Žena v kleci

Žena v kleci
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3593 3593

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Mandlevest
05.01.2019 5 z 5

S novým rokem pro mě nový objev. Výborná detektivka, skvěle se četla. Napětí, sympatické postavy i humor tam byl. Výborné, budu v řadě pokračovat.

viva71
03.01.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem měla detektivku v rukou a hned takový fičák! Během dvou dnů jsem ji jen velmi nerada dávala z ruky a napětí stoupalo opravdu nehorázně. Výborná!

kapitan9556
06.12.2018 5 z 5

Parádní detektivka!!!! Mám za to, že jsem si na oddělení Q vytvořil závislost už po první knize!!!

Markeet
18.11.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. První část knihy jsem byla "naštvaná". Bože.. kdo přece jenom udělá takhle čitelného a brzo odhalitelného "padoucha".. ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Právě díky tomu se podařilo vytvořit zajímavé napětí a až do konce jsem čekala jak to dopadne. A dopadlo to skvěle!

Lenis
13.11.2018 4 z 5

Napínavé od začátku do konce

Crimble
11.11.2018 4 z 5

První část cyklu s Carlem jsem si přečetl až nyní jako asi čtvrtou v pořadí. Problém mi to nečiní. Dějová linie týkající se detektivova soukromí mne moc nezaujala, stejně jako v ostatních knihách série. Jinak tradičně dobře postavená a gradující zápletka. Určitá klišé související s žánrem už beru jako fakt a asi nutnost.

E_Lan
10.11.2018 4 z 5

Ač už jsem v poslední době severských detektivek přesycen, tak tato kniha byla velmi napínavá, příběh originální a navíc výborně přečtený panem Barešem. Závěr jsem při poslechu jak přikován ke sluchátkám a od toho by tu detektivky mělý být!

jfialova
29.10.2018 4 z 5

První kniha od tohoto autora se mi moc líbila. Napínavý děj, moc oceňuji lehce humorný styl autora, dobře se to čte a hrdinové jsou hned o moc lidštější a sympatičtější. Nejsem sice skalní čtenář detektivek, ale poprvé se setkávám s vyšetřovatelem, který není workoholik-popisy Carlových a Asadových činností v rámci pracovní doby mě opravdu bavily. Těším se na další autorovy knihy.

SilvieSisinka
29.10.2018 5 z 5

Skvělé napínavé čtení. Velice zajímavá zápletka. Chudák žena co musela vydržet.

Ulala
17.10.2018 4 z 5

Moje první kniha tohoto autora a musím říct: docela dobré. Zápletka nová (alespoň pro mně), styl psaní zajímavý, osoby sympatické. Prolínání osudů oběti a hlavního vyšetřovatele tomu dodává šmrnc. Za mně dobré, docela dobré a jelikož příběh slibuje zajímavý vývoj, budu se těšit na další pokračování.

burilltomas
17.10.2018 4 z 5

Moc čtivé, skvělý příběh a spád - doporučuji

Šárka345
17.10.2018 5 z 5

Velice čtivé!!!! Úžasný děj a strhující tempo. Už se těším na Zabijáky. Doporučuji.

mispul_vispul
11.10.2018 5 z 5

Chemie mezi hlavními vyšetřovateli fungovala naprosto bezchybně, moc jsem i nasmála, čtivá knížka, už se třesu na další. Nebyl problém se začíst do noci, možná tak v půlce mě napadlo, kdo by mohl být zloduch, ale příběhu to vůbec neubralo.

Ninie
08.10.2018 5 z 5

Za mě tedy napsáno velmi čtivě, ani jsem se nenadechla a už jsem měla půlku přečtenou ???? fakt doporučuji, dobře napsáno, dej má rychlý spád a snad do poslední chvíle nevíte, kdo je ten špatný ????

Mergirus
01.10.2018 5 z 5

Moje pprvní setkání s tímto autorem a jsem z něj našená. Příběh je svižný, neustále mě udržoval v napětí pomocí vyprávění dvou postav...povedl se. Těším se na další setkání s Carlem a snad se podíváme Asadovi více na zoubek.

Briv
29.09.2018 5 z 5

Už dlouho jsem se na knihu chystala a přiznávám se, že mě totálně dostala. Pro mě je to nejlepší severské krimi, co jsem zatím četla. Od samého začátku mi Carl přirostl k srdci. Jeho asistent Asad mě neskutečně bavil, bez něj by to nebylo ono. Moc se těším na další díl. Rozhodně doporučuji.

Lolila
29.09.2018 5 z 5

Skvelá kniha. Dúfam, že séria s Morckom nesklame, ale v tejto časti nechýbalo napätie, zvraty, tiež humor, zaujímavý koniec, jednoducho všetko, čo má mať dobrá detektívka. Určite odporúčam.

dagmar.rub
26.09.2018 3 z 5

Rodinná tragédie, láska, msta, politika, zpackané vyšetřování...toho všeho je v téhle knížce vrchovatě. O napětí a zvraty není nouze, čte se to dobře, i když konec mi už přišel trochu přehnaný, ale Carl mě bavil a tajemný Asad ještě víc. A Merete prostě nejde nefandit.

Pauline23
22.09.2018 5 z 5

První kniha od tohoto autora a vřele doporučuji. Možná pomalejší rozjezd na začátku, ale musí být aby mohlo být nové oddělení A. Carl se svým parťákem Asadem byl super dvojka. Jojo znám kávu kterou vaří a celý den jste po ní k spánku daleko a sladolep mám ráda...:) Za mě super...jdu na další. Kniha vtáhne a nepustí....musela jsem vědět jak to dopadne s ženou v kleci betonové...i když jsem od půlky tušila kdo je tím veznitelem.

Macicekh
21.09.2018 5 z 5

Manžel mi pořídil Selfies, ale nechci jí číst, dokud si nepřečtu všechny předešlé knihy. Jsem moc ráda, že mi jí manžel pořídil, protože pokud budou všechny jako Žena v kleci, tak mám o zábavu na pár týdnů postaráno.