Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3580 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

LP113
19.01.2018

Super, napínavé, chvílemi i vtipné a dramatické.

Lucik87
07.01.2018 5 z 5

TOP. Poslední dobou jsem se nějak nemohla začíst. Ale takhle kniha, moje první od tohoto autora, mě pohltila. Líbí se mi chvilkami ironický způsob psaní, je to osvěžující a některé vsuvky, okořeněné černým humorem, děj skvěle odlehčí. Je to příjemná změna. Hlavní vyšetřoval není sympoš od první stránky, ale časem si k němu naleznete cestu. Autora řadím mezi moje favority.

JosefW
28.12.2017 3 z 5

Vysoké hodnocení a dobrá doporučení mne navnadila a já jednoduše očekával výbornou severskou detektivku.
Mno, špatné to rozhodně nebylo. Příběh celkem slušně ubíhal, Merete jsem fandil, s ústřední dvojicí jsem byl za dobře - účast "poskoka" Asada mi přišla spíše komická - a vše docela obstojně klapalo. No jo, ale celkový dojem na výbornou nebyl. Motiv hlavního antagonisty...některé situace...závěr...
Na plný počet to u mne rozhodně není, to nikoli a velmi váhám mezi třemi a čtyčmi hvězdami. Pro čtyči hovoří čtivost, pro nižší celkový dojem v porovnání s očekáváním. Nuže, zatím nechám trojhvězdu a ještě uvidím. No nic, Zabijáci volají.

jankaander
22.12.2017 5 z 5

Jsem spokojená,tato série mě bude bavit.....

fsada
22.12.2017 4 z 5

Já jsem spokojen.Knížka se mi četla sama.Jak už název napovídá tak se v této knížce více únosů/vražd nedočkáme,ale to mi nevadilo, jak jsem četl stránku po stránce jen jsem se chtěl dozvědět jak tento příběh dopadne a jak si Mörck poradí s nástrahami s tím spojené.

Zdenekvdf
05.12.2017 5 z 5

Bylo mi doporučeno, poslechl jsem a zklamán rozhodně nebyl. Další díly přijdou určitě na řadu.

Peršanka
25.11.2017 4 z 5

První v řadě a hned zásah. Z maxima ubírám pětinu, protože nevěřím, že by někdo mohl vydržet něco tak šíleného.

AnnaCZ
17.11.2017 2 z 5

Hmmm... Kniha má dobré reference, proto jsem se snažila číst dál a dál s tím, že "se to určitě rozjede". Ale zklamání - nuda, nuda, šeď, šeď :-( Až někdy do půlky knihy se vyšetřování v podstatě nikam nehnulo. Hlavní hrdina se mi nezamlouvá a děj kolem jeho soukromého života taky nic moc.
Poslední třetinu knihy jsem už jen tak prolistovala. Mě osobně kniha zklamala. Další díl začínat nebudu.

monte
11.11.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autora přečetla. A určitě nebude poslední. Skvělé, napínavé, čtivé.

Etelea
04.11.2017 4 z 5

Šikovně napsané, čtivé... ale velká škoda, že motiv je zcela zřejmý v samém začátku. Velice chválím povahu hlavního hrdiny detektiva Mørka. Žádný génius s postavou playboye a úsměvem modela, který se nenechá tahat za nos a hned všechno prokoukne, protože přečetl každou knihu ve vesmíru. Ne, je to uvěřitelný člověk s uvěřitelnou povahou a uvěřitelným životem. No a Asad? :-) To je bomba týpek, bez néj by kniha byla poloviční.
Doufám, že i ostatní díly o oddělení Q jsou tak dobré.

Welinie
23.10.2017 3 z 5

Celkově čtivá kniha s humornými pasážemi. Uvidíme jak se vyvrbí celá série oddělení Q.

Jimm1
22.10.2017 3 z 5

První seznámení se spisovatelem. V celku pohodové a hlavně oddychové čtení. Kdo za celou záležitostí stál, bylo zřejmé vcelku brzy. Trochu mi to kazilo dojem z celého příběhu. Dám šanci druhému dílu...

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Moc dobré čtení, jako všechny autorovy knihy, které dosud vyšly....ani film nebyl špatný...

