Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3580 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

dizzy1980
06.01.2016 4 z 5

Po právu je Mr. Olsen nazýván králem dánské detektivky... Fascinuje mě detailní psychologický profil jeho postav. A není divu. Od dětství navštěvoval psychiatrické oddělení, kde jeho otec působil jako lékař... asi proto má neskonalý dar zaměřit se a přiblížit psychologický profil osobnosti tak bezchybně autentickým způsobem.
Tento poutavý a chytlavý thriller znovu dokazuje, jak je útlý dětský věk zranitelný ...
Za tak talentované autory, k nimž bez výhrad J. A. Olsen patří, nelze jinak než děkovat.

Aichah
03.01.2016 5 z 5

Prima detektivka spojená s humorem. Po přečtení jsem viděla i filmovou verzi a za mne jednoznačně vede kniha. Moje představa Asada se značně lišila od představy režiséra, takže i u dalších dílů zůstanu u toho svého trochu groteskního mužíčka :)

Gagarin
22.12.2015 4 z 5

Příjemné překvapení. Za nejsilnější složku autorova psaní (protože, co si budeme povídat, těch severských autorů už znám řadu a samotné detektivní příběhy už začínají být trochu na jedno brdo) je velmi jemně dávkovaný humor. Určitě se ještě spousta vtípků ztratila v překladu, přesto za postavu Asada přidávám jednu hvězdičku!

palec
16.12.2015 5 z 5

Přečteno za dva dny.Má to spád,nenudí a taková má detektivka být,i když malinko chybí "atmosféra" starých detektivek.Ale to není vada,páč je to dílo moderní a ne retro.

Darf...
15.12.2015 5 z 5

Kniha mě hodně bavila, měla jsem jí přečtenou za víkend. Samozřejmě, jak tu někteří zmiňují, děj je poněkud předvídatelný, ale pro mě to nebylo na překážku. Aspoň jsem pro jednou měla pocit, že jsem o něco chytřejší, než detektiv. :-D Určitě knihu doporučuji a těším se na další díly.

ArnyK0
04.12.2015 4 z 5

Jen u jediného autora se mi příběh líbil natolik, že ještě před dočtením prvního dílu jsem běžel do knihkupectví a zakoupil si pokračování. A byla to trilogie Milénium od Stiega Larssona. Ačkoliv Adler-Olsen podle mého názoru nedosahuje Larssonových kvalit, byla kniha velmi čtivá, postavy dobře popsané a děj napínavý. Doufám a věřím, že Zabijáci a další příběhy z oddělení Q mě nezklamou a budu z nich stejně nadšený. Nezbývá mi tedy nic jiného, než otevřít první stránku a zjistit to!

AdélaV.
02.12.2015 5 z 5

Asi je ze mě nová čtenářka detektivek :-D

jindrusa
10.11.2015 5 z 5

Další výborný autor detektivek, mělo to spád, napětí,....

Rolig
23.10.2015 3 z 5

Najviac ma pri knihe držala dvojica detektívov, ktorých si musí každy ihneď obľúbiť (hlavne upratovačku Asad-a). Najväčší nedostatok vidím, tak ako to bolo už viackrát spomenuté, v motíve a keďže sa tu nenachádza mnoho postáv, nie je veľmi ťažké byť ako čitateľ vždy o krok pred samotným vyšetrovaním. Adler-Olsen si však Ženou v klietke postavil pevné základy pre nadchádzajúce časti a rozhodne mnoho čitateľov neostalo len pri tejto prvej. A neostanem ani ja...

Sumiko
15.10.2015 2 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se do knížky začetla - jsem asi příliš zdegenerovaná anglickými jmény, takže mi ta dánská dělala fakt problém. Poslední třetina už se "četla sama"...přesto mám několik negativních výtek:
- knížka se mi zdá příliš obsáhlá - ne do počtu stránek (těch je cca 400). Určitě by ji šlo zkrátit a myslím, že by jí to prospělo. Občas tam byly sáhodlouhé kecy o ničem
- jsem ráda překvapená závěrem - u Ženy v kleci jsem už brzy po začátku tušila, kdo je pachatel a s počtem přečtených stran se tušení změnilo v jistotu
- mám ráda happy-endy, ale tento byl tak přeslazený, že mám zřejmě náběh na cukrovku. Nic proti šťastným koncům (naopak je vítám), ale musí být "věrohodné/uvěřitelné". Čokoládu mám taky ráda, ale nesežeru 5 tabulek najednou, že jo....
Když to shrnu: knížku můžu doporučit...ale určitě bude až na konci seznamu.

trudoš
12.10.2015 5 z 5

Jednoduchý thriller, kdy nově založená jednotka Q dostane na starosti odložené a nevyřešené zločiny. Prvním z nich je případ poměrně významné političky, která před pěti lety beze stopy zmizela. A tady přichází na scénu inspektor Carl Mørck, jenž je (alespoň v mých očích) vtipnou kombinací Drsného Harryho a Big Lebowského. Právě on dostane na starosti oddělení Q, především proto, aby se ho nadřízení zbavili a zároveň ušetřili něco málo financí pro ostatní policejní složky.
Jussi Adler-Olsen ve své knize skvěle propojuje jak psychologické drama, v němž popisuje životní cestu ženy, která si projde peklem, tak klasickou detektivku, ve které hrdinové pomalu, ale jistě rekonstruují osud dotyčné zmizelé. To celé doplňuje neodmyslitelná skandinávská deprese, prostupující osudy takřka všech postav, velmi umně kombinovaná se svérázným a osobitým humorem, jenž celý román střízlivě odlehčuje. Inspektora Mørcka a jeho tajnostmi opředeného arabského kolegu/uklízeče Assada si prostě nelze neoblíbit.

Market = )
22.09.2015 5 z 5

Nejdřív jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale pak jsem usoudila, že jsem prostě poslední dobou moc zmlsaná. Moc se mi líbilo, že si knížka celou dobu nechala "krimi ráz" a skutečně jsme se postupně dopracovávali výsledku starým dobrým detektivním způsobem, kde autor nevytváří napětí tím, že nám neříká všechno, co se detektivovi podaří vypátrat. To byla vážně příjemná změna. To co nejvíc oceňuju, tedy zaměření na podrobný popis vyšetřování, bylo také jediné, co mě občas trochu nebavilo pro svou zdlouhavost, ale to bylo vážně jen občas. Těším se na další :-).

kuba3954
16.09.2015 4 z 5

Skvěle se čte, ale bohužel podle mě vcelku slabý motiv a celkové rozuzlení průměrné.
Filmové zpracování (viděno až po přečtení) se mi však velmi líbilo, ale nakolik to bylo tím, že jsem knihu četl nedokážu posoudit.

MartinL
15.09.2015 5 z 5

Velmi čtivá detektivka, jejíž zápletka trochu kulhá v oblasti reálnosti. Přesto rozhodně doporučuji, pro mě nově objevený autor, na jehož další díla se rozhodně chystám.

Viky17
05.09.2015 5 z 5

Napínavé, přečteno jedním dechem.

Fixa08
30.08.2015 5 z 5

První kniha od tohoto autora, přečtena za 1,5 dne, jsem se nemohla odtrhnout, prostě skvělá kniha, určitě se vrhnu do dalších dílů!

davas
30.08.2015 5 z 5

výborná kniha ,skvělý příběh ...nemám víc co dodat ...jen to,že mne to donutilo si sehnat další jeho knihy ...perfektní práce

konicekbily
18.08.2015 4 z 5

Adler-Olsen umí psát, Carl a Asad - "jako kapitán Hastings,poradce Poirota " -jistě oddělení Q pozvednou. A pomůže jim zraněný "konzultant" - připomínájící svým pohybovým omezením ležícího "Lincolna Rhyma od Jeffera Deavera".
Přečtu si i další autorovy knihy ze série.

Jana86
12.08.2015 5 z 5

Moje první kniha od Olsena a fakt stála za to. Z některých pasáží jsem měla husí kůži, jak je to dobře napsané. I konec byl zajímavý. Dobrá kniha!

mi-380
27.07.2015 5 z 5

Uf, silný zážitek, občas až na hranici snesitelnosti. Dějově typická seversky temná, přijatelně překombinovaná detektivka, která má ale jedno velké plus: Ten navenek protivný, morousovatý, nemocný, drzý policajt je uvnitř plný břitkého pohotového humoru, kterým dokáže přesně charakterizovat jakoukoli postavu nebo situaci.
90 % (820 hodnotících, 88 %).