědavá, co se vyklube z Asada :-)

TheGoldenHill
26.01.2018 5 z 5

Další výborná severská detektivka, která vás nenechá v klidu jít spát. Napínavá a skvělá četba.

Marfiel
22.01.2018 5 z 5

Moje první setkání s Adlerem-Olsenem a dopadlo na výbornou. Děkuji už jen za ten nápad dát čtenářskému světu tuhle novou originální detektivní dvojici (teda vlastně trojici). Napínavý příběh s gradujícím a emotivním koncem.

lubik734
19.01.2018 5 z 5

Moc se mi líbila, už se těším až si přečtu další díly.