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Detektivky mám ráda a tuhle novou sérii jsem si ihned oblíbila. Přečetla jsem okamžitě všech šest dílů najednou a už se těším na další. Komisař Morck je zase jiný typ komisaře a společně s pomocníkem Asadem je to zajímavá dvojka. Kniha je čtivá a i když jsem tušila a poznala, kdo se vlastně za únosem ženy skrývá, vůbec mi to nevadilo a dle mého názoru to knize ani nijak neuškodilo.

hledaseniki
11.10.2017 5 z 5

Jsem velký milovník severských detektivek, ale přesto, že jsem viděla stejnojmenný snímek Žena v kleci a zařekla jsem se, že si knihu určitě přečtu uběhlo už pár let a já jsem se sérií Oddělení Q nijak nepokročila, nastal čas si první díl přečíst a opět jsem se utvrdila v tom, že jsem to měla udělat už dávno.
Nové oddělení Q do kterého je převelen Carl Morck se zabývá odloženými případy, jako první mu na stole přistane případ zmizelé političky, která za sebou zanechala bratra a zmizela beze stop z trajektu, nikdo neví kam se poděla, zda je mrtvá nebo jestli po tolika letech ještě žije. Kromě toho že Carl vyšetřuje tento kriminální případ tak se v příběhu objevuje daleko víc dějových linek, které budou provázány celou sérií, protože můžeme nahlédnout do osobního života hlavního hrdiny a později snad i do života jeho pomocníka Asada. Konkrétně v prvním díle se seznamujeme s nehodou, která ovlivnila život nejen hlavnímu hrdinovi.
Olsen je výtečný spisovatel, servíruje čtenářům jistou dávku napětí jen tak aby to nebylo moc a zároveň aby to nebylo málo, dokáže udržet čtenářovu pozornost a přesto, že kniha má přes 400 stránek, lehce jí dokážete přečíst na jeden zátah (já to měla na dva zátahy, ale taky dobrý) a přesně tohle je důkazem toho, že je kniha skvěle napsaná. Carl je navíc naprosto skvělá postava, bručoun, který okolo sebe prská oheň v podobě černého humoru a sarkasmu a protože jsem viděla všechny tři natočené knihy, rozhodně se těším i na samotný vývoj druhé postavy a tou je Asad. Nejde sice o zápletku, která by Vás vyloženě vykolejila, ale rozhodně Žena v kleci patří mezi to nejlepší co se objevilo v severských vodách. Brzy se vrhám na druhý díl!!!

jaruva
09.10.2017 5 z 5

Myslím, že Olsena mohu zařadit mezi oblíbené autory. Kniha příjemně čtivá, komisař i jeho "asistent" Asad sympatičtí. Jsem zvědavá na pokračování.

000nugatovej
01.10.2017 3 z 5

Příjemné, relativně pomalé čtení s akčním závěrem. Nesbo ani Larsson to není, uvidím, zda mne další knihy této série chytnou více.

sue_partymix
30.09.2017 5 z 5

Dlouho jsem hledala tvorbu, ktera by mne nadchla aspon podobne jako Stieg Larsson. Ackoliv on u mne zustane na pomyslnem zebricku nedotknutelnou jednickou pravdepodobne navzdy, Olsen ma v konkurenci svych stavajicich severskych kolegu nejvetsi potencial. Knizka velmi ctiva, dej ma spad. Za mne velice dobre.

beruska
16.09.2017 5 z 5

Velmi napínavé... Dost se mi líbily vtipné situace s Asadem, to jsem se nasmála :-) ... Knihu si přečtěte, litovat nebudete :-) ...

Pralev
10.09.2017 4 z 5

Na detektivku velmi dobré a až na z mého pohledu zpackaný zbytečně akční závěr mi kniha přišla poměrně dost realistická a hodně mě bavilo, jak si detektiv skládal mozaiku případu střípek po střípku (místo deus ex machina "náhod" tak častých v jiných podobných knihách). Asad byl rovněž hodně příjemným zpestřením příběhu.

Body strhávám za přílišnou předvídatelnost a přímo otřesné dialogy. Takhle lidi prostě nemluví. Zvlášť to vynikalo například v rozhovorech Carla a psycholožky, to jsem až kroutil hlavou...