Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3580 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Jančislava
17.05.2016 5 z 5

Do knihy se mi moc nechtělo, ale k vánocům jsem dostala čtvrtý díl a rozhodla jsem se zkusit to přečíst od jedničky. Kniha mě na konec chytla a zhltla jsem jí raz dva. Hlavní vyšetřovatel mě bavil a celkovázápletka byla dobrá. Já jsem spokojená a jdu sehnat druhý díl :-)

Cuprinka
11.05.2016 5 z 5

Dlouho jsem nečetla nic tak vydařeného, přelouskala jsem to ani ne za dva dny, napínavé a výborně napsané... hned jdu na další ze série :)

Etule
03.05.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Poměrně v krátké době jsem četla dva severské autory píšící krimi a musím říct, že Žena v kleci se mi líbila mnohem více než Netopýr. O čemž svědčí i to, že jsem knihu přečetla rychle.
Carl Morck se mi zamlouvá. A to tak že hodně. :) Těším se na další díl a jsem zvědavá, jak se bude oddělení Q rozvíjet.

Pazdy
22.04.2016 3 z 5

Poměrně kvalitní kniha. Má dobrou myšlenku, ale občas by se mi líbil trošku větší spád děje. Bylo to podle mě docela pozvolné a nedokázalo mě to úplně vtáhnout. Přesto určitě stojí za přečtení a jsem zvědav na další Olssenovi knížky.

katerina5544
16.04.2016 5 z 5

Vynikající kniha, čtivá, zápletka lidská, smutná, originální. Mám už všechny jeho knihy z oddělení Q, tato je nejlepší!

Acquenta
20.03.2016

Výborné čtení..a ano, souhlasím, že by tohle byl skvělý film !

miloslav0399
13.03.2016 5 z 5

Nadprůměrná severská krimi, jejíž hlavní klad spatřuju ve výborně vystavěné postavě detektiva-outsidera. Úřaduje ve sklepě policejní stanice, vyšetřuje to, co na něj zbyde, ale samozřejmě je z celé jednotky nejschopnější. A navíc má i pomocníka, který do tohoto profilu perfektně zapadá. Vlastní příběh je dobře vymyšlený, jen jsem nepochopil zbytečné technické komplikace s vězněním. Tak, jak je to popsáno, by to určitě nefungovalo a pro knihu to nemá vůbec žádný význam. Těším se na další pokračování oddělení Q.

adlenka
11.03.2016 4 z 5

Dobré čtení, napínavé, vážně jsem do poslední chvíle netušila, jestli se dějové linky protnou včas, ani jedna z variant by mi jako konec nevadila. Byť motiv je vážně pro takovou akci slabší, tak provedení je dobré! A Asad je perlička na dortu :-)

marmar123
02.03.2016 4 z 5

Vyborne, napinave cteni, nenasilne prolinani casovych rovin, krasne zacleneni nove postavy Asada, ktery vystupuje i v dalsich dilech Adlera Olsena.

Rade
29.02.2016 4 z 5

Celkem napínavá detektivka. Nicméně pointa je odhadnutelná a motiv poněkud méně uvěřitelný. O něco horší 4.

klokan.1905
27.02.2016 5 z 5

Tak tahle knížka, tak to byla opravdu bombaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Neskutečně mě tahle knížka vzala a kdybych nemusel chodit do práce, tak bych asi jenom četl, četl a četl... ;-) Samozřejmě, že okamžitě sahám po pokračování a jestli bude Jussi Adler-Olsen pokračovat takhle i dál, tak budu muset mít v knihovně všechny jeho kousky... :-)

Toňula
23.02.2016 4 z 5

Tak jsem díky této knize objevila dalšího autora severské krimi, který mě docela oslovil. Zajímavý a napínavý příběh, kde se opět prolíná více časových rovin, komisař,který není typicky kladný hrdina, ale spíše rebel, který dohromady s arabským kolegou tvoří docela netypickou dvojici vyšetřovatelů. Rozhodně sáhnu po další knize série.

Evule81
22.02.2016 5 z 5

Toto byla 1.přečtená kniha a rozhodně se chystám na další. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji

Laf
21.02.2016 5 z 5

Dlouho jsem si žádnou detektivku neužila tolik jako tuto. Dobře napsaná a chytlavá, že když se do ní člověk zakousne, obrací rychle stránku za stránkou, aby zjistil, co ho čeká na další. Sice už od půlky bylo si možné tipnout, kdo je vrah, ale zápletky, zvraty a úžasný konec z toho dělá jedinečnou knihu.

Radza
16.02.2016 4 z 5

Tleskam - prvni knizka od tohoto autora a urcite ne posledni. Pekne prolinani deju a nepreplacanost. Pan Morck neni zadnej superhrdina (na rozdil od jinych severskych detektivu), neni ani moc sympatickej, ale ma svy charisma.

Aymira
15.02.2016 4 z 5

Postavy detektivů mi nepřišly moc vypracované, ale postupně mi přirůstaly k srdci víc a víc. Od zhruba půlky knihy je jasno o pachateli, ale přesto mi motiv přijde malinko ulítlý. Jinak ale přečteno téměř jedním dechem.

cori
07.02.2016 3 z 5

Jako první jsem viděla film, který mě navnadil vyhledat celou sérii. Po přečtení Ženy v kleci musím konstatovat, že kniha je lepší než film, který tvůrci dost osekali a z Asada udělali jen takového empatického úředníčka. Těším se na další díly.

MIKE15
03.02.2016 5 z 5

Moje první detektivka, ale mile mě překvapila. Četlo se samo, těším se na další díly.

Zrzavá_Tereza
01.02.2016 5 z 5

Seveřané prostě umí! A já si rozhodně koupím další díly.

Verunka289
29.01.2016 5 z 5

Výborná, napínavá detektivka. Postavy Carla Morcka a Asada jsem si moc oblíbila a těším se na další jejich případy